Starity

Milyen filmet láttál legutóbb? II.

710 oldal 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. június 28. 19:18 #11741
mse90
mse90
@bnormal cortexikid
 
Státuszaz emberiségért zokog
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.18.
Hozzászólás: 1877
Csatolások: 1418
Azonosító: 178057
Offline offline
Csillagainkban a hiba / The Fault in Our Stars

Megadtam magam, pedig anno a trailer után csak legyintettem, hogy én ezt max. DVD kijövetelt követően nézem meg. Másik kérdés, hogy a moziban sem volt túl nagy választék számomra, márpedig épp ahhoz volt kedvem, úgyhogy összességében erre is fogható minden.

A Csillagainkban a hiba az érzelmeidet manipulálja. Ez gondolom sejthető már a témából is, nehéz lenne a könnyfakasztáson túl mást kihozni haldokló rákos gyerekek nyomon követéséből. Ezt a jelenséget általában negatív értelemben szokták felhozni, amikor egy film az érzelmeidre hatva próbálja elfeledtetni veled az esetleges ürességét és hibáit, de... De azt kell mondanom, hogy ez esetben ez a leírás nem lenne korrekt. A film igenis hoz valami újat, és még ha a lényegileg végigvezetett gondolatok közel sem hatnak annak, akadtak olyan apróságok, amik valahogy mégis megragadtak a fejemben, és elgondolgodtatásra kényszerítettek.

Azt is hozzá kell fűznöm, hogy amikor Hazel a film elején azt ígéri, hogy nem a cukormázas verziót fogja elmesélni, nem teljesen mond igazat. Itt igenis van cukormáz. Csakhogy emellett éppen annyi igazság és őszinteség is rejtőzik benne, hogy ezt elnézzük neki. Bár azt hinné az ember, hogy egy ilyen ziccer témát milliószor feldolgozhattak, nem igazán rémlik, hogy bárki pont ilyen módon tette volna. A gyerekeket itt nem a felnőttek szemén keresztül látjuk, nem egy tipikus felemelő családi film, de nem is valamiféle hiperrealisztikus művészfilm keretein belül. És ez az az átmenet, ami elősegíti a film érzelmi erejét, ettől szipogott minden egyes ember a teremben a vetítést követően, ezért képes végig fent tartani azt a szorítást a torkodban. Mert egyszerre elérhető és őszinte, egyszerre cukormáz és rideg valóság.

Nem, a film nem az idei eddigi legnagyobb kedvencem. De ami ennyi romantikus túlzás után is képes ilyen mértékben áthatolni a cinikus lelkemen, az megérdemli tőlem a 8-ast. Már csak azért is, mert a film végre megengedte, hogy mögé lássunk a "közelgő halálát bátran viselő gyerek" klisének, és belülről mutatta meg, hogy ez a hozzáállás mit takarhat.

8/10
10 felhasználónak tetszik: Violet Hepburn, Alison Lerman, Bessie, sMokEe.cLouD, Jody, Alexis_0504, Toxic, hayley4, Blackbird03, Lindsay019
2014. június 28. 22:07 #11742
Ildikócska10
Ildikócska10
LoveSick ♥
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.04.
Hozzászólás: 6086
Csatolások: 5769
Azonosító: 164815
Offline offline
Időről időre / About Time
Imádom ezt a filmet annyira érzelemteli. Csak ajánlani tudom mindenkinek! heart.gif
10/9
2 felhasználónak tetszik: Blackbird03, Lindsay019
2014. június 28. 23:01 #11743
- törölt felhasználó -    
na!

