Starity

Mivel fogod / szoktad megajándékozni a szeretteidet Karácsonykor?

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. november 16. 10:41 #1
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Konkrétan ilyen témát még nem láttam, gondoltam indítok egyet. Arra lennék kíváncsi, hogy ki mivel szokta vagy fogja idén meglepni a családot, barátokat, ismerősöket.

Mint tudjuk, a Karácsony elsősorban a szeretet ünnepe, és a lényeg nem az ajándék (értéke), hanem az, ha együtt lehetünk azokkal, akiket szeretünk.

Én régebben mindig saját készítésű dolgokat adtam, de mióta van saját pénzem, inkább vásárolni szoktam. Igyekszem mindig kitalálni, mire vágyik vagy minek örülne nagyon a másik.

Szoktam sütit is sütni, de mivel egy darab és apró a konyhánk és anya is ragaszkodik a maga munkálkodásaihoz, nagyjából ki vagyok túrva és igyekeznem kell, ha akarok valamit.

Idén tőlem nagyrészt könyveket, filmeket, zenéket kapnak majd az ajándékozottak, de van a tarsolyomban plüss is, meg kozmetikumok, és hasonló csomagok. biggrin.gif Olyan is lesz, aki pénzt fog kapni. Neki az lesz a legnagyobb segítség...
3 felhasználónak tetszik: rolllllleee, dorii_TVD, NikiBlack
2010. november 18. 02:23 #2
Sapleck
Sapleck
új tag
 
StátuszKerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban. :P
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.17.
Hozzászólás: 8
Csatolások: 0
Azonosító: 138940
Offline offline
A bátyámnak még nem tudom
Az öcséimnek:
14 éves-nek Számítógépet
6 éves-nek Bringát
Anyámnak meg külön Laptop-ot h ne az enyémet használja mindig rohog.gif rohog.gif
2010. november 18. 03:28 #3
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Nagyimnak mindenképpen szerzek valami apróságot, amiről mindig eszébe jutok! Bár már van neki 50 ilyen, de nagyobb, hasznos dolgot nem lenne értelme szerezni neki, elég öreg, úgyhogy inkább az érzelmeire játszok rá. smileeee.gif

Ha elmegyek a nagy, családi ünnepre, akkor sütök könnyen csomagolható sütiket és külön becsomagolom mindenkinek és azt adom. Már pár éve ezt csinálom (kivéve tavaly, amikor betegség miatt távol maradtam, szerintem idén is ez lesz...), és úgy tűnt több értelme van, mint mindenkinek venni, csinálni valamit. Ha nem megyek el, utólag szerzek a gyerekeknek és apukámnak valamit, ami tetszene nekik. rolleyes.gif
Vidéki rokonoknak veszek vagy csinálok valamit, ők közelebb állnak hozzám, többet érdemelnek a főzőtudományomnál. biggrin.gif

Barátokkal valót két részre kell osztanom.
Két társasággal is ünnepelem a Karácsonyt, mindkét helyen húzással oldjuk meg, hogy ne kelljen mindenkinek külön kitalálni valamit. És mindkét helyen saját készítésű ajándék a feltétel. Ez könnyebb az egyik társaságnál, mert ott most ünneplem először így a Karácsonyt. A másik társasággal már évek óta így csináljuk, és minden évben valami nagyon ötletessel áll elő a többség, nehéz tartani az iramot, főleg mert páran jóval kreatívabbak a többieknél, és elég nagy társaság vagyunk, így rengeteg ajándék előfordult már. Ráadásul olyat húztam, akit a legrégebb óta ismerek, és gondban vagyok, mert jó lenne, ha vicces is lenne az ajándék, de a rengeteg ötlet, ami megfordult a fejemben mind pénzes, nem kivitelezhető egyszerűen. Plusz tuti az utolsó pillanatban jövök rá a tökéletes ajándékra biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Vampire Lady
2010. november 18. 14:16 #4
eva tarko
eva tarko
єxpєc†o pα†ronum™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.15.
Hozzászólás: 2148
Csatolások: 7196
Azonosító: 114770
Offline offline
Mindig massal thumbsup.gif thumbsup.gif
2010. november 18. 14:20 #5
Nana95
Nana95
Cián
 
