Starity

Milyen filmet láttál legutóbb? II.

710 oldal 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. január 06. 13:54 #13441
anna bp.
anna bp.
új tag
 
StátuszKinek nincs szüksége egy radírra? Mindenki követ el hibákat.- Louis Tomlinson
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.01.
Hozzászólás: 93
Csatolások: 3
Azonosító: 238223
Offline offline
Ocean's twelwe thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
2016. január 06. 14:23 #13442
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14670
Csatolások: 120207
Azonosító: 57759
Offline offline
Aludj csak, én álmodom * While You Were Sleeping (1995)
Nagyon aranyos volt, egyszerű, de aranyos.
10*10

Holiday * The Holiday (2006)
Azt hiszem ez olyan film lesz, amit minden Karácsonykor megnézek majd.
10*10

Hangya * Ant-Man (2015)
Sok rossz kritikát olvastam róla, én nem értek egyet, nekem nagyon tetszett. Paul Rudd és Michael Pena jól játszottak.
9*10

A kiütés * Grudge Match (2013)
Utálom a bokszot, de a bokszos filmeket valamiért nagyon szeretem. Ez pedig nagyon jól sikerült, sokat nevettem rajta, nagyon jó film.
9*10

Ahová lépek, szörny terem * Tremors (1990)
Sosem vonzott ez a film mert mindig is egy hatalmas-szépen szólva-butaságnak gondoltam, de végül is nagyon tetszett. Olyan rossz, hogy már jó.
9*10

Titokzatos folyó * Mystic River (2003)
Nagyon érdekes film volt, tetszett végül is, bár a végével nem voltam kibékülve.
7*10

The Visit (2015)
Nem enyhén volt érdekes egy film, de ilyet még nem láttam és volt benne egy-két parásabb jelent is, ezért azt mondom, hogy tetszett, bár ez is nagy butaság volt.
6*10

Álljon meg a nászmenet! * My Best Friend's Wedding (1997)
Azt hittem, hogy jobban fog tetszeni mert szeretem az ilyen jellegű filmeket, de nekem Julianne és Michael kapcsolata annyira zavaros volt, hogy nekem ez nagyon rontotta a képet.
5*10

Rendőrautó * Cop Car (2015)
Azt kell mondjam, ha nem Kevin Bacon ( wub.gif ) lett volna benne, akkor biztos kiakadtam volna, hogy mi ez a film, de így egynek elment.
5*10

Kőkemény család * The Family Stone (2005)
Nem volt nagy eresztés, a sztori jó volt, de a karakterek, rémesek voltak, egytől egyig.
3*10

Carol (2015)
Lehet, hogy ez Oscar, Golden Globe meg Isten tudja milyen díjas film lesz, de nekem nagyon nem tetszett, az egészben semmi nem történik, végtelen unalmas és azt a fene nagy szerelmet sem éreztem amit kellett volna.
3*10

Abszurd alak * Irrational Man (2015)
Sosem értettem meg Woody Allen filmjeit és ezzel se lettem előrébb. Az igazat megvallva nekem nem tetszett, unalmas volt és elég nagy butaságnak találtam a sztorit.
3*10

Igazából szerelem * Love Actually (2003)
Mindenki ódákat zeng erről a filmről, mindenki szerint remek, romantikus, karácsonyi meg mi egy más, de szerintem pocsék film. Volt benne egy-két jó jelenet, de nagyon kevés ilyet találtam, szerintem végtelenül vontatott és nagyon egy olyan karaktert sem találtam akit kedveltem volna. Nekem hatalmas csalódás volt.
3*10
4 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Szandi0820, SmileyZ, baisée
2016. január 08. 04:43 #13443
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Nincs határ (Unthinkable - 2010)

Aztak*rvaistenit! - hát nekem ez voltak az első gondolataim, mikor is lepergett az utolsó képkocka. Egy percig sem merült fel bennem az, hogy ez az alkotás ennyire le fog kötni. Még a 2000-es évek elején igen csak attól volt hangos a sajtó, hogy Gitmóban milyen undorító, nem éppen humánus kínzási eljárásoknak vetik alá a rabokat, ráadásul a '70-80'-as években a CIA-nak is voltak hasonló húzásai az LSD-vel és mindenféle narkotikummal. Szerintem ez a történet nem teljesen fiktív, sőt talán több igazság van benne, mint hinnénk. Bírom a trancsírozást, de egy-egy jelenetnél (pl. amikor a pali ujját csak úgy levágták), hát még én magam is feljajjdultam és kicsit a hideg is kirázott negatív értelemben. Sajátos, de egyben nagyon fontos - talán globális jellegű - dilemmát boncolgat. Vajon van jogunk másokat kínozni, bántani vagy megölni, ha milliók életéről van szó? Én is elgondolkodtam, és, ha az én kezemben lenne 30-40 millió ember sorsa, valószínűleg ugyanarra a döntésre jutottam volna, mint H, még annak ellenére is, hogy megbocsájthatatlan bűnnek tartom más ember életét kioltani. A vége nagyon durva volt, az egyszer biztos, bár, hogy őszinte legyek, mindig voltak olyan fordulatok benne, amelyek nyomán kábé a szám tátva maradt. Én speciel sejtettem, hogy van negyedik bomba is, ami ugye fel is robbant. Meghalt 100-200 ember így, de két muszlim gyermeket emiatt nem öltek és kínoztak meg. Helyes ez így? Vajon jól döntött Brody ügynök? Elgondolkodtató, az egyszer biztos. Samuel L. Jackson vérprofi volt, viszont Michael Sheen előtt le a kalappal. Vitte a hátán az egész filmet.

10/10 - Maximális pontszámot adok neki, ehhez kétség sem fér. Felkavaró film, és bemutatja azt, hogy az ember milyen rohadtul undorító tud lenni saját fajtársával szemben, már csak a cím is ezt sugallja. Az USA politikáját rendesen savazzák, csak itt az a böki, hogy nagy eséllyel a Moszad és más hírszerző szervezet is ugyanezt műveli. Görbe tükör a társadalomnak. Ez egy k*rva jó film, érdemes megnézni.
2016. január 08. 20:05 #13444
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9304
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
A könyvtolvaj

A náci Németországban játszódó történetek mindig ütősek, ha tehetséges kezekbe kerülnek.
Nagyon szép és megható történet, van benne izgalom, fordulat és a szomorúság mellett öröm is - ráadásképpen nem giccses vagy szájbarágós.
Geoffrey Rush és Emily Watson most is remekelnek, de a gyerekszereplők is nagyon jól játszanak, főleg a kis tolvaj. smileeee.gif
A narrátor külön pontot ér.
Többször meg fogom még nézni.

10/10
2 felhasználónak tetszik: Lady Suzy, Szandi0820
2016. január 08. 20:34 #13445
silenc
silenc
#ALLFOR916
 
StátuszJust Saiyan.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.11.
Hozzászólás: 3549
Csatolások: 7784
Azonosító: 143058
Offline offline
Másnaposok/The Hangover (2009)

Másnaposok 2./The Hangover Part II. (2011)

Az akkori felhajtás után sokkal jobbra számítottam. A két filmben összvissz kettő jó poén volt, valamint az első és a második rész tök egyforma, csak más a körítés.


Női Szervek/The Heat (2013)

Néha elő szoktam venni ezt a filmet, kellemes limonádé.


A vándorló palota/Howl's Moving Castle (2004)

Örök kedvenc. heart.gif Hayao Miyazaki. meghajolo.gif


A szépség és a szörnyeteg/Beauty and the Beast (1991)

Nem is tudom mikor láttam utoljára. Jó volt újra megnézni.smileeee.gif


A tenger zúgása (1993)

Jó volt a hangulata, de mintha valami hiányzott volna belőle.


When Marnie Was There (2014)

A közepe felé összekuszálódtak a dolgok, de a végére minden kitisztult. Nem is tudom miért, de tetszett.
6 felhasználónak tetszik: House Of Wax, Wyrd, Szandi0820, Lady Suzy, baisée, Beyla
2016. január 10. 13:39 #13446
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
The Visit / A látogatás

Úgy kerülöm a mozgókamerás filmeket, mint a petist, tököm kivan, hogy ez milyen divat lett... Mivel erről a filmről semmit sem tudtam, így azt sem, hogy ez is az, de mindegy, gondoltam, ha nagyon szar, ki lehet kapcsolni.
A lényeg, hogy nagyon lazán kezdődött az egész, a gyerekek aranyosak benne (amiért pirospont, általában szurkolok, hogy a picsogó creepy kölköket kinyírják), aztán a film átmegy pure terrorba. Én meg csak néztem, hogy wtf. Habár a csavar kitalálható volt, a filmen nem rontott. Pacsi Shyamalannak.
10/8
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
2016. január 10. 13:42 #13447
- törölt felhasználó -    
Joy (2015) felíratod
Egyszóval: Remek! 10/10
2016. január 12. 17:28 #13448
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Amnézia (Before I Go to Sleep - 2014)

A Holtodiglan lightosabb változata, viszont el kell mondjam, hogy nekem tetszett. Nicole Kidman fantasztikusan hozta a törékeny, emlékek nélküli nőt, viszont Colin Firth talán egyik legbrutálisabb alakítása. Le a kalappal előtte. Tipikusan olyan kedves arcú pasit választottak, akiről nem tudnád elképzelni, hogy egy beteg pszichopata állat. Először a pszichiáterre gyanakodtam, hisz alapból is elég gyanús volt a fazon, de a végére már minden világos volt. Colin alakításától a hátamon is felállt a szőr... brrr...

10/7 - Szórakoztatott, és ez a lényeg. Különösebb gondolatokat és érzelmeket nem ébresztett bennem, csupán csak annyit, hogy nem szeretnék egy ilyen beteg kapcsolat része lenni. Esti mozinak tökéletes volt.

Törvénytisztelő polgár (Law Abiding Citizen - 2009)

Hogy én mennyi jót hallottam erről a filmről, és megjegyzem, nem alaptalanul. Ez az egész mondhatni az Egyesült Államok jogi- és büntetőrendszerének hülyére vételéről szól. Én még a mai napig is amellett állok, hogy Magyarországra igen is vissza kellene hozni a halálbüntetést, ám a film ennek a negatív oldalára reflektál. Megúszhatja e valaki úgy a halálsort, hogy közben vádalkut köt és feldobja a társát? Elgondolkodtató témát boncolgat, ehhez kétség sem fér. Minden rendszernek vannak kiskapui, buktatói, és nincs olyan, ami minden egyes embernek megfelelne. Ha megölnék tíz embert, nyilván örülnék annak, ha nem kerülne tű a karomba, na, de, ha az egyik szerettemet ölnék meg, akkor képes lennék elfogadni azt, hogy az ország így működik? Kétve hiszem. Clyde ebbe volt képtelen beletörődni. Ahogy haladt előre a film, a főszereplő sejtette a nézővel azt, hogy nincs mit vesztenie, és a bosszúról szól az egész, habár Clyde tesz egy olyan megjegyzést, hogy nem nem szimpla revenge-ről van szó, hanem a rendszer működésének megváltoztatásáról. Premier plánban mutogattak benne ember feldarabolást meg mi egyebet, és talán ez tette még realisztikusabbá.

10/10 - Gerard Butler legjobb filmje szerintem, és azért nem semmi üzenetet hordoz magával. Nagyon tetszett, és abszolút többször nézős kategória nálam.

Támadás a Fehér Ház ellen (Olympus Has Fallen - 2013)

Ezt a sztorit láttuk már egy párszor. Megtámadják a Fehér házat, az elnököt túszul ejtik, mindig valami kódokat akarnak és jön egy fószer, aki egy szál magában megmenti nem csak az elnököt, de az egész világot. Az a helyzet, hogyha próbálod nem komolyan venni ezt a filmet, akkor egész élvezhető, egyébként egy lerágott, dögunalmas túszmentős akciófilm. Nekem valamiért a White house down sokkal jobban tetszett Channing Tatummal és Jamie Foxxszal, ahol azért egy magas költségvetésű alkotásról van szó, és nem CGI effektekkel oldottak meg mindent, mint a szóban forgó filmről. Jót szórakoztam alatta, és rájöttem, hogy Gerard Butler milyen jó pasi, ha a világot akarja megmenteni. laugh.gif Borzasztóan uncsinak tartom már ezeket a filmeket, az igaz, de mindig vonzó pasikat választanak főszereplőnek, hogy az ember lánya ne kapcsolja ki az egészet a búsba. biggrin.gif

10/6 - Kicsit gyenge volt, de egyébként láttam ennél ezerszer rosszabb filmet is. Annyira nem volt rossz, és inkább egyszer nézősnek tudnám kategorizálni.
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, baisée
2016. január 12. 17:40 #13449
- törölt felhasználó -    
Bosszúállók 2.
10/9- összességében tetszett. smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: SmileyZ, House Of Wax, baisée
2016. január 14. 14:17 #13450
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14670
Csatolások: 120207
Azonosító: 57759
Offline offline
Megjött Apuci * Daddy's Home (2015)
Sikerült moziban megnézni aminek nagyon örültem. Nem egy világmegváltó film, de én nagyon jót szórakoztam rajta, sokat nevettem, jó film.
Mark Wahlberg ( wub.gif ) és Will Ferrell jó páros, pedig Will nem kedvencem, de ezek ketten jól dolgoznak együtt.

10*10

Egyenesen Át * Flatliners (1990)
Remek film, többször is láttam már, bár a végére már nem emlékeztem, szóval újranéztem, zseniális film, imádom. A szereplők is nagyon odatették magukat.
9*10

Szakítópróba * Just Married (2003)
Mindig meg szerettem volna nézni, de Ashton Kutcher miatt mindig messzire elkerültem, viszont most belevágtam és tetszett. Néhol kicsit buta film, akárcsak a karakterek, és nekem kicsit a színészek is túljátszották a dolgot, de ettől függetlenül szórakoztató lett.
8*10

Koktél * Cocktail (1988)
Jó film volt, tanulságos, kimondottan tetszett, Tom Cruise is remek volt, habár az ő karakterével voltak gondjaim, de ettől eltekintve tetszett.
7*10

Segítség, Apa Lettem/Drágám, terhes vagyok! * She's Having a Baby (1988)
Nem kell tőle sokat várni, de engem nagyon megvettek, jókat nevettem rajta, Kevin Bacon( wub.gif ) játéka is nagyon tetszett.
7*10

Mint a Kámfor * Out of Sight (1998)
Most láttam először, tetszett, mást vártam az igaz, de ennek ellenére tetszett. Jennifer Lopez és George Clooney jó páros voltak.
7*10

Sorsvonat * Rails and Ties (2007)
Nagyon szomorú és megható film volt, engem eléggé megviselt. A színészi munka is nagyon jó volt.
6*10

A Homár * The Lobster (2015)
A világ egyik legrémesebb filmje, őszintén, borzalmas. A sztori olyan érdekes volt, egyből felfigyeltem rá, meg én eleve nagyon szeretem az elvont filmeket, sokat láttam már, de ez talán az összesen túltesz. Rémes volt, az egésznek az a nyomott, ijesztő hangulata meg csak hab volt a tortán. Alig bírtam végig szenvedni, pedig imádom Colin Farrell-t ( wub.gif ) hatalmas kedvencem és Rachel Weisz is, de ez a film, erre szavak nincsenek, senkinek nem ajánlom.
0*10
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2016. január 14. 16:33 #13451
Divergent
Divergent
Dark witch
 
Státuszimmersed in the frenzy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.15.
Hozzászólás: 2157
Csatolások: 138
Azonosító: 242716
Offline offline
Beavatott,Gazdátlanul mexikóban. Éhezők viadala
2016. január 14. 16:59 #13452
- törölt felhasználó -    
Star Wars III. A Sith-ek bosszúja
10/717761524 wub.gif
2016. január 16. 11:34 #13453
go_nino
go_nino
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.10.17.
Hozzászólás: 5
Csatolások: 0
Azonosító: 250737
Offline offline
The Revenant / A visszatérő
Körülbelül 10/7,5-re pontoznám. Ugyan tetszett a film, de néhol kissé vontatottnak találtam. Viszont az igaz, hogy Leonardo DiCaprio alakítása tényleg megérdemelne már egy Oscar-díjat, de szerintem volt már ennél jobb filmje is (pl. A Wall Street farkasa).
Végül is tetszett, és nem mondanám rá, hogy "egyszer nézhető", mert később még biztos megnézem újra.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2016. január 17. 18:13 #13454
Lady Suzy
Lady Suzy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.11.
Hozzászólás: 8501
Csatolások: 349935
Azonosító: 98426
Offline offline
In the Heart of the Sea / A tenger szívében (2015)
Nagyon elhittem, hogy ez valami aranyos kalandfilm lesz, de látva, hogy mások a 6 év körüli gyerekükkel ültek be rá, szerintem nem voltam egyedül. Voltak itt elég brutális dolgok, összességében nem is a bálnára volt helyezve a hangsúly, hanem inkább a túlélők megpróbáltatásaira, illetve az erkölcsi problémákra, amiből egyébként felsoroltatott vagy ezret a film. De úgy tényleg. Sorbon vágták hozzánk az halált, ölést, kannibalizmust stb. Nem volt rossz film, a látvány nagyon szép, a történet is nagyjából rendben volt, a két különböző időben futó cselekmény például nagyon tetszett. Nem mondom, hogy eldobtam tőle az agyam, de azért egynek elment.
10/7

The Revenant / A visszatérő (2015)
Sokáig gondolkodtam, hogy mivel lehetne leginkább jellemezni ezt a filmet, de azon kívül, hogy realisztikus más nem is nagyon jut eszembe. De komolyan. Voltak jelenetek, amiknél oda sem mertem nézni. Rögtön az első 10 percben az arcomba borítottak annyi öldöklést, ami úgy kb háromhavi adagomnak felel meg. biggrin.gif Aztán ott volt a medvetámadás. Egyenesen horrorisztikus volt nézni, ahogy a medve úgy rángatja DiCapriót, mint valami játékot. Én személy szerint életemben nem szenvedtem annyit filmen, mint Iñárritu Birdmanjén, szóval felüdülés volt látni egy jó filmet is tőle. A végén még az is kiderült, hogy érti is a dolgát. A képi világ egyszerűen gyönyörű volt, illetve a színészi játék is több mint zseniális. Még most sem tudom eldönteni, hogy Leonardo DiCapriót vagy inkább Tom Hardyt kéne megdobni egy Oscarral. Mindkettejük kiérdemelte, ha mással nem, ezzel a szereppel biztos. Nem mondom, hogy olyan sokszor nézős film lenne, mert azért kell hozzá egy bizonyos hangulat, de legalább egyszer mindenkinek kötelező.
10/10
2 felhasználónak tetszik: baisée, Beyla
2016. január 18. 10:42 #13455
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14670
Csatolások: 120207
Azonosító: 57759
Offline offline
A szüfrazsett * Suffragette (2015)
Nem egy egyszerű film, az biztos. Nekem nő létemre nagyon nehéz volt nézni, sokszor bekönnyeztem, nehezen emészthető film, de ennek ellenére szerintem fantasztikus lett. Minden férfinak illendő lenne megnéznie.
Carey Mulligan, Helena Bonham Carter és Anne-Marie Duff remekül játszottak, le a kalappal előttük, viszont azt nagyon sajnálom, hogy Meryl Streep csak egy jelenetben volt benne, belőle szívesen láttam volna többet.

9*10


Magic Mike XXL (2015)
Talán én vagyok az egyetlen nő aki ezt a filmet nem a félmeztelen pasik miatt nézi meg, de mit lehet tenni. Az első rész nagy kedvencem a sztori miatt, ez a második leginkább a szereplők miatt vonzott, de nekem csalódás lett. Borzasztóan lapos volt az egész. Jada Pinkett Smith karaktere meg nem enyhén rontotta el az egészet, a szövege meg az a kastély/klub, borzalmas jelenet volt, az egész, nagyon nem kellett volna bele ez a nő/karakter.
5*10
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2016. január 18. 15:49 #13456
- törölt felhasználó -    
Nem a Visszatérőt láttam utoljára, de elolvasva pár kommentelő véleményét a film kapcsán, úgy döntöttem én is szótemelek, márcsak a filmet nem látott emberek kedvéért is.

Kezdjük ott, hogy egyáltalán nem realisztikus, ami a történetet illeti. Nincs medve ezen a világon aki az áldozata nyaka helyett, a kezét kezdené el, cibálni. Nincsen.
Mikor a film nem dögunalom, akkor tele van ehhez hasonló, abszurd túlkapással.
Nyílt titok, hogy az abszolút többség, DiCaprió miatt nézte meg és titulálja jó filmnek.
Én is akarom, hogy végre meg legyen neki az, Oscar de ezért a filmért nem érdemli meg.

10/3

Viszont a The Danish girl kiváló film, Megérdemelné az Oscar-t mint az alkotás úgy a főszereplők is. (érdekességként szolgáljon, hogy van egy szereplő, aki kiköpött, Putyin XD)
Amúgy 10/10 cray.gif
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2016. január 18. 20:47 #13457
silenc
silenc
#ALLFOR916
 
StátuszJust Saiyan.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.11.
Hozzászólás: 3549
Csatolások: 7784
Azonosító: 143058
Offline offline
A visszatérő/The Revenant (2016)

Az előzetest egyik ismerősöm mutatta meg jó pár hónappal ezelőtt, és az alapján jobbra számítottam. Erőltetettnek tűnt, és a befejezés sem nyerte el annyira tetszésemet, a film zenéjétől meg a hideg futkosott a hátamon. Azt viszont aláírom, hogy a képi világa gyönyörű. Dicaprio jó volt, de ennél van jobb filmje is. Annyira nem jött be.
1 felhasználónak tetszik: SmileyZ
2016. január 19. 02:54 #13458
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Minyonok (Minions - 2015)

Cuki, aranyos, de semmi több. Kicsit csalódtam benne, hogy őszinte legyek, hiszen még a csapból is ez folyt és mindenki állatira imádta. Mondjuk én is nagyon szerettem őket a Gruban, de látszik, hogy ez az alkotás egy divathullámot lovagolt meg. A sztori eszeveszett egyszerű, sőt mi több, ennél egyszerűbb nem is lehetett volna. Az viszont igaz, hogy a hűség üzenetét hordozza magával, tanító jellege mégis csak van az alkotásnak. Nem a nagyobbakat/felnőtteket célozták meg vele, és ez észre is vehető. Scarlet Overkill nagyon el lett találva. Évek óta nem láttam ennyire jól kidolgozott negatív jellegű karaktert. Plusz pont az íróknak emiatt!

10/5 - Hype ide, hype oda, nem azt mondom, hogy sz*r, de ugyanaz az érzetem, mint anno a Frozennél. Túl nagy volt ennek is a reklámja és az ember ez okán magasabbra teszi a mércét. Nekem sajnos egyszer nézhető, ráadásul a poénok is baromira erőltetettek.

Agymanók (Inside out - 2015)

A Minyonokkal ellentétben, ez viszont nekem oltárira tetszett. Talán azért is, mert mese formájában adagolja a nézőnek ezt a bizonyos elméletet. Szerintem egyáltalán nem volt rossz elgondolás ahogyan az agy és az érzelmek működését igyekeznek megmagyarázni. Derű egyszerű pozitív karakter, míg ezzel szemben Bánat egy komplex összetett személyiséget tár elénk. Elmondják és megmutatják nekünk azt, hogy személyiségünk fejlődésében igen is szerepet kell játszania a szomorúságnak és a lelki fájdalomnak. Elvégre miért ne lehetnénk boldogak, ha valami rossz után sírunk egyet? Nekem speciel Undor p*csás nyafi karaktere tetszett a legjobban, de azt el kell ismernem, hogy az összes érzelem közül Bánat vitte a pálmát. Bing Bongot nagyon sajnáltam, de ő is szerethető szereplővé nőtte ki magát. Az Agymanókat élvezni tudja egy kisebb gyermek is, ám már a történetéből adódóan is észrevehető, hogy most a felnőttekre is gondoltak. A legjobb jelenet az volt, amikor Haragot Undor lángvágónak használta. Na, az a jelenet k*rvára beteg volt. rohog.gif

10/10 - Megadom rá a maximális pontszámot. Napjaink depresszióját és érzelmi válságát taglalja mesés köntösbe bújtatva. Nagyon tetszett!
3 felhasználónak tetszik: House Of Wax, SmileyZ, An_d_a
2016. január 19. 05:45 #13459
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Hajsza a föld alatt (The Taking of Pelham 1 2 3 - 2009)

Rémlik 2009-ről valami filmplakát, és, ha jól emlékszem pont valamelyik metró megállóban láttam. Tegnap amikor elolvastam a film tartalmát és eldöntöttem, hogy megnézem - ha már amúgy is valami túszdrámás eksön múvira vágytam -, hát eszembe jutott az alábbi szalagcím - "Hajsza a föld alatt - avagy túszejtés a hármas metrón úgy, hogy közben a Határ útnál kigyulladt a metrószerelvény". Kb. fél óráig ezen röhögtem, mert vicces lenne mindez hángérien edisönben. rohog.gif Denzel Washington remekelt a tőle elvárt színvonalon, ám meg kell mondjam, hogy nekem a Safe house-ban jobban tetszett, bár az is igaz, hogy ott azért jóval összetettebb volt a karaktere. John Travoltának k*rva jól áll ez a bedboj szerepet, iszonyúan jól hozta. Pluszban tetszett benne az is, hogy Ryder nem egy igazi son of a bitch volt, hanem azért olyan célja is volt amely a közjót szolgálta. Nem volt akkora rohadék, mint amilyennek az elején tűnt. A végén sajnáltam, hogy meg is halt, sőt mi több, a végére egészen megkedveltem. A filmre térve azt kaptam, amit akartam. A túszejtés megvolt, az akció megvolt ami mellé dukált a színvonalas színészek színvonalas játéka. Amit talán negatívként róhatok fel, azaz, hogy az első 40 percben folyamatosan belassították a képet úgy, mintha valami ócska térfigyelő kamera lenne. Nagyon idegesítő volt.

10/9 - Korrekt akció film, csak nem kell rajta filozofálgatni. Az ötlet jó volt és a kivitelezés is stimmelt.
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
2016. január 22. 15:47 #13460
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
The Visit (2015)

Velem elhitették, hogy ez nagyon ijesztő film lesz stb, szóval nem is fülessel néztem hogy meg ne ijedjek, de inkább betegnek mondanám, mintsem ijesztőnek. Vagyis nekem inkább az volt, bár én nagyon kevés filmet találok ijesztőnek. Már az elején gondoltam, hogy nincs valami rendbe főleg az öreglánnyal, ő gyanúsabb volt. biggrin.gif Mikor elkezdett rohangászni, akkor ott megijedtem az egyik kameraállásnál, de nagyon sok jelenetnél röhögtem. Mikor mondta neki, hogy másszon bele a sütőbe, a végén meg be is csukta rohog.gif Nem mondanám rossz filmnek, tetszett is, mert érdekes volt az alaptörténete, nem olyan elcsépelt. Voltak jelenetek mikor csak néztem, hogy ezmi. De tényleg nagyon beteg egy film.

10/7
2 felhasználónak tetszik: House Of Wax, go_nino
710 oldal 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!