Starity

Road

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. szeptember 06. 21:45 #161
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Idézet (twodollarbillie @ 2014.09.06. 21:24)
Kihalok.laugh.gif Ilyet kell szereznem, szerintem tudom is, hogy merre van a Rock Store, csak nem túl közel hozzám. >_< Egyébként a színe a pengetőknek borzalmas. Amit láttam, az fehér volt és 10 éves Rock 'n' Roados volt...ez egy örök rejtély marad, hogy az miféle pengető lehetett az, én úgy érzem.
Az elmúlt időben volt egy kis időm full albumokat hallgatni egymás után, így összeállt a fejembe, miért is ne menne, hogy rengeteget fejlődtek Mátéék a Nem kell más album óta, sokkal technikásabbak lettek Máté hangja is mélyebb lett és komolyabb témákról írnak dalokat, nagyon tetszik, ez a fejlődés. ^^ Mert miután meghallgatom a Spanyolt, ami nem egy világmegvátó témájú dal, A hatodikot is meghallgatom, ami viszont kiborít, hogy mennyire a kegyetlen igazságról szól, szembesít a valósággal, hogy nem minden a buli és a csajok és a rock 'n' roll...ez engem elgondolkoztat.


Ja, ezért nem is veszek. Nem lehet, hogy olyan, amit a Tegyük fel... előrendelésénél adtak?
Pontosan, ezért is a Tegyük fel... a kedvencem smileeee.gif A hatodikról meg már kezdettől fogva (tehát megjelenés előtt) tudom, hogy imádni fogok, meg azt is, hogy azt éneklik meg, amit én is gondolok (kivétel persze az önvédelem), tudod interjúkban beszéltek a dalról és b.sszus nekem ezt hallanom kell. Mikor jelenik már meg? Szóval csak a szokásos biggrin.gif
A fejlődés meg (elvileg) természetes, eleinte csak fogtak egy-egy hangszert, gyorsan megtanultak játszani, aztán majdcsakleszvalami. Aztán meg egyre több tapasztalatot szereznek és... naszóvalaszokásos wink.gif
2014. szeptember 06. 22:17 #162
- törölt felhasználó -    
Idézet (Darkness @ 2014.09.06. 21:45)
Ja, ezért nem is veszek. Nem lehet, hogy olyan, amit a Tegyük fel... előrendelésénél adtak?
Pontosan, ezért is a Tegyük fel... a kedvencem smileeee.gif A hatodikról meg már kezdettől fogva (tehát megjelenés előtt) tudom, hogy imádni fogok, meg azt is, hogy azt éneklik meg, amit én is gondolok (kivétel persze az önvédelem), tudod interjúkban beszéltek a dalról és b.sszus nekem ezt hallanom kell. Mikor jelenik már meg? Szóval csak a szokásos biggrin.gif
A fejlődés meg (elvileg) természetes, eleinte csak fogtak egy-egy hangszert, gyorsan megtanultak játszani, aztán majdcsakleszvalami. Aztán meg egyre több tapasztalatot szereznek és... naszóvalaszokásos wink.gif
Az én idegeim nem bírják A hatodikot, egyszerűen a szövege úgy arcon üt, hogy órákig érzem a hatását, mert amiről a dal szól az a kegyetlen valóság, szembesít azzal, hogy milyen világot élünk, hogy bármikor meghalhatsz, ha egy ember társad úgy dönt, hogy elveszi az életed mert szerinte felesleges tovább élned. Meg a kérdés, amit feszegetnek, hogy Hol van az Isten?, ilyenkor nem védi meg az ártatlan áldozatokat? Ezért sem hallgatom gyakran ezt a dalt, mert túlságosan elgondolkoztat és rávilágít arra, hogy milyen korba születtem. Viszont, ami hasonló téma, csak kicsit lazább a dalszövege, az Az Isten állatkertje. Az, az a dal amit értelmezni kell, mert lehet, hogy valkinek nem tiszta, hogy miről is szól, csak egyszerűen egy bulis dalnak fogják fel, amit a sok hülye emberről írtak, pedig nem csak ennyi mondanivalója van (legalább is számomra). Rávilágít arra, hogy az emberi faj befolyásolható, könnyen irányítható, csak egy meggyőző manipulátor kell, akinek van pénze és hatalma, akire hallgatnak a tudatlan emberek.
2 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, Darkness
2014. szeptember 06. 22:26 #163
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Idézet (twodollarbillie @ 2014.09.06. 22:17)
Az én idegeim nem bírják A hatodikot, egyszerűen a szövege úgy arcon üt, hogy órákig érzem a hatását, mert amiről a dal szól az a kegyetlen valóság, szembesít azzal, hogy milyen világot élünk, hogy bármikor meghalhatsz, ha egy ember társad úgy dönt, hogy elveszi az életed mert szerinte felesleges tovább élned. Meg a kérdés, amit feszegetnek, hogy Hol van az Isten?, ilyenkor nem védi meg az ártatlan áldozatokat? Ezért sem hallgatom gyakran ezt a dalt, mert túlságosan elgondolkoztat és rávilágít arra, hogy milyen korba születtem. Viszont, ami hasonló téma, csak kicsit lazább a dalszövege, az Az Isten állatkertje. Az, az a dal amit értelmezni kell, mert lehet, hogy valkinek nem tiszta, hogy miről is szól, csak egyszerűen egy bulis dalnak fogják fel, amit a sok hülye emberről írtak, pedig nem csak ennyi mondanivalója van (legalább is számomra). Rávilágít arra, hogy az emberi faj befolyásolható, könnyen irányítható, csak egy meggyőző manipulátor kell, akinek van pénze és hatalma, akire hallgatnak a tudatlan emberek.

Én már hozzászoktam a halálhoz, túl sok számomra fontos ember és közeli ismerősöm halt meg. Ez is az élet része. Aztán meg ha valaki rám támad, ő jár rosszabbul. Én szívesen hallgatom, hisz mind zeneileg, mind szövegileg közel áll hozzám. Misztikus istenekre bem adok, de szerencsémre ők sem. Az Isten Állatkertje is nagyon ütősre sikeredett, hasonlóképp igazat szól, de nem ez az első ilen dalocska, azerencsére smileeee.gif
2014. szeptember 06. 22:39 #164
- törölt felhasználó -    
Idézet (Darkness @ 2014.09.06. 22:26)
Én már hozzászoktam a halálhoz, túl sok számomra fontos ember és közeli ismerősöm halt meg. Ez is az élet része. Aztán meg ha valaki rám támad, ő jár rosszabbul. Én szívesen hallgatom, hisz mind zeneileg, mind szövegileg közel áll hozzám. Misztikus istenekre bem adok, de szerencsémre ők sem. Az Isten Állatkertje is nagyon ütősre sikeredett, hasonlóképp igazat szól, de nem ez az első ilen dalocska, azerencsére smileeee.gif
Persze, azért én sem egy naív kislány vagyok, csak így egy dalba foglalva, teljesen más érzéseket kelt az emberben, mert amikor nézed a híradót, monoton bemondják; gyilkosság, gyilkosság, rablás, gyilkosság, rablógyilkosság, nem érzed át egyből a helyzet súlyát, mert a bemondók semmi érzelmet nem mutatnak, de ha dalba foglalva tálalják ezeket az teljesen más, mert a zenészek mutatnak érzelmeket, különben ha nem lenne érzelmi kötődésük meg sem írtak volna egy ilyen súlyos szerzeményt.
2 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, Darkness
2014. szeptember 06. 23:19 #165
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Idézet (twodollarbillie @ 2014.09.06. 22:39)
Persze, azért én sem egy naív kislány vagyok, csak így egy dalba foglalva, teljesen más érzéseket kelt az emberben, mert amikor nézed a híradót, monoton bemondják; gyilkosság, gyilkosság, rablás, gyilkosság, rablógyilkosság, nem érzed át egyből a helyzet súlyát, mert a bemondók semmi érzelmet nem mutatnak, de ha dalba foglalva tálalják ezeket az teljesen más, mert a zenészek mutatnak érzelmeket, különben ha nem lenne érzelmi kötődésük meg sem írtak volna egy ilyen súlyos szerzeményt.

Nem véletlenül van benne néhány hírfoszlány. Nekem valahogy jól esik hallgatni, ez most furcsán csenget, de ezt igazából úgy értem, hogy sokan hoznák vissza a halálbüntetést, nem csak én, ami a dalban meglátszik, én valahogy szeretsk komoly, érzelemdúsdalokat hallgatni. Így a legegyszerűbb érezni.
Egyébként ismeretlen emberek halála többnyire nem hat meg. Kegyetlenül hangozhat, de hidd el, hogy van rá okom.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2014. szeptember 06. 23:48 #166
- törölt felhasználó -    
Idézet (Darkness @ 2014.09.06. 23:19)
Nem véletlenül van benne néhány hírfoszlány. Nekem valahogy jól esik hallgatni, ez most furcsán csenget, de ezt igazából úgy értem, hogy sokan hoznák vissza a halálbüntetést, nem csak én, ami a dalban meglátszik, én valahogy szeretsk komoly, érzelemdúsdalokat hallgatni. Így a legegyszerűbb érezni.
Egyébként ismeretlen emberek halála többnyire nem hat meg. Kegyetlenül hangozhat, de hidd el, hogy van rá okom.
Azt általában átugrom, nem azért mert unalmas, inkább csak újra meg újra szembesít azzal, hogy mennyi állat járkál eme kicsiny országban, és én ebből nem kérek...“aki életet vesz el cserébe a sajátjával fizessen érte” valahogy így szól, a halálbüntetésre utaló rész A hatodikban. A másik (számomra) hasonló dal, az az Olívazöld, Máté gyakran elmondja a koncerteken, hogy tiszteli a katonákat, de vannak akik viszont csak vak, manipulált, üres hústornyok.
2 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, Darkness
2014. szeptember 24. 19:33 #167
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
2015. október 18. 18:20 #168
rammievengeance
rammievengeance
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.09.
Hozzászólás: 2007
Csatolások: 5022
Azonosító: 227324
Offline offline
heart.gif
2016. január 31. 13:39 #169
- törölt felhasználó -    
Én nagyon szeretem őket, Máténak lenyűgöző hangja van. Szerintem a MATT album zseniális, ahogy az összes többi is, amit eddig hallottam, de az abszolút kedvencem a Tegyük fel... Már alig várom a februárban esedékes dunaújvárosi koncertet, akkor végre láthatom őket élőben. heart.gif
2016. április 24. 18:33 #170
VivienneHaleHood
VivienneHaleHood
új tag
 
Státuszpokolra szállni könnyű
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.19.
Hozzászólás: 49
Csatolások: 6
Azonosító: 255771
Offline offline
Idézet (Darkness @ 2012.09.02. 18:44)
Szerintem a legjobb magyar zenekar, ismeritek? mi a véleményetek róluk?

Igaz, elég régi bejegyzés, de amióta az eszemet tudom, imádom a zenekart. Nem létezik még egy ilyen magyar zenekar, akiknek ennyire mélyreható zenéi vannak. Minden elismerésem a fiúknak. A legújabb a album pedig eszméletlen jó lett, el sem hittem mikor megkaptam. Talán a kedvencem lett a M.A.T.T, bár az összeset imádom. Nyáron amerre tudom, követem őket, a koncerteken részt veszek. Ha a kedvenc bandatagom kéne kiválasztanom, nagyon nehéz döntéssel Goyát választanám, a kis antennái mindent visznek. biggrin.gif <3
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok