Starity

Előítéletek — minek köszönhető kialakulásuk?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. szeptember 04. 12:27 #41
- törölt felhasználó -    
Jó kis cikk lett! meghajolo.gif Grat! Hát engem általában zavar ha külső alapján ítélnek.Tök mind1 ha valaki fekete bőrű vagy sápadt arcú,szerintem a belső értékek a legfontosabbak smileeee.gif
2011. szeptember 04. 12:29 #42
rachella
rachella
EchelonMuserGlambert
 
Státusz“Menj az utamból! Elhasználod az oxigénemet!” /Száll a kakukk fészkére/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.11.
Hozzászólás: 1591
Csatolások: 0
Azonosító: 147043
Offline offline
Nagyon érdekes cikk lett! smileeee.gif
Szerintem tök jó, hogy most már komolyabb cikkeket is lehet olvasni, nem mindig csak arról, hogy valakinek éppen kilátszott a bugyija, vagy nyilatkozott valami felesleges hülyeséget! smileeee.gif
Elég ronda dolog, hogy valaki külső alapján ítél, vagy előítéletei vannak másokkal szemben, de ebbe hibába néha sajnos mindnyájan beleeshetünk. sad.gif
Én nem nézek le senkit, próbálok mindenkit először megismerni, aztán véleményezni róla. smileeee.gif
Jó lenne, ha megszűnnének a sztereotípiák és a beskatulyázások, de úgysem fognak! sad.gif
2011. szeptember 04. 12:34 #43
Hannahmile
Hannahmile
hooligirl~
 
StátuszOPPA GANGNAM STYLE!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.13.
Hozzászólás: 1117
Csatolások: 153
Azonosító: 149203
Offline offline
jó kis cikk lett thumbsup.gif engem igazából nem nagyon érdekel hogy valaki emo, valaki punk, valaki retros stb., a lényeg, hogy magának tetsződjön pardon.gif meg hát nem is a külső a lényeges, hanem a belső smileeee.gif persze, most énis megnézek valakit normálisan az utcán és eldöntöm, hogy nem illik ez ehhez, de ugyanúgy nézek rá rolleyes.gif
2011. szeptember 04. 12:37 #44
Hannahmile
Hannahmile
hooligirl~
 
StátuszOPPA GANGNAM STYLE!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.13.
Hozzászólás: 1117
Csatolások: 153
Azonosító: 149203
Offline offline
amúgy ezt a cikket elkéne olvastatni pár emberrel wink.gif Marina Salvatore egyetértek!
2011. szeptember 04. 12:44 #45
An_d_a
An_d_a
inebriant
 
Státuszwe accept the love we think we deserve
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.07.
Hozzászólás: 4176
Csatolások: 4784
Azonosító: 146789
Offline offline
én őszinte leszek,próbálom nem elítélni az embereket.velem rengetegszer tették/teszik ezt,hogy elítélnek,miközben nem is ismernek.mindenkiben próbálom megtalálni jót,akárkiről/miről legyen szó.ugyanis én úgy hiszem,hogy mindenkiben megtalálható a szikra,csak jól meg kell nézni az illetőt.
attól,hogy valaki feketében öltözik,még nem egyértelmű következmény,hogy az illető egy egy elmebeteg(bocsi a kifejezésért).mindennek megvan az oka,annak ellenére,hogy olykor nem vesszük észre.az öltözködés nagyban múlhat a környezet véleményétől,családi háttértől vagy egyszerűen csak a megfelelési kényszertől.
szerintem a legnagyobb baj az,hogy már alig látok olyan embert,aki meri önmagát adni.ugyanis ha valaki kicsit is különbözik a megszokottól/elvárttól,az egyből a cikizések céltáblája lesz.már van egy bizonyos ˝megszokott˝ viselkedés,és ha valaki attól eltér,akkor kezdődik számára a pokol.
1 felhasználónak tetszik: saii
2011. szeptember 04. 12:55 #46
An_d_a
An_d_a
inebriant
 
Státuszwe accept the love we think we deserve
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.07.
Hozzászólás: 4176
Csatolások: 4784
Azonosító: 146789
Offline offline
egyébként egyvalami hozzátennék még:az biztos,hogy a gyerekek tudnak a leggonoszabbak lenni ilyen szinten.nekem ezt anyukám sokszor mondta,de addig nem hittem el,amíg saját bőrömön nem tapasztaltam a dolgot.engem azért közösítettek ki(még gimi elején is),mivel MÁS vagyok.igen,más.vadóc vagyok,utálom,ha irányítanak,valamint totál zene és táncőrült.ez a többieknek nem tetszett,ugyanis nem járok naponta plázába,nem sminkelem magam felismerhetetlenné.valamint a kinézetem is teljesen más.tömören fogalmazva:kreolbőr,hátközépig érő fekete haj,magasabb termet,vékony alkat,és laza de ennek ellenére csajos külső.és ezek miatt,amit a szemembe is mondtak,kiközösítettek.egy ideig tűrtem,mondván az ő bajuk.aztán egyszercsak gondoltam egyet,hogy nehogymár az legyen,hogy azért ne beszéljenek velem,mivel másnak tartanak.amióta kimerem mondani a véleményem,valamint visszaszólok,többre tartanak,és a közösség is befogadott.vették a ˝fáradtságot˝,hogy megismerjenek,és félretették végre az előítéleteiket.
ez az én ˝történetem˝,szóval teljesen átérzem a cikk lényegét.szerintem ha mindkét ˝oldal˝ képes a toleranciára és félreteszi az előítéleteit,akkor ez a probléma megoldható lenne.
1 felhasználónak tetszik: saii
2011. szeptember 04. 12:57 #47
Hailie95
Hailie95
Ani_1D
 
StátuszSome people are blessings in your life, some are lessons.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.21.
Hozzászólás: 7221
Csatolások: 0
Azonosító: 158900
Offline offline
huh,jó cikk.
2011. szeptember 04. 13:19 #48
naomi92
naomi92
visszatérő vendég
 
Státusz"Most múlik pontosan, engedem hadd menjen.... "
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.04.06.
Hozzászólás: 367
Csatolások: 1
Azonosító: 92358
Offline offline
Egyébként engem a suliba, mindegy egyes nap leszóltak valamiért, vagy beszóltak, hogy mit hallgatok, vagy azért, mert OLVASOK! Nekem ez olyan, mint másnak a tanga gyűjtés.Nekem is beszóltak, hogy miért nem járok divatos cuccokba. Mert az nem én lennék, maradok az acélbetétes bakancsnál és a fekete ruházatnál smileeee.gif. Meg persze, a mostani fiataloknak nincs jobb dolguk, minthogy másnak az életébe bele szólni. :S Ez mindig lesz. Üzenném azoknak akik úgy érzik, hogy mások: Furcsának, érdekesnek, másnak lenni jó smileeee.gif mert mi nem vagyunk szabvány mint a többi ember, akinek fontos a külső, mint a belső. Nekem a legrosszabb tulajdonságom, hogy nem tudom befogni a szám ha igazságtalanok, szóval.... van véleményem, amit el is mondok. Akiket bántanak csak annyit, hogy: Ti több mindent elfogtok érni az életbe, mint más!!! smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2011. szeptember 04. 13:20 #49
Esztija
Esztija
Csokimaci.™
 
StátuszOne big room full of bad bitches...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.24.
Hozzászólás: 1037
Csatolások: 689
Azonosító: 159207
Offline offline
ezt sok emberrel el kellene olvastatni...
2011. szeptember 04. 13:28 #50
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8797
Csatolások: 218127
Azonosító: 59785
Offline offline
Court, hatalmas gratula a cikkért, szépen megfogalmaztad a kérdést, amire énis keresem már egy ideje a választ meghajolo.gif sajnos én már kiskoromtól fogva az ilyen emberek céltáblája vagyok, mivel nem vagyok sovány, úgyis mondhatjuk, hogy kövér vagyok reklamalo.gif de ugyanakkor szerintem nem vagyok rossz ember... annyira, hogy például a gimis osztálytársaknak ahol tudtam, segítettem és mit kaptam cserébe? röhögést, kibeszélést és kiközösítést reklamalo.gif az önbizalmam mondhatjuk, hogy már sehol sincs...
igaz, hogy a plázaribiket énis ugyanúgy elítélem, de én általában akkor kezdem, mikor ők is, ok nélkül itt senkit nem ítélek el smileeee.gif
a másik, ami nagyon idegesít, ha valakit leb*ziznak... anélkül, hogy megismernék dry.gif ők néha sokkal jobb emberek, mint az ítélkezők...ja, és amíg nem viselkedik például a fiú lány módjára, addig MELEG és nem b*zi... mad.gif
1 felhasználónak tetszik: saii
2011. szeptember 04. 13:29 #51
- törölt felhasználó -    
jóh kis cikk lett:)
2011. szeptember 04. 13:48 #52
- törölt felhasználó -    
Idézet (Zsófii_ka @ 2011.09.04. 11:59)
én is furcsán nézek néhány emberre, xd dehát mindenki ilyen valahol smileeee.gif pl nem szeretem a nagyon feketén öltözködő embereket. biggrin.gif

Az én vagyok beer.gif
Szerintem az emberek nagy része már megszokta, hogy kinézik őket, de ezek miatt az előítéletek miatt már tudjuk is, kik néznek le, és azokkal tudatosan – vagy az alatt – nem is törődünk. Legalábbis én ilyen vagyok. Az első, gimnáziumi gólyatáborunk alkalmából a legtöbb ember nagyot nézett, amikor meglátott talpig feketében, pentagrammával a nyakamon, és pont a sok sztereotípia miatt nem néznék ki belőlem azt, hogy össze tudok rakni egy épkézláb, jelzőkkel, metaforákkal és egyéb költői eszközökkel tarkított mondatot. Na, most az ilyen lenéző pillantású, ám felszínen mégis kedvesnek mutatkozó emberekkel alapból bunkó vagyok, mert mindig is (legalábbis nagyon sokáig) ott lesz bennük az előítélet, ami kialakulhatott sok negatív tapasztalatnak hála is. Sajna sokan még csak át sem élték ezeket a negatívumokat, hanem hasraütés-szerűen megítélnek valakit. Igazából, annyira hozzászoktam már ezekhez (nem magamról beszélek perpill), hogy nem is érdekel, mert túl sok mindent nem tehetünk ellene. Persze, azért némileg zavar, de egy világmegváltás kellene ahhoz, hogy eltűnjenek az előítéletek a Föld színéről.
3 felhasználónak tetszik: saii, UnhappyMeals, Szandi0820
2011. szeptember 04. 13:57 #53
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9491
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
Hát vannak fura emberek, akik mellett a normális emberek nem haladnak el szó nélkül, de a fura emberek ezt maguknak köszönhetik-.-
2011. szeptember 04. 13:57 #54
Zsozsi13
Zsozsi13
maybe I'm the side of angel...
 
StátuszLondon sept. 29!*-* COMEEEEE!!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.21.
Hozzászólás: 1197
Csatolások: 32
Azonosító: 153514
Offline offline
jó a cikk!!!mindenkinek meg van a maga stílusa!biggrin.gif
2011. szeptember 04. 14:10 #55
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk és nem értem miért jó ha valaki azért utál valakit mert nem olyan mint ő és mostanában nagyon menő lett a másikat le bu_izni de ez miért lenne már sértés én ha fiú lennék inkább örülnék ha ezt mondanák nekem mivel én ismerek pár meleg fiút ők sokkal normálisabbak mint pár heteró és régebben engem is piszkáltak mert nincs sok barátom és nem sokat beszélek olyan is volt hogy egy labdát dobtak a fejemre és azt kiabálták utánam hogy fogyatékos szóval nagyon sok olyan ember él ezen a világon akik úgy élik ki magukat hogy más emberek életét keserítik meg csak azért mert nem olyanok mint ők
2011. szeptember 04. 14:28 #56
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6857
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
egyre több a jó cikk.biggrin.gif
2011. szeptember 04. 14:48 #57
Loliita
Loliita
visszatérő vendég
 
Státusz~Túl rövid az élet ahhoz, hogy más légy~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.11.
Hozzászólás: 275
Csatolások: 0
Azonosító: 150943
Offline offline
én szeretem a különc,különleges embereket szerintem nélkülük fekete-fehér lenne a világ
2011. szeptember 04. 15:28 #58
boomy
boomy
visszatérő vendég
 
StátuszHana Yori Dango<3 szar ez a szar pff
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.31.
Hozzászólás: 302
Csatolások: 3
Azonosító: 159815
Offline offline
na most elgondolkodtam mellow.gif nincs semmi értelme mondjuk kiközösíteni egy másik embert meg kategóriába sorolni eg másik embert mert az ugyanazt gondolja rólunk dry.gif ha elmegyek valaki mellett és furának találom ő is ugyanugy furának fog tartani engem mert nem vagyunk ugyanojanok rolleyes.gif smileeee.gif Jó a cikk thumbsup.gif
2011. szeptember 04. 15:52 #59
flora005
flora005
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.24.
Hozzászólás: 22
Csatolások: 0
Azonosító: 149900
Offline offline
Szükség van a különcökre! Azokra akik kilógnak a sorból! Ők teszik színessé a világot, és egy kicsit minket is!
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2011. szeptember 04. 15:59 #60
sewenteen
sewenteen
Kapitány Úr
 
Státuszvakarom a végbelem nánánáná
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.14.
Hozzászólás: 1138
Csatolások: 632
Azonosító: 129210
Offline offline
most miért van egyre több ilyen cikk? Ezekkel csak az a baj, h valaki leírja a véleményét, amit lehet, h tök máshol hallott...ezek nem is hírek!
Jó oké, h van egy két ilyen cikk is, de most mindenki rákapott ezekre!
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!