Starity

Néhány információ a hozzászólásokkal kapcsolatban

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. október 10. 19:32 #1
- törölt felhasználó -    
Úgy gondolom, sokaknak nem teljesen világos, hogy mit is kellene egy-egy hozzászólásba beleírni. Volt már felháborodás is ezzel kapcsolatban, gondoltam leírom, hogy mit és hogyan, hogy ne derült égből villámcsapásként jöjjön egyeseknek, hogy eltűnik pár száz kommentjük.

Tehát, az nem vélemény, ha a hozzászólás ezeket tartalmazza: egy-két smiley, egy szó, ami kb kimerül a gratu, a hajrá és társaiban, az előbb említett két dolog kombinálása, trágárkodás (amiért nem mellesleg ideiglenes kitiltás is jár), az egyetértek (mert akkor írd le, hogy miért értesz xy-nal egyet), illetve a floodolás sem egy egészséges dolog, ha mindenhova ugyan azt (vagy egymáshoz nagyban hasonlító) szöveget írsz, akkor az sem önálló véleményre, hanem hozzászólás gyűjtésre utal.

Ha már rákattintasz a hozzászólás ikonra, akkor ne azért tedd, mert olyan ciki zöldfülűnek lenni, vagy mert milyen menő több ezer hozzászólással rendelkezni. Szólj hozzá valamihez azért, mert van önálló és értelmes véleményed, aminek nem muszáj pozitívnak lennie, mert a nem tetszést is ki lehet fejezni kulturáltan.

Ha meg valamit nem tudsz, akkor kérdezni szabad, illetve ott van Bessie topikja, az Oldallal kapcsolatos tudnivalók, tippek, ötletek melyben elég sok kérdésre választ lehet találni.

beer.gif
56 felhasználónak tetszik: Bessie, bajer, szavy, Eszty Morgan, Encsy19, Coco Selly, Beba13, .KT., joe_r, RachelWillows, Selena a sztár, El Mexicano, csicsi20, Brittany, Grace Benning, Eve87, inspiredboy, Vikici, Tamás2.0, Pandus, goldman, katiegirl15, Dancsy, fanni1998, xxangi20xx, Fuller, raspberry, zsofeeh, vvivienne8, linus04, duracell, Csinibaba, xBlondie, janet7, Zsanett.Zsüliett, Nikaaa, bibicsibi, funny18, Karina197, Mia, Selly 13, Sally Sparrow, Rap4ever8, giga, Lindsay019, evelin0623, UnhappyMeals, Bogi13, Twilight6, Daniela3, AMaya, dóóra, Emily O., Holly Keller, Enaa, ItsLénaa
2010. október 10. 19:41 #2
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Akkor az itt leírtak alapján EBBEN a topikban én vagyok az egyetlen hozzászóló. biggrin.gif

Egyébként Cini, fölösleges erőfeszítés volt ez a topik, akiknek szól, úgysem jönnek ide, a gumiszobán túl nem jut egyik sem. Ha mégis idetévednének, vagy nem olvassák el, vagy tesznek magasról az egészre. dry.gif
5 felhasználónak tetszik: Coco Selly, Bessie, Sally Sparrow, Twilight6, Enaa
2010. október 10. 19:46 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (szavy @ 2010.10.10. 19:41)
Akkor az itt leírtak alapján EBBEN a topikban én vagyok az egyetlen hozzászóló.  biggrin.gif 
Egyébként Cini, fölösleges erőfeszítés volt ez a topik, akiknek szól, úgysem jönnek ide, a gumiszobán túl nem jut egyik sem. Ha mégis idetévednének, vagy nem olvassák el, vagy tesznek magasról az egészre. dry.gif

Ha kellően megmutatkozik az érdeklődés hiánya, majd átmásolom a Gumiszobába is biggrin.gif
Amúgy tényleg te vagy az egyetlen hozzászóló immáron, de ezt msnen is írhattad volna laugh.gif
2010. október 10. 19:49 #4
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36116
Csatolások: 1853041
Azonosító: 6038
Offline offline
Idézet (Cynthia @ 2010.10.10. 19:46)
Ha kellően megmutatkozik az érdeklődés hiánya, majd átmásolom a Gumiszobába is biggrin.gif 
Amúgy tényleg te vagy az egyetlen hozzászóló immáron, de ezt msnen is írhattad volna laugh.gif

Csinálj egy olyan topikot a gumiszobába, hogy szólánc a fórum szabályzatának pontjaiból, talán akkor megtudják, hogy itt olyan is van. rohog.gif

