Starity

Game of Thrones / Trónok harca (2011-2019)

34 oldal 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. június 10. 12:18 #501
- törölt felhasználó -    
"Bár a griffek, a Greyjoyok és Arianne Martell kihagyása azért nagy tüskék a szívemben."

Igen, ők nekem is hiányoznak.
1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
2015. június 10. 20:49 #502
Lady Suzy
Lady Suzy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.11.
Hozzászólás: 8513
Csatolások: 350243
Azonosító: 98426
Offline offline
5x10, Mother's Mercy
7 felhasználónak tetszik: jasztelek, Toxic, Bertina, LaDySmIth, CandUs, Nina 10, duracell
2015. június 11. 14:31 #503
- törölt felhasználó -    
3 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Bertina, CandUs
2015. június 15. 14:00 #504
Bertina
Bertina
porg
 
Státuszsweet lies
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.17.
Hozzászólás: 1217
Csatolások: 102
Azonosító: 219449
Offline offline
Ez mi volt?? Miért van olyan érzésem hogy Jon Snow nem fog meghalni? ; )
3 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, CandUs, LaDySmIth
2015. június 15. 15:24 #505
- törölt felhasználó -    
#NightsWatchPlease ohmy.gif Az eddig legdrámaibb évadzáró volt a harmadik évad után. Mikor Robbot és Catet megölték, azt hittem nem lesz már durvább, de nem, nyírjuk ki Snow-t is, és Aryát is - bár ő nem biztos hogy meghalt, sőt reméljük - egyedül Sansa maradjon élve... Daenerys sztorija izgalmas, kíváncsi vagyok mi lesz vele ezután. Cersei nem érdemelte meg amit kapott, nagyon sok gonoszságot művelt, de ez kegyetlen volt, még neki is, az pedig, hogy Myrcellát is megölték már csak hab a tortán, szerencsétlen nőből roncsot csinálnak... Stanist sose bírtam, miután a lányát megölette végképp, nem azt mondom, hogy megérdemelte a halált, de egy kicsit örülök, hogy végre kikerül a képből. unsure.gif
2 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Nina 10
2015. június 15. 15:46 #506
- törölt felhasználó -    
Idézet (aloerie @ 2015.06.15. 15:24)
Cersei nem érdemelte meg amit kapott


F4szt nem
2 felhasználónak tetszik: Bertina, LaDySmIth
2015. június 15. 15:59 #507
- törölt felhasználó -    
Idézet (aloerie @ 2015.06.15. 15:24)
Mikor Robbot és Catet megölték, azt hittem nem lesz már durvább, de nem, nyírjuk ki Snow-t is, és Aryát is - bár ő nem biztos hogy meghalt, sőt reméljük - egyedül Sansa maradjon élve... Daenerys sztorija izgalmas, kíváncsi vagyok mi lesz vele ezután. Cersei nem érdemelte meg amit kapott, nagyon sok gonoszságot művelt, de ez kegyetlen volt, még neki is


Nem hiszem, hogy sokáig marad "halott", Melisandre majd feltámasztja. rolleyes.gif Legalábbis remélem.

Nem tudom mennyire gáz, de engem Szellem sorsa még jobban aggaszt, remélem ő hozzá egy újjal sem nyúltak... Cersei meg még ennél is durvább dolgokat érdemelne.. Én általában mindenkit képes vagyok megsajnálni, de úgy tűnik az ő karaktere ezalól kivétel, egy csepp empátiát sem éreztem az irányába; sorry not sorry.
3 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Nina 10, LaDySmIth
2015. június 15. 16:07 #508
Bertina
Bertina
porg
 
Státuszsweet lies
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.17.
Hozzászólás: 1217
Csatolások: 102
Azonosító: 219449
Offline offline
A Baratheon ház egy kicsit kihalt, maradt egy fattyú Gendry. biggrin.gif Melisandre meg jól elhúzott miután rájött hogy Stannis nem Azor Ahai vagy kicsoda. Tippre Jon Snow lesz az.
Cerseit én sem tudtam sajnálni, kár hogy nem nyírták már ki. Viszont a lányát sajnáltam amiért megmérgezték, ráadásul az apja/bácsikája karjaiban lelte vesztét. :/

1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
2015. június 15. 16:30 #509
Lady Suzy
Lady Suzy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.11.
Hozzászólás: 8513
Csatolások: 350243
Azonosító: 98426
Offline offline
Idézet (Szandiii_1992 @ 2015.06.15. 15:59)
Nem hiszem, hogy sokáig marad "halott", Melisandre majd feltámasztja. rolleyes.gif Legalábbis remélem.

]Fuh, akkor nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolja. Aki olvasta a könyvet, az szerintem érzi, hogy van itt valami turpisság, de szerintem a sorozatból is azt lehetett levenni, hogy Jon története korántsem ér véget itt. Stannis ugyan vesztett, de szerintem kezdettől fogva nyilvánvaló, hogy a végjátékban nem az ő ügye lesz a fontos, hanem Melisandre és az istene. (Előre is elnézést azoktól, akik nem olvasták a könyvet, próbálok nem belemenni a részletekbe.) Ismerve az Azor Ahai féle történetet, azt tudjuk, hogy Melisandre-nak szüksége van egy harcosra, és csakis az ő segítségével tudják legyőzni a Másokat. Megint csak, aki olvasta a könyvet, az tudja, hogy nyilvánvalóan nem Stannis volt az. Ki más akkor, ha nem Jon? pardon.gif Egyszerűen nem lehet, hogy most haljon meg. Túl fontos karakter ahhoz, hogy csak így kiírják.

Cerseit egyébként én is borzasztóan sajnáltam, Melisandre után ő a másik nagy kedvencem, és szörnyű volt így látni. Tény, hogy megérdemelte, de félek, hogy ezzel teljesen megtörték a karakterét és a továbbiakban csak sodródni fog a sorozattal. Viszont ami legjobban érdekel, az Dany sorsa. Fogalmam sincs, hogy ezután mi lesz a következő lépés, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy meg fogok pusztulni 2016 tavaszáig.
1 felhasználónak tetszik: Nina 10
2015. június 16. 13:24 #510
Lady Suzy
Lady Suzy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.11.
Hozzászólás: 8513
Csatolások: 350243
Azonosító: 98426
Offline offline
Idézet (Lady Suzy @ 2015.06.10. 20:49)
5x10, Mother's Mercy
4 felhasználónak tetszik: jasztelek, Toxic, LaDySmIth, duracell
2015. június 18. 21:05 #511
Appalache
Appalache
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.18.
Hozzászólás: 505
Csatolások: 15
Azonosító: 149552
Offline offline
Idézet (Lady Suzy @ 2015.06.15. 16:30)
]Fuh, akkor nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolja. Aki olvasta a könyvet, az szerintem érzi, hogy van itt valami turpisság, de szerintem a sorozatból is azt lehetett levenni, hogy Jon története korántsem ér véget itt. Stannis ugyan vesztett, de szerintem kezdettől fogva nyilvánvaló, hogy a végjátékban nem az ő ügye lesz a fontos, hanem Melisandre és az istene. (Előre is elnézést azoktól, akik nem olvasták a könyvet, próbálok nem belemenni a részletekbe.) Ismerve az Azor Ahai féle történetet, azt tudjuk, hogy Melisandre-nak szüksége van egy harcosra, és csakis az ő segítségével tudják legyőzni a Másokat. Megint csak, aki olvasta a könyvet, az tudja, hogy nyilvánvalóan nem Stannis volt az. Ki más akkor, ha nem Jon? pardon.gif Egyszerűen nem lehet, hogy most haljon meg. Túl fontos karakter ahhoz, hogy csak így kiírják.
Cerseit egyébként én is borzasztóan sajnáltam, Melisandre után ő a másik nagy kedvencem, és szörnyű volt így látni. Tény, hogy megérdemelte, de félek, hogy ezzel teljesen megtörték a karakterét és a továbbiakban csak sodródni fog a sorozattal. Viszont ami legjobban érdekel, az Dany sorsa. Fogalmam sincs, hogy ezután mi lesz a következő lépés, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy meg fogok pusztulni 2016 tavaszáig.

A könyveket nem olvastam, de neten láttam, hogy abban erősen nyitva van hagyva a Jon Snow-történet. Viszont mind Kit Harington, mind David Benioff azt nyilatkozták, hogy Jon Snow biztosan halott, utóbbi még arról is beszélt, hogy hogyan búcsúztatták Kitet a forgatásról. Hacsak nem ez is egy elterelő hadművelet... Végülis nagyobb lesz a meglepetés, ha elhitetik velünk, hogy halott, aztán tádám, mégsem, mintha titokzatoskodnának a válasszal - abból mindenki könnyen leszűrné, hogy fogjuk még Snow-t látni egy darabig a képernyőn.
Ha meg mégis halott, akkor sok szépet kívánok az alkotóknak, szerintem ebben az évadban volt a legérdekesebb a karaktere, és annyi de annyi lehetőség van még benne, ŐRÜLTSÉG lenne így kiaknázatlanul hagyni...
Ja, és örültem, hogy Stannis meghalt. Hiába nyerte volna el Winterfellt, érzelmileg egy teljes roncs lett volna, és lassan elérte volna így is, úgyis a vég. Akkor már jobb volt gyorsan elintézni. Kicsit sajnáltam, mert látszott, hogy szerette a lányát, csak már annyira agymosott volt meg hatalomcentrikus, hogy mindent félredobott. Meglett az eredménye.
1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
2015. június 19. 14:44 #512
awwparadise
awwparadise
Half-Blood Princess ♛
 
