Starity

Előítéletek — minek köszönhető kialakulásuk?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. szeptember 04. 01:02 #1
- törölt felhasználó -    
Manapság nem telik el nap úgy, hogy ne ítélnének el valakit különc viselkedéséről vagy öltözködéséről. Vajon ki tehet a kialakult sztereotípiákért?
A teljes cikkhez kattints ide!
19 felhasználónak tetszik: Glamster, saii, ophely88, Sally Sparrow, num1Kolosszus, a7xforever, LittleVampire, UnhappyMeals, adry1415, hailey19, Amber Angel, An_d_a, zsófi1997, Twilight6, thunderbird, dóóra, Grace Benning, WhiteRosee, Lady Suzy
2011. szeptember 04. 01:39 #2
Yoriko
Yoriko
visszatérő vendég
 
Státuszcsak csekkold le blogom,lehet találsz ott valamit, ami véletlen tetszeni fog :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.12.
Hozzászólás: 270
Csatolások: 0
Azonosító: 152849
Offline offline
jó cikk és sajnos igaz is hogy sok embernek van előitélete...Viszont én csak akkor alkotok véleményt ha megismertem az embert.
2011. szeptember 04. 01:53 #3
misssha
misssha
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.21.
Hozzászólás: 1691
Csatolások: 0
Azonosító: 136913
Offline offline
staritynek meg kéne változtatnia a szlogent, mert ezek a hírek nagyonnem a sztárokról szólnak, és én már kicsit unom... nem bántásképp, jó cikk, csak nem ide való..
2011. szeptember 04. 03:13 #4
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3280
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Idézet (misssha @ 2011.09.04. 01:53)
staritynek meg kéne változtatnia a szlogent, mert ezek a hírek nagyonnem a sztárokról szólnak, és én már kicsit unom... nem bántásképp, jó cikk, csak nem ide való..

Először is rohadtul lefogadom, hogy el sem olvastad ezt a nagyszerű cikket. Másodszor is, szociális és egyéni probléma, hogy nem vetted észre, hogy a Starity témája új rovattal bővült, méghozzá "ÉLET" rovatcikk alatt fut. És tudod mit unok én? Az ilyen lányokat, mint te. De nagyon.
A cikkhez hozzászólva, Courtneyy le a kalappal! meghajolo.gif Erről a témáról gyakran kifejtem én is a véleményem, hasonló meglátással.
A média hatalmas befolyással bír az emberek többségének agya felett, és ha nem járunk utána a dolgoknak, egyszerűen átmossák az elménk - kisebb túlzással - és marionettbabák leszünk, amit kedvük szerint mozgathatnak.
A médiumok keretei közé tartoznak a sztárok is, hiszen a média irányítja őket is - azaz, mit adjanak el a népnek, milyen üzenetet közvetítsenek, milyen meglátást "erőltessenek" rá az emberre.
Nagyon érdekes, ami a kulisszák mögött folyik, és látni, hogy egyes tömeghisztéria - többnyire a tizenévesek körében - milyen gyorsan terjed el, és meddig marad az új hóbort. De egyben ijesztő és szomorú is látni, hogy mivé lesz a társadalom.?!
Valamiért az ún. "tömegemberek", azaz a médiumok befolyása alatt álló személyek zömében többnek, nagyobb embernek gondolja magát annál, aki megpróbál ezekből kimaradni, átlátja a dolgokat és igyekszik a saját stílusát követni. Ez elkeserítő, mert szerintem nem tömeggyártott, sablonos emberekre, "médiabábukra" van szüksége a társadalomnak. De ezt sokan sajnos most sem fogják átlátni - hiszen elismerem. Nem könnyű.

Még egyszer: nagyon elgondolkodtató cikk lett, gratulálok meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif
10 felhasználónak tetszik: ophely88, LittleVampire, num1Kolosszus, adry1415, UnhappyMeals, hailey19, An_d_a, saii, jessie107, Szandi0820
2011. szeptember 04. 06:46 #5
Small Selena .
Small Selena .
ℒℴνℯ♥ ™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.25.
Hozzászólás: 2631
Csatolások: 39
Azonosító: 159323
Offline offline
Hát igen nálunk a suliba azért fel vagyunk osztva szünetbe pl a nagy menők vagy átlagosak a ki közösítetek ami szerintem egy kicsit rossz . Bár az osztályban van egy lány akit egy ideig ki közösitetük de végére már elfogadtunk öt is amilyen de mai napig vannak nézeteltérésék de már kezdjük . Bár én ennek nem nagyon örülök hogy hogy lenéztük bár én mindenkit elfogadok én de a valami olyat csinált azért harapni tudok.
2011. szeptember 04. 07:39 #6
Corby
Corby
-
 
Státuszi love him a lot.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.12.
Hozzászólás: 7040
Csatolások: 1424
Azonosító: 147096
Offline offline
Hát igen az embereknek sok előitélete van pardon.gif
szerintem jó lett a cikk wink.gif
2011. szeptember 04. 07:59 #7
dolores2
dolores2
visszatérő vendég
 
Státusz...A jó lányok a mennybe mennek, a rosszak külföldi luxusútra...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.11.
Hozzászólás: 162
Csatolások: 0
Azonosító: 155126
Offline offline
Hát igen...velem sajnos sokszor előfordult már,h egy embert "elítéltem" úgy,h nem is ismertem és biztos is,h lesz még erre példa. unsure.gif Ez egy nagyon rossz tulajdonságom,ami ellen próbálok tenni...de nem mindig sikerül!! sad.gif
2011. szeptember 04. 08:32 #8
- törölt felhasználó -    
Imádom ezeket a cikkeket, köszönöm szépen ! És igen , bevallom énis előítélkezem , és inkább azt az embert elkerülöm aki "Luzer" , de nem tartozom abba a brigádba akik csúfolják őket, és eltudom kébzelni milyen érzés lehet minden nap egy-egy rossz megjegyzést hallani, mert engem pár éve nagyon sokat szekáltak az osztálytársaim, több hónapig... és a SEMMIÉRT... mert állítólag egy csaj aki csak úgy szimplán gyűlölt rávette a többieket h vesszenek velem ösze... na lényegtelen, sajnos ezen a rossz szokáson változtatnia kéne az emberiségnek... de ahhoz egy nagy összefogás kéne...
2011. szeptember 04. 09:00 #9
bubo85
bubo85
<3
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.13.
Hozzászólás: 2413
Csatolások: 0
Azonosító: 60728
Offline offline
Ez egy nagyon rossz dolog, hogy az emberek vakon ítélkeznek. Sajnos egyre rosszabb lesz a helyzet.
2011. szeptember 04. 09:21 #10
klaudia15
klaudia15
Black Veil Brides Army<3<3
 
StátuszBlack Veil Brides<3<3<3<3my heros
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.21.
Hozzászólás: 1512
Csatolások: 28
Azonosító: 141249
Offline offline
így igaz!!!!!sokan csak a külsőről ítéli meg az embert!!!!!
2011. szeptember 04. 09:22 #11
Cuki baba
Cuki baba
Never say never
 
StátuszHajrá Hollywood!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.12.
Hozzászólás: 1873
Csatolások: 2
Azonosító: 129122
Offline offline
szuper cikk, gratula
2011. szeptember 04. 09:26 #12
- törölt felhasználó -    
klaudia15 így igaz!
jó lett a cikk smileeee.gif
2011. szeptember 04. 09:31 #13
mycroft
mycroft
visszatérő vendég
 
Státusz"Tudatában lenni a hülyeségnek és úrrá lenni a hülyeségen két külön dolog."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.26.
Hozzászólás: 171
Csatolások: 112
Azonosító: 121233
Offline offline
Courtneyy, ez a cikk remekül sikerült és élvezet volt ilyet olvasni a Starity-n. Ezért és az ehhez hasonló megnyilvánulásokért most már úgy tényleg megéri feljárni ide.
Egyébként valóban szörnyű mennyire el tudnak ítélni az emberek másokat pusztán öltözködés, stílus vagy vallási és egyéb meggyőződés alapján. Én személy szerint azt a tábort erősítem, amelyik szereti kivárni, míg a másik ember kinyitja a száját. Aztán van, amikor tényleg azt kapom, amire számítok, de nagyon gyakran érheti az embert kellemes csalódás. Sokkal kevesebb szívemhez közelálló személlyel ismerkedtem volna meg, ha az alapján válogatok, hogy ő fekete ruhát visel, ő rapper, amaz rocker, kisebbségi, stb...
Én pedig büszke vagyok arra, hogy semmit sem tettem, viseltem, gondoltam csak azért, mert más is.
6 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, LittleVampire, hailey19, An_d_a, Grace Benning, Szandi0820
2011. szeptember 04. 09:31 #14
vikcsaa
vikcsaa
új tag
 
Státusz:
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.14.
Hozzászólás: 82
Csatolások: 0
Azonosító: 133201
Offline offline
jó a cikk,de biztos,hogy egy sztárokkal foglalkozó oldalra kell írni?smileeee.gif
2011. szeptember 04. 09:38 #15
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Az előítélet egy érdekes dolog. Része a mostani világnak. Nem vagyunk egyformák, a személyiségünk különbözik. Az, hogy megbélyegezzük a másikat egy egy jelzővel, nem szép dolog, de jómagam nem mindig tartom ezt hibának. Én úgy gondolom, hogy a ruha nem csak öltöztet, és nem hiába jár valaki 40 fokos melegben fekete szoknyában, pólóban, szegecses övvel, acéltalpas bakancsban, tetkós kar és piercinges száj/fül/orr stb. Ebből egyből levonunk egy következtetést, de amíg magunknak megtartjuk és nem bántjuk meg vele az illetőt, addig nincs vele probléma. Ez is egyfajta vélemény, elgondolom magamban aztán kész, az élet nem áll meg.

Inkább a tolerancia a kérdés. Alapvetően, én mindenkit és mindent elfogadok olyannak, amilyen. Nincs bajom a rockerekkel, emósokkal, plázacicákkal, melegekkel, punkokkal stb, és addig nem is változik a véleményem, amíg nem tesznek azért, hogy másképpen legyen. Az emberi ruházat is viselkedés sokat elárul a személyiségről, ezt néha vagy eltaláljuk, vagy nem (jól kiismertük-e). Nyilván ők is elítélnek engem, de engem ez hidegen hagy.

Nem szeretek előítélkezni, de néha én is megteszem, mert a hideg futkos a kezemen, ha nyarvogós, naplopó plázacicák vonaglanak a plázában. Viselkedjenek már normálisan, könyörgöm. Annyira idegesítőek, hogy az hihetetlen. Amíg ők így viselkednek, meg is érdemlik a magamban megfogalmazott jelzőt és nem érdekel, hogy ez nem helyes. Nyilván nem süllyedek le a szintjükre és állok le vitázni velük, csak örülni tudok hogy egyetlen fiú ismerősöm és a pasim sem tolerálja a 'közeledésüket'.

Előítéleteket hozni manapság menő, csak tudni kellene, hogy miről is beszélünk, addig ne alkossunk véleményt, amíg nem tudjuk, hogy miről is van szó. Minden tolerancia kérdése, ami kihaló félben van napjainkban.
6 felhasználónak tetszik: LittleVampire, Amber Angel, UnhappyMeals, hailey19, Glamster, An_d_a
2011. szeptember 04. 09:39 #16
Dorottya Loretta
Dorottya Loretta
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 424
Csatolások: 2
Azonosító: 131681
Offline offline
jó cikk
2011. szeptember 04. 09:42 #17
- törölt felhasználó -    
Nagyon tetszik a cikk, de kicsinál a bohócos kép, rettegek tőle. fear.gif
Ettől függetlenül: Én is abba a társadalmi csoportba tartozom, akit állandóan megbámulnak. Általában feketében vagyok, vagy bandás pólókban stb. és néha úgy néznek rám, hogy csodálkozom, hogy nem jönnek oda, hogy 'te gót vagy, vagy mi?'. Csak mert az én környezetemben az emberek kábé ilyen szinten vannak. Engem nem különösebben zavar, mindenki gondolhat, amit csak akar. Nem azért öltözködök, sminkelek 'durván' (a többi emberhez képest), meg festem a hajam extrém színekre (bár perpill nem extrém), hogy másoknak tetsszek és mások elfogadjanak, hanem mert így tudom kifejezni magam, és mert magamnak így tetszek. Szerintem ez a legfontosabb, nem pedig mások véleménye és előítélete.
4 felhasználónak tetszik: a7xforever, LittleVampire, UnhappyMeals, An_d_a
2011. szeptember 04. 09:46 #18
a7xforever
a7xforever
The Lochtenator♥
 
Státusz-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.24.
Hozzászólás: 2619
Csatolások: 128
Azonosító: 156371
Offline offline
Idézet (num1Kolosszus @ 2011.09.04. 09:42)
Nagyon tetszik a cikk, de kicsinál a bohócos kép, rettegek tőle. fear.gif
Ettől függetlenül: Én is abba a társadalmi csoportba tartozom, akit állandóan megbámulnak. Általában feketében vagyok, vagy bandás pólókban stb. és néha úgy néznek rám, hogy csodálkozom, hogy nem jönnek oda, hogy 'te gót vagy, vagy mi?'. Csak mert az én környezetemben az emberek kábé ilyen szinten vannak. Engem nem különösebben zavar, mindenki gondolhat, amit csak akar. Nem azért öltözködök, sminkelek 'durván' (a többi emberhez képest), meg festem a hajam extrém színekre (bár perpill nem extrém), hogy másoknak tetsszek és mások elfogadjanak, hanem mert így tudom kifejezni magam, és mert magamnak így tetszek. Szerintem ez a legfontosabb, nem pedig mások véleménye és előítélete.

Nagyon igazad van.. Nagyjából elmondtad az Én véleményemet is. smileeee.gif Nagyon jó a cikk, gratulálok wink.gif
1 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus
2011. szeptember 04. 09:52 #19
annabeth98
annabeth98
visszatérő vendég
 
StátuszFIGYELEM, Victoria Justice fangirl a láthatáron!!! ;)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.20.
Hozzászólás: 287
Csatolások: 0
Azonosító: 151451
Offline offline
Érdekes cikk. Elgondolkoztam rajta. smileeee.gif
2011. szeptember 04. 09:54 #20
Jónás Csilla
Jónás Csilla
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.29.
Hozzászólás: 375
Csatolások: 0
Azonosító: 159648
Offline offline
jó cikk!!!és teljesen igaz...smileeee.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!