Starity

12 megmagyarázhatatlan tény a popiparból

16 oldal 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. december 09. 11:20 #141
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12514
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2011.12.09. 10:46)
Értem én, és tényleg így van, de attól még akárhonnan nézzük, nem igazságos a rangsor. (Ahogy a Staritys rangsor sem.) Én is sok féle műfajt hallgatok, sokan néznek is rám hülyén, hogy tudok ennyi félét hallgatni, hát úgy, hogy én minden felé nyitott vagyok. Egyébként ebből a zenehallgató típusból van kevés, azt hiszem... Én azt tapasztalom, hogy az emberek többsége hallgat x meg y műfajt és mást nem, és ha szól valahol egy pop dal vagy tudom is én, a mulatós, akkor visít, hogy úristennéneztnembíromelviselnifujj. Én ezeket is meghallgatom. Nem mondom, hogy szeretem, vagy hogy mindent kivétel nélkül szeretek, de ha olyan a hangulatom, akkor meghallgatom, sőt, olykor még tetszik is. De ettől ugyebár nem vagyok még egy műfaj rajongója.
Amúgy igazad van, és nagyon sok igazat szóltál a cikkben, csak gondoltam, leírom, hogy látom. Sokkal logikusabb lenne ha adott műfajon belül lennének ilyen rangsorok, nem pedig összeömlesztve a boldogot a boldogtalannal. Pont azért, mert tényleg nem lehet őket egy lapon említeni. smileeee.gif


Ez itteni rangsor egy vicc. Ezt már többször több témában leírtam. Lehet valakinek 3000 rajongója, de mi van a másik 8000-el aki meg ki nem állja? Akkor hogy kerül a legelejére?
A rangsorba beleszámít, hogy kiről hány téma és cikk indul. Ezek szerint akinek nincs napi botránya amiről cikkezni meg írni lehetne akkor tehetségtelenebb, mint az akiről napi 3 cikk születik? Hogy a sz@rban is van ez? A képes témák meg megint ugyanez. Valakiről 1000 kép készül egy rendezvényen és egy héten részt vesz 10 eseményen, mindenhol a képeibe botlik az ember a másikról meg örül az ember ha talál 2db hq méretű képet - akkor az akiről kevesebb kép van tehetségtelenebb? Számít a hírességről született vélemények száma!!! is, de az már nem, hogy az a vélemény mit tartalmaz és hogyan értékelte valaki. Ennél igazságtalanabb rendszert nem is lehetne kitalálni.

Neveket nem írok, mert minek, de összehasonlítottam múltkor 2db (magyar hírességről) adatlapot. Legyen X és Y. X-nek több rajongója volt és az értékelések alapján (tehetség, stilus, szimpátia) 80% felett volt mindegyik. Y-nak 2-300-al kevesebb rajongója volt, de szinte dupla annyi vélemény volt róla ám az értékelése csak 60% körül volt mindhárom kérdésben. Mégis Y volt előrébb a listában, mint X. Akkor hogyan is van ez? Elmondom, Y-ról hetente van legalább 3-4 cikk, míg X-ről talán két hetente 1. Ergo, Y többre van becsülve, mint X pedig rosszabb az értékelése, kevesebb a rajongója, de több a botránya amiről írni lehet.

pardon.gif
7 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, janet7, num1Kolosszus, Grace Benning, An_d_a, Black Hearth2, I Love Paris
2011. december 09. 14:36 #142
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Jó és meglepő cikk.
2011. december 09. 14:42 #143
bekikeh
bekikeh
visszatérő vendég
 
Státuszjustin bieber 18 éves lett most csütörtökön!! <3 <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.29.
Hozzászólás: 160
Csatolások: 1
Azonosító: 164574
Offline offline
EZ MEKKORA BUZISÁG ...
régen más volt a divat, mást hallgattak az emberek, más tetszett nekik és más volt a rekord ez ma már más mint akkor mikor ők voltak a bálványok...hogyha két más korból való dolgot különbözetünk akk figyelembe kell venni a hallgatóságot, lehet hogy több lemezt adtak el vagy bármi más, de ezt nézhetjük más szemszögböl is nem értem pl. jogy lehet valakit ( bárkit, még ha szeretem is ) michel jacksonhoz hasonlítani, merrt azért lássuk be halála után is évekkel fenmaradt, és amúgyis ahány ember annyiféle izlés, zene... régebben is megvoltak ezek de hát most már azért kicsit fejlettebbek is ................. Am remélem nem okoskodtam mert én naon ugy érzem, és utálok nagy száju okoskának tünni biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
2011. december 09. 14:44 #144
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6857
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
CandUs egyetértek.!
rideawhitehorse pontosan ezt akartam írni, szépen szólva a legtöbb mostani "zene" tucatzene,(de van pár kivétel) ez annyira nem is lenne baj hogyha nem gazdagodnának meg belőle.. én szerintem a régi előadók adták ki magát a ZENÉT , amik most vannak csak azoknak a feldolgozása, de el kell fogadni ezt a fajtát is mert már csak ez lesz,, mellow.gif
és ToTo a vége a legjobb rohog.gif
2011. december 09. 14:47 #145
bekikeh
bekikeh
visszatérő vendég
 
Státuszjustin bieber 18 éves lett most csütörtökön!! <3 <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.29.
Hozzászólás: 160
Csatolások: 1
Azonosító: 164574
Offline offline
am teljesen egyetértek totoval ... kivéve persze jutinkát mert ö meg érdemli , bár öt sem szeretheti mindenki mert valakinek nyálas, béna vagy bármi
pl anyám párja imádja a mozartot meg az ilyen szerokat én meg hányoktölük ha meghallom a kocsiba inkább megkérem rakjon be David Guettát biggrin.gif sztem megértitek am utálom a hapsit kis fos biggrin.gif
<3
2011. december 09. 15:23 #146
fajagirl
fajagirl
 
StátuszAdatlapot cserélek!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.22.
Hozzászólás: 564
Csatolások: 5
Azonosító: 153568
Offline offline
szerintem ezeket simán igazak, mert Rihanna remek pont, mint Kesha, Celine Dion, A BEP és a többiek :)De ugyanakkor nem ugyanaz a stílus 20 éve és most, ezért inkább pl. Lady Gagát és Katy Perry-t kéne hasonlítgatni, akik egy időben éltek smileeee.gif De szerintem rájuk kb. 20-40 év múlva is emlékezni fognak smileeee.gif
2011. december 09. 15:32 #147
- törölt felhasználó -    
Az elején először arra gondoltam, hogy talán a cIkk írója elfogult...DE NEM!!! Én még mindig alig tudom felfogni, hogy Katy Perry-nek és Michael Jackson-nak ugyan annyi listavezető száma volt... ohmy.gif
De azért vannak köztük olyanok amiket egyszerűen el tudok hinni, mert olyan előadó is van köztük akit nem is ismerek... mellow.gif
2011. december 09. 15:36 #148
- törölt felhasználó -    
KÖSZÖNÖM EZT A CIKKET meghajolo.gif
A mai senkikre több a vevő a nemi szerv mutogatása miatt, és a partyzenék miatt. SZÉGYEN.
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2
2011. december 09. 16:07 #149
Kokonuth
Kokonuth
visszatérő vendég
 
Státusz~Aoi, aoi ano sora...~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.03.
Hozzászólás: 190
Csatolások: 12
Azonosító: 146549
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2011.12.09. 07:17)
Azért írtam, hogyha nem tetszik, amit írsz, tudsz kinek kommentálni. Én írtam az eredeti cikk szerzőjének, hogy tetszett a cikke és hogy remélem olvasunk még ilyet tőle  biggrin.gif Elméletileg demokrácia van itt kérem szépen, gondoltam talán tényleg írni akarsz az illetőnek. Sokan megtették. Nem polgárpukkasztás céllal íródott a cikk szerintem és tudom, hogy pár embert elgondolkodtatott, akinek elküldtem a linket. Van még remény  biggrin.gif 
Itt igazat adok neked, nem kellene, hogy bárki megmondja a jónépnek, hogy mit hallgasson. Totál igaz. Viszont sajtószabadság van, és ha te eldönteheted, hogy te mit hallgatsz, mit szeretsz, másnak is joga van kinyilvánítani. Neked tetszik, a kritikusoknak nem, mindkét félnek igaza és joga van leírni amit gondol és egyik félnek sem kellene megsértődni, elvégre ez csak egy cikk, nem hiszem, hogy sok ember gondolja a cikk olvasása után, hogy 'Uh, soha többé nem nézek Gleet' vagy 'Okés, akkor nem hallgatok több Katy Perryt'. Én megértem a te álláspontodat is, nekem se mondja meg senki, hogy mit hallgassak, bár ezen a téren nincs probléma mert minden fent van gépen, rádiót meg nem hallgatok mert ott csak Gaga van meg Kasza Tibor  biggrin.gif , de a cikk írója nem a kút fejéből szedte az adatokat, nyilván utána nézett, sokat dolgozott vele és nem kell értékelni a fáradozást, csak elfogadni, hogy ilyen is van. Rossz fényben tűntet fel sztárokat? És? A kritikusok mindenki kedvencét lehúzzák. Megértem a kiborulást, senkinek nem tetszik, ha a kedvencét lehúzzák de ezzel együtt kell élni, nem muszáj egyet érteni. Az pedig hogy most kinek íródott a cikk, kiket akar tulajdonképpen sértegetni, ha úgy gondolod, hogy a fanokat becsmérli le, akkor gondold azt, újfent nem érzek semmi sértegetést benne, de hagyjuk akkor.  Magát a cikket nem találom nagyon felháborítónak, elvégre nem arról szól, hogy ki tud énekelni, meg ki nem, csupán összehasonlító adatok. Egy két mondat az eredeti cikkben nincs helyén és valóban vethet rossz fényt az előadókra, de míg ilyen 'széles' skálán mozog a zenei ízlés és bárki leírhatja amit akar, ezt el kell fogadni.
Ez az én álláspontom.  biggrin.gif



Köszi, a tanácsot, de nem szeretnék zaklatni senkit a véleményemmel, itt is csak azért írtam le, amit gondolok, mert szinte az összes kommentelő egyet értett a cikkel, és ellenvéleményt nem sokat találtam. És igazságtalannak is éreztem, de ennek alátámasztását nem írnám le még egyszer.

A cikkben felsorolt előadók közül - röhejes - de nem sokat kedvelek, meg igazán nem is vagyok oda a mai zeneiparért. Legalábbis amelyikben megszólalnak, jobban szeretem a Pc játékok, animék, filmek betétdalait, azokban nem csalódik az ember, de sajnos nem is kapnak annyi hátszelet, mint Selena vagy Gaga. Megértem azt is, miért kell ezeket a csapból-könyékből-kisujjból is folyó embereket bírálni, csak ugye annak is megvan a maga illendő, emelkedett módja. Nem szeretem a kritikusok nagy többségét, mert átesnek a ló túloldalára, ahol már nem illendő és emelkedett módon bírálnak, hanem becsmérlően, nagyképűen és ostobán. Kicsit ilyennek éreztem ezt az összehasonlítást, de ez meg az én nézetem. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2
2011. december 09. 17:07 #150
minamartin
minamartin
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.01.
Hozzászólás: 483
Csatolások: 177
Azonosító: 113676
Offline offline
Celine Dion sikere nem meglepő, de a többi valóban elég gyászos, hogy mi mindenre van igény manapság. Nem olyan rég például megkérdezték tőlem hogy mi a csengőhangom ha az apám hív, és azt mondtam hogy Aerosmith, nem kissé nevettek, de én nem találtam benne semmi poént. Azon viszont már nevettem hogy másoknak Biborka a csengőhangja. De nem hibáztatok senkit semmiért hiszen füle válogatja, de részemről ezek valóban megmagyarázhatatlan tények.
2011. december 09. 17:35 #151
Diácska111
Diácska111
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.28.
Hozzászólás: 22
Csatolások: 0
Azonosító: 161325
Offline offline
nagyon jó cikk lett smileeee.gif
grat nekem az utolsó a kedvencem biggrin.gif
a többi meg ....ohmy.gif
2011. december 09. 17:36 #152
Szamóca-8
Szamóca-8
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.17.
Hozzászólás: 768
Csatolások: 0
Azonosító: 160748
Offline offline
jó a cikk! viszont sajnálom, hogy a Depeche Modenak nem volt vezető száma, pedig olyan jók. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2011. december 09. 17:41 #153
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Kokonuth @ 2011.12.09. 16:07)
Megértem azt is, miért kell ezeket a csapból-könyékből-kisujjból is folyó embereket bírálni, csak ugye annak is megvan a maga illendő, emelkedett módja. Nem szeretem a kritikusok nagy többségét, mert átesnek a ló túloldalára, ahol már nem illendő és emelkedett módon bírálnak, hanem becsmérlően, nagyképűen és ostobán.


A kritikusok nagy kedvenceim. Imádom a fejüket, sokszor azt sem tudják miről beszélnek. Itt az illető legalább utána járt a tényeknek, sokan csak leírják mindenkiről ugyanazt a rosszat aztán kalap kabát. Nem csak unalmas de nem is túl kreatív.

Valaki kérdezte, hogy Gaga miért nincs a listán. Jogos kérdés.
3 felhasználónak tetszik: janet7, Kokonuth, Black Hearth2
2011. december 09. 18:03 #154
csokkkko
csokkkko
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.07.
Hozzászólás: 460
Csatolások: 0
Azonosító: 152510
Offline offline
Az uccsó naon jó!
2011. december 09. 18:14 #155
Fanciii
Fanciii
visszatérő vendég
 
StátuszCsillagainkban a hiba.<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.09.
Hozzászólás: 237
Csatolások: 0
Azonosító: 135825
Offline offline
justin.:$$qqqqqq
2011. december 09. 18:52 #156
Rózsapiros
Rózsapiros
visszatérő vendég
 
Státuszhelyesiras.mta.hu :*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.22.
Hozzászólás: 171
Csatolások: 0
Azonosító: 162452
Offline offline
te jó ég, az a kép JB-ről _nevet.gif milyen rémes, hogy ez a lista tényleg igaz.
2011. december 09. 18:56 #157
- törölt felhasználó -    
Hmm...Buburka h néz má' ki?xDD biggrin.gif
2011. december 09. 19:20 #158
Kamy97
Kamy97
visszatérő vendég
 
StátuszSzépnek tűnsz,lehetnék én a senkid.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.25.
Hozzászólás: 411
Csatolások: 0
Azonosító: 128087
Offline offline
Az utolsó a legjobb.Justinkah _nevet.gif
2011. december 09. 20:38 #159
Bogecco
Bogecco
Bonbon Baby
 
StátuszBogecco most valamiért nem fogja beállítani a státuszát
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.26.
Hozzászólás: 1597
Csatolások: 1604
Azonosító: 132038
Offline offline
Justinka milyen értelmes fejet vág az utolsó képen rohog.gif
AMÚGY NAGYON JÓ CIKK LETT biggrin.gif biggrin.gif
2011. december 09. 21:36 #160
ciccmicc44
ciccmicc44
lucid dream(er).
 
Státuszthere is no Hell. do whatever you want
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.06.
Hozzászólás: 3552
Csatolások: 162
Azonosító: 144878
Offline offline
Hát, ezek a tények elég elszomorítóak. Celine Diont még meg tudom érteni, de a többit... szörnyű. És az, hogy a Personal Jesus nem volt listavezető, ez pedig teljesen meglepett!
Dzsásztín nagyot üt a végén, besírtam rajta. xD
16 oldal 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!