Starity

Gitárosok topikja

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. november 05. 22:11 #1
- törölt felhasználó -    
Hát nem tudom, hogy mennyien fognak ide írni de remélem azért vannak páran. Én szívesen beszélek az ilyen dolgokról és kíváncsi is vagyok, hogy milyen hangszerrel játszotok milyen dalokat stb.
Nem baj, hogy nem tudsz túl jól játszani, írj ide nyugodtan.
9 felhasználónak tetszik: Thora_90, xxangi20xx, a7xforever, Vampiregirl1, Bogszics, kriszti03, rowan, AnymButterfly, guns_n_roses
2011. november 06. 13:02 #2
- törölt felhasználó -    
Ez jó ötletnek tűnik biggrin.gif

Nos, én zongorán tudok jól játszani, és furulyán tanultam általánosban, ami a mai napig megy.
Gitáron is tanultam, ma is szoktam nagyritkán, de sajnos nem vagyok olyan rutinos, mint Slash Hudson... :$
1 felhasználónak tetszik: Stratocaster
2011. november 06. 22:48 #3
- törölt felhasználó -    
Nekem is a zongora megy, 6 évig tanultam. Gitározni magamtól "tanultam meg"- le tudom fogni az egyszerűbb akkordokat. Sose leszek egy Page vagy Hendrix, de úgy örülök, ha hibátlanul el tudom játszani a Paff, a bűvös sárkányt biggrin.gif Nekem sikerélmény smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Thora_90, Stratocaster
2011. november 07. 13:09 #4
- törölt felhasználó -    
Tök jó az avid *-*
Na igen, már ez is vmi biggrin.gif

Idézet (Mikkamakka @ 2011.11.06. 22:48)
Nekem is a zongora megy, 6 évig tanultam. Gitározni magamtól "tanultam meg"- le tudom fogni az egyszerűbb akkordokat. Sose leszek egy Page vagy Hendrix, de úgy örülök, ha hibátlanul el tudom játszani a Paff, a bűvös sárkányt biggrin.gif Nekem sikerélmény smileeee.gif
2012. január 02. 14:23 #5
- törölt felhasználó -    
Nos hát,én... blush.gif
2 és fél éve "gitározok".Igazából csak akkordokkal tudok játszani,ami nem nagy dolog. pardon.gif Komolyabban nem tanultam,az ének tanárom tanított meg pár dologra és annyi... unsure.gif
Persze ettől függetlenűl még ugyan úgy szertek ezzel foglalkozni.Karácsonyra pedig kaptam egy elektromos gitárt w00t.gif
3 felhasználónak tetszik: Stratocaster, AnymButterfly, Beth Rose Darkness
2012. január 02. 14:30 #6
dóóra
dóóra
gallavich.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.22.
Hozzászólás: 6279
Csatolások: 1202
Azonosító: 115351
Offline offline
Nem tudom,hogy írhatok-e ide,de én nem tudok gitározni,de nagyon érdekel a dolog. Kb a pengetőt tudom jól fogni. :$ 2 hónapja ért el a gitárláz,tisztába vagyok vele,hogy nem leszek egy rocksztár.. rohog.gif milyen tanácsokat tudnátok adni? Sajna gitárom sincs még,de a barátnőmnek igen,ő szokott segíteni,bár ő sem profi.. blush.gif
2 felhasználónak tetszik: Stratocaster, rowan
2012. január 02. 16:46 #7
kriszti03
kriszti03
Lannister
 
Státusz¯\_(ツ)_/¯
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.08.
Hozzászólás: 5879
Csatolások: 150
Azonosító: 116943
Offline offline
Én már több éve zongorázom, most egy Muse és egy Pink Floyd dalt is tanulok smileeee.gif Gitározni csak pár hónapja kezdtem de már imádom, amiben a tanáromnak nagy szerepe van mivel csak könnyűzenét játsszunk, és általában csak rockot. Egyedül egy Tankcsapda dalt tanultam végig de például rengeteg Metallica számból tanulok részleteket, meg hát ott van a Guns'N Roses, AC/DC és az előbb említett Tankcsapda is.
3 felhasználónak tetszik: dóóra, Stratocaster, Beth Rose Darkness
2012. január 02. 16:48 #8
kriszti03
kriszti03
Lannister
 
Státusz¯\_(ツ)_/¯
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.08.
Hozzászólás: 5879
Csatolások: 150
Azonosító: 116943
Offline offline
Idézet (dóóra @ 2012.01.02. 14:30)
Nem tudom,hogy írhatok-e ide,de én nem tudok gitározni,de nagyon érdekel a dolog. Kb a pengetőt tudom jól fogni. :$ 2 hónapja ért el a gitárláz,tisztába vagyok vele,hogy nem leszek egy rocksztár.. rohog.gif milyen tanácsokat tudnátok adni? Sajna gitárom sincs még,de a barátnőmnek igen,ő szokott segíteni,bár ő sem profi.. blush.gif

Hát én csak azt tudom mondani hogy amikor csak tudod kérd kölcsön tőle a gitárt és tanulj az internetről. Szerintem mindent meg fogsz találni wink.gif
2 felhasználónak tetszik: dóóra, Beth Rose Darkness
2012. január 02. 16:52 #9
dóóra
dóóra
gallavich.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.22.
Hozzászólás: 6279
Csatolások: 1202
Azonosító: 115351
Offline offline
Idézet (kriszti03 @ 2012.01.02. 16:48)
Hát én csak azt tudom mondani hogy amikor csak tudod kérd kölcsön tőle a gitárt és tanulj az internetről. Szerintem mindent meg fogsz találni wink.gif

Köszi.^^ biggrin.gif Én erre gondoltam,csak elég sokáig kell nyúznom majd. dry.gif xd Interneten már keresgéltem,találtam is aránylag jó oldalt...majd meglátjuk. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: kriszti03
2012. január 02. 16:54 #10
- törölt felhasználó -    
Idézet (dóóra @ 2012.01.02. 14:30)
Nem tudom,hogy írhatok-e ide,de én nem tudok gitározni,de nagyon érdekel a dolog. Kb a pengetőt tudom jól fogni. :$ 2 hónapja ért el a gitárláz,tisztába vagyok vele,hogy nem leszek egy rocksztár.. rohog.gif milyen tanácsokat tudnátok adni? Sajna gitárom sincs még,de a barátnőmnek igen,ő szokott segíteni,bár ő sem profi.. blush.gif


Szerintem érdemes lenne venni egy olcsó gitárt.Lehet használt is,tök mindegy,csak legyen rajta meg a 6 húr és hangolható legyen.Én is így kezdtem. pardon.gif Amikor tudod,hogy tényleg szereted és megy is akkor érdemes venni egy komoly gitárt.
1 felhasználónak tetszik: dóóra
2012. január 02. 16:55 #11
- törölt felhasználó -    
Idézet (dóóra @ 2012.01.02. 16:52)
Köszi.^^ biggrin.gif Én erre gondoltam,csak elég sokáig kell nyúznom majd. dry.gif xd Interneten már keresgéltem,találtam is aránylag jó oldalt...majd meglátjuk. smileeee.gif

Ez egész jó oldal. Sok minden van rajta.
http://www.songsterr.com/
2 felhasználónak tetszik: dóóra, Beth Rose Darkness
2012. január 02. 16:56 #12
kriszti03
kriszti03
Lannister
 
Státusz¯\_(ツ)_/¯
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.08.
Hozzászólás: 5879
Csatolások: 150
Azonosító: 116943
Offline offline
Idézet (dóóra @ 2012.01.02. 16:52)
Köszi.^^ biggrin.gif Én erre gondoltam,csak elég sokáig kell nyúznom majd. dry.gif xd Interneten már keresgéltem,találtam is aránylag jó oldalt...majd meglátjuk. smileeee.gif

Hát abban biztos lehetsz mert rengeteg akkord van. De ajánlom hogy először csak nagyon alap dolgokat vegyél, ha meg már jól megy ez az egész akkor ajánlom a Guitar Pro 5-öt. És kérj segítséget a barátnődtől továbbra is, hogy fokozatosan haladj.
2 felhasználónak tetszik: dóóra, Beth Rose Darkness
2012. január 02. 17:01 #13
Karina197
Karina197
impossible
 
Státuszegy szakasz lezárult.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.07.
Hozzászólás: 7877
Csatolások: 12522
Azonosító: 138204
Offline offline
zongorások topikja nincs? mert én abból vagyok jó igazán rohog.gif

de nagyon meg szeretnék tanulni gitározni, csak túl csóró vagyok egy gitárhoz _nevet.gif
1 felhasználónak tetszik: TheHypooo75
2012. január 02. 17:01 #14
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
5 éve tanulok gitározni, és a kisebb-nagyobb hullámvölgyektől eltekintve imádom. Akkordozni igazából csak magamtól tanulgatok, ezért nem is megy olyan jól, bár a tanárom mindig mondja, hogyha valamit megszeretnék tanulni, csak szóljak neki, de annyi minden van, amit szeretnék. laugh.gif
2012. január 02. 17:05 #15
Vampiregirl1
Vampiregirl1
Angel.
 
Státusz"Girls don’t like boys, girls like fanfiction, food and middle aged celebrities"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.30.
Hozzászólás: 2453
Csatolások: 352
Azonosító: 166234
Offline offline
4.éve gitározok akusztikus gitáron,még nem akkordokat tanulok,hanem normális,non akkordosat,de szerintem azt is elfogom kezdeni a közeljövőben.Jól gitározom,(azt mondják,bár szerintem nem annyira)és majd később szeretnék elektromoson is. smileeee.gif
2012. január 17. 15:18 #16
dóóra
dóóra
gallavich.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.22.
Hozzászólás: 6279
Csatolások: 1202
Azonosító: 115351
Offline offline
Idézet (Stratocaster @ 2012.01.02. 16:55)
Ez egész jó oldal. Sok minden van rajta. 
http://www.songsterr.com/

Köszönöm szépen lányok-fiúk a segítséget,tanácsokat. biggrin.gif
Huhha köszi nagyon jó kis oldal.*-* Megbeszéltem mindenkivel itthon hogyha tényleg nagyon jól haladok akkor kaphatok majd egy jó gitárt. Még jó,hogy a barátnőmnek van akusztikus gitárja és elektromos is. Internetről is tanulgatok meg majd Ő is segít,szóval majd szépen lassan haladok.:'))
2 felhasználónak tetszik: AnymButterfly, Stratocaster
2012. január 17. 20:29 #17
AnymButterfly
AnymButterfly
 
Státuszhttp://aniaweria.tumblr.com/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.23.
Hozzászólás: 860
Csatolások: 1
Azonosító: 165763
Offline offline
Hát nekem van egy gitárom most karácsonykor kaptam meg még csak gyakorolgatom az alapokat aztán remélhetőleg lesz gitár tanárom szeretnék zenéket írni és bandát alapítani. biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Stratocaster, Beth Rose Darkness
2012. január 17. 20:37 #18
AnymButterfly
AnymButterfly
 
Státuszhttp://aniaweria.tumblr.com/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.23.
Hozzászólás: 860
Csatolások: 1
Azonosító: 165763
Offline offline
Idézet (Mikkamakka @ 2011.11.06. 22:48)
Nekem is a zongora megy, 6 évig tanultam. Gitározni magamtól "tanultam meg"- le tudom fogni az egyszerűbb akkordokat. Sose leszek egy Page vagy Hendrix, de úgy örülök, ha hibátlanul el tudom játszani a Paff, a bűvös sárkányt biggrin.gif Nekem sikerélmény smileeee.gif


Az nem is baj én is akkordokat tanulok de szeretnék gitáros lenni biggrin.gif sima gitáron jétszok
2012. január 20. 19:53 #19
Bogszics
Bogszics
 
Státuszjobbára ártalmatlan
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.24.
Hozzászólás: 917
Csatolások: 439
Azonosító: 143956
Offline offline
Én pár hónapja tanulok gitározni, egyik ismerősöm tanít minket a barátnőmmel:) Alapvetően én is zongorázom, de a gitárba is beleszerettem. A nagybátyám odaadta a gitárjait, van egy pici, bendzsószerű akusztikus (ezt már kinőttem), és mit ad isten volt bandája, és így van egy elektromos is (családom örömére szoktam rajta rendesen zúzni) biggrin.gif Még csak pár akkordot tudok lefogni, de ez is elég hogy imádjam. Órákon is jó dalokat tanulunk (pl Ha én rózsa volnék, '67-es úton), de nem bírtam ki hogy ne nézzek meg 1-2 Guns dalt biggrin.gif
4 felhasználónak tetszik: Stratocaster, kriszti03, AnymButterfly, Beth Rose Darkness
2012. január 31. 22:35 #20
csillagkriszti
csillagkriszti
új tag
 
StátuszDonócsáki... dínócskák.... rossz emberrel szórakozol google... xdd
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.04.
Hozzászólás: 50
Csatolások: 0
Azonosító: 137937
Offline offline
nekem is a zongora megy. azt tanultam 5 évig... bár a gitár is nagyon érdekel van is gitárom... csak idő nincs hogy tanuljak rajta... talán majd nyáron...remélem... smileeee.gif smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Stratocaster
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!