Azért nem MSN-en írtam, mert 'hivatalosan' öcsém ül itt, csak idesunnyogtam egy kicsit. biggrin.gif
De nem offolok, mert még kiraksz 2 napra. biggrin.gif
12 felhasználónak tetszik: Bessie, Coco Selly, Fuller, vvivienne8, duracell, xBlondie, Nikaaa, Sally Sparrow, Rap4ever8, giga, Twilight6, Enaa
2010. október 10. 19:56 #5
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Na ez jó ötlet. smileeee.gif Akárcsak ez a topik, de hát ahogy előttem már leírtátok, ide úgysem az fog jönni, akinek kellene. Bár fel nem foghatom, hogy nem lehet értelmes véleményt írni. Mindenki ugyanazt szajkózza főleg a magazinokban. Ha ott nagytakarítást végeznétek, alig maradna pár hozzászólás. smileeee.gif
5 felhasználónak tetszik: xBlondie, Sally Sparrow, Rap4ever8, Twilight6, Enaa
2010. október 11. 12:54 #6
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Egyetértek az előttem szólókkal. Akiknek szólna ez a figyelmeztetés, azok úgysem fogják olvasni ezt a topikot. Azok legfeljebb akkor tévednek a Visszabeszélőbe, ha gondjuk van a "szabályzattal" és méltatlankodnak. blink.gif Amúgy eddig még én éreztem magam hülyének, mert néha elég bőbeszédű válaszokat, véleményeket írok és a végén kiderül, hogy a fenét se érdekli, mert elveszik a sok rövid egyszavas, smileys és hasonló hsz-ek között. Előfordulok persze én is a Gumiszobában, főleg ha nagyon unatkozom, de azért szeretek értelmes dolgokról beszélgetni, eszmét cserélni. Én mindenre azt mondom, nem a mennyiség, hanem a minőség számít. beer.gif
5 felhasználónak tetszik: El Mexicano, Regina, Sally Sparrow, evelin0623, Enaa
2010. október 17. 11:35 #7
- törölt felhasználó -    
Illetve ami még kimaradt az első hozzászólásomból, és főleg a Magazinban lehet vele találkozni: egy az, hogy senkit nem érdekel, kettő, ez nem verseny, szóval kéretik mellőzni a "jajj de jó, én vagyok az első hozzászóló" típusú üzeneteket is. Nem attól lesz értékes egy hozzászólás, hogy elsőként küldöd el... unsure.gif

beer.gif
17 felhasználónak tetszik: xxangi20xx, Dancsy, zsofeeh, Levente1991, El Mexicano, duracell, Csinibaba, xBlondie, janet7, Nikaaa, Beba13, Levente1991, Bessie, Sally Sparrow, Lindsay019, dóóra, Enaa
2011. február 14. 18:01 #8
- törölt felhasználó -    
Szeretnék még pár gondolatot megosztani, amelyek leginkább a Magazin részhez kapcsolódnának. Tehát kéretik a trágárkodást, és a faji, és etnikai hovatartozáshoz kapcsolódó sértő megjegyzéseket megtartani. Idézném az erre irányuló, a Felhasználási Feltételekben is megtalálható pontot:

Idézet
A személyeskedés semmilyen formája nem megengedett. Tilos bárkinek az emberi méltóságát megsérteni. Kifejezetten tilos a nemzeti, etnikai, vallási, kulturális, nemi és faji alapú előítéleteknek, és megkülönböztetéseknek - akár burkolt formában is - hangot adni. Továbbá tilos a felhasználók eltérő ízléséből fakadó ellenszenvet kinyilvánítani, a tagokat egymás ellen uszítani, mások helyesírását vagy az oldalon belüli bármely tevékenységét kritizálni.
A Starityn a veszekedést, egymásnak ugrást nem toleráljuk.


Ez mostanában leginkább a Való Világos cikkeknél jön elő. Mint már leírtam fentebb: a nemtetszést kulturált formában is ki lehet fejezni wink.gif
5 felhasználónak tetszik: Beba13, Bessie, Sally Sparrow, dóóra, Enaa
2011. szeptember 16. 18:34 #9
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Az már mindenkinek világos, hogy a legminimálisabb szabályokkal se nagyon foglalkoznak az emberek. Pedig a regisztrálásnál gondolom látható. smileeee.gif
Persze ezen elül is van néhány dolog, amit jó lenne tudni. Az a gond, hogy sok más egyéb is hibádzik az oldalon.
Jó lenne, ha látható felületen lehetne megtekinteni a szabályokat, vagy lenne egy olyan rész, ami a Gy.I.K.-eket (gyakran ismételt kérdések) tartalmazza. Amíg ezek hiányoznak, vagy csak kutatással lelhetők fel, addig felesleges csodát várni. blush.gif
3 felhasználónak tetszik: kriszti145, evelin0623, duracell
2011. szeptember 16. 22:06 #10
AMaya
AMaya
Átérző *-*
 
StátuszKit szeretünk igazán? Akiben az álmunk és a valóságunk egybeesik.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.17.
Hozzászólás: 2108
Csatolások: 755
Azonosító: 43838
Offline offline
Az tény hogy fórum szabályzat nincs egy helyen,de kis kereséssel lehet tájékozódni.(Visszabeszélő)Addig is sok érdekes dolgot lehet elolvasni közben.
A charmed.hu oldalon a fórum a fórum szabályzattal indul(be se kell lépni a fórumba):
http://charmed.hu/forum/viewforum.php?f=8&sid=1fdf02515491c14c40198a54706e3f20
Én évekig voltam a charmed fórumon,de sokan arra se szakítottak időt, hogy azt az áttekinthető szabályzatot elolvassák.A moderátorok elég sok személyt figyelmeztettek visszatérően.
1 felhasználónak tetszik: evelin0623
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!