Starity

Kamu modellügynökségek

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. szeptember 09. 13:34 #21
edi00
edi00
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.14.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 209222
Offline offline
Én voltam egyszer a Victory Casting Ügynökségnél. Jelentkeztem fotókkal hozzájuk, utána felhívtak és behívtak egy személyes találkozóra. Két nő castingolt, de elég furák voltak... Sok mindenről beszélt az egyik, majd már tette is elém a szerződést amiről addig még nem is esett szó, és kérte el a tízezer regisztrációs díjat, amiről szintén addig szó nem esett. Mondtam ezt át kell gondolnom, erre a nő azt mondta, ha nincsen nálam pénz menjek haza és szaladjak vissza. Akkor már délután 6 fele járt.. Azután szépen otthagytam őket... Teljesen komolytalanok! A mai normális ügynökségek, nem kérnek regisztrációs díjat, vagy ha igen azt az első munkából vonják le, és nem több egy pár ezer forintnál. tízezer forint azért kifizetni, hogy regisztrálva legyél valahova, szerintem ez felháborító!
2013. szeptember 16. 15:43 #22
- törölt felhasználó -    
Sziasztok!

A PMD Trend Kft-vel (Varga Zoli, Zuii Organic) ugyanígy jártam én is. Kifizetették velem a 65.000.- Ft. Szó szerint az történt velem is, amit leírtatok.

Én is azt gondolom, hogy összefoghatnánk páran.

Írjatok, beszéljük meg, vmit lépni kellene.

Üdv,

Zsófi

(teszvesz.zsofi@gmail.com)
2013. október 24. 13:46 #23
mosolyka38
mosolyka38
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.24.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 213986
Offline offline
Sziasztok!
Tud valaki valami infot a Mondecaste Modellügynökségről?Sürgős!
2014. február 23. 16:33 #24
szokika
szokika
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.23.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 221681
Offline offline
Sziasztok a viktory casting irodáról írnék egy két mondatot .A gyermekemmel egy bevásárló központban sétálgattunk mikor megszólitottak hogy, esélyes lenne a gyermekem ennél az irodánál egy castingra adjam meg a telefonszámom és ha beválasztanak akkor 3 napon belűl értesítenek ez így is törtétn elmentünk a castingra és azt mondták hogy megfelel a lányom írjuk alá a szerződést de előtte fizessük be a 10 ezer forint regisztrációs díjjat mi naív szülök befizettük és még a szerződést is aláírtuk de szerencsére egy kedves ismerősőm az apehnál dolgozik és felajánlotta hogy utána néz ennek az irodának amit nagyon köszönök neki mert sajnos fekete listán van az ügynökség tehát ilyen tevékenységet nem folytathatna apeh tartozása miatt .Kicsit felkaptam a vizet berontottam az irodához kész ténykkel és papírokkal alátámasztva az igazamat követeltem a pénzem és a szerződés felbontását. A hölgyemény nem tiltakozott szó nélkül elget tett a kérésemnek ezzel elismerve hogy nem létező ügynökséget üzemeltet .Remélem sokan elolvassák ezt a levelet nehogy beleessenek az én hibámba ez jó lecke volt hogy ne bizzak ilyen mocsok emberekbe.
2014. június 17. 16:06 #25
miruu
miruu
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.17.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 227789
Offline offline
Szokika ! A segítsegedet kérném a Victory castingal kapcsolatba mert en naívan regisztraltam szerződést is kötöttem és az egész tanfolyamot,fotozást is elvégeztem,kifizettem azóta is várom a munkakat. Kérlek írj privat uzenetet a miraamiruu@gmail.com email címre hogy vissza tudjam szerezni a pénzem :/
2014. június 26. 23:52 #26
agnetalie
agnetalie
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.26.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 228331
Offline offline
Sziasztok! Igaz, elég régen indult a téma, de nagyon örülnék, ha tudna valaki válaszolni a kérdésemre, hogy:
Van valakinek valami tapasztalata a Freefaces Modellügynökséggel? Előre is köszi a választ!
2014. november 28. 11:09 #27
lenkebagi
lenkebagi
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.11.28.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 236544
Offline offline
Sziasztok!
Érdekelne, hogy valaki tud-e közelebbit a Shoeifanatic photographyról?
Csak a facebook oldalukat sikerült megnézni, de az ott lévő fényképek nagyon vegyes érzéseket keltenek bennem.
help.gif
2014. november 29. 15:40 #28
- törölt felhasználó -    
Megláttam ezt a topikot és egyből gondoltam írok is.
Nem vagyok még olyan tapasztalt ebben a szakmában. Annyi viszont biztos:
EGY IGAZI MODELLÜGYNÖKSÉG NEM KÉR PÉNZT A MODELLTŐL!
Ugyanis; a modell 'fizetéséből', amit fotózásokért, kampányokért, divatbemutatókon való részvételért, magazinfotózásokért stb. kap, annak a pénznek egy része az ügynökségé, másik része a modellé. Ha egy olyan 'ügynökséggel' kerültök szembe, akik pénzt kérnek, hagyjátok. Egy igazi, neves ügynökség sose fog kérni tőled pénzt. Magyarországon csak az Attractive, az ICON és a VM az igazi, neves ügynökség. A jó, hogy nem csak a szép arcokat keresik, hanem akik karakteresebbek is. Viszont minimum 173 cm kell, illetve nagyon vékony testalkat, jó idegennyelvi ismeret és barátságos személyiség. Ezek az ügynökségek ingyenesek, nem kérnek pénzt sem portfóliókért, sem semmiért. Az utazást is az ügynökség állja, neked annyi a feladatod hogy formában tartod magad, kedves vagy a többi modellel, közvetlen és nyitott vagy az interjúknál és így egyre nagyobb hírnevet szerezhetsz. Legnagyobb világpiac hely a modelleknél New York, oda rengeteget kell dolgozni hogy kijuthass a divathetekre, de nevezetes még London, Milánó és Paris is. wub.gif
2 felhasználónak tetszik: CandUs, Bátor Ventillátor
2015. március 09. 20:23 #29
henikee14
henikee14
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.09.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 241304
Offline offline
Sziasztok! Extra nagyon surgos lenne valaki tud valamit a Dream Media Agency Kft. rol??? Most akarnak engrn beperelni mert nem tufom kifizetni a 195.000res sz@rjukat!!! Lecci irjtaok lanyok SEGIIITSETEKKKK!!!!
2015. március 14. 21:31 #30
- törölt felhasználó -    
A városban ahol lakom,volt pár éve perpatvar egy bizonyos "modellügynökség" miatt.16-17 éves tinédzserek jöttek oda minden ált.sulishoz és megpróbálták Őket kifaggatni az adataikról.Azóta egyszer sem látta őket senki.Több,mint furcsa volt az ügy.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. március 14. 21:35 #31
- törölt felhasználó -    
Idézet (henikee14 @ 2015.03.09. 20:23)
Sziasztok! Extra nagyon surgos lenne valaki tud valamit a Dream Media Agency Kft. rol??? Most akarnak engrn beperelni mert nem tufom kifizetni a 195.000res sz@rjukat!!! Lecci irjtaok lanyok SEGIIITSETEKKKK!!!!

Először is nyugodj meg,másodszor;mégis mit kellett volna "befizetned" Nekik?Mert tudtommal nem kérhetnek csak úgy pénzt a modellkedésért és a fotózásokért a modelltől.Sőt még Nekik kéne csengetniük a Shoot-ok alkalmával,nem?
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. május 17. 20:57 #32
Saruma
Saruma
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.17.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 243910
Offline offline
Sziasztok!
Nem tudtok valamit a Dream Media Budapest ügynökségről?? A megbeszélésen sok jot hallottam de néztem neten gyakorikérdésen válaszokat az ügynökséggel kapcsolatban és nem valami pozitiv a dolog. Ha valaki tud valamit kérem irjon mert sűrgős!!! unsure.gif
2015. május 17. 21:01 #33
Saruma
Saruma
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.17.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 243910
Offline offline
Idézet (henikee14 @ 2015.03.09. 20:23)
Sziasztok! Extra nagyon surgos lenne valaki tud valamit a Dream Media Agency Kft. rol??? Most akarnak engrn beperelni mert nem tufom kifizetni a 195.000res sz@rjukat!!! Lecci irjtaok lanyok SEGIIITSETEKKKK!!!!


Sziaa
Azért perelnek mert aláirtad a szerződést? Vagy mi történt? ohmy.gif
2015. május 19. 23:33 #34
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Sydney Adams @ 2015.03.14. 21:35)
Először is nyugodj meg,másodszor;mégis mit kellett volna "befizetned" Nekik?Mert tudtommal nem kérhetnek csak úgy pénzt a modellkedésért és a fotózásokért a modelltől.Sőt még Nekik kéne csengetniük a Shoot-ok alkalmával,nem?

