Starity

Vírus? riched32.dll

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2007. március 05. 21:28 #1
jjj
jjj
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.20.
Hozzászólás: 1938
Csatolások: 2614
Azonosító: 451
Offline offline
Sziasztok!

Kis segítség kellene nekem.

Nem mûködik a levél továbbító rendszer, a NAV nem scannel, hasonlóan az AdAware progihoz. Most vettem észre, hogy a NAV frissítése se sikerült.

Az a rendszerüzenet, hogy ""telepítse újra a riched32.dll fájlt, mer nem tölthetõ be.

Help!

Kínomban felraktam a ClanWin Free Antivírus progit, ez legalább nem hagyta magát, fríssített és indította a scanját.

Kiírt valami pagefile.sys állományt.

A franc ebbe a sok szórakozóba, Lehet legyepálni az egész wincsit. Vagy esetleg javaslat? beer.gif beer.gif sad.gif
2007. március 05. 23:54 #2
zero_cool51
zero_cool51
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 2341
Csatolások: 1086
Azonosító: 49
Offline offline
Nem ismerõs, rákerestem ezen az oldalon:

http://www.sysinfo.org/startuplist.php

Itt minden rendszerfile megvan szinte, mit jelent, és ha vírus, kiírja 99%ban.

Pagefilet.sys-t nem okos törölni (lapozófile), bár én úgy tudom, hogy kitörölés esetén visszarakja a win. De ne próbálkozz.

Ha win XP, akkor próbáld meg bekapcsolálsnál egy F8-at nyomni, és akkor Legutolsó helyes konfiguráció visszaállítása vagy ilyesmi. Ha akkor sem megy, akkor nem ártana egy reinstall.

De ez csak egy vélemény.
2007. március 06. 00:13 #3
alien4
alien4
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.12.15.
Hozzászólás: 21
Csatolások: 0
Azonosító: 2181
Offline offline
hagyjad már...
A Windows olyan, mint a Tamagochi. Etetned kell, tanítgatnod, játszani kell vele, takarítani kell a szemetet utána, foglalkoznod kell vele, de bármit is csinálsz is - mindegy, hogy mit -, elõbb-utóbb úgyis megdöglik.

ragd úrja öregem... elõtte töredezettségmentesítés oszt akkor formázni sem kell... 2nap alatt összerakos és ne nézz meg minden barom site-ot...
2007. március 06. 00:18 #4
zero_cool51
zero_cool51
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 2341
Csatolások: 1086
Azonosító: 49
Offline offline
Idézet(alien4 @ 2007. March 6. - 00:13)
... ne nézz meg minden barom site-ot...


Kössz... az ember így akarjon segíteni...

2007. március 06. 01:35 #5
Joe-ker
Joe-ker
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 1525
Azonosító: 175
Offline offline
A pagefile.sys-t szvsz nyugodtan lehet törölni, hiszen alapból van olyan lehetõség a winnél, hogy minden leállításkor õ maga törli smileeee.gif

Amúgy nem hinném, hogy vírus, talán mostanában leszedtél valamilyen progit a géprõl, ami vitte magával ezt a fájlt is. a dll-ek hajlamosak eltûnni néha biggrin.gif

Javaslom, hogy töltsd le a hiányzó fájlt innen:

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?riched32

Aztán egyszerûen másold be a Windows\System mappába. Valószínûleg újraindítás sem kell neki, és mûködni fog megint smileeee.gif
2007. március 06. 01:38 #6
Joe-ker
Joe-ker
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 1525
Azonosító: 175
Offline offline
Idézet(alien4 @ 2007. March 6. - 00:13)
hagyjad már...
A Windows olyan, mint a Tamagochi. Etetned kell, tanítgatnod, játszani kell vele, takarítani kell a szemetet utána, foglalkoznod kell vele, de bármit is csinálsz is - mindegy, hogy mit -, elõbb-utóbb úgyis megdöglik.

ragd úrja öregem... elõtte töredezettségmentesítés oszt akkor formázni sem kell... 2nap alatt összerakos és ne nézz meg minden barom site-ot...


Ez hatalmas baromság, ha ésszel használod a wint, ugyanolyan megbízható, mint bármi más. Nálam minden egyes setup évekig ment hibátlanul, akkor volt újratelepítés, ha egy hardvercsere miatt szükségessé vált, egyébként a legtöbb gondom annyi volt, hogy az idõ elõrehaladtával már nem csak pár mp-et vett igénybe a bootolás.
2007. március 06. 08:25 #7
jjj
jjj
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.20.
Hozzászólás: 1938
Csatolások: 2614
Azonosító: 451
Offline offline
Nagyon szépen köszönöm, hogy idõt fordítottatok rám. smileeee.gif
beer.gif
2007. március 06. 09:13 #8
zero_cool51
zero_cool51
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 2341
Csatolások: 1086
Azonosító: 49
Offline offline
Idézet(Joe-ker @ 2007. March 6. - 01:38)
Ez hatalmas baromság, ha ésszel használod a wint, ugyanolyan megbízható, mint bármi más. Nálam minden egyes setup évekig ment hibátlanul, akkor volt újratelepítés, ha egy hardvercsere miatt szükségessé vált, egyébként a legtöbb gondom annyi volt, hogy az idõ elõrehaladtával már nem csak pár mp-et vett igénybe a bootolás.


Egyetértek. Az én winem kb 2 éve fel van telepítve, és semmi bajom nincs vele. Ésszel kell bánni vele, nem kell minden hülyeséget telepítgetni rá, idõnként tisztogatni a tempet, temporary internet files-t, registryt (aki ért hozzá) és máris mûxik szépen.
2007. március 06. 09:49 #9
Joe-ker
Joe-ker
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 1525
Azonosító: 175
Offline offline
Idézet(jjj @ 2007. March 6. - 08:25)
Nagyon szépen köszönöm, hogy idõt fordítottatok rám.  smileeee.gif
beer.gif


Végül hogy sikerült megoldani?
2007. március 06. 10:25 #10
jjj
jjj
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.20.
Hozzászólás: 1938
Csatolások: 2614
Azonosító: 451
Offline offline
Idézet(Joe-ker @ 2007. March 6. - 10:49)
Végül hogy sikerült megoldani?


Sajna még nincs megoldva.

Két fajta más víruskergetõt végigengedtem. Ezeket is le akarta fogni, de mégis végigmentek. smileeee.gif

Nagyon hosszú volt a két scan, elvitte este az idõmet. Talált is mindkettõ valamiket.

De sajna továbbra sem tudok emailt küldeni. mad.gif

Tényleg a temporary internet files-t elfelejtettem , meg a kukikat, temp könyvtárat kiüríteni. A csudába. Tiszta égés. blush.gif blush.gif
2007. március 07. 01:20 #11
alien4
alien4
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.12.15.
Hozzászólás: 21
Csatolások: 0
Azonosító: 2181
Offline offline
hát ha most csak képeket lesek meg ienek akkor nincs semmi baj... és nem mondom h profi felhasználó vagyok... de a programozói végzettségem bizonyítva h a winfos egy rakás bélsár... ti meg csak képeket lestek... és nem csináltok semmi mást... én nekem örülök ha 3 LAN-t túlél a gépem rendszere... utánna sanyi...
a játékok... az ftp kiszolgálók és látogatások... valamint a biztonsági cuccok eléggé szétrágnak mindent... de legalább biztonságban tudom a cuccaimat mert tisztában vok vele h mennyi mindennek vok kitéve...
aki a winfost szereti és kiáll mellette azt meg sajnálom...
és most ti 2en összefogtok ellnem majd és leoltotok... mert persze az lesz... de szerintem kérdezzünk meg 1-2 "professzionálisabb felhasználót"
vagy tudjátok mit?! szavazzuk meg kinek van igaza...
most erre ennyit tudok mondani...

na mostmár osztogathattok...
2007. március 07. 05:15 #12
alien4
alien4
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.12.15.
Hozzászólás: 21
Csatolások: 0
Azonosító: 2181
Offline offline
amúgy meg ienkor a legjobb ha nem akarsz új rendszert öregem h vinyó ki és fel haverhoz ott meg adsz neki egy NAV-ot...
így mivel nem boot/bios vírusról van szó nem mászik át semmi ha nem indtasz semmit a vinyóról csak belövöd a gépbe...
megjegyzed h minek volt vírusészlelése... megkeresed és ott 2 könnyed mozdulattal élsz mindenható jogoddal és törlöd... ezután 2-3 full sys scan és hiba megoldva...
ha ezek után is para van akkor meg szólj...
ez a legjobb megoldás ugyanis a vírusok makacs ám mégos aranyos teremtések és kritikus rendszerfolyamatként ismerteteik magukat, ergo nem engedik kitöröltetni magukat... tehát valószínü h otthonról arról a rendszerrõl nem fogod tudni megoldani...
és nem ekll megkeresni meg letölteni meg felülírni öregem...

hja és megint osztogathatnak az okosok!
2007. március 07. 13:32 #13
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Azért az érdekelne, hogy Windows alól hogy rántod ki a pagefile.sys-t mikor az kapásból írásvédett. A riched32.dll-t meg lehet pótolni, mint ahogy azt Joe-ker már írta is.

alien4, te meg elõbb tanulj meg írni, és fogalmazni, utána jöhet minden jó tanács.
Attól hogy te nem szereted a Windows-t, illetve nem tudod úgy beállítani, hogy rövid idõn belül ne essen szét, az a te bajod, de akkor tartsd meg magadnak a véleményed.

Egyrészt ha valaki rendesen beállít egy Windows-t mondjuk 98-tól a Vista-ig, akkor az bisztos nem rövid idõ alatt fogy elhalálozni, hacsak tényleg valami komolyabb vírus, féreg, stb. nem tesz róla. Mellesleg a NAV az egyik leg erõforrásgyilkosabb program, amit valaha megalkottak. A NOD32 még mindíg jobban szûr mint bármelyik NAV.

Másrészt, ha valaki Windows-t újratelepít, akkor áruld már el, hogy mi a búbánatnak a töredezettségmentesítés, mikor úgy is megformázod a lemezt.

A kritikus rendszerfolyamatokról meg csak annyit, hogy elég régóta ismeretes a Windows csökkentett módú indításának lehetõsége, ilyenkor gyakorlatilag semmilyen vezérlõt nem tölt be a rendszer, ergo nincs kritikus rendszerfolyamat sem, és a vírusok férgek, kémprogramok jelentõs része így törölhetõ is.
2007. március 07. 15:17 #14
zero_cool51
zero_cool51
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 2341
Csatolások: 1086
Azonosító: 49
Offline offline
Idézet(alien4 @ 2007. March 7. - 01:20)
... ti meg csak képeket lestek... és nem csináltok semmi mást...


Honnan tudod ezt így? Én mellette C++ Builderezek, meg Delphizek is. Na meg videószerkesztés is persze...

Nem letolásként mondom, de mielõtt ilyen kijelentéseket teszel, hogy csak képeket lesünk, ismerd meg a bandát. Tudok kapásból 4-5 embert, aki nem csak képeket leseget, hanem jóval többet is csinál a gépével, esetleg abból él, hogy a gépén dolgozik.
2007. március 07. 16:09 #15
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet(alien4 @ 2007. March 7. - 01:20)
hát ha most csak képeket lesek meg ienek akkor nincs semmi baj... és nem mondom h profi felhasználó vagyok... de a programozói végzettségem bizonyítva h a winfos egy rakás bélsár... ti meg csak képeket lestek... és nem csináltok semmi mást... én nekem örülök ha 3 LAN-t túlél a gépem rendszere... utánna sanyi...
a játékok... az ftp kiszolgálók és látogatások... valamint a biztonsági cuccok eléggé szétrágnak mindent... de legalább biztonságban tudom a cuccaimat mert tisztában vok vele h mennyi mindennek vok kitéve...
aki a winfost szereti és kiáll mellette azt meg sajnálom...
és most ti 2en összefogtok ellnem majd és leoltotok... mert persze az lesz... de szerintem kérdezzünk meg 1-2 "professzionálisabb felhasználót"
vagy tudjátok mit?! szavazzuk meg kinek van igaza...
most erre ennyit tudok mondani...

na mostmár osztogathattok...

Barátom ha neked a játékok, az ftp kapcsolódások és a biztonsági cuccok(?) tönkreteszik a rendszered, akkor talán el kellene gondolkoznod, hogy mit csinálsz rosszul.

Persze minek is osztom az észt, amikor csak képeket nézegetek egész nap... 110.gif
2007. március 07. 19:15 #16
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
Nem kell kivenni a fertõzõtt rendszert tartalmazó adathordozód, hiszen egy cdrõl dvdrõl vagy usbrõl futtatott operációs rendszer és egy vírus + kémprogram eltávolító segítségével megoldható. De ezt gondolom mint programozói végzettségû ember tudod jól.

Természetesen védekezni kell. Egy jó vírusirtó egy kémprogram eltávolító egy hardveres tûzfal (és egy szoftveres mert ugye kifelé a hardveres nem végez program szintû korlázozást).
De a legjobb egy kis önkontrol. A rendszer telepítése után csak a rendszergazda felhasználó fióknak legyen rendszergazda szintû hozzáférése, és magunknak egy korlátozott fiókot hozzunk létre. Tudom mindenki szeret a saját szemétdombján a kiskakas lenni, de nem kell mindig kukorékolni. smileeee.gif


Bár mi szeretjük az én programozó vagyokot meg a fiam számítástechnikval foglalkozik, meg a én informatikát végeztem....... embereket.

Ilyenkor meg szoktam csendben kérdezni, hogy akkor miért is kellek én, hogy rendbe tegyem a rendszerét _nevet.gif beer.gif
2007. március 07. 19:47 #17
Joe-ker
Joe-ker
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 1525
Azonosító: 175
Offline offline
Na látjátok, hát errõl beszélt, jól összefog mindenki és együtt lealázzátok szegény kis õt... _nevet.gif

Én is hozzátenném a magamét, de már leírtátok a lényeget beer.gif

Viszont az eredeti problémához visszatérve, a dll-bemásolós megoldást kipróbáltad, jjj? Nem vált be?
2007. március 07. 21:31 #18
zero_cool51
zero_cool51
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 2341
Csatolások: 1086
Azonosító: 49
Offline offline
Idézet(Joe-ker @ 2007. March 7. - 19:47)
Na látjátok, hát errõl beszélt, jól összefog mindenki és együtt lealázzátok szegény kis õt... _nevet.gif

Én is hozzátenném a magamét, de már leírtátok a lényeget beer.gif

Viszont az eredeti problémához visszatérve, a dll-bemásolós megoldást kipróbáltad, jjj? Nem vált be?


Lealázás... nem mi kezdtük az ellenséges, lenézõ, (elnézést) beképzelt hangnemet...

Csak nem szeretjük, ha kõbunkónak néz egy olyan ember, aki nem is ismer.
2007. március 07. 21:40 #19
Crow
Crow
utolsó csillagharcos
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.20.
Hozzászólás: 1230
Csatolások: 456
Azonosító: 445
Offline offline
Idézet(zero_cool51 @ 2007. March 7. - 21:31)
...

Csak nem szeretjük, ha kõbunkónak néz egy olyan ember, aki nem is ismer.



Mondja ezt egy olyan ember, aki egy kirágott dinnyét nyomott a fejére! biggrin.gif biggrin.gif



B O C S !!!!!!!!!!!!!!! beer.gif beer.gif
meghajolo.gif

2007. március 07. 22:42 #20
zero_cool51
zero_cool51
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 2341
Csatolások: 1086
Azonosító: 49
Offline offline
Idézet(Crow @ 2007. March 7. - 21:40)
Mondja ezt egy olyan ember, aki egy kirágott dinnyét nyomott a fejére!  biggrin.gif  biggrin.gif
B O C S !!!!!!!!!!!!!!!  beer.gif  beer.gif
meghajolo.gif


NA!!

1. kikanalazott dinnye
2. megkaptam már többször
3. kaptam 2 sört érte biggrin.gif
4. No Problem biggrin.gif

beer.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!