Starity

Léteznek ma még igaz barátok?

8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. szeptember 07. 11:02 #1
- törölt felhasználó -    
Barátságok néhány nap alatt is köttethetnek, ám ezek közül hány százaléka alapul valós érzelmeken? Vajon mennyire használjuk ki a másikat? Léteznek manapság őszinte és feltétel nélküli kapcsolatok?
A teljes cikkhez kattints ide!
6 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, tya04, Bogi13, num1Kolosszus, An_d_a, Alishon.
2011. szeptember 07. 11:40 #2
Cuki baba
Cuki baba
Never say never
 
StátuszHajrá Hollywood!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.12.
Hozzászólás: 1873
Csatolások: 2
Azonosító: 129122
Offline offline
nagyon jó cikk, gratulálok hozzá
2011. szeptember 07. 12:00 #3
Zsu14
Zsu14
 
StátuszCod sziv,Cod lelek,Cod rajongo leszek mig elek <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.18.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 1370
Azonosító: 151326
Offline offline
Nekem is nagyon tetszik ez a cikk
2011. szeptember 07. 12:01 #4
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Nem. A mai világban mindenki csak magára számíthat. mellow.gif
4 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, UnhappyMeals, tya04, Alishon.
2011. szeptember 07. 12:18 #5
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ophelyvel értek egyet, ugyanakkor azt viszont hiszem, hogy az igaz barátsághoz közelítő kapcsolatok lehetnek. Nekem is akadnak barátaim, akikben nagyon is bízom. (teljesen viszont tényleg senkiben nem tudok) Vannak olyan barátaim, akiket interneten keresztül ismertem meg, olyan is, akivel hagyományos levelezés útján. Nagyon kevés barátom van, viszont ez a kevés barát szinte mindig kész segíteni. És viszont, természetesen.
Bevallom őszintén, hogy mióta nekik is van internetkapcsolatuk, eltávolodtunk. Nincs kedvem annyi időt gép előtt tölteni, nincs kedvem annyit gépelgetni. Jobban szeretem a személyes találkozásokat, vagy ha már írni, akkor rendesen, kézzel. De már az idejét sem tudom, mikor írhattam utoljára kézzel levelet. Nagyon hiányzik. sad.gif
Szerintem az igazi barátságok elsősorban kisgyerekként köttetnek. Legalábbis a nem sok barátom jelentős része általános iskolából, óvodából van. Utána már nehezebben barátkozik az ember, vagy legalábbis felszínesebbek a kapcsolatok és nehezebben alakul ki barátság.
Az is benne van a pakliban a gyermekkori barátságoknál, hogy a felek annyira máshogy kezdenek gondolkozni, annyira máshogy látják majd a világot, hogy nem fog működni a dolog. Ilyen tapasztalatom is van. Nem könnyű olyan embert találni, akire bármit is rá mersz bízni...
A net ma már annyiban könnyíthet a dolgon, hogy egyszerűbben tud az ember olyan csoporthoz csatlakozni, ami biztosan az ő érdeklődésének megfelelő. Bár itt is kérdés, hogy egy-egy embernél meddig tart egy "mánia".
6 felhasználónak tetszik: ophely88, UnhappyMeals, tya04, sparksfly, funny18, Alishon.
2011. szeptember 07. 12:28 #6
Pocher
Pocher
visszatérő vendég
 
Státuszbaszus
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.01.08.
Hozzászólás: 251
Csatolások: 3
Azonosító: 48829
Offline offline
nem tudom jó lenne ha léteznének
2011. szeptember 07. 12:35 #7
MycySmiley
MycySmiley
♥Dean Winchester♥
 
StátuszNézz az égre,a legszebb fényre,láss egy álmot,s harcolj érte.♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.26.
Hozzászólás: 2390
Csatolások: 7014
Azonosító: 150055
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2011.09.07. 12:18)
Ophelyvel értek egyet, ugyanakkor azt viszont hiszem, hogy az igaz barátsághoz közelítő kapcsolatok lehetnek. Nekem is akadnak barátaim, akikben nagyon is bízom. (teljesen viszont tényleg senkiben nem tudok) Vannak olyan barátaim, akiket interneten keresztül ismertem meg, olyan is, akivel hagyományos levelezés útján. Nagyon kevés barátom van, viszont ez a kevés barát szinte mindig kész segíteni. És viszont, természetesen.
Bevallom őszintén, hogy mióta nekik is van internetkapcsolatuk, eltávolodtunk. Nincs kedvem annyi időt gép előtt tölteni, nincs kedvem annyit gépelgetni. Jobban szeretem a személyes találkozásokat, vagy ha már írni, akkor rendesen, kézzel. De már az idejét sem tudom, mikor írhattam utoljára kézzel levelet. Nagyon hiányzik. sad.gif
Szerintem az igazi barátságok elsősorban kisgyerekként köttetnek. Legalábbis a nem sok barátom jelentős része általános iskolából, óvodából van. Utána már nehezebben barátkozik az ember, vagy legalábbis felszínesebbek a kapcsolatok és nehezebben alakul ki barátság.
Az is benne van a pakliban a gyermekkori barátságoknál, hogy a felek annyira máshogy kezdenek gondolkozni, annyira máshogy látják majd a világot, hogy nem fog működni a dolog. Ilyen tapasztalatom is van. Nem könnyű olyan embert találni, akire bármit is rá mersz bízni...
A net ma már annyiban könnyíthet a dolgon, hogy egyszerűbben tud az ember olyan csoporthoz csatlakozni, ami biztosan az ő érdeklődésének megfelelő. Bár itt is kérdés, hogy egy-egy embernél meddig tart egy "mánia".

Egyet értek veled.Nekem is kevés barátom van,de rájuk mindig számíthatok,és ők viszont.http://starity.hu/images/emoticons/heart.gif
Én például ismerek olyan embereket akiknek szinte csak felszínes barátságaik vannak,ők ezt mégis igazinak látják.Egyszer megkértek engem és egy lányt,hogy írjuk le a barátaink nevét egy A4-es lapra.Az a lány teleírta a lapot,és úgy is tömörítve.Én viszont csak 3 nevet írtam fel arra a lapra.És én úgy gondolom,hogy nem baj ha az embernek kevés barátja van,ha azok igazak.Inkább legyen 3 igaz barátom,mint 50 hamis. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. szeptember 07. 12:36 #8
Hailie95
Hailie95
Ani_1D
 
StátuszSome people are blessings in your life, some are lessons.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.21.
Hozzászólás: 7221
Csatolások: 0
Azonosító: 158900
Offline offline
de jó cikk!!!
nagyon fura,h pont ma Irodalom órán,kitért arra a tanárnő.h hány igaz bartéség létezik.Azért,mert már szinte a legtöbbet csak interneten beszélüml,és nem is találkozunk napokig stb,ilyen régen nem volt.erre itt is ezt olvasom :DDD érdekesek ezek a dolgok. smileeee.gif
2011. szeptember 07. 12:37 #9
Hailie95
Hailie95
Ani_1D
 
StátuszSome people are blessings in your life, some are lessons.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.21.
Hozzászólás: 7221
Csatolások: 0
Azonosító: 158900
Offline offline
barátság* beszélünk*
2011. szeptember 07. 12:44 #10
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2011.09.07. 12:18)
Ophelyvel értek egyet, ugyanakkor azt viszont hiszem, hogy az igaz barátsághoz közelítő kapcsolatok lehetnek. Nekem is akadnak barátaim, akikben nagyon is bízom. (teljesen viszont tényleg senkiben nem tudok) Vannak olyan barátaim, akiket interneten keresztül ismertem meg, olyan is, akivel hagyományos levelezés útján. Nagyon kevés barátom van, viszont ez a kevés barát szinte mindig kész segíteni. És viszont, természetesen.
Bevallom őszintén, hogy mióta nekik is van internetkapcsolatuk, eltávolodtunk. Nincs kedvem annyi időt gép előtt tölteni, nincs kedvem annyit gépelgetni. Jobban szeretem a személyes találkozásokat, vagy ha már írni, akkor rendesen, kézzel. De már az idejét sem tudom, mikor írhattam utoljára kézzel levelet. Nagyon hiányzik. sad.gif
Szerintem az igazi barátságok elsősorban kisgyerekként köttetnek. Legalábbis a nem sok barátom jelentős része általános iskolából, óvodából van. Utána már nehezebben barátkozik az ember, vagy legalábbis felszínesebbek a kapcsolatok és nehezebben alakul ki barátság.
Az is benne van a pakliban a gyermekkori barátságoknál, hogy a felek annyira máshogy kezdenek gondolkozni, annyira máshogy látják majd a világot, hogy nem fog működni a dolog. Ilyen tapasztalatom is van. Nem könnyű olyan embert találni, akire bármit is rá mersz bízni...
A net ma már annyiban könnyíthet a dolgon, hogy egyszerűbben tud az ember olyan csoporthoz csatlakozni, ami biztosan az ő érdeklődésének megfelelő. Bár itt is kérdés, hogy egy-egy embernél meddig tart egy "mánia".


Egyetértek. Nekem nincs legjobb barátom, viszont több 'sima' barátom van, akikre számíthatok. Ráadásul nem is igazán nagyszájúak. Én a titkaimat gyerekkoromban nem mondtam el a barátaimnak, csak egy valakinek, akit jó barátomnak hittem és most is fáj, hogy elköltözött pedig előtte kiteregetett mindent, de ez van. Azóta a titkaimat a kék (!) színű rohog.gif naplómba írom és senkinek sem mondom el, pedig a fiú ismerősökben jobban bízok. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem az élet csak megbízhatatlan lány barátokat sodort az utamba. Persze mindent a fiú ismerőseimmel sem tudok megbeszélni, de bennük jobban bízom.

Azt viszont bátran kijelentem, hogy egy barát közelebb áll hozzám, mint a többi. Nem mondom a legjobbnak, de előnyt élvez. Meleg a srác de olyan rendes és megbízható, hogy utcaszéli bokorban nem találni olyat 110.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, UnhappyMeals
2011. szeptember 07. 12:47 #11
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2011.09.07. 12:44)
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem az élet csak megbízhatatlan lány barátokat sodort az utamba. Persze mindent a fiú ismerőseimmel sem tudok megbeszélni, de bennük jobban bízom.
Azt viszont bátran kijelentem, hogy egy barát közelebb áll hozzám, mint a többi. Nem mondom a legjobbnak, de előnyt élvez. Meleg a srác de olyan rendes és megbízható, hogy utcaszéli bokorban nem találni olyat 110.gif

meghajolo.gif Számból vetted ki a szót... hasonlóan tudok én is nyilatkozni. smileeee.gif wink.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2011. szeptember 07. 12:53 #12
Hannahmile
Hannahmile
hooligirl~
 
StátuszOPPA GANGNAM STYLE!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.13.
Hozzászólás: 1117
Csatolások: 153
Azonosító: 149203
Offline offline
ophely88 egyetértek... :|
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2011. szeptember 07. 13:13 #13
Corby
Corby
-
 
Státuszi love him a lot.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.12.
Hozzászólás: 7040
Csatolások: 1424
Azonosító: 147096
Offline offline
Jó lett a cikk wink.gif Nekem vannak 'legjobbarátaim' de vannak olyanok is akik ha bajban vagyok nem segírtenének....
2011. szeptember 07. 13:31 #14
- törölt felhasználó -    
Jó lett a cikk,mert én is kerültem olyan helyzetbe,hogy a legjobb barátnőim keserítették meg az életem,de úgy,hogy utáltam suliba járni,mert féltem,hogy mivel fognak aznap cikizni.De még fiúkkal se barátkozhattam,mert az mondták,hogy az Anna pasizik!Most már minden megoldódott,jól elvagyunk együtt,de egy titkomat sem osztom már meg velük!
2011. szeptember 07. 13:34 #15
DirtyDiana90
DirtyDiana90
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.11.
Hozzászólás: 144
Csatolások: 0
Azonosító: 131054
Offline offline
Vannak igaz barátságok: már több, mint 15 éve tartunk ki egymás mellett jóban-rosszban a legjobb barátnémmel. Voltak persze válságok a barátságunkban, és volt olyan is, amikor majdnem tényleg vége lett, de mindig hamar visszataláltunk egymáshoz. Megvan a sajátos kis nyelvünk és csomó univerzális szavunk, amit mindenre elsütünk, mégis tudjuk, hogy a másik éppen mit értett alatta. Egymás között vagyunk a legidiótábbak, olyankor aztán elképesztő mennyiségű hülyeséget összebeszélünk.
Nincs amúgy olyan sok igazán jó barátom, de akik vannak, azokhoz foggal-körömmel ragaszkodom és szeretném, ha sok-sok év múlva is megmaradnának a kapcsolatok.smileeee.gif
2011. szeptember 07. 13:46 #16
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Igaz barát? Hmm, fura dolog ez számomra. Mindenki azt hiszi, hogy közvetlen és barátkozós típus vagyok. Az is vagyok. Bárkit meghallgatok, bárkivel elbeszélgetek. A munkahelyemen több tanuló - fiatalok - visszajárnak hozzám beszélgetni, elmondani gondjukat, esetleg örömüket. Ez jól esik, mert bíznak bennem, de fordítva már nem működik a dolog. Az interneten egy "idegennek" hamarabb kiöntöm a szívem, talán azért mert ez így biztonságosabb, az illető nem tud elárulni, hátba támadni. Az életem során egy igaz barátnőm volt, akit 20 évesen ismertem meg és borzasztóan sajnálom, hogy nem vetette őt az élet hamarabb az utamba. Mára már ez a barátság is megkopott, mert 160 km távolságból nagyon nehéz ápolni egy ilyen kapcsolatot, még akkor is, ha az szoros és őszinte volt. A legőszintébb és a legszorosabb, amihez valaha is szerencsém volt, és nem is hiszem, hogy a jövőben valaha is találkozhatok még egy ilyen emberkével, mint ő. Vannak ismerőseim, vannak haverjaim, vannak barátaim, de olyan igazi jó barátom, akire az életemet is rábíznám, már nincsen. Részemről ennek semmi köze nincs az internethez, vagy az érdekekhez, egyszerűen csak így alakult az életem és most már kezdem megszokni. Ahogy nő be a fejem lágya, egyre inkább azt veszem észre, hogy minden bajommal az Édesanyámat hívom. Soha nem volt igazán jó kapcsolatunk, de egy ideje már mindkettőnk élete úgy alakult, hogy csak egymásra számíthatunk igazán. Egyébként meg ki ismerhetne jobban, mint az anyám? Azt hiszem nekem ez így pontosan megfelel.
3 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, UnhappyMeals, tya04
2011. szeptember 07. 13:57 #17
- törölt felhasználó -    
ez így igaz! (sajnos) Jó cikk smileeee.gif
2011. szeptember 07. 13:57 #18
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2011.09.07. 13:46)
Az interneten egy "idegennek" hamarabb kiöntöm a szívem, talán azért mert ez így biztonságosabb, az illető nem tud elárulni, hátba támadni.

Igen. Meg erről most eszembe jutott egy beszélgetés. 5-6 éve volt talán. Az egyik közösségi oldalon egy volt sulis társammal összehozott a sors. Nem voltunk évfolyamtársak, a fiú felettem járt 1-2 évvel a gimiben. De ismertük egymást, mert például közösen szoktunk túrákra, táborokba járni. De valahogy mindig úgy alakult, hogy beszélgetésre nem nagyon került sor.
Ez a fiú jelenleg az RTL klubnál dolgozik, de eljátszotta már a főszerepét egy magyar filmnek is... De ez most lényegtelen. Megbeszéltük, hogy találkozunk. Így is lett. Lejött vidékre, meghívott egy kerthelyiségbe egy italra és elkezdtünk beszélgetni. Szóba kerültek a verseim is, meg a magánélet. A fiú nem akarta elhinni, hogy amiket írtam, azokat komolyan gondolom, stb. Aztán mondtam, hogy de. Itt kicsit meglepődött, csalódott bennem - kellemesen. Sok szerelmes verset is írtam és megjegyezte, hogy milyen érzelemdúsak és stb. stb. Kérdezte, hogy ismeri-e esetleg azt, akikről szólnak..? Pironkodva bevallottam, hogy igen. Azt is, hogy kicsoda az illető. Pedig nagy titokban tartottam, nem reklámoztam, kiért epekedek ennyire. Pláne nem olyannak, aki ismeri is személyesen, jó közelről, stb. Aztán arra lyukadt ki a beszélgetés, hogy ő megjegyezte a végén, hogy milyen jó volt ez az egész, meg hogy hiába ismertük egymást korábban, de közben mégsem, és most így ismeretlenül milyen szépen megnyíltunk egymásnak... És hogy ez már csak így van, az ember egy "ismeretlennel" sokkal jobban képes megnyílni, mint közelebbi ismerősöknek. És ebben van valami, tényleg... pardon.gif
2011. szeptember 07. 14:01 #19
bubo85
bubo85
<3
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.13.
Hozzászólás: 2413
Csatolások: 0
Azonosító: 60728
Offline offline
A mostani barátságok elég felszínesek!!!
2011. szeptember 07. 14:07 #20
Fruzsi26
Fruzsi26
 
Státusz...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.29.
Hozzászólás: 770
Csatolások: 14
Azonosító: 156883
Offline offline
Nekem szerencsém van, ugyanis a barátaim tényleg igaz barátok. A legjobb barátnőmmel 3 éves korunktól ismerjük egymást, és röpke 10 év alatt egyszer vesztünk össze. Tűz és víz vagyunk, nincs semmi közös bennünk. Az én szemem kék, az övé barna. Én művészi vagyok, ő inkább sportoló. Ő tornacsukás, én papucscipős. ^^ Amúgy nekem is vannak netes barátaim, akikkel a sors egyszer hozott össze, de azóta is jóban vagyunk.
8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!