Starity

London: akik szeretik

48 oldal 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. január 16. 20:29 #781
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Hallottuk / láttuk? mellow.gif

Nagyon durva... sad.gif És azon a környéken én csomót szoktam mászkálni, ha ott vagyok... Néztem a híradóban a képsorokat és arra gondoltam, hogy te jó ég... Nagyon sajnálom azokat, akik nem tudtak elmenekülni... sad.gif Hatalmas pánik lehetett... mellow.gif
2013. január 16. 20:31 #782
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2167
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.01.16. 20:29)
Hallottuk / láttuk? mellow.gif
Nagyon durva... sad.gif És azon a környéken én csomót szoktam mászkálni, ha ott vagyok... Néztem a híradóban a képsorokat és arra gondoltam, hogy te jó ég... Nagyon sajnálom azokat, akik nem tudtak elmenekülni... sad.gif Hatalmas pánik lehetett... mellow.gif

Pont néztem a híradóban, még jó, hogy nem voltál ott.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. január 16. 20:31 #783
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (rolleee @ 2013.01.16. 20:31)
Pont néztem a híradóban, még jó, hogy nem voltál ott.

Jó persze, de az lett volna a legeslegjobb, ha SENKI nem lett volna ott. sad.gif
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2013. január 16. 20:32 #784
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2167
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.01.16. 20:31)
Jó persze, de az lett volna a legeslegjobb, ha SENKI nem lett volna ott. sad.gif

Ez így igaz sad.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. január 18. 09:22 #785
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2167
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
hoztam egy képet smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, NikiBlack, Minimanó94
2013. január 18. 10:03 #786
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Elolvastátok, amit írtam?
Nem volt túl unalmas?
2013. január 18. 12:05 #787
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Néhány kép októberről:
4 felhasználónak tetszik: rolllllleee, Minimanó94, Misao, NikiBlack
2013. január 18. 12:07 #788
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2167
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.01.18. 10:03)
Elolvastátok, amit írtam?
Nem volt túl unalmas?

nem szerintem érdekes volt cool.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. január 18. 12:07 #789
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Hercule Poirotnál jártunk... rohog.gif
3 felhasználónak tetszik: rolllllleee, Misao, NikiBlack
2013. január 18. 12:09 #790
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Találós kérdés: mi hiányzik a képről? rohog.gif

(Nem Photoshop!!! biggrin.gif )
2013. január 19. 15:52 #791
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.01.18. 10:03)
Elolvastátok, amit írtam?
Nem volt túl unalmas?


Nem volt, sőt, kifejezetten érdekes volt ilyen részletességgel olvasni az útról is és nem csak arról, hogy ott Londonban mit láttatok. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. január 19. 18:15 #792
- törölt felhasználó -    
Sajnos még nem jártam ott, de nagyon szeretnék kijutni oda!!! smileeee.gif
Képek:
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, NikiBlack
2013. január 19. 18:20 #793
Rebus0312
Rebus0312
♥....♥....szőke herceg....♥....♥
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.09.
Hozzászólás: 3089
Csatolások: 1093
Azonosító: 161867
Offline offline
Én még sajnos nem voltam Londonban. De az egyik ismerősöm igen és láttam képeket róla és nagyon szépek. De élőbe biztosan még szebbek. smileeee.gif happy.gif Remélem egyszer én is elmegyek Londonba smileeee.gif
2013. január 20. 10:48 #794
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2013.01.19. 15:52)
Nem volt, sőt, kifejezetten érdekes volt ilyen részletességgel olvasni az útról is és nem csak arról, hogy ott Londonban mit láttatok. biggrin.gif

Akkor jó, örülök. Megmondom őszintén, teljesen olyan érzésem volt/van a bejegyzéssel kapcsolatban, hogy csak annak lehet érdekes a megfogalmazási mód, aki ott is volt. (vagyis nekem, meg a páromnak) De akkor ezek szerint talán (annyira) nem. smileeee.gif
2013. január 20. 10:50 #795
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
A találós kérdésemre senkinek nincs megfejtése? rohog.gif

A képet direkt a párom lőtte a National Gallery külső előteréből, mert feltűnt neki, hogy nem látszik valami, aminek kellene... rohog.gif Szóval tényleg nem manipulált a fotó, ezt mi is ilyen minőségben láttuk a helyszínen. biggrin.gif
2013. január 20. 11:45 #796
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2167
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.01.20. 10:50)
A találós kérdésemre senkinek nincs megfejtése? rohog.gif
A képet direkt a párom lőtte a National Gallery külső előteréből, mert feltűnt neki, hogy nem látszik valami, aminek kellene... rohog.gif Szóval tényleg nem manipulált a fotó, ezt mi is ilyen minőségben láttuk a helyszínen. biggrin.gif

nem tudom mi lehet majd mond el smileeee.gif
2013. január 20. 12:07 #797
Misao
Misao
dracarys™
 
StátuszSassy,classy & a bit smart assy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.11.
Hozzászólás: 2123
Csatolások: 689
Azonosító: 161943
Offline offline
Huh. 2004 óta nem volt ilyen nagy hó. biggrin.gif
Pénteken 12-kor haza is küldtek minket mert havazott és az itt nem megszokott ám. acute.gif Fogalmam sincs hogy keveredtem haza mert se taxi,se busz nem jött + el is tévedtem egyszer. Jellemző. rolleyes.gif Gyakorlatilag megállt az élet, de az jó hogy valószínű hétfőn is bezárják az iskolát. w00t.gif Íme,megörökítettem a ritka eseményt. smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: NikiBlack, Sally Sparrow, rolllllleee
2013. január 20. 16:37 #798
- törölt felhasználó -    
Sziasztok! Sokat olvasgattam itt, és megpróbáltam összerakni a dolgokat, de mivel amúgy is nagyon szeretitek Londont, és szívesen meséltek róla, lenne pár kérdésem azokhoz, akik már jártak kint smileeee.gif (A hülye kérdésekért előre is elnézést szeretnék kérni. blush.gif )
Szóval, hogy állnak kint, az ottani emberek a turistákhoz? Könnyedén meg lehet magad értetni velük? London az a tipikus "bazinagyvárosaholkáoszvan", vagy könnyen lehet tájékozódni? És úgy, általánosságban, milyenek az ottaniak? Milyenek az árak (repülőút, múzeumok, kaja, szállás, stb)?

Azt hiszem, egyelőre csak ennyi. Csupán érdeklődés céljából kérdezem. smileeee.gif És köszönöm szépen a válaszokat előre is! smileeee.gif meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. január 21. 07:57 #799
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Hugii 570 @ 2013.01.20. 16:37)
Szóval, hogy állnak kint, az ottani emberek a turistákhoz? Könnyedén meg lehet magad értetni velük? London az a tipikus "bazinagyvárosaholkáoszvan", vagy könnyen lehet tájékozódni? És úgy, általánosságban, milyenek az ottaniak? Milyenek az árak (repülőút, múzeumok, kaja, szállás, stb)?

Szia!

Hát akkor szép sorban megpróbálok válaszolni neked. De én csak egy válasz vagyok a sok közül, remélem majd mások is kiegészítik, esetleg kijavítják az én megjegyzésemet. biggrin.gif (csak hogy ne mindig én írjak, biztos már sokan unják rohog.gif )

