Starity

Szulejmán (Muhteşem Yüzyıl) 2010

70 oldal 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. október 18. 18:58 #961
Vik21
Vik21
visszatérő vendég
 
Státusz''Mi az, hogy nem tudtál róla? Akkor minek vagy?''
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.06.
Hozzászólás: 122
Csatolások: 0
Azonosító: 208376
Offline offline
Idézet (Kareast @ 2013.10.17. 21:35)
Én is nagyon kiváncsi vagyok mi lesz ebből.  laugh.gif A leginkább hogy a pasával mi lesz, ami azt illeti ha közte és Hürrem között kéne választanom, inkább őt mint Hürremet. Valamiért kedvesebbnek tűnik, de nem láttam az első részt (sajnos),  unsure.gif így nem tudom miért lett ilyen gonosz Hürrem. sad.gif


Hát ha nekem kéne választanom, akkor nem is kérdés, hogy Hürremet választánám biggrin.gif
Nem mintha Ibrahim-ot nem bírnám, de Hürrem szultána a kedvencem smileeee.gif
Amúgy lassan Meryem benne lesz a 600-ban smileeee.gif
2013. október 21. 19:27 #962
- törölt felhasználó -    
mihrimah szultána
2013. október 25. 14:12 #963
Bloodrage12
Bloodrage12
izé
 
StátuszUtálsz? Állj be a sorba.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.24.
Hozzászólás: 1050
Csatolások: 2491
Azonosító: 214009
Offline offline
Az egyik kedvenc sorozatom, egyszerűen imádom. tongue.gif
Szerdánként nem kérdés, hogy mit nézek..
2013. október 27. 17:09 #964
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Talán nem árulok el azzal spoilert, ha megmondom, hogy Hatice 2 hét múlva fog szülni. (aki olvas előzetest, az is tudhassa) Szóval. Aki már látta az említett részt: Selma szerintem zseniálisan hozza amit kell, kíváncsi vagyok a magyar szinkronra, hogy mennyire lesz az eredetihez képest... Csak mert a vetélése például az eredetihez képest egy lagymatag semmi volt...

A héten vásároltam egy jó vaskos kötetet angol nyelven Szulejmánról. Majd igyekszem mielőbb nekiesni. biggrin.gif Sajnos az a könyv, amit eredetileg kerestem, nem volt, de ebben is rengeteg infó van. 2012-es kiadású egyébként. Majd próbálom az érdekességeket összeszedni, összefoglalni és majd írok belőlük cikke(ke)t. smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: JadeB, Vik21, Byee
2013. október 27. 22:20 #965
Vik21
Vik21
visszatérő vendég
 
Státusz''Mi az, hogy nem tudtál róla? Akkor minek vagy?''
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.06.
Hozzászólás: 122
Csatolások: 0
Azonosító: 208376
Offline offline
54. rész (török 28/1.rész) tartalma (2013.10.30):

Megérkezik Konstantinápolyba a gazdag magyarországi hadizsákmány. A köznép és Hatidzse nagy megrökönyödésére Ibrahim saját kertjében állíttatja fel a Budáról származó szobrokat. A szultán kiváltságokban részesíti Mahidevránt, hogy fiát továbbra is hercegi méltóságban nevelhesse. Az asszony pedig rögtön ivókutak és fürdők építését szorgalmazza. Hürrem Jakuppal, a jóssal mérget készíttet Ibrahim pasa számára, de ehhez a jós szerint szükség van a pasa egyik személyes holmijára is.


55. rész (török 28/2.rész) tartalma (2013.11.06):

A valide is tudomást szerez arról, hogy Ibrahim európai szobrokkal díszítette a kertjét, és ezt számon kéri a szultántól. Az uralkodó azonban védelmébe veszi pasáját. A nép sem érti a kialakult helyzetet, ám Ibrahim pasa közzé teszi, hogy a szobrokat ajándékba kapta a szultántól, így ezekért senki sem illetheti. Hürrem megszerzi a kért személyes tárgyat Ibrahimtól, hogy Jakup elkészíthesse a mérget. Közben Hatidzsénél megindul a szülés, s félő, hogy a gyermek halva születik.
2013. október 29. 16:48 #966
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nemrég jutott a tudomásomra, hogy "megjelentem" a Népszabadságban. rohog.gif Szulejmán levelét, amit lefordítottam, szó szerint idézik a cikkben... Tuti tőlem van, mert tényleg szó szerint az, amit és ahogy én fordítottam. Vicces. rohog.gif
5 felhasználónak tetszik: JadeB, Vik21, Rasi97, Seherezade1050, Byee
2013. október 31. 11:45 #967
- törölt felhasználó -    
Kinek hogy tetszett a tegnapi rész?
2013. október 31. 11:47 #968
Tücske
Tücske
visszatérő vendég
 
StátuszSemmi sem lehetetlen.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.11.
Hozzászólás: 183
Csatolások: 0
Azonosító: 211597
Offline offline
Nagyon szeretem ezt a sorozatot! smileeee.gif
2013. október 31. 12:04 #969
- törölt felhasználó -    
Jaj, Bari Bég olyan menő... help.gif A Matrakosnak még igazodnia kellesz majd hozzá, Leo azért kicsit másabb volt. rofl.gif Szulejmán meg a harcsaszájú hercegnőre gondol, aztán pedig Hürremnek teszi a szépet, ejj.. biggrin.gif Ibrahim egyre beképzeltebb, ahogy pasáskodott ott a szobraival. rohog.gif Kár, hogy már csak 1 részt adnak, nem elég ez nekem. rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: Vik21, Rasi97
2013. október 31. 12:07 #970
Betti90
Betti90
~Simply Perfect~
 
Státusz"Az a fontos ki mit tud, nem az, hogy ki mit gondol."
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.05.26.
Hozzászólás: 5824
Csatolások: 42466
Azonosító: 176552
Offline offline
Idézet (Candies @ 2013.10.31. 12:04)
Jaj, Bari Bég olyan menő... help.gif A Matrakosnak még igazodnia kellesz majd hozzá, Leo azért kicsit másabb volt. rofl.gif  Szulejmán meg a harcsaszájú hercegnőre gondol, aztán pedig Hürremnek teszi a szépet, ejj..  biggrin.gif  Ibrahim egyre beképzeltebb, ahogy pasáskodott ott a szobraival. rohog.gif Kár, hogy már csak 1 részt adnak, nem elég ez nekem. rolleyes.gif



Igen egy részben szinte alig történik valami, pedig jobb lenne ha belehúznának, mert így még 5 év múlva sem lesz vége. biggrin.gif
2013. október 31. 14:39 #971
Vik21
Vik21
visszatérő vendég
 
Státusz''Mi az, hogy nem tudtál róla? Akkor minek vagy?''
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.06.
Hozzászólás: 122
Csatolások: 0
Azonosító: 208376
Offline offline
Az elején amikor a hercegnő mondta a szultánnak a magáét latinul, a szultán olyan arckifejezéseket vágott biggrin.gif

Amúgy tényleg csúnya dolog volt rá gondolni, aztán Hürrem-nek mondani a szépet unsure.gif - egyébként lesznek ebből még bajok - szerintem amúgy meg a hercegnő meg sem közelíti Hürremet smileeee.gif

A legjobb Sümbül volt, amikor meglátta a szobrokat, és elkezdett nyavalyogni, nem vette észre, hogy Ibrahim is ott van rohog.gif

A végén pedig Hürrem elindult megszerezni a személyes tárgyat Ibrahimtól, lehetett látni rajta a dühöt és az indulatot... Ibrahim először meg is lepődött rajta, amikor meglátta a palotájában biggrin.gif

Spoiler - Nemsoká majd Ibrahim hálás lesz Hürrem tettéért biggrin.gif - Spoiler vége

Ui: amúgy itt a kapcsolódó sztároknál Okan-t és Selma-t hiányolom, őket betehetné még ide valaki, hiszen nagyon sokat szerepelnek benne és még fognak is, Cansu egyébként sem játszik majd benne főszerepet..
2013. október 31. 15:28 #972
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (csibus0128 @ 2013.10.31. 11:45)
Kinek hogy tetszett a tegnapi rész?

Érdekes volt magyarul látni. smileeee.gif Jó volt, de a rész 2. fele (jövő szerdai félrész) szerintem sokkal jobb lesz... smileeee.gif

Idézet (Candies @ 2013.10.31. 12:04)
Jaj, Bari Bég olyan menő... help.gif A Matrakosnak még igazodnia kellesz majd hozzá, Leo azért kicsit másabb volt. rofl.gif  Szulejmán meg a harcsaszájú hercegnőre gondol, aztán pedig Hürremnek teszi a szépet, ejj.. biggrin.gif

Ja, Bali bey népszerű a hölgyek körében. Mondjuk engem annyira nem mozgat meg, pláne, amikor leveszi a fejfedőjét. Kiábrándító. Hosszú hajjal egyébként sokkal helyesebb a színész. Mindegy, ha nekem kéne választani, akkor inkább Szulejmán, Nasuh efendi (matrakos) vagy Ibrahim. biggrin.gif Szulejmán egyelőre nem olyan minőségében gondol a hercegnőre. Csak röhög rajta magában. Mondjuk tetszik is neki, hogy így fel van vágva a nyelve... Lesz még ebből egy-két bonyodalom... biggrin.gif

Idézet (Betti90 @ 2013.10.31. 12:07)
Igen egy részben szinte alig történik valami, pedig jobb lenne ha belehúznának, mert így még 5 év múlva sem lesz vége. