Starity

Lehet, hogy a Twilight csak egy másolat?

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. november 21. 00:40 #121
Effy99
Effy99
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.16.
Hozzászólás: 3
Csatolások: 0
Azonosító: 131366
Offline offline
Hm, nehéz eldönteni.
Tény, hogy a legtöbb vámpír sztorinak egy a lényege. Ez már egy kategória, és megvan az alaptörténet.
Nem hiszem, hogy abszolút koppintás lenne. Valószínű viszont, hogy ihletet merített a korábbi vámpírtörténetekből, ami tekinthető adatgyűjtésnek.
És ha már a vámpír-ember-vérfarkas dolognál tartunk, volt még a True Bloodnál is korábban kezdődő (bár még most is tartó) sorozat: az Anita Blake.
2010. november 21. 01:47 #122
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Nekem úgy tűnik, a Nyállájt egy tinik számára lebutított változat, több forrásból összeszedve.
2010. november 21. 18:59 #123
trixy525
trixy525
 
Státusz♥♥Twilight♥♥Vampires♥♥Immortals♥♥Supernaturals♥♥ www.twilightsagaonline.mlap.hu
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.09.
Hozzászólás: 557
Csatolások: 109
Azonosító: 130902
Offline offline
én csak annyit mondok hogy akár koppintás a twilight, akár nem, én akkor is imádom és meyer akkor is nagyon jól fogalmaz. az egy dolog ha hasonló a sztori, de ahhoz is tehetség kell, hogy mindezt leírják és megfogalmazzák...!
a 4es pont szerintem hülyeség, semmi hasonlóság nincs.
az 5ösben azért vannak hasonlóságok, mert alapból az ősi legendák is úgy szólnak, hogy hogy vámpír vs vérfarkas. ez nem másolat, hanem ez közhiedelem a legendák korából... milyen gagyi lenne már ha vmien más lény lenne az ellenség... xD
a 6-os pontban meg a jó és rossz felállás mindenhol jelen van, nem jelent semmit, az életben is mindennek van jó és rossz oldala. az erős és gyors jellemzők pedig szintén az ősi mesékhez kapcsolódnak... -.-
a 3mas pontban: mindig létezik egy felsőbbrangú réteg, ez szintén mindenhol megtalálható... az emberi életben, az állatoknál és mindenhol...
a 2es pont kiemeli az általános szerelmi háromszöget. ez mindig így van, ez már-már egy "szerelmi háromszög-sablon", rengeteg történetben megtalálható, egyáltalán nem nevezhető koppintásnak...
1.pont: gondolatolvasás... naés? ez egy olyan téma, ami minden embert foglalkoztat. egyáltalán nem másolás...
és egyébként is vannak bizonyos elvárások/szabályok stb. az írás terén, és rengeteg egyéb könyv létezik a világon, ami pl. kiadók által szerkesztve, vagy csak úgy alapból hasonlít egy másikra. amúgy meg teljesen lehetetlen minden könyvet elolvasni, és megbizonyosodni arról, hogy senki máséra sem hasonlít...
ez az én véleményem, bocsi hogy kisregény hosszúságúra sikeredett xD
2010. november 22. 13:46 #124
ludpika
ludpika
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.25.
Hozzászólás: 7
Csatolások: 0
Azonosító: 133899
Offline offline
Ht szerintem másolat RTL-is mondták h sokan azt hiszik h a Vámpírnaplók kopintott a Twilight-től de fordítva igaz.Mert a Vámpírnaplók könyv már nagyon rágóta létezik, ugyh ez szopcsi.
2010. november 26. 17:32 #125
Nóri96
Nóri96
új tag
 
StátuszLégyszi szavazz hogy én is szavazzhassak! :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.05.
Hozzászólás: 75
Csatolások: 0
Azonosító: 132625
Offline offline
Rekahhh
Stephenie azt mondta egyszer, hogy a TVD adott neki ihletet smileeee.gif csak mondom

Tudom,csak ezt példaként hoztam fel,mert x koppintja azt y koppintam amazt..szóval mindent megtesznek hogy találjanak valamit,ami talán rossz fényt vethet az Twilightre,de szerintem aki eddig szerette az ezután is fogja,én legalábbis♥♥♥♥♥
2010. november 27. 20:00 #126
Rebu
Rebu
 