Ottani emberek és turisták kapcsolata: nos, személyes tapasztalat alapján azt tudom mondani, hogy azon kevés angol, akivel össze lehet futni, nagyon kedves. smileeee.gif Hihetetlenül lelkesek, ha kérdeztek, sőt, ők is lelkesen szoktak érdeklődni, hogy ki honnan jött, mit csinál, ilyesmi. smileeee.gif Udvariasak és remek a humoruk! smileeee.gif
Az egyéb nációkkal sem volt semmi negatív tapasztalatom egyelőre. Akik kint élnek és dolgoznak, teljesen jól működnek ebben a mókuskerékben, legalábbis egy turista szemének biztosan. Nyilván más hosszú távon együttélni, mint kiutazni néhány napra és úgy... De mint mondottam, ők is nagyon kedvesek és segítőkészek. Sokak angolja minden, csak nem tökéletes, olykor zavarba is lehet hozni őket. biggrin.gif Páromnak egyszer egy kínai srácot sikerült, aki nem értette, mi van. rohog.gif
A többi turistáról viszont van véleményem. Sok a bunkó. rolleyes.gif Kiváltképp az olaszok és a franciák, de láttam én már spanyol idiótákat is. (és ezt most külön fájdalom kijelenteni, pláne nekem, aki spanyolmániás rohog.gif , de ez az igazság mellow.gif ) A japán turistákon sokat lehet nevetni, még akkor is, ha máskor legszívesebben bemutatnál nekik. _nevet.gif Hihetetlen, micsoda dolgokat tudnak produkálni. Ahogy ott hatalmas csoportokban csoportosan néznek tanácstalanul, ha valamit nem tudnak, vagy ha csoportos a lelkesedés és mindenki vadul fényképez... rohog.gif
Ja, a másik, amit még meg kell említeni: német turistacsoport. Ez jellemzően fiatalokból áll és iszonyatosan tenyérbemászóak. 110.gif Persze láttam már kivételt is, de sajnos eléggé léhák, ha szabad így kifejeznem magam. Egyfolytában röhögnek, hangoskodnak és hülyeségeket beszélnek.
A magyar turisták tapasztalataim szerint nem igazán zavarnak sok vizet, a magyarok azok, akik szintén kicsit tanácstalanok, vagy pedig próbálnak okosnak mutatkozni és hogy annak is tűnjenek, elkezdenek mindenféle marhaságot előadni "tudományosan". rohog.gif
Amúgy igen, nem vészes a megértetés, hozzá vannak szokva azokhoz, akik nem beszélik a nyelvüket. biggrin.gif (láttam én már reptéren magyar nőt, aki odabement a beszállításnál az útleveleket ellenőrző angol hölgyhöz és elkezdett neki artikuláltan magyarázni magyarul, hátha megérti a problémáját _nevet.gif Végül aztán csak leesett, mi a gond, igaz, akkor már javában folyt az Activity és mutogatásba váltottak át az artikulációból _nevet.gif )