Az ilyen "ügynökségeknél" pont az a lényeg, hogy úgymond a vevőből húznak hasznot. Ilyenkor jön az, hogy beadják azt csórinak, hogy az amerikai álmát valóra váltják, világhíres topmodellt faragnak belőle stb, stb, és valami cukormázas köntösbe bújtatva aláíratattnak olyan bizonyos szerződéseket, amikben tulajdonképpen beleegyeznek abba, hogy tegyük fel x összegért cserébe hajlandó csak az adott klienssel foglalkozni. Ez általában az apró betűs rész úgy megfogalmazva, hogy egy tök laikusnak ne essen le, mindez csalás. Ilyen esetben nem árt ügyvéddel is átnézetni a szerződést, és csak akkor aláírni, ha még a két ml-res betűmérettel írt sorok jelentése is tisztázva van. Általában ezeken bukják be a dolgot, és, ha aláírta, akkor az nem kifogás a "Dehát én nem tudtam!" mondatocska. Így persze, hogy szép kis pert tudnak az adott kliensek nyakába akasztani, aki nem tudja az esetek többségében bebizonyítani azt, hogy szépen átb*szták a fejét. Én spec soha sem dédelgettem modell, énekesi vagy színészi karriert, így soha sem kerestem hasonló ügynökségeket, és mivel alig vagyok 156 centi is, nem igazán kerestek meg ilyen lehetőségekkel. Viszont annyi helyről hallani, hogy így meg úgy meg amúgy átvernek, és annyi hülye szülő van, aki ilyen f*szságra képes befizetni a gyerekét, közben meg utána sem néz a dolgoknak és akkor sír a szája, amikor jönnek a perek meg ezek, hogy fizessenek.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. július 14. 14:18 #35
- törölt felhasználó -    
Nekünk az iskola körül járkált idén egy ilyen nő, és ha nem mondtál igent akkor kényszerített rá. Szerencsére elkergették onann.
2015. július 18. 08:49 #36
sztim
sztim
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.07.18.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 246737
Offline offline
Szia! Meg kérdezhetem,hogy tud e valaki valamit a Mondecaste ügynökségről???? 12,000 ft egy ugy mond modell pakk fotósorozat. Ja semmi tapasztalatom semmi téren és 80.000 a portfólió amit csinálnának!!! Örülnék ha valaki tuna valamit mondani!!! Előre is köszönöm!!
2015. július 24. 17:08 #37
moneta
moneta
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.07.24.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 247093
Offline offline
Sziasztok szerintem aki elhiszi h ilyen osszegeket kel fizetni portfolioert az tok hulye..
Meg ami ennyire naiv..
Ha jo vagy akkor ugyis az ugynokseg fizeti a portfoliodat c mellow.gif sviszont akkor ok is jol leveszik a munkabol a fizetesed amikor kapod.Amugy jo portfoliot mar 15000ft ert csinalnak rolad ha valaki bena azt fotozhatjak 100milioert is vilag leghiresebb fotosai akkoris vacak lesz.
Igazabol eleg ha par alap fotot keszitet magadrol ugynoksegek neha smink nelkul kerik h hogy nezel ki valosagba azt ha latnak bened fantaziat hivnak munkara s ugyis fizetik a portfoliodat,decaz nagyon sok munka s faradtsag nem valami alom..Masik attol meg hajmunkara hajvagasra elszoktak hivni,

Ja s statugynoksegekrol egesz jok,
Ha valaki mumkat akar tegyen is erte en folyamatosan kuldom a referencia anyagom s mindig legujabb portfoliomat mev tancanyagom stb,s mindig irok nekik
Nem csak ulni kel s varni a csodat sok castingra el kel menni
S utana erdeklodni.
(mindenkinek sok sikert nem szabad feladni ha nagyon akarjatok sikerulni fog,
Ja s altalaba jartam igy enis egy ugynoksegnel de megfogtam s otthagytam oket s szepen a cegnevet elkuldtem az adohatosagnak nszenek utana ennyi nem szabad hulyenek lenni...
sad.gif
2015. október 28. 08:51 #38
Szivar
Szivar
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.10.28.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 251099
Offline offline
Sziasztok! https://starity.hu/

Mi a véleményetek a most meghirdetett Angelface Model Agency castingokról? Állítólag 75000 Ft-s tanfolyamot kell elvégezni és utána adnak munkákat, amiből ez megtérül. Írjatok, sürgős lenne.
2015. október 30. 23:31 #39
vikike0614
vikike0614
 
StátuszWeak people revenge. Strong people forgive. Intelligent people ignore.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.11.
Hozzászólás: 950
Csatolások: 88
Azonosító: 138487
Offline offline
Movie Star ha jól emlékszem,én náluk voltam. "Felvételizned kell" ha 4-es felett érsz eredményt akkor felvesznek,azután bevisznek egy szobába,ahol megpróbálják telebeszélni a fejed minden baromsággal ezután egy 210.000 forintos szerződést akarnak veled aláíratni,DE munkalehetőséget nem biztosítanak csupán csak egy OKLEVELET.Maga a hely jól néz ki,de normális ember ne essen bele abba a hibába amibe én.
Azt nem említettem,hogy ez nem csak modell hanem szinkron színészképző ügynökség is.
Miután közöltem ,nem fizetek konkrétan flegmán kitessékeltek. ROSSZ ügynökség.
2016. január 25. 17:00 #40
pintyoke
pintyoke
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.25.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 253433
Offline offline
Sziasztok! Valakinek van tapasztalata a New Line Castingnál vagy tud róla esetleg valamit? 19000 Ft a regisztrációs díj és utána hetente küldenek munkalehetőségeket.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!