Státusz7 év után az oldalon azt kívánom, bár visszanézhetném az összes bemutatkozásomat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.26.
Hozzászólás: 554
Csatolások: 20
Azonosító: 131974
Offline offline
Itt csak az a kérdés , hogy vajon Meyer olvasta Harris könyvét? Mert ha nem és még nem is hallott róla? Mert én amíg az RTL-en nem kezdték sugározni a VD addig én sem hallottam még a könyvről sem.
De ez is csak a saját véleményem.
2010. december 01. 16:55 #127
Rékakroki72
Rékakroki72
these are the badlands
 
Státuszroses are red, violets are blue, you won’t find out who I am until season 92. -A
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.08.
Hozzászólás: 3910
Csatolások: 326
Azonosító: 124542
Offline offline
Fú, télleg sok a hasonlóság. persze az is lehet, hogy csak véletlen. sokan pusztán nem bírják elviselni mások sikerét, és be akarják őket feketíteni. igazából mindegy, hogy koppintás-e vagy sem, attól még nagyon jó könyv. és ígyis-úgyis szeretem.
2010. december 04. 22:17 #128
pixxii
pixxii
visszatérő vendég
 
StátuszDon't let go never give up it such a wonderful life. ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.01.
Hozzászólás: 143
Csatolások: 21
Azonosító: 139916
Offline offline
én azt hallottam, hogy a Vámpírnaplókról mintázta az Alkonyatot...de mindegy, mert nagyon sok könyvben találnánk ilyen hasonlóságokat.ez még nem jelenti azt,hogy az inni és élni hagyni-ról másolta a saját könyvét.nem is biztos hogy olvasta!és amúgy is... ha elolvassuk a breaking dawn-t..nemhiszem hogy lenne ahhoz hasonló könyv..és ha az alapötletet egy másik könyvből szerezte volna(ami még mindig nem koppintás), akkor is jobban megírta,nagyobb siker lett.
2010. december 05. 13:29 #129
édrienn
édrienn
мιѕѕ ƒαѕнισηιѕтα ♥
 
StátuszMalaysia, Las Vegas to play LA, if you pay my way Fashionista, how do you look♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.08.
Hozzászólás: 1249
Csatolások: 2089
Azonosító: 126693
Offline offline
húú..érdekes:$
2010. december 05. 18:11 #130
Ne3a
Ne3a
visszatérő vendég
 
StátuszLégy szabad, vagy halj meg!!! ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.04.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 135662
Offline offline
Hát én olvastam a könyvet, nekem nem valami nagy szám... Kicsit túlragozta (szerintem) azt az "örökké együtt" dolgot...
Mondjuk tényleg sok a hasnlóság és ráfoghatnánk a véletlenre. Viszont én nem hiszek a véletlenben, szóval nálam marad koppintás biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
2010. december 17. 11:21 #131
- törölt felhasználó -    
Hát, most ezen el lehet gondolkodni, de példának nem csak a True blood könyveket írhatnánk, hogy arról másolta, hanem akkor mindjárt vagyük is elő az összes vámpíros/nemvámpíros könyvet, és lássuk, mi egyezik a kettő között...
"Sookie és Bella közös vonása az, hogy mind a ketten a saját útjukat járják, akár akaratlanul, akár nem." - nyílván mindenki a saját útját járja, hiszen ez alapvető cselekméyne egy könyvnek, vagy úgy amúgy az életnek. azért vannak benne ilyen hasonlóságú részletek, mert vámpírregények. nem lehet az egyik sem annyira a különböző a másiktól, ha már közös témájúak, nemde? a vérfarkas-vámpír ellentétes viszonyban sincs semmi, sem a szerelmi háromszögben, mert az például van a TVD-ben is, meg hadd ne kelljen még sorolnom azt a rengeteg könyvet.
szóval úgy amúgy, szerintem nem valami meggyőző ez a cikk, és egyáltalán nem hiszem, hogy bárki is bármit koppintott volna, de ez csak az én véleményem...
2010. december 17. 11:27 #132
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Szerintem nem igazán lehet összehasonlítani egyik vámpíros történetet sem. A Twilight-True Blood-The Vampire Diaries hármast se. Ha láttátok már, vagy belenéztetek, akkor tudjátok miről beszélek.
Igen, a Twilight egy (nemcsk) fiataloknak szóló történet, enyhén romantikus filmbe burkolva. True Blood: azt hiszem mindannyian tudjuk, hogy nem véletlenül van kint az a bizonyos 18-as karika. A The Vampire Diaries pedig egy igazi, fiataloknak szóló vámpíros történet. Tele akcióval, és mindennel ami kell. biggrin.gif
2010. december 21. 21:20 #133
Ramie
Ramie
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.21.
Hozzászólás: 17
Csatolások: 0
Azonosító: 141272
Offline offline
ezen el lehet gondolkodni...:S de attól még nem ugyanolyan a kettő,de télleg érdekes..
2010. december 23. 12:52 #134
Clare Salvatore
Clare Salvatore
visszatérő vendég
 