Szerintem Londonban egész jól lehet tájékozódni. Ha valaki totálisan ismeretlen még, akkor nagyon ajánlott egy várostérkép és egy metrótérkép használata. Nem túl bonyolult, a turistalátványosságok legnagyobb része a városközpontban található, ezek pedig nincsenek egymástól brutális távolságban. Az egyetlen, ami becsapós lehet, az a gyalog menjek vagy metrózzak dilemma. Ugyanis sokan beleesnek abba a hibába, hogy metróval vágnak neki egy célnak, holott ha gyalog mennének, akkor a következő sarkon ott is lenne a kívánt helyszín. Helyette pedig metróznak 10 percet a 2 perc séta helyett...
Minden ki van írva egyébként mindenhová, érdemes figyelni a feliratokat. A múzeumok például kint vannak irányjelző táblákon is.
Árak: hát, húzósak. London a világ legdrágább városai között szerepel, így naivitás azt hinni, hogy itt aztán olcsón lehet bevásárolni... Nyilván vannak akciók, de összességében nem cheap a helyszín. A repülőút: ez szerencse és időszak kérdése. Csúcsidőben nyilván drágább a jegy, de hát erre nem nagyon lehet mit mondani. Figyelni kell a fapados oldalakat és ha az ember lát egy neki beleférő árat, akkor hajrá. Egyébként átlagosan 30-35 ezer forint körül van egy retúr repülőjegy, de ebben nincs benne a feladott poggyász. Persze ki lehet fogni ennél olcsóbban is, de az vagy ritka, vagy inkább a csúcsidőn kívüli időszakra jellemző. Minap pont néztem, februárra volt nagyjából 20.000-ért/fő retúrjegy. Igaz, ez megint csak feladott poggyász nélküli ár. Poggyász retúr esetében 10-17 ezer szokott lenni fapadosnál. Ez is időszak és társaságfüggő is, hogy éppen mennyi.
Londonban szerencsére rengeteg múzeum ingyenes. A fizetősek egy része sem túl vészes, viszont a Madame Tussaud's jelenleg például 30 font/fő... Ez a csúcs. Lehet igénybevenni kedvezményt is, de azok is általában bizonyos feltételekhez kötöttek. Ha esetleg van konkrét múzeum vagy látnivaló, ami érdekel, akkor kérdezz rá nyugodtan, szívesen megmondom, hogy fizetős-e vagy ingyenes, illetve ha fizetős, jelenleg mennyi a belépő ára.
Kaja. Ha nagyon ragaszkodsz a főtt kajákhoz, akkor egy fish&chips például egy itallal együtt nagyjából 10-15 font/fő. Maga a hal krumplival egyébként 7-10 font körül szokott mozogni. Egy pint cider vagy sör 3-5 font, de inkább öt. (ha boltban veszel üvegeset vagy fémdobozosat, az nyilván ezen ár töredéke) Az üdítő sem sokkal olcsóbb egyébként. Lehet kint kapni cornish pastyt, szerintem finom. Laktató is... Ebből lehet kapni kicsit és nagyot, azt hiszem, hogy 3-5 font körül van ennek az ára...
Ha szendvicset ennél, tele van vele a Sainsbury's, a TESCO, a Marks&Spencer... Az ára az ízesítéstől függ. Egy sima sonkás, sajtos sonkás például a legolcsóbb kategória. 75 pennytől 1.15 fontig szokott lenni az áruk. Függ attól, mikor veszed. De vannak akciók, hogy két szenyát és 1 vagy két üdítőt adnak x összegért. Amivel jóval olcsóbban kijön a kaja. De ha érdekelnek a pontos árak, akkor less fel a http://tesco.co.uk címre és nézz szét.
Ha pizzát szeretnél, akkor nagyjából ilyen árakra számíts. (kedvenc pizzéria-láncom étlapja)
Szállás. Hát, ez is sokféle lehet. Ha nagyon olcsó szállást akarsz, akkor hostel. Ha hotelt szeretnél, akkor éjszakánként 10-15 magyar forintnak megfelelő fontért számolj vele/fő. Ez a legolcsóbb hotelár, ennél sajnos csak feljebb van. Bár itt is ki lehet fogni akciókat, de azokat a helyeket gyorsan el szokták kapkodni. A belvároson kívüli szállások a legolcsóbbak egyébként hotel-témában. Én a Hyde Park mellett szoktam lakni, ott eddig 10.000/fő volt az éjszaka. Ha van kint ismerősöd, az nagyon szuper, mert be lehet kéretőzni hozzá és az legalább (majdnem) ingyen van. smileeee.gif
2013. január 21. 11:42 #800
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (rolleee @ 2013.01.20. 11:45)
nem tudom mi lehet majd mond el smileeee.gif

Jó, de még várok, hátha valaki tudja. biggrin.gif

Idézet (Misao @ 2013.01.20. 12:07)
Huh. 2004 óta nem volt ilyen nagy hó. biggrin.gif 
Pénteken 12-kor haza is küldtek minket mert havazott és az itt nem megszokott ám. acute.gif Fogalmam sincs hogy keveredtem haza mert se taxi, se busz nem jött + el is tévedtem egyszer. Jellemző. rolleyes.gif Gyakorlatilag megállt az élet, de az jó hogy valószínű hétfőn is bezárják az iskolát. w00t.gif Íme,megörökítettem a ritka eseményt. smileeee.gif

Nagyon szépen köszönjük a szép képeket! :thanks:
Facebookra pénteken elkezdték felnyomni a városról készült havas fotókat, örömködtem is, milyen szépek... smileeee.gif Persze nektek bosszúság, legalábbis közlekedés szempontjából. Tény, hogy annyira nem megszokott esemény ez odakint, hogy mindig megbénul tőle majdnem az egész város... De legalább nincs suli. rohog.gif És építettél már hóembert? biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Misao
48 oldal 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!