Starity

Zongorázók topikja

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. február 04. 00:05 #41
Bogszics
Bogszics
 
Státuszjobbára ártalmatlan
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.24.
Hozzászólás: 917
Csatolások: 439
Azonosító: 143956
Offline offline
Én 7 éve zongorázom alapszinten, nagyon szeretem. Ahhoz képest, hogy tavaly ilyenkor abba akartam hagyni (ami egy hatalmas hiba lett volna, de áldom a tanárnőmet amiért javasolta, hogy maradjak), mára már ezzel szeretnék foglalkozni. A zongorista meg egyebek sajnos nem jönne össze, mert profi egyáltalán nem vagyok és konziba sem mentem. A szolfézstanár még talán összejöhet. Mindegy, csak mostanában sokat "üldöz" ez a kérdés.
Félévim nekem is volt, nem sikerült rosszul de aznap pont rossz napom volt, és még a zongora is billegett szóval a hátam közepére kívántam az egészet laugh.gif A kis négert meg a törökindulót játszottam, emellett múlt félévben Yirumától a Kiss the raint, ezt karácsonyra. Évvégi anyagnak meg Chopin h-moll keringőjét kaptam, nagyon örültem neki, mert gyönyörű. Meg Bartók egyik bolgár táncát. Pluszban még kaptam egy kis könnyűzenét, egy régi operafeldolgozást (Londonban hej), éééés ha időben megtanulom a vizsgaanyagot, akkor még több könnyűzenét fogunk venni rolleyes.gif
Zeneszerzők terén Chopin nekem is szívem csücske, rajta kívül is megesik hogy néha komolyzenét hallgatok biggrin.gif Na és Alicia Keys, a legnagyobb kedvencem, elsősorban nem zongorista, de tud úgy, olyan érzelemmel és technikával mint a nagyok. A legszebb zongorára írt dalai neki vannak heart.gif
3 felhasználónak tetszik: tya04, kriszti03, Karina197
2012. február 04. 12:17 #42
Liliii
Liliii
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.02.
Hozzászólás: 341
Csatolások: 300
Azonosító: 137663
Offline offline
Idézet (csillagkriszti @ 2012.01.31. 22:27)
hát igen négykezesek a kedvenceink főleg ha magunk hozzuk össze: smileeee.gif  biggrin.gif énis 5 évet zongoráztam de úgyszintén abbahagytam az iskola miatt, de csak a zenesuliban... a suliban vagy itthon ha van időm mindig játszok/játszunk:))  és egy biztos... vele a legjobb négykezesezni  wink.gif  <3 wub.gif

Hát igen.biggrin.gifD Valahogy mindig összehozzuk!! wub.gif
2012. február 04. 12:26 #43
tya04
tya04
Schrödinger macskája
 
Státuszzöldfülűspagettiszörny
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.05.
Hozzászólás: 6658
Csatolások: 1286
Azonosító: 68245
Offline offline
Idézet (Bogszics @ 2012.02.04. 00:05)
Én 7 éve zongorázom alapszinten, nagyon szeretem. Ahhoz képest, hogy tavaly ilyenkor abba akartam hagyni (ami egy hatalmas hiba lett volna, de áldom a tanárnőmet amiért javasolta, hogy maradjak), mára már ezzel szeretnék foglalkozni. A zongorista meg egyebek sajnos nem jönne össze, mert profi egyáltalán nem vagyok és konziba sem mentem. A szolfézstanár még talán összejöhet. Mindegy, csak mostanában sokat "üldöz" ez a kérdés.
Félévim nekem is volt, nem sikerült rosszul de aznap pont rossz napom volt, és még a zongora is billegett szóval a hátam közepére kívántam az egészet laugh.gif A kis négert meg a törökindulót játszottam, emellett múlt félévben Yirumától a Kiss the raint, ezt karácsonyra. Évvégi anyagnak meg Chopin h-moll keringőjét kaptam, nagyon örültem neki, mert gyönyörű. Meg Bartók egyik bolgár táncát. Pluszban még kaptam egy kis könnyűzenét, egy régi operafeldolgozást (Londonban hej), éééés ha időben megtanulom a vizsgaanyagot, akkor még több könnyűzenét fogunk venni rolleyes.gif 
Zeneszerzők terén Chopin nekem is szívem csücske, rajta kívül is megesik hogy néha komolyzenét hallgatok biggrin.gif Na és Alicia Keys, a legnagyobb kedvencem, elsősorban nem zongorista, de tud úgy, olyan érzelemmel és technikával mint a nagyok. A legszebb zongorára írt dalai neki vannak heart.gif

Jaj Lilym heart.gif Az a keringő menni fog, nagyon jó kis darab. Csak jól lődd be a harmadik oldalt, mert nekem szétment a kezem anno a tercmenetnél.
Idézet (Karina197 @ 2012.02.01. 18:23)
tényleg, én is imádok négykezesezni biggrin.gif (nem félreérteni kéremszépen rohog.gif )

Ehh _nevet.gif _nevet.gif Én sosem szerettem. Valahogy csak úgy tudok átszellemülni, ha egyedül vagyok a színpadon és ki tudok zárni mindent.
Amúgy gyerekek, új darabot kaptam évvégére. Versenyre még marad Liszttől a Genfi harangok (nagyon büszke vagyok, mert főiskolai darab), és most neki fogok állni a sokkal könnyebb Clair De Lune-nek Debussytől. Csodálatos darab. Kár, hogy nekem Debussy sosem feküdt..
3 felhasználónak tetszik: kriszti03, Bogszics, Karina197
2012. február 05. 16:39 #44
Bogszics
Bogszics
 
Státuszjobbára ártalmatlan
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.24.
Hozzászólás: 917
Csatolások: 439
Azonosító: 143956
Offline offline
Idézet (tya04 @ 2012.02.04. 12:26)
Jaj Lilym heart.gif Az a keringő menni fog, nagyon jó kis darab. Csak jól lődd be a harmadik oldalt, mert nekem szétment a kezem anno a tercmenetnél.
Ehh _nevet.gif _nevet.gif Én sosem szerettem. Valahogy csak úgy tudok átszellemülni, ha egyedül vagyok a színpadon és ki tudok zárni mindent. 
Amúgy gyerekek, új darabot kaptam évvégére. Versenyre még marad Liszttől a Genfi harangok (nagyon büszke vagyok, mert főiskolai darab), és most neki fogok állni a sokkal könnyebb Clair De Lune-nek Debussytől. Csodálatos darab. Kár, hogy nekem Debussy sosem feküdt..

Ninám heart.gif Köszönöm. Teljes szerelemben vagyok a darabbal úgyhogy... biggrin.gif Arra majd igyekszem figyelni. Te meg ne parázz attól a Debussytól, egy Genfi harangok után már aligha akadály. Büszke vagyok rád rolleyes.gif
Tudod mi kéne, kettőnknek egy négykezes és akkor megszeretnéd biggrin.gif (meg egy nina-lily négykezes... de ezt itt hagyjuk _nevet.gif ) Én egyébként szeretek négykezesezni, bár már régebb nem csináltam. Tavalyelőttig karácsonyra mindig négykezest kaptam. Persze csak akkor igazán jó, hogy a társaddal egymásra tudsz hangolódni. És ha sikerül, nekem az is tökre felemelő érzés hogy együtt hoztunk össze valami jót a színpadon smileeee.gif
2012. február 06. 21:40 #45
AryaXD
AryaXD
 
Státuszどの ひと でも ゆめ が あります。わたし の ゆめ を あなた に あげます。♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.02.
Hozzászólás: 709
Csatolások: 9
Azonosító: 146499
Offline offline
Továbbképzős vagyok, 7 éve zongorázom. A kötelezőkön kívül mindent imádok (kiv. Chopent, mert neki minden darabját szeretem, olyan szééépek...)
Most a Bigbang-Tell me goodbye zongoraváltozatát tanulom és egyszerűen nem tudok betelni vele thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: Karina197
2012. február 07. 21:44 #46
Karina197
Karina197
impossible
 
Státuszegy szakasz lezárult.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.07.
Hozzászólás: 7877
Csatolások: 12522
Azonosító: 138204
Offline offline
Idézet (tya04 @ 2012.02.04. 12:26)
Jaj Lilym heart.gif Az a keringő menni fog, nagyon jó kis darab. Csak jól lődd be a harmadik oldalt, mert nekem szétment a kezem anno a tercmenetnél.
Ehh _nevet.gif _nevet.gif Én sosem szerettem. Valahogy csak úgy tudok átszellemülni, ha egyedül vagyok a színpadon és ki tudok zárni mindent. 
Amúgy gyerekek, új darabot kaptam évvégére. Versenyre még marad Liszttől a Genfi harangok (nagyon büszke vagyok, mert főiskolai darab), és most neki fogok állni a sokkal könnyebb Clair De Lune-nek Debussytől. Csodálatos darab. Kár, hogy nekem Debussy sosem feküdt..

én még mindig egy Beethoven és egy Mozart szonáta között vacilálok a tanárnőmmel dry.gif rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Bogszics
2012. március 15. 14:23 #47
Zsozsi13
Zsozsi13
maybe I'm the side of angel...
 
StátuszLondon sept. 29!*-* COMEEEEE!!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.21.
Hozzászólás: 1197
Csatolások: 32
Azonosító: 153514
Offline offline
De jó, hogy rátaláltam erre a topicra!Én már 7 éve zongorázok és a tanárom szerint tehetséges vagyok!Most Beethoventől a Moonlight Sonatat tanulom, ami elég nehéz, de megéri, mert gyönyörű! blush.gif Itt is van:
2012. március 15. 14:35 #48
Karina197
Karina197
impossible
 
Státuszegy szakasz lezárult.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.07.
Hozzászólás: 7877
Csatolások: 12522
Azonosító: 138204
Offline offline
én ezt a Mozart szonátát játszom, persze lassabb tempóban, és csak 3:22-ig, nem csinálunk ismétléseket. nem tudom, hogy megcsinálom-e, de ha a tanárom rámbízta, akkor csak megbírkózok vele.. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: MadHatter
2012. május 13. 14:31 #49
Karina197
Karina197
impossible
 
Státuszegy szakasz lezárult.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.07.
Hozzászólás: 7877
Csatolások: 12522
Azonosító: 138204
Offline offline
na, meséljetek, hogy sikerült a vizsgátok? smileeee.gif
2012. május 21. 18:42 #50
missyanikó7
missyanikó7
Huncutka™
 
StátuszCranilla:Körülötted mindenki hülye csak te vagy okos :D :D :D
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.06.08.
Hozzászólás: 1234
Csatolások: 42
Azonosító: 152541
Offline offline
Én 6 éve kezdtem el járni zene iskolába és zongorázni tanulok.Imádok zongorázni nem vagyok a legjobb,de a tanárom azt mondogassa,hogy haladok. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Barbiefan Bff, Karina197
2012. május 28. 12:07 #51
- törölt felhasználó -    
én hegedülni tanultam, de abbahagytam,és elkezdtem magamtól zongorázni tanulni,jövőre rendesen zeneiskolába is megyek,lehet hogy ezzel már kicsit elkéstem,de az énektanárunk szerint sosem késő,pláne hogy nem akarok én művész lenni egyszerűen csak lenyűgöz a hangszer és szeretnék valamennyire megtanulni játszani rajta! otthon egyébként van egy elég komoly yamaha keybordom, és youtubról tanulgatok játszani! smileeee.gif főleg christina számokat tanulok,és a hurt már egész jól megy!
1 felhasználónak tetszik: Karina197
2012. július 02. 11:08 #52
Lilla98
Lilla98
♥Miley Ray Cyrus♥
 
StátuszThe Pretty Reckless - Zombie ♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.24.
Hozzászólás: 1900
Csatolások: 88
Azonosító: 125752
Offline offline
Én csak magamnak szeretek játszani és nagyon utáltam a zene sulit... Utáltam gyakorolni és utáltam az órákat...5 évg jártam de azt mondtam elég...Megtanultam zongorázni és én nem akarok tovább járni mert nem szeretem. És most hogy nem kényszerítenek arra hogy zongorázzak sokkal jobban is megy és imádom is mert azt játszok amit én szeretek
2 felhasználónak tetszik: Karina197, MadHatter
2012. július 02. 12:11 #53
Karina197
Karina197
impossible
 
Státuszegy szakasz lezárult.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.07.
Hozzászólás: 7877
Csatolások: 12522
Azonosító: 138204
Offline offline
Idézet (Lilla98 @ 2012.07.02. 11:08)
Én csak magamnak szeretek játszani és nagyon utáltam a zene sulit... Utáltam gyakorolni és utáltam az órákat...5 évg jártam de azt mondtam elég...Megtanultam zongorázni és én nem akarok tovább járni mert nem szeretem. És most hogy nem kényszerítenek arra hogy zongorázzak sokkal jobban is megy és imádom is mert azt játszok amit én szeretek

én is így vagyok vele, csak én ki is jártam a zenesulit. akkor utáltam leülni a zongora elé, de most imádok thumbsup.gif
2012. augusztus 10. 08:53 #54
zsanata
zsanata
muse.
 
StátuszAll I want is the taste that your lips allow...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.22.
Hozzászólás: 4024
Csatolások: 213
Azonosító: 125662
Offline offline
Én 6 évig jártam zene iskolába, de szörnyű volt mert mindig kiabáltak ha valamit elrontottam...És e miatt rosszabbul is teljesítettem. Mióta nem járok, magamnak tanulgatok, zongorázgatok, és elég jól megy. biggrin.gif
2013. október 30. 12:33 #55
Karina197
Karina197
impossible
 
Státuszegy szakasz lezárult.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.07.
Hozzászólás: 7877
Csatolások: 12522
Azonosító: 138204
Offline offline
úgy hiányoznak nekem a zongora órák sad.gif
2013. november 20. 20:49 #56
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Hivatalosan 4. éve zongorázok, de már előtte is tanulgattam kicsit...
Általában klasszikusokat tanulok, néha négykezeseket, és minden évben van egy - egy könnyűzenei darabom. Volt már a My Heart Will Go On, 2 dal Lana Del Rey - től, és az Evanescence - től a Like You heart.gif
2014. március 31. 17:25 #57
Yana
Yana
új tag
 
StátuszNem akarok sárvári luxus hétvégét nyerni már mondtam 100x
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.28.
Hozzászólás: 33
Csatolások: 0
Azonosító: 223345
Offline offline
https://www.youtube.com/watch?v=gGeuAh_KIMA tehetséges wub.gif
2014. augusztus 17. 19:36 #58
Amber Angel
Amber Angel
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.15.
Hozzászólás: 739
Csatolások: 58
Azonosító: 143336
Offline offline
Nagyon szeretek zongorázni smileeee.gif
2016. április 30. 20:22 #59
CocoChanelEszterrrka
CocoChanelEszterrrka
 
StátuszA múlt gyakran fájhat, és menekülhetsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.23.
Hozzászólás: 567
Csatolások: 0
Azonosító: 245257
Offline offline
3 éve járok különórákra zongora- és énektanárnőmhöz. Imádom.<3
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!