Jack Ryan: Árnyékügynök
Nagyon régóta meg akartam nézni, de tudtam, hogy nem fog tetszeni, így csak halogattam, félbehagytam, satöbbi... hát. tényleg nem tetszett. Keira jó. Chris jó. De ha a kedvenceim együtt szerepelnek, mindig valami borzalom sül ki. Mint a Keira–Colin páros a London Boulevard-nál. Nem értem, miért erőltette az egyébként fenséges Kenneth Branagh az orosz főgonosz szerepét, botrányos volt. Vagy készítsenek második részt, és legyen háromszor ilyen jó, vagy hozzá se fogjanak.
5,5/10

Tökös csaj
Nem tudom, miért, de egészen szeretem ezt a filmet, annak ellenére is, hogy néhol túl sok is. Mondhattok akármit, de Rob Schneider mindig haláli. Anna Faris pedig itt még cuki volt, és nem rikácsolt.
7/10

Hot Tub Time Machine
110.gif Az alapötlet tök jó, egyes dolgok még tetszettek is, mindig szerettem az időutazós filmeket, de ez kis híján minősíthetetlen, Sebastian Stan ide vagy oda.
3,5/10

Amerika kapitány 2.
Jólvanna, szinte HD most már. rohog.gif
10/10

http://38.media.tumblr.com/976075da4c7fd2a6b48f0cfb51d18d3b/tumblr_n7vkxnM2mt1scyhcso1_500.gif
10 felhasználónak tetszik: iannina, LexiCobain, Bessie, Alison Lerman, Kazuo, Lady Suzy, SmileyZ, Genevieve, Blackbird03, Lindsay019
2014. június 29. 11:46 #11744
- törölt felhasználó -    
Már megint ugyanaz a vacsora (Dinner for One) biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Blackbird03
2014. június 29. 15:25 #11745
- törölt felhasználó -    
Herkules legendája (2014)

A 300 című film után újabb csalódás, pedig én imádom az ilyen témája filmeket. Az eleje még egész jól indult, aztán szépen kezdetét vette a mélyrepülés. Szúrták a szemem a rém egyszerű jellemábrázolások, a nulla, teljesen kiszámítható történet, a látványbeli hiányosságok stb. Még egyszer megnézhető kategóriának sem mondható, és emlékszem, anno még moziban szerettem volna megnézni. Hát, jó hogy végül még sem tettem, csak pénzkidobás lett volna. Puszta jóindulattal:

4/10
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Blackbird03
2014. június 29. 15:46 #11746
- törölt felhasználó -    
Összeláncolva (2013)
10/10
3 felhasználónak tetszik: Jody, goldman, Blackbird03
2014. június 29. 21:46 #11747
Violet Hepburn
Violet Hepburn
visszatérő vendég
 
Státuszi miss audrey hepburn a lot...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.23.
Hozzászólás: 312
Csatolások: 12
Azonosító: 215707
Offline offline
Ponyo a tengerparti sziklán

Elkezdtem Hayao Miyazaki filmjeit nézni mert ja nyár van és nincs mit csinálnom. Emberek bár csak a Chihiro Szellemországban c. filmhez volt szerencsém (10 évesen kb be is sz*rtam rajta rendesen de újra nézve nem olyan gáz) de a Ponyo egyszerűen zseniális és számomra tuti a legjobb mind közül. A szimbolikája és tökéletes. Bevallom nem gondoltam volna ,hogy mese így letud engem nyűgözni de ez olyan szinten volt aranyos és megható ,hogy behalok. Át is kereszteltem a macskám Ponyora. Ponyo egy tündér és a kisfiú is olyan édes. Nem pont a kinézetre gondolok de ahogy az egész katasztrófa helyzetet felfogják. Whatever nem nyáladzom tovább csak ajánlani tudom.

10/10 wub.gif
1 felhasználónak tetszik: Blackbird03
2014. június 30. 08:30 #11748
SmileyZ
SmileyZ
Happiest girl in the world ♥
 
StátuszHouse Of Wax ♥♥ Művész Úr ♥♥ Baywatch ♥♥ Sosem voltam még ennél boldogabb ♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.12.
Hozzászólás: 8757
Csatolások: 33707
Azonosító: 122565
Offline offline
A nő (Her,2013)

Hú hát ez nem egészen az én műfajom. blush.gif Megértem,hogy sokaknak miért tetszett,de számomra végtelenül hosszú és unalmas lett.Szép volt persze,ez nem is kérdés,és tetszett maga az ötlet hiszen hasonló filmet még csak véletlenül sem láttam eddig,de valahogy akkor sem nyerte el a tetszésemet. blush.gif Látszik milyen irányba halad a világ,de azért idáig csak nem jutunk el. rohog.gif

10/3

Rocky V (1990)

Ebben volt a legundorítóbb "ellenfele" Rocky-nak.Nem mintha az előző részben szereplő Dolph Lundgren feje sokkal jobb lett volna,de ennek a gyereknek az a nagy teste,meg hozzá az a baba kép,meg a fura haj...hát nem lett valami szimpatikus. blush.gif De úgyis megkapta amit érdemelt. rohog.gif

10/7

Válás francia módra (Le Divorce,2003)

Hogy ez mennyire rossz volt..Ha nem Kate Hudson lett volna a főszereplő akkor végig se néztem volna.Naomi Watts karaktere az agyamra ment,hogy lehet valaki ennyire ostoba??Megértem én,hogy szerette volna összetartani a családot,de azért legyen már esze.Meg hogy terhesen képes volt azt tenni amit..az eszem megállt tőle. dry.gif Unalmas és semmitmondó film,néha nevetségesen ostoba jelenetekkel.

10/2

Rocky Balboa (2006)

Az utolsó mindent lezáró rész.Ha az eredeti filmeket nézzük akkor a 3. tetszett a legjobban,de ha mindet ami Rockyról szól akkor ez. blush.gif Ebben itt volt plusz pontnak Milo Ventimiglia is. smileeee.gif Adrian-t sajnáltam,kár,hogy ebben már nem volt benne.Paulie azért hozta a szokásos formáját. rohog.gif Sylvester Stallone meg iszonyatosan rosszul nézett már ki itt is.Most már inkább ruhában szaladgáljon,ne félmeztelen. rohog.gif

10/9
2 felhasználónak tetszik: House Of Wax, Blackbird03
2014. június 30. 15:30 #11749
Tina2003
Tina2003
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.04.06.
Hozzászólás: 54
Csatolások: 31
Azonosító: 223833
Offline offline
Végzet Ereklyéi:Csontváros/The Mortal Instruments: City of Bones (2013)
Nagyon tetszett!
10/10
4 felhasználónak tetszik: iannina, SmileyZ, Blackbird03, Lindsay019
2014. június 30. 15:31 #11750
- törölt felhasználó -    
Tengerparti Tinimozi..


banana_moonwalk.gif
1 felhasználónak tetszik: Blackbird03
2014. június 30. 15:34 #11751
- törölt felhasználó -    
People Like Us
Már fél éve újra akartam nézni. Még mindig ugyanolyan klassz, viszont nagyon irritált, hogy Sam magasról tojt arra, hogy bíróság elé kell állnia. Én is ugyanezt csináltam, mikor bejött egy családi krízis, de ott azért nem volt szó perlekedésről. rolleyes.gif
9,5/10
3 felhasználónak tetszik: duracell, Blackbird03, Alison Lerman
2014. július 01. 09:11 #11752
- törölt felhasználó -    
Legutóbb este az Alkonyatot néztem a gépen! smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Blackbird03
2014. július 01. 16:01 #11753
hayley4
hayley4
wait... what?
 
Státuszthinking about things but not actually doing things
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.21.
Hozzászólás: 1524
Csatolások: 82
Azonosító: 200597
Offline offline
Holt költők társasága
Még mindig a hatása alatt vagyok. 10/10
7 felhasználónak tetszik: Jody, iannina, LexiCobain, Blackbird03, Kazuo, sMokEe.cLouD, Lindsay019
2014. július 01. 16:48 #11754
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
A zongorista

Nagyon régen láttam már, még kisebb voltam, és nem igazán maradt meg bennem, csak az, hogy a zongorista, nagyon jól játszott, és nem értettem akkor a lényeget, hiszen 7-8 évesen, én még nem voltam olyan agyilag fejlett, hogy ezeket felfogjam.

Kevés olyan film van, ami pszichikailag, és lelkileg megrázza az embert, és egy ideig még a film hatása alatt van.
Ez a film a II. vh-s brutalitásokat mutatja be, amin az ember elszörnyed, hogy miért tették ezt a németek? Hatalom szerzés, és hasonlók, de ennyi ártatlan embert?! Nem éltem volna akkor az biztos, és most sem szívesen hallom, és nézem a hozzá kapcsolódó híreket/történeteket/filmeket, de valahonnan tudnia kell az embernek, hogy milyen világ volt akkor.
Nagyon lestrapált, és még most sem tudom, hova tenni magam, mert nem bírom feldolgozni, hogyan tudtak úgy életben maradni az emberek, és utána mindent elölről kezdeni.
bár a Schindler-listáját nem múlja felül, de megközelíti, és egy borzalmas világot próbál bemutatni.

Adrien-t ebben a filmben kedveltem meg, és azóta is nagyon kedvelem,és ez a szerep nagyon jól állt neki, remekül játszotta. Tudott azonosulni Szpilman karakterével, és remekül közvetített.

10/10
8 felhasználónak tetszik: Alexis_0504, Jody, goldman, Blackbird03, Alison Lerman, Kazuo, sMokEe.cLouD, Lindsay019
2014. július 01. 19:46 #11755
Noncso_22
Noncso_22
visszatérő vendég
 
Státuszhttps://www.youtube.com/watch?v=YqeW9_5kURI
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.29.
Hozzászólás: 137
Csatolások: 303
Azonosító: 228455
Offline offline
A REC címűt:3
1 felhasználónak tetszik: Blackbird03
2014. július 01. 21:54 #11756
Maggie.3
Maggie.3
visszatérő vendég
 
StátuszDance like no1 is watching, beacause they're not, they're checking their phone
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.11.
Hozzászólás: 343
Csatolások: 0
Azonosító: 216656
Offline offline
Álmatlanság

Nagyon szeretem a Nolan filmeket.
1 felhasználónak tetszik: Blackbird03
2014. július 01. 22:30 #11757
- törölt felhasználó -    
Pán Péter (1953)
Nem mondom azt, hogy a kedvenc Disney mesém, ennek ellenére azonban úgy gondolom, hogy egy rendkívül aranyos és tanulságos történet.Az nagyon tetszett benne, ahogy Wendy és a testvérei szeretik a szüleiket és egymást.Valamennyire a saját kapcsolatomra emlékeztetett a családommal.A krokodil pedig nekem egy hatalmas plusz volt az egész mesében. smileeee.gif
9/10

Rio (2011)
Fogalmam sincs, hogy miért vártam eddig ennek az animációs filmnek a megnézésével.Egyszerűen hihetetlenül tetszett.Szerintem rég nem volt olyannyira aranyos szárnyas pár, mint Azúr és Csili.És hát azok a bolond kleptomániás majmok.Zseniálisak voltak!A film megnézése után hirtelen nekem is kedvem lett elutazni Rióba.
10/10
4 felhasználónak tetszik: SmileyZ, Blackbird03, Alison Lerman, Lindsay019
2014. július 02. 10:07 #11758
SmileyZ
SmileyZ
Happiest girl in the world ♥
 
StátuszHouse Of Wax ♥♥ Művész Úr ♥♥ Baywatch ♥♥ Sosem voltam még ennél boldogabb ♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.12.
Hozzászólás: 8757
Csatolások: 33707
Azonosító: 122565
Offline offline
A maflás (Here Comes the Boom,2012)

Az én kedvemet teljesen feldobta ez a film.Mindegyik szereplővel megvoltam elégedve,de talán Niko volt a kedvencem,ő nagy arc volt. laugh.gif Egyre jobban kedvelem Kevin James-t is. smileeee.gif

10/10

Másnaposok szerencséje (Walk of Shame,2014)

Erre a filmre nagyon kíváncsi voltam,de úgy volt,hogy sajnos nem fogják nálunk vetíteni,de meglepetésként mégiscsak jött aminek én nagyon örültem.Hétfő este el is mentem megnézni anyuval akinek kissé jobban is tetszett mint nekem.Nem okozott csalódást,jó film volt,Elizabeth Banks hihetetlen egy nő ( laugh.gif ),de néhány beszólás túl sok volt nekem,néhány poén pedig túl erőltetett.Ennek ellenére jó film volt,James Marsden még mindig édes,a 3 fekete pasit pedig nagyon bírtam. rohog.gif Különösen Pookie-t. rohog.gif Jókat lehetett nevetni rajta,már az elején bevágódott a film a macskás jelenettel ugyanis azon a napon amikor megnéztem,én is hasonlóképpen jártam. rohog.gif

10/8.5
2 felhasználónak tetszik: House Of Wax, Blackbird03
2014. július 02. 10:09 #11759
- törölt felhasználó -    
Twilight smileeee.gif smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Blackbird03
2014. július 02. 10:12 #11760
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14670
Csatolások: 120207
Azonosító: 57759
Offline offline
Animal (2014)
Hát nekem ez több szempontból is sántított. Imádom mikor csinálnak egy ilyen filmet és végig sötét van, hogy biztos ami tuti ne láss semmit. Tele rakták Nickelodeon sztárocskákkal ami meg is látszódik a végeredményen.
1*10


A sikítószellem fejezet * Banshee Chapter (2013)
Nem voltam tőle lenyűgözve. 4 pontot kap mert azért egyszer-kétszer rám hozták a frászt.
4*10


Az Elnémultak * The Quiet Ones (2014)
Ez már egy kicsit minőségibb volt a számomra, de ez meg nem volt ijesztő. Igazából érdekes sztori volt, úgy látom idén ez a téma hódít, amivel nincs is semmi baj. Sam Claflin-t eddig csak az Éhezők Viadalában meg a Karib Tenger Kalózaiban láttam, itt habár ügyes volt, a karaktere gyávasága férfi létére eléggé irritált. A film végig lekötött, érdekes volt.
7*10


Transformers: A kihalás kora * Transformers: Age of Extinction (2014)
Imádtam. Minden percét. Mondjuk én alapból mind a három részt szeretem, szóval nekem nagyon nem tudták elrontani. Mindig is úgy hittem, hogy Shia a tökéletes ebbe a filmbe, de Mark Wahlberg ( wub.gif ), hát ő aztán ütött. Neki mindig jól álltak/állnak ezek a karakterek/filmek, bár azt, hogy ő egy tudós kissé nehezen hittem el, sőt, inkább nem hittem el. De ettől eltekintve nem volt bajom vele. Ha a hölgyeket nézzük, akkor Megan nem volt túl ügyes, bár őt csípem, Rosie egyenesen katasztrofálisan játszott, és itt jött Nicola Peltz akit nagyon akartam utálni de nem ment. Állati ügyes a kis csaj, és végre nem csak arra ment ki a női karakter a filmben, hogy rohangáljon tűsarkúban és vágjon fájdalmas fejet. Stanley Tucci szolgáltatta a poénokat, behalok ezen az ürgén, remek színész. Jack Reynor nem volt túl fontos, bár egyszer-kétszer rajta is elnevettem magam, de különösebben sok vizet nem zavart.
Sokan szidják a filmet, hogy semmi történet, csak látvány, de ilyenkor kérdezem én, hogy ezzel mi a franc bajuk van az embereknek. Kellenek ilyen filmek, amik kikapcsolják az embert, elterelik a figyelmét a nehéz életről. Engem sikerült lekötniük, a 3D pedig elképesztő volt. Alig várom, hogy meglegyen DVD-n ez a rész.

10*10
4 felhasználónak tetszik: iannina, SmileyZ, Blackbird03, ozoli
710 oldal 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!