StátuszSo much Series.. ❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.27.
Hozzászólás: 362
Csatolások: 0
Azonosító: 132058
Offline offline
Hát eléggé érdekes! Az egyszer tutii.. :S
De.. ez van! Nem csodálnál ha Meyer koppintotta volna...
2010. december 30. 19:12 #135
- törölt felhasználó -    
Nekem aztán mindegy, mindkettőt szeretem. Plusz hozzávenném még a The Vampire Diariest is. Az is kedvenc.
2011. január 08. 13:21 #136
- törölt felhasználó -    
Hát lehet , hogy koppintotta de kitudja .. De ha úgy nézzük a legtöbb vámpírokról szóló könyv / film mindig hasonlít egy kicsit egymásra .. smileeee.gif
2011. január 19. 15:10 #137
Mary Alice Brandon
Mary Alice Brandon
 
StátuszElisabeth <33
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.27.
Hozzászólás: 1006
Csatolások: 45
Azonosító: 137286
Offline offline
Szentem nem koppintál. Igaz az amit NikcyChan mondott a vámpíros storik hasonlítanak.
2011. január 24. 20:52 #138
- törölt felhasználó -    
Érdekes amiket leírtál...

Csak légyszíves írd be egy keresőbe, hogy vámpír...sok mindent kidob majd...
No meg ott van egy román idegenvezető, aki vámpírnak öltözve vezet be az "élet" rejtelmeibe...(mellesleg ismerem is az illetőt elég közelröl)
a vámpírok vért isznak, kerülik az embereket, kivétel ha inni akarnak. a bőrük fehéres, hideg. különleges képességekkel rendelkeznek, mejet a gonosz adományozott nekik.Rendkívüli szépségük van...stb
így gondolja ezt: Lara Adrian - A vámpír sírja ,Kresley Cole - Vámpírzóna,Merry Gentry,eaniene Frost: Sírog hű szerelmed,Anne Rice:Interjú a vámpírral,Lestat, a vámpír, Kárhozottak királynője...NOSFERATU(csak hogy a legnagyobbakat említsük)stb

Abban igazad van, hogy koppintás...Koppintottak egyiptomtól, a majáktól,az inkáktól, a mezopotámiaiaktól... :-)
Szerinted a szerzői jogot sok ezer évvel visszamenőlegre is figyelembe veszik.
Én úgy tudom, hogy a szerzői jog nem ojan régi találmány...
2011. március 14. 10:07 #139
Fanciii
Fanciii
visszatérő vendég
 
StátuszCsillagainkban a hiba.<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.09.
Hozzászólás: 237
Csatolások: 0
Azonosító: 135825
Offline offline
ez furaa ...
2011. április 18. 18:43 #140
Lovegirllo
Lovegirllo
visszatérő vendég
 
StátuszTeam Stefan 4ever! <33
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.17.
Hozzászólás: 368
Csatolások: 0
Azonosító: 149497
Offline offline
Figyeljetek ezen a két könyv sorozaton kívül még több száz vámpíros történet van,ami szinte mindig ugyan arról szól...egy csaj beleszeret egy vámpírba...jó és gonosz vámpírok...ettől lesz izgalmas.!!

Jaj istenem olvassatok már bele több vámpíros kötetbe,szinte mind ugyan arról szól!
De nem is baj...
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok