Starity

Az önbántalmazás okai

10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. október 02. 19:29 #141
AmyTurner
AmyTurner
visszatérő vendég
 
Státusz" Because I'm one hell of a butler"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.11.
Hozzászólás: 278
Csatolások: 0
Azonosító: 165135
Offline offline
lelyla113, sorstársak vagyunk, már ami a szemét osztályt illeti. Szerencsém, hogy "csak" 8 évig kellett tűrnöm őket, már megszabadultam tőlük. Nálunk az volt a divat, hogy ott voltak veled, mégis egyedül voltál, mert egyszerűen nem beszéltek veled, vagy olyan dolgokról beszéltek, amihez (és ezt nem önteltségből írom) túl okos voltam, lásd:ValóVilág és társai. Beyla, szívemből szóltál/írtál...Empátia nélkül ki tud élni? Valamennyi együttérzésnek kell lennie, még ha legbelül is, jó mélyen, de lennie kell. Azoknak, akik kinevetik az önbántalmazó embereket:
Ezt nem kellene, már csak azért sem, mert Ti is kerülhettek ilyen helyzetbe, majd akkor röhögjetek...
2012. október 03. 15:16 #142
- törölt felhasználó -    
AmyTurner egyet értek veled.Az én osztálytársaim is parasztok senkibe nem lehet megbizni ezért nem szólók hozzájuk.
2012. október 03. 18:51 #143
Szabii5
Szabii5
 
Státusz12.02. - Soon
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.02.
Hozzászólás: 528
Csatolások: 20
Azonosító: 159930
Offline offline
Én már gondolkoztam rajta de belegondoltam, engem az oszt.társaim piszkálnak agyon azzal hogy b*zi vok meg hogy lány vagyok. De rájöttem hogy itt vannak azok is akiket szeretek és akik szeretnek engem is szeretnek és csak velük kell törődni senki mással. És amúgy nemsokára majd úgyis mind szétválunk és akkor már nem lesz muszály egy helységben tartózkodnom azzal a rakás idiótával akiket osztálytársaimnak kell hívnom. Szóval a vagdosás nem megoldás de azokat is meg kell érteni akik ezt teszik.
1 felhasználónak tetszik: Jolie_77
2012. október 03. 19:16 #144
- törölt felhasználó -    
Nagyon jo cikk:) Személy szerint én is átestem az onbántalmazáson sajnos,de mára már nem tenném meg.Benott a fejem lágya és osszeszedtem magam.
2012. október 03. 19:43 #145
- törölt felhasználó -    
Ennyi erővel szerintem a tinik 90%-a bánthatná magát. Persze, van igazság a cikkben, de ma már csak divatból teszik. Kivétel bizonyára akad.
2012. október 04. 15:20 #146
Bella99
Bella99
Fjarna
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.05.
Hozzászólás: 4376
Csatolások: 58
Azonosító: 130573
Offline offline
Akik manapság divatból teszik ezt magukkal szánalmasak, és azért valamilyen szinten látszik is rajtuk, hogy semmi problémájuk nincsen.
2012. október 05. 16:37 #147
mogyi96
mogyi96
 
Státuszsokszor volt már így, hagyjuk nem számít..
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.19.
Hozzászólás: 883
Csatolások: 513
Azonosító: 131540
Offline offline
szerintem attól h még vkinek vmi baja van ez nem megoldás rá.. akik meg csak azért csinálják mert szerintük ez menő vagy h sajnáltassák magukat fészen azokról meg ink no comment ;d
1 felhasználónak tetszik: Hustler
2012. október 06. 10:05 #148
bettike99
bettike99
unicorn.
 
Státuszyou see me standing but i'm dying on the floor
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.28.
Hozzászólás: 3977
Csatolások: 159
Azonosító: 151860
Offline offline
Igen van igazság a cikkben. Sajnos egyre több tini bántalmazza önmagát.
2012. október 06. 12:43 #149
kataszeles90
kataszeles90
 
StátuszElég a tréből? Állj fel a térről. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.11.
Hozzászólás: 716
Csatolások: 0
Azonosító: 183145
Offline offline
hát én nem pártolom ezt a cikkket...
2012. október 06. 19:08 #150
- törölt felhasználó -    
nem kevés igazság van ebben a cikkben sajnos tényleg így van hogy egyre több tini bántalmazza magát
2012. október 07. 00:46 #151
LadyViki
LadyViki
visszatérő vendég
 
StátuszLadyViki nem is fogja egyhamar beállítani a státuszát....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.27.
Hozzászólás: 102
Csatolások: 0
Azonosító: 153964
Offline offline
Tökre igaz az egész cikk és azok akik azt írják, hogy ez nem megoldás nekik is igazuk van, és akik meg azt írják, hogy hülyeség azok meg nem tudják miért teszik ezt. Mostanában tényleg sokan teszik ezt, de csak ők értik miért, és én is tudom, hogy miért, mert én átmentem ezen......
2012. október 07. 12:42 #152
- törölt felhasználó -    
Én régebben vágtam a kezeim, sad.gif de már nem smileeee.gif
2012. október 07. 18:16 #153
Leah_FromMars
Leah_FromMars
új tag
 
Státuszshe's unbreakable
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.28.
Hozzászólás: 4
Csatolások: 0
Azonosító: 176695
Offline offline
Először is szólnék az előttem felszólalókhoz, akik a szemüket forgatják a dolgon, és esküsznek rá, hogy a falcolók divatból metélik magukat. Nem tudom, mi lenne ebben divat? Oké, nyilván létezik pár elmebeteg kislány és kisfiú akik kitalálják hogy nekik milyen nehéz az élet aztán megkarcolják a csuklójukat éppen csak annyira, hogy bepirosodjon és másnap az iskolában drámaian mutogatják, hogy nézzétek emberek de nehéz a sorsom. Na ez már inkább a gyépésség határtalansága, mint divat.
A másik, hogy a felsoroltakkal rengetegen küzdenek, ergo biztos mindenki szabdalja magát aki nyomás alatt van. De hahó. Nem mindenki hajlamos rá. Mert ez egy létező betegség, egy kényszeres betegség. A kiváltó okok pedig nem csupán a stressz és az összetörés. Az csak egy fázisa. Ebből lesz az a számos elmebaj, ami a falcoláshoz vezet. A cikkben ami le van írva mind igaz, de elég tartalomszegény, nyilván egy olyan valaki írta, akinek nem sok köze van az ügyhöz - hála az égnek.
Csak azért bátorkodom publikálni, hogy én aktívan szenvedek ebben a betegségben (a számtalan pszichés elmebajom mögött), mert itt csak egy üres felhasználó vagyok, akit senki sem ismer. Egyébként senki nem tud a dolgaimról, mert nem akarom, hogy tudjon. Persze a elkerülhetetlen kivételeket kivéve, akik véletlenül ismernek. Mindig elrejtem a sebeket, ha kell hosszúujjast hordok, de általában oda karcolok/karmolok/vágok/vések ahol nem láthatja senki (pl.: derék, csípő, comb). Senki nem akarja, hogy megtudják, hogy kattant, ez érthető. Senki nem dicsekedik vele, nem láthatod mit rejt a ruha, ezért hiheted, hogy a falcolók általában 13 éves hülyegyerekek akik mutogatják mert mekkora gizdulás, ők vannak a középpontban az ügyben. Pedig ők csak a figyelemhiányos gyökerek, az, aki tényleg a betegségben szenved, elmegy az orrod előtt, úgy hogy eszedbe sem jutna mi van a pulcsi ujja alatt.
Amin még jót nevetek, az amikor valaki megkérdezi, hogy öngyilkosságból csinálom-e. Nyilván meghalok pár horzsolástól és karcolástól. Ez nem erről szól. Én konkrétan levezetem benne a feszültséget és az elfojtott agressziót, emellett a gyűlölt önmagam ellen fordulhatok. Ha nem teszem rosszabb lesz, nem tudom mennyire, még nem próbáltam ellenállni, hiába tudom, hogy rossz amit csinálok és nem esik jól látni a barátaimnak, amikor tele van heggel és sebbel az alkarom, de mindig bocsánatot kérek tőlük.
Nagyon kérlek benneteket, hogy ne kezdjétek el vagdosni magatokat, ne essetek bele abba a hiába amibe akkoriban én is. Ne így próbáljátok levezetni a feszültséget, ha hajlamos vagy rá, könnyen beleeshetsz a csapdába és onnan a kiút nagyon nehéz...
2012. október 09. 14:47 #154
Viki Malik
Viki Malik
 