Státuszlove you 3000
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.14.
Hozzászólás: 2890
Csatolások: 222
Azonosító: 231501
Offline offline
Gondolom nem jó helyen vagyok, mert itt minden tele van spoilerekkel, de most kezdtem nézni a sorozatot és muszály volt benézzek ide. Az első évad 9. részénél vagyok és képtelen vagyok fix most tovább nézni, mert elsem hiszem, hogy Ned Starkot megölték. Tudtam előre mire vállalkozok ezzel a sorozattal, már hallottam róla, hogy végzi itt mindenki akit megszeretsz a szereplők közül, de mégis megtetszett és most már muszály folytassam. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
2015. június 19. 14:53 #513
- törölt felhasználó -    
Néhány olyan cselekményt, jelenetet raktak bele ebbe az évadba, ami nem is volt benne a könyvben, ez alapból nem tetszett. dry.gif

Lady Suzy, sajnáltad Cerseit??? ohmy.gif Pont azt kapta, amit megérdemelt. Te valahogyan furcsán vonzódsz a negatív karakterek iránt. biggrin.gif Nekem Tyrion a kedvencem.
2 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, LaDySmIth
2015. június 19. 14:56 #514
- törölt felhasználó -    
Idézet (awwparadise @ 2015.06.19. 14:44)
Gondolom nem jó helyen vagyok, mert itt minden tele van spoilerekkel, de most kezdtem nézni a sorozatot és muszály volt benézzek ide. Az első évad 9. részénél vagyok és képtelen vagyok fix most tovább nézni, mert elsem hiszem, hogy Ned Starkot megölték. Tudtam előre mire vállalkozok ezzel a sorozattal, már hallottam róla, hogy végzi itt mindenki akit megszeretsz a szereplők közül, de mégis megtetszett és most már muszály folytassam.  biggrin.gif


Készülj fel, mert még sok karakter lesz, akiket majd megkedvelsz, aztán... puff... Inkább olvasd el a könyveket, azok sokkal jobbak a sorozatnál. Persze, azért a sorozat is nagyon jó, de nem úgy, mint a könyvek.
2015. június 19. 15:24 #515
Lady Suzy
Lady Suzy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.11.
Hozzászólás: 8513
Csatolások: 350243
Azonosító: 98426
Offline offline
Idézet (petimbo @ 2015.06.19. 14:53)
Lady Suzy, sajnáltad Cerseit??? ohmy.gif  Pont azt kapta, amit megérdemelt. Te valahogyan furcsán vonzódsz a negatív karakterek  iránt. biggrin.gif Nekem Tyrion a kedvencem.

...én Kisujjt is imádom. rohog.gif Egyébként szerintem Ramsay kivételével senki nem tekinthető gonosznak, csak azért tűnnek annak, mert nem az ő szemszögükből látjuk a sorozatot. Cersei minden lépése a jóslatra vezethető vissza, érthető, hogy paranoiás és mindent megtesz, hogy megvédje a gyerekeit, Melisandre pedig - bármilyen furának is hangzik - szerintem mindent azért tesz, mert ő úgy hiszi, hogy ez jó. Az a gond, hogy nem ismerjük a hitét, ezért nehéz megérteni a motivációit is.
Tyriont én is szeretem, de valljuk be, őt nem is lehet nem szeretni. biggrin.gif
2015. június 19. 17:32 #516
- törölt felhasználó -    
Idézet (Lady Suzy @ 2015.06.19. 15:24)
...én Kisujjt is imádom. rohog.gif Egyébként szerintem Ramsay kivételével senki nem tekinthető gonosznak, csak azért tűnnek annak, mert nem az ő szemszögükből látjuk a sorozatot. Cersei minden lépése a jóslatra vezethető vissza, érthető, hogy paranoiás és mindent megtesz, hogy megvédje a gyerekeit, Melisandre pedig - bármilyen furának is hangzik - szerintem mindent azért tesz, mert ő úgy hiszi, hogy ez jó. Az a gond, hogy nem ismerjük a hitét, ezért nehéz megérteni a motivációit is.
Tyriont én is szeretem, de valljuk be, őt nem is lehet nem szeretni. biggrin.gif


Cersei ennél megalázóbb vezeklést már nem kaphatott. Hát, igen, Ramsay valóban gonosz, de Stannis is az volt. De Barristan Selmy ott van végig az ötödik könyvben is, szóval az ő halála baromság volt. Nem értem, hogy Martin miért enged meg ilyen ostoba szálakat beleszőni a sorozatba. blink.gif Tyrion szála is idegesítő volt, hiszen neki eredetileg Aegonnal és az Arany Kompániával kellett volna találkoznia, nem pedig Daenerys-szel. Én mindig a könyveket ajánlom, mert nagyon sok fontos dologról lemaradnak azok, akik nem olvassák vagy olvasták. Ebben az évadban egyre jobban eltértek a könyvtől, korábban csak apróságok hiányoztak, de most, ebben az évadban... Például Mance Ryderről sem derült ki az, aminek ki kellett volna derülnie.
2 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Nina 10
2015. június 19. 17:49 #517
LaDySmIth
LaDySmIth
wardinator
 
StátuszHow much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.11.16.
Hozzászólás: 4416
Csatolások: 15107
Azonosító: 112374
Offline offline
Idézet (petimbo @ 2015.06.19. 17:32)
Nem értem, hogy Martin miért enged meg ilyen ostoba szálakat beleszőni a sorozatba.

($.$)
1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
2015. június 19. 18:14 #518
- törölt felhasználó -    
Sárkányok tánca, a Tűz és Jég dala V. kötet letöltés:
http://www.e-konyv.ch/george-r-r-martin/
2015. június 19. 18:17 #519
Lady Suzy
Lady Suzy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.11.
Hozzászólás: 8513
Csatolások: 350243
Azonosító: 98426
Offline offline
Idézet (petimbo @ 2015.06.19. 17:32)
Cersei ennél megalázóbb vezeklést már nem kaphatott. Hát, igen, Ramsay valóban gonosz, de Stannis is az volt. De Barristan Selmy ott van végig az ötödik könyvben is, szóval az ő halála baromság volt. Nem értem, hogy Martin miért enged meg ilyen ostoba szálakat beleszőni a sorozatba. blink.gif Tyrion szála is idegesítő volt, hiszen neki eredetileg Aegonnal és az Arany Kompániával kellett volna találkoznia, nem pedig Daenerys-szel. Én mindig a könyveket ajánlom, mert nagyon sok fontos dologról lemaradnak azok, akik nem olvassák vagy olvasták. Ebben az évadban egyre jobban eltértek a könyvtől, korábban csak apróságok hiányoztak, de most, ebben az évadban... Például Mance Ryderről sem derült ki az, aminek ki kellett volna derülnie.

Martin papa szerintem már feladta a vitát D&D-vel, rájött, hogy úgyis az lesz, amit ők akarnak. Éppen ezért próbálom már én is elkülöníteni a fejemben a könyvet és a sorozatot, mert ezzel az évaddal tényleg eljutottunk arra a pontra, ahol a kettő teljesen eltér. Szerintem a sok hátrány mellett vannak azért előnyei is, mert ami a könyvben borzasztó unalmas, azt a sorozatban vagy nem erőltetik, vagy hozzáadnak valami kis pluszt, amitől élvezhető lesz. A könyvben például Brienne minden fejezeténél eret akartam vágni, de a sorozatban mégis lekötöttek a részei. Tyrion miatt pedig egyik szemem sír, a másik nevet, mert szerintem jól tették, hogy már ebben az évadban találkozott Dany-vel, viszont Aegon és Jon Connington miatt egy életen át mérges leszek a sorozatra. Bár én még mindig reménykedem, hogy lesz ebből valami.

Ha már így rátértünk a könyvekre, elkezdték a szereplőválogatásokat a 6. évadhoz és van itt egy bácsi, aki nagyon Euron Greyjoy-ra hajaz.
Idézet
Pirate, man in his 40’s to late 50’s. He’s “an infamous pirate who has terrorized seas all around the world. Cunning, ruthless, with a touch of madness.”
2015. június 19. 18:21 #520
- törölt felhasználó -    
Hát, ne adja fel. laugh.gif laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
34 oldal 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!