Starity

Milyen filmet láttál legutóbb? II.

710 oldal 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. március 02. 14:40 #12781
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
A végzet ereklyéi: Csontváros (The Mortal Instruments: City of Bones - 2013)

A rengeteg negatív kritika ellenére is, nekem tetszett. Nem azt mondom, hogy egy olyan Inception-féle múvi, ami ezredjére megtekinthető és egyáltalán nem unható kategória, de én elvoltam azzal a két óra játékidővel. Habár a regényhez nem volt még szerencsém, nagy eséllyel ezért is találtam fordulatosnak. Egyébiránt elég sötét hangulatú, amolyan alvilági fantasy történet, ám az igaz, hogy teletűzdelték a lehető legnagyobb klisékkel. Amikor a szőke gyerek és a főszereplő csaj összejött, hát akkor azért felförmedtem hangosan, hogy ezmijez?!. Egy pár perces jelenetbe belenyomorgatták szinte az összes first kiss sablon momentumot. Szerintem ezt meg lehetett volna csinálni sokkal eredetibben is, ráadásul én egyáltalán nem éreztem a kémiát a két főszereplő között. A történet alapkoncepciója nagyon ötletes, viszont a karakterek eléggé elodázottak lettek. Clary egy tipikus Mary Sue, és talán emiatt nem bírtam azonosulni vele, pluszban Lily Collinstól nem dobtam hátast. Szvsz ritka pocsék színésznő. Jace-től sem ájultam el - először egy totálmetál jó pasinak állítják be, aki bátor és nem fél megküzdeni a legnagyobb gonosszal, viszont a film közepétől (gondolok itt arra az ominózus hisztire miután lesmárolta a csajt) egy gyerekes, hiteltelen személlyé alakult át. Ebben a történetben nem voltak jellem fejlődések, maximum annyi, hogy Clary egyik pillanatról a másikra átváltozott góttá. Jajj, és Jace hatalmas kajla füleitől a hajam is égnek állt. Tudom, hogy a szépség nagyon relatív dolog, de szerintem nagyon csúnyácska, habár Lily Collins bozótos szemöldökét semmi sem körözi le. unsure.gif

10/7 - Nem volt rossz a film. Tetszett, lekötött, látványos volt, de voltak benne über nagy baromságok is. Pláne az, amikor kiderült, hogy mindkettejüknek Valentine az apja. Ezzel behoztak egy jó kis vérfertőzős szálat. Elég beteg az írónő, mit ne mondjak. blink.gif

22 Jump Street - A túlkoros osztag (2014)

Ugyanazt a sztorit durrantották el még egyszer, de én azt mondom, hogy igen is nagyon jó volt. Azt a két órát erőteljesen végig röhögtem. Szókimondóak voltak a filmben, a pajzán poénok megint csak megvoltak, a két főszereplő pedig hozta az ökörködős formáját. Az volt a legjobb, amikor betéptek a rizses pufitól, és nagyon pengén kommandóztak. Ice Cube pedig nem is olyan rossz színész, mint amilyennek a Tripla X alapján gondoltam. Olyan fejeket vágott, hogy húsz percig csak röhögtem. Azt meg végképp nem gondoltam volna, hogy Schmidt a főnök lányát húzta meg.XD Meg is merem kockáztatni, hogy jobb volt, mint az első. Rengeteg poén volt benne, még hozzá úgy tálalva - még, ha erőltetettnek is hatott -, hogy ténylegesen viccesnek találtad. Az autósüldözős jelenet meg már csak hab a tortán. laugh.gif

10/10 - Egyefene, megkapja a maximális pontszámot. Szerintem nagyon szórakoztató vígjáték volt, Channing pedig még mindig igazán kellemes a szemnek. laugh.gif
10 felhasználónak tetszik: Narcoleptic Dreamer, healy., bitchina, House Of Wax, SmileyZ, awwparadise, baisée, menthol, An_d_a, Nina 10
2015. március 02. 14:54 #12782
Narcoleptic Dreamer
Narcoleptic Dreamer
új tag
 
Státusz"Today a reader, tomorrow a leader."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.24.
Hozzászólás: 31
Csatolások: 3
Azonosító: 239445
Offline offline
A szürke ötven árnyalata

Olvastam mindhárom könyvet, már akkor se voltam oda értük, igazából E.L. James írói "stílusát" (?!) akkor sem értettem/értékeltem, mi több, kifejezetten alpárinak véltem a szövegeit, és egy idő után a sok "belső istennőm" Ana-monológtól is nevetőgörcsöm támadt. De amit én is elismertem, hogy eredeti megközelítése volt ez a történet az Alkonyatnak! biggrin.gif A BDSM sok ember által érintetlen terület, várható volt, hogyha másért nem is, de a botrányos témaválasztás miatt címlapokra és eladási listák élére kerül. A film hisztériája meglepett. (és nagyon örülök, hogy Charlie Hunnam végül elutasította a szerepet.) Én inkább végigvigyorogtam, semmint végigizgultam volna a filmet. A könyvben híres-hírhedt jeleneteket meg se merték a szokásos hollywoodi *"elfordítom a kamerát, csak sejtetem a dolgokat" módon se vizualizálni: így számomra rengeteg lyuk és kérdés maradt volna a film után, ha nem olvasom előzetesen a könyvet. A vágások nekem irritálóak voltak, pedig nem egy filmet végignéztem már, de itt kapkodott a kamera mindenfelé (teljesen jó minőségben, nem mozisan néztem meg a filmet), és nagyon oda kellett figyelnem, hogy ne vonja el a snittek közötti silány vágás a figyelmemet. A film zenéje viszont... nekem nagyon tetszett. Alátámasztotta azt az atmoszférát, amit keltenie kellett volna a képi világnak is, ez a része a szürkének jóra sikerült, hála Danny Elfmannak. beer.gif Összességében én alig vártam, hogy leteljen a 120 perc. A törtrészét sem adta vissza a film a könyv BDSM tartalmának, ami érthető valamilyen módon, hiszen ez egy hollywoodi kasszasiker-gyártmányú mozi. A színészek édesek voltak, bár Dakota Jonhson és Jamie Dornan számomra nem tartozik a kiemelkedő tehetségű színészek közé. Dakota nagyon nem. Örülök, hogy erre nem dobtam ki pénzt a moziban, mert mélységesen megbántam volna...

10/3 nea.gif
2015. március 02. 15:21 #12783
- törölt felhasználó -    
A halott menyasszony
Még amikor el sem kezdtem a filmet, már akkor biztos voltam benne, hogy ez nagyon el fogja nyerni a tetszésemet. Először is a környezete miatt, és emiatt az örökös sötétség miatt. Én nagyon szeretem az e fajta filmeket, nem hogy még mesékben. Maga a történet nagyon jól meg lett írva, és csak az a bajom vele, hogy maga a mesefilm túl rövid. Szívesen néztem volna még akár órákat is. A végén potyogtattam a könnyeimet, ugyanis olyan megható, és fájdalmas, ámbár mégis boldog befejezés lett, amit mai napig nem tudok, hogy, hogy hozhatták össze. Ez nagyon ritka egy mesénél, és amellett, hogy a gyerekeknek tetszik, a nagyobbak sem unatkoznak. Természetesen a humora is nagyon tetszett, és mind emellett pár szereplő kinézete is nagyon vicces volt. Igazi bábhorror, ami romantikus, fantasy, és vígjáték egyben. Szerintem ezt mindenkinek látnia kell, legalább egyszer az életében. Imádtam!
10/10
7 felhasználónak tetszik: Reija, SmileyZ, awwparadise, baisée, menthol, Fannycska999, Nina 10
2015. március 02. 19:11 #12784
menthol
menthol
killer queen
 
StátuszDet är de som går vilse som hittar de nya vägarna
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.16.
Hozzászólás: 5095
Csatolások: 183
Azonosító: 206342
Offline offline
Inception (Eredet - 2010)
Egyszerűen tökéletes.
10/10***
8 felhasználónak tetszik: Christo, House Of Wax, SmileyZ, awwparadise, Jody, Elody, Beyla, Angel
2015. március 02. 22:46 #12785
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2015.03.02. 14:40)

10/7 - Nem volt rossz a film. Tetszett, lekötött, látványos volt, de voltak benne über nagy baromságok is. Pláne az, amikor kiderült, hogy mindkettejüknek Valentine az apja. Ezzel behoztak egy jó kis vérfertőzős szálat. Elég beteg az írónő, mit ne mondjak. blink.gif


Nem nagyon figyelhettél oda, ugyanis a könyvvel ellentétben (ahol azért várni kellett az igazságra), a filmben ki is derült, hogy nem testvérek. Direkt tudhatták meg a nézők hamarabb, mert pont az ilyen véleményektől tartottak, amit te is írtál. (azoktól, akik nem ismerték a könyvet, csak a filmet látták).
5 felhasználónak tetszik: SmileyZ, duracell, Toxic, Szandi0820, Nina 10
2015. március 03. 12:00 #12786
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14670
Csatolások: 120207
Azonosító: 57759
Offline offline
Halhatatlan szerelem * Forever Young (1992)
Pont megfelelő film volt hajnali 1:20-kor. Nagyon szép és megindító film. Habár azt hittem, hogy kicsit romantikusabb lesz, ennek ellenére mindennel meg voltam elégedve, teljesen kikapcsolt, egy percet sem unatkoztam rajta. A vége pedig gyönyörű volt.
10*10


Álomcsapda * Dreamcatcher (2003)
Nem nagyon tudom eldönteni, hogy tetszett-e vagy sem. Egyrészről nagyon érdekes egy film volt, ijesztő és nyomasztó. Másrészről viszont nekem picit hosszú volt és több olyan dolgot is beletettek ami szerintem csak megkavarta a sztorit. Végül is, egyszer megérte megnézni de nem hinném, hogy újra megnézném szívesen.
7*10


A fekete ruhás nő 2. - A halál angyala * The Woman in Black 2 – Angel of Death (2015)
Hát ez borzalmasan gyenge lett. Az első része a filmnek nagy kedvencem, egy igazi ijesztő film, rengetegszer kirázott a hideg ami már erre a 2. részre nem mondható. Vontatott volt, unalmas és egy cseppet sem ijesztő. Hatalmas csalódás.
2*10
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2015. március 03. 12:27 #12787
- törölt felhasználó -    
It's Kind Of Funny Story / Nyomás alatt (2010)

Végre egy film ami egy kicsit más megközelítésből mutatja meg az "őrült" embereket. Minden perce lekötött. Jó, hogy született egy olyan alkotás ami érzékelteti, hogy hova juthatnak az emberek pusztán a mindennapos nyomástól ami őket éri. A szereplőgárda az elején furcsa lehet, de végül ez is jól beleillik a képbe. Én elgondolkodtam rajta elég rendesen az biztos. 9/10
2 felhasználónak tetszik: baisée, Elody
2015. március 03. 18:56 #12788
healy.
healy.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.24.
Hozzászólás: 1192
Csatolások: 93
Azonosító: 240743
Offline offline
Fifty Shades of Grey (2015)
Nekem Dakota Johnson, mióta hallottam róla, nagyon szimpatikusnak tűnt, így mondhatni miatta néztem meg. Az első 40 percig élveztem is, egy aranyos, könnyed film volt kedves kis poénokkal (már ha mondhatom ezt erre a filmre), aztán jöttek a gubancok és a bonyodalmak, a vége pedig már nagyon nem tetszett. Végülis, rosszabbra számítottam, és jobbat kaptam. nem gondoltam volna, hogy valaha ezt mondom erről a filmről
5/10.
1 felhasználónak tetszik: Nina 10
2015. március 03. 19:20 #12789
- törölt felhasználó -    
Atonement / Vágy és vezeklés (2007)

http://www.kephost.com/images/2015/03/03/atonement6cc19.jpg

Sok jót hallottam már erről a filmről és így utólag teljesen jogosan. Már az elejétől kezdve átjárja a melankólia és a feszültség. Tökéletesen bemutatja, hogy egy buta, pillanatnyi hazugság mekkora hatással lehet más emberek életére.
Végig őrzi a film a drámai vonalat, azonban a végkifejlet mégis megdöbbentően szomorúra sikeredett. Egyáltalán nem számítotam rá, hogy annyi szenvedés és küzdelem után mégis csak beteljesületlen marad ez a szerelem. A másik megható rész, amit nagyon jól oldottak meg a készítők az a katonák várakozása a hajókra, hogy végre sebesülten, megfáradtan hazatérhessenek a családjukhoz.
James McAvoy remekül vitte hátán a történetet, míg Keira Knightleynak nem ez a legemlékezetesebb szerepe. Viszont megint csak volt szerencsém egy kiváló Saoirse Ronan alakításhoz, nagyon jól hozta a fiatal Briony karakterét. 10/8
1 felhasználónak tetszik: Konvektor
2015. március 05. 13:51 #12790
- törölt felhasználó -    
Now You See Me / Szemfényvesztők (2013)
A film+ egyik reklámjában láttam meg, és elhatároztam hogy megnézem. Nagyon tetszett, egy igazi bűvészfilm, akcióval vegyítve. Több kedvencem szerepelése is pozitívum (Michael Caine, Morgan Freeman) de Isla Fischer és Jesse Einsberg is meglepett, hogy mennyire szimpatikus lett a film által. Aki szereti a bűvészettel kapcsolatos filmeket, annak ajánlom. smileeee.gif
10/9

From Paris With Love / Párizsból szeretettel (2010)
Ez a film fantasztikus. Travolta örök kedvenc, és Jonathan Ryhs Meyerst is nagyon kedvelem, mint színészt, így természetes, hogy megnéztem. Travoltát először fel se ismertem, de aztán megbarátkoztam a kopasz fejszerkezettel is. A karaktere elképesztő, az a tipikus keménycsávó, aki nem mellesleg hihetetlenül vicces. Jonathan karaktere egy kissé érzelmesebb, de nagyon kedvelhető volt ő is. A csaj irritáló volt, örültem, amikor a végén kinyirták.
10/10
3 felhasználónak tetszik: Narcoleptic Dreamer, House Of Wax, SmileyZ
2015. március 06. 18:03 #12791
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Bosszúállók

Már nem is tudom hányadszorra... de még mindig ugyanúgy tudok nevetni, és izgulni a hősökért, mint amikor először láttam wub.gif és még mindig hatalmas, akárhányszor nézem meg heart.gif és még mindig képes vagyok megsiratni Phil Coulson-t cray.gif

10/10*


Vasember 1.

Az első félórát már csak áttekerem, igaz szeretem nézni, ahogy megmunkálja a páncélját, de hát na. Obedayah-t még mindig nagyon utálom azért, amit tett reklamalo.gif

10/10*


Amerika Kapitány 2. - A tél katonája

Amerika Kapitány sosem lesz a kedvencem. S ezen még ez a film sem változtat. Sőt... ront is rajta. Annyira idegesítően jószívű, hogy az már fáj... nagyon. Hagyja magát Bucky-nak, hogy szétverje bolond.gif Natasha pedig a Bosszúállókhoz képest elég idegesítő volt... eléggé... fura volt ebben a filmben számomra.