Státusz;)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.07.
Hozzászólás: 545
Csatolások: 0
Azonosító: 179754
Offline offline
Én ismerek olyan embert aki vágdossa magát...elég fura és hülye dolog...én biztis enm csinálnék ilyet :|
2012. október 09. 22:10 #155
- törölt felhasználó -    
"A fizikai fájdalom elvonja a figyelmet a lelki sérüléseinkről"
Ezt nem értem. Fizikai fájdalom a mentális fájdalom ellen? Két különböző csatornán úgy gondolom, nem lehet legyőzni a fájdalomérzetünket. Véleményem szerint mentális érzelem csak mentális, fizikai érzés csak fizikai ellen "harcolhat".
Ha szóban folyamatosan bántanak, azonban az illető soha egy ujjal sem nyúlt hozzád, nem megoldás megvárni a sarkon és a hátába állítani a kezét. Viszont ha rendszeresen elpüfölnek, ott a szó csak árnyék, nem hoz változást.
1 felhasználónak tetszik: Hustler
2012. október 10. 21:26 #156
- törölt felhasználó -    
utóbbi hózzászólást olvasva, a fizikai fájdalom "megvédhet".. ugyanis volt egy ismerősöm, akivel szoros barátságba kerültem. elmondta nekem a titkait, hogy mindenki utálja őt, az anyja is többek között.. vagdosta magát, és azt mondta, amikor kifolyt a vére, úgy érezte, vele együtt a fájdalom egy része is távozott belőle. persze a vagdosás nem lehet megoldás semmilyen problémára, és ezt meg is mondtam neki. sajnos elvesztette egy hozzátartozóját, ezzel meg én őt... sad.gif
2012. október 13. 09:23 #157
Misiss_Candy
Misiss_Candy
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://onlyyouexist.blog.neon.hu/ NÉZZETEK BE ÉS PONTOZZATOK! :))))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.26.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 178749
Offline offline
Tudom, milyen érzés a szekálás, de ez még nem jogosít fel senkit arra, hogy mondjuk felvágja az ereit. Gyenge embernek gondolom az olyanokat, akik az önbántalmazásba menekülnek. Gyenge? Inkább nem normális. Lehet, hogy most tapló leszek, de legszívesebben megrángatnám az ilyen elmebetegeket. A lelki fájdalmat pedig nem lehet fizikai fájdalommal csillapítani, akinek normálisan fejlődött ki az agya, az ezzel tisztában van.
1 felhasználónak tetszik: Hustler
2012. október 13. 09:29 #158
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9303
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Misiss_Candy @ 2012.10.13. 09:23)
Tudom, milyen érzés a szekálás, de ez még nem jogosít fel senkit arra, hogy mondjuk felvágja az ereit. Gyenge embernek gondolom az olyanokat, akik az önbántalmazásba menekülnek. Gyenge? Inkább nem normális. Lehet, hogy most tapló leszek, de legszívesebben megrángatnám az ilyen elmebetegeket. A lelki fájdalmat pedig nem lehet fizikai fájdalommal csillapítani, akinek normálisan fejlődött ki az agya, az ezzel tisztában van.


Téged idézve tényleg tapló vagy. De nagyon.
Hogyan, milyen jogon ítélkezhetsz bárki felől, akit nem is ismersz? Fogalmad sem lehet, hogy az illető min ment vagy megy keresztül, hogyan érez, milyen fájdalom gyötri. Nem az önbántalmazás az egészséges módja a problémák feldolgozásának, kezelésének, ez tény, de valakinek csak így sikerül, így kiált segítségért.
Azok valóban ostobák, akik csak figyelemfelkeltés céljából vagdossák magukat, akiknek ez egy divat.
De vannak emberek, akik nem mutogatják a sebeiket, akik így próbálnak kifejezni valamit, így próbálnak egy kis enyhülést szerezni maguknak a fájdalom mellett. Megpróbálhatsz segíteni nekik, de semmi jogod ítélkezni felettük, jelzőket aggatni rájuk.

u.i. az ereiket az öngyilkosok vágják fel - nem pedig az önbántalmazók.
1 felhasználónak tetszik: Teora
2012. október 13. 11:00 #159
- törölt felhasználó -    
Nem megoldás,semmilyen lelki fájdalmat nem mulaszt el egy erősebb fizikai, csak eltereli róla figyelmedet.Nem segít, semmit nem segíthet...beszélni kell róla , meg kell próbánli a gyökerénél kiiktatni ezeket a nagyon mély, lelki fájdalmakat, mert különben felgyülemlenek , és végül akár okkal súlyosabb dolgokhoz is vezethetnek, például öngyilkossághoz.
2012. október 13. 11:12 #160
Kriszti 1D
Kriszti 1D
visszatérő vendég
 
StátuszHa legális lenne, akkor én a kaját venném feleségül. ~Niall~ ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.24.
Hozzászólás: 143
Csatolások: 0
Azonosító: 169980
Offline offline
Hát erről van a szó,mindenki az mondja,hogy ha valaki vagdossa magát az mindjárt emós -.-' de ezeknek az önbántalmazásnak mindig ott van a háttere.Igen sajnos már elég sokan vannak akik igy vezetik le a feszültséget...de ezeken az embereken segiteni kell és nem elitélni.Sokan nem mernek a problémáikról beszélni,és itt a hiba.Az emberek/tinik félnek beszélni a problémáikról.
10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!