Státusz^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.28.
Hozzászólás: 812
Csatolások: 3
Azonosító: 132107
Offline offline
ehehehe...fogalmam sincs, hogy kinek mit fogok adni. Általában valami felesleges kacatot adok. nem vagyok jó ajándékozó...
2010. december 10. 18:01 #6
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Köszi az eddigi válaszokat.
2010. december 10. 18:09 #7
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
Én mindig akarok valamit venni a szüleimnek - készítéshez kevés vagyok, pedig szüleim mindig azt mondják, csináljak inkább valamit -, de mindig lebeszélnek róla. Pedig tudnék nekik venni olyat, amiről tudom, hogy örülnének neki, de maguktól nem hajlandóak pénzt költeni rá - pedig például egy koncert, amire most nagyon olcsón lehet jegyet venni, felejthetetlen élmény lenne.
Akinek ajándékot szoktam még venni, az osztálykarácsonyon az az emberke, akit húztam - idén egy Barbie DVD-t sikerült neki beszereznem, ugyanis nem ismerem az illetőt, és úgy gondoltam, ez igazán kedves ajándék lesz neki, tekintve, hogy fiú -, illetve néha még adok néhány barátomnak, valami olyat, ami tényleg csak egy kis apróság, de mégis aranyos, de valószínűleg idén nem kapnak semmit; örüljenek a kis Eiffel-tornyoknak, amit kapott mindenki, amikor visszajöttek Párizsból valamikor novemberben. biggrin.gif
2010. december 22. 11:27 #8
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Úgy tűnik, ma sem érkezett meg, amit egy hónapja rendeltem Kínából... unsure.gif Szerintem már nem is fog ideérni péntekig... dry.gif
2010. december 22. 12:09 #9
- törölt felhasználó -    
Anyának fényképalbum a kiskori képeinkkel, szakácskönyv

Öcsémnek (17) motoroskép, irattartó

Hugomnak egy én kicsi pónim, irattartó

Öcsémnek(14) zsemletartó, kétszínűtoll

Öcsémnek(8) foglalkoztató füzet, rotringceruza

Apának kávéscsésze kiskanállal

Mostohaanyámnak bazinagy mandulás tusfürdő

Mamáméknak kép a három "kis" unokáról

Mostohaanyám bátyjának horgászos bögre

Anyukájának sütistál és még vmi

Apukájának még fogalmam sincs

Nagyjából ennyi, szép nagy család blink.gif
2010. december 22. 21:51 #10
amira17
amira17
házisárkány^^^
 
Státuszszesszió...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.02.06.
Hozzászólás: 4454
Csatolások: 28372
Azonosító: 51785
Offline offline
Ha valakinek ajándékot veszek, vagy készítek, akkor mindig valami olyasmit próbálok venni/készíteni, ami hasznos is, és örülnének is neki. Most pl. a kis uncsijaimnak kifestős könyvet vettem, meg beszédfejlesztőt(mivel van két diszlexiás unokatesóm), és az összes családtagom kap egy aranyos pingvines karácsonyfadíszt, amit saját kezűleg készítek el. Anyukámnak egy fejmasszírozót vettem, meg csinálok neki egy aranyos kis gyertyát, apukámnak pedig egy termoszt vettem, és mellé meg még kap egy házi készítésű hógömböt, együtt meg egy fényképkeretet kapnak (mondjuk ez most aktuális is, mert ugyebár az egyetem miatt elég keveset látnak). Keresztfiamnak egy meséskönyvet vettem, ami fejleszti a kreativitását(ugyebár nem tagadhatom meg önmagam), meg egy kisautót, és egy bazi nagy 1 méteres macit kap.smileeee.gif
2010. december 24. 13:18 #11
- törölt felhasználó -    
nagy dolgokat nem veszek a szeretet a lényeg blush.gif anyuéknak bögrét vettem pl. wub.gif
2010. december 25. 18:39 #12
- törölt felhasználó -    
Hát én is csak kis dolgokat vettem. Anyunak vettem egy doboz Szamos marcipánt, mert nagyon szereti, apunak meg egy díszes öngyújtót, mert dohányzik. Ilyenkor meg tényleg nem az ajándék a lényeg, hanem a szándék, hogy gondoltál a másikra.
2012. november 14. 09:38 #13
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Mi a helyzet idén?

Én kivételesen NAGYON tanácstalan vagyok. mellow.gif
2012. november 14. 15:43 #14
dorii_TVD
dorii_TVD
Downer™
 
StátuszIs it too late to change the name?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.28.
Hozzászólás: 1755
Csatolások: 1686
Azonosító: 184868
Offline offline
Mindig valami kis csecsebecsét veszek. smileeee.gif
2012. november 14. 18:40 #15
- törölt felhasználó -    
Sosem tudom, én mindig akkor találom ki.
2012. november 16. 22:15 #16
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.11.14. 09:38)
Mi a helyzet idén?
Én kivételesen NAGYON tanácstalan vagyok. mellow.gif


Ami azt illeti én is nagyon. Fogalmam sincs még az ajándékokról, pedig már nézegettem ezt azt, de a legrosszabb az, hogy a legtöbb, ami tetszene az már vagy van a szeretteimnek, vagy csak hasonló van, de mikor még egy ilyen alapon nem hiszem, hogy épp az lenne a tökéletes ajándék, aztán lehet maradok a megszökött könyv és illatszer párosításnál, az mindig bejön.
2012. november 18. 09:39 #17
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Minimanó94 @ 2012.11.16. 22:15)
Ami azt illeti én is nagyon. Fogalmam sincs még az ajándékokról, pedig már nézegettem ezt azt, de a legrosszabb az, hogy a legtöbb, ami tetszene az már vagy van a szeretteimnek, vagy csak hasonló van, de mikor még egy ilyen alapon nem hiszem, hogy épp az lenne a tökéletes ajándék, aztán lehet maradok a megszökött könyv és illatszer párosításnál, az mindig bejön.

Nos, én korábban ilyenkorra már szinte mindig minden ajándékot beszereztem, most meg nem hogy semmi sincs, ötlet sincs. mellow.gif Mondjuk már belefáradtam abba is, hogy agyaljak az ajándékokon, mert oké, nagy az öröm, de 1-2 héttel később már félre van / el van rakva, porfogó és el is van felejtve, hogy van. mellow.gif Felesleges belefeccölt energia és pénz, lehet, emiatt is vagyok most ennyire tanácstalan. Kezdek afelé hajlani, hogy majd Karácsony előtt 1-2 nappal elmegyek és veszek valamit. Gyanúsan illatszert/kozmetikumot. Bár ezeket a csomagokat is utálom, mert szinte nincs olyan szett, amiben ne lenne tusfürdő. Utáljuk a tusfürdőt, nem használjuk, s képtelen vagyok felfogni, hogy a sok okos ember, aki ezeket a karácsonyi csomagokat összeállítja, nem bír szappanos pakkokat is piacra dobni... Mert aki nem tusfürdőzik, már nem is ember.?! Röhej... dry.gif
1 felhasználónak tetszik: Minimanó94
2012. november 18. 09:45 #18
Horse1000
Horse1000
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.10.13.
Hozzászólás: 228
Csatolások: 30
Azonosító: 187674
Offline offline
ami 2000 ft alatt van (fejenként) és ami megtetszik, és amire a családtagjaimnak szüksége lehet. smileeee.gif
2012. november 20. 11:34 #19
bettike99
bettike99
unicorn.
 
Státuszyou see me standing but i'm dying on the floor
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.28.
Hozzászólás: 3977
Csatolások: 159
Azonosító: 151860
Offline offline
Én mindig saját készítésű ajándékokkal lepem meg a szeretteimet, azért, mert ez személyesebb és sokkal többet ér, mit amit a boltba lehet kapni... smileeee.gif
2012. november 20. 13:40 #20
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (bettike99 @ 2012.11.20. 11:34)
Én mindig saját készítésű ajándékokkal lepem meg a szeretteimet, azért, mert ez személyesebb és sokkal többet ér, mit amit a boltba lehet kapni... smileeee.gif

Ez így van. Bár én már nem feccölök ebbe sem energiákat, mert ugyanúgy elfelejtődik és "sutba vágódik", mint bármilyen más ajándék, szóval én, ha csak nem valami hihetetlenül szuper és egyedi az ötlet, nem csinálok semmit, mert nincs értelme. blink.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!