10/7


Ted

Úristen. Amikor kijött nem néztem meg, de már idegesített, hogy nem láttam, pedig jó film. Vannak benne poénok, de... egy beszélő és kefélő plüssmackó?! rohog.gif Elhiszem, hogy a történet jópofa így, de... akkor is biggrin.gif Meg az elmebeteg főnöke ... jópofa kis film, a vége megdöbbentett, de szerintem érdemes megnézni happy.gif

10/9 biggrin.gif
4 felhasználónak tetszik: bitchina, baisée, House Of Wax, Szandi0820
2015. március 06. 22:21 #12792
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9491
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
Rekviem egy álomért - egy ideje már meg akartam nézni, mert nagyon szeretem a drogos filmeket, csak mindig közbejött más...szerintem nagyon jó volt *-* megvolt a szokásos nyomott légkör meg a hangulat és elgondolkodtató is, mint minden (jobb!) ilyen témájú film 10/9

A szürke ötven árnyalata - a film érdekesebb meg hangulatosabb lett, mint a könyv, nem olyan rossz, mint hittem, de azért még mindig nem egy főmű... 10/6
2015. március 06. 23:28 #12793
Average Girl
Average Girl
Lady of the Ñoldor
 
StátuszAuta i lómë!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.08.
Hozzászólás: 3267
Csatolások: 273
Azonosító: 172960
Offline offline
A gyűrűk ura trilógia (2001, 2002, 2003)

10/∞


A hobbit trilógia (2012, 2013, 2014)

10/∞


Maratont tartottam. wub.gif Ezek azok a filmek, amelyeket SOHA nem fogok megunni!! heart.gif A történet, a karakterek, a látvány, a zene, a színészek.... minden tökéletes ezekben a filmekben! heart.gif
Alig várom, hogy Az öt sereg csatája bővített változata is megjelenjen, akkor lesz az igazi. beer.gif
5 felhasználónak tetszik: bitchina, Reija, Angel, awwparadise, silenc
2015. március 07. 09:58 #12794
- törölt felhasználó -    
Rekviem egy álomért
Érdekes film,nem éppen szórakoztató,sokkal inkább elgondolkoztató.Eredetileg Jared miatt álltam neki,de meg kell hagyni,Ellen Burstyn sokkal nagyobbat alakított benne, megérdemelte érte az Oscart.Marlon Wayans pedig csak hab a tortán. laugh.gif
10/7.5
1 felhasználónak tetszik: Fannycska999
2015. március 07. 12:55 #12795
- törölt felhasználó -    
Anasztázia (1997)
Jaj, istenem, olyan gyönyörű ez a mese, hogy még 18 éves fejjel sem tudom megunni. 10/10
7 felhasználónak tetszik: Christo, Average Girl, duracell, House Of Wax, SmileyZ, Szandi0820, Bertina
2015. március 07. 16:10 #12796
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Christo @ 2015.03.02. 22:46)
Nem nagyon figyelhettél oda, ugyanis a könyvvel ellentétben (ahol azért várni kellett az igazságra), a filmben ki is derült, hogy nem testvérek. Direkt tudhatták meg a nézők hamarabb, mert pont az ilyen véleményektől tartottak, amit te is írtál. (azoktól, akik nem ismerték a könyvet, csak a filmet látták).

Az igaz, hogy szivacs aggyal álltam neki nézni, de nekem a végén egyáltalán nem esett le, hogy ők nem testvérek. Igazából elmotoroznak a végén, és olyan párbeszéd folyik le kettejük között, amiben magasról sz*rnak a rokoni szálra. Persze lehet, hogy fáradt voltam már és nem fogtam a lényeget.
2015. március 07. 19:48 #12797
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2015.03.07. 16:10)
Az igaz, hogy szivacs aggyal álltam neki nézni, de nekem a végén egyáltalán nem esett le, hogy ők nem testvérek. Igazából elmotoroznak a végén, és olyan párbeszéd folyik le kettejük között, amiben magasról sz*rnak a rokoni szálra. Persze lehet, hogy fáradt voltam már és nem fogtam a lényeget.


Hát, a motoros valóban egy hülye jelenet volt, hiszen ők nem tudhatják még az igazat. A könyvben inkább kerülték egymást. Nah mind1 biggrin.gif

Kingsman: The Secret Service / Kingsman: A titkos szolgálat

Nah, véégre meg tudtam nézni ezt a filmet, már olyan kíváncsi voltam rá, hogy az nem igaz. A Kick/Assel a rendező már bizonyított nálam és az a helyzet, hogy ez a film is baromi szórakoztató. De komolyan, a gyerek a mopsszal, meg a kiképzés, a jó helyen elejtett beszólások és káromkodások fergetegesek voltak. Ilyesmire számítottam és még jobbat is kaptam. Még egy részt meg tudnék belőle nézni. biggrin.gif Beteg, de jó értelemben.
10/9
3 felhasználónak tetszik: duracell, Sally Sparrow, Szandi0820
2015. március 07. 20:36 #12798
awwparadise
awwparadise
Half-Blood Princess ♛
 
Státuszlove you 3000
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.14.
Hozzászólás: 2890
Csatolások: 222
Azonosító: 231501
Offline offline
A Hobbit: Váratlan Utazás (2012)
Mivel elolvastam a könyvet jöhetnek a filmek. Eddig csak az elsőt néztem meg, és mostanra az a kérdésem, hogy hogyan lehetett egy 300 oldalas kis meséből 3 filmet készíteni válaszra lelt. A Hobbit trilógia első részében alig menekülnek meg a goblinoktól és a farkasoktól, még a Bakacsin erdőhöz sem értek, mégis 3 órás a film. Nagyszerűen meg van csinálva. Ritkán mondok ilyet, meg rettentő ritka is, hogy a film jobb mint a könyv, de itt kijelenthetem, hogy (legalábbis eddig az első része) sokkal jobb. Van egy pár olyan dolog ami nincs benne maga a Hobbit könyvben, de mivel a Gyűrűk ura trilógia előtt játszódik ezért bele tudtak sokkal többet tenni... A könyv sem utolsó, mivel az is nagyszerű volt, de a film annyira jól meg van alkotva, hogy alig várom, hogy megnézzem a következőt. Számomra egy 3 órás film kicsit hosszú, de megéri. Csakis a hossza miatt muszály levonjak 0,5 pontot, és így összesen: 9,5/10. heart.gif
p.s. Kili is life. biggrin.gif heart.gif wub.gif
1 felhasználónak tetszik: silenc
2015. március 07. 20:45 #12799
sg1992
sg1992
☾ cold hands
 
Státuszwe're just lost, damaged souls
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.25.
Hozzászólás: 15257
Csatolások: 8754
Azonosító: 215855
Offline offline
A szépség és a szörnyeteg (2014)
Egy új kedvenc filmem leltem meg benne nagyon tetszik bár eléggé eltér az eredeti történetől de ezt figyelembe se veszem.Azon lepődtem meg a legjobban, hogy francia film és nagyon hogy is mondjam jó minősigű volt a mondjuk ugy való életben nem létező lények is nagyon jók voltak bár ezek szerinte nem csak az Amerikaiak tudnak jó filmeket csinálni meg hát mit várunk 2015 van
10/9
2015. március 07. 20:47 #12800
Lianda
Lianda
♥♥ chingu ♥♥
 
Státusz✿✿ ASIA ✿✿
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.20.
Hozzászólás: 1450
Csatolások: 354
Azonosító: 233579
Offline offline
A hetedik fiú (2014)
Hááát most mit is mondjak a filmről..hmm... ? Jó film volt egy uncsi estére de amúgy többet vártam. Nem lett egy nagy fantasy film szerintem. Bár van benne fantasy részek de szerintem ez kevés és a főszereplőn meg csalódás volt mikor kiderült róla hogy boszorkány az anya és ő is az de viszont semmi boszorkány tudás nem volt a hetedik fiúnak :/
710 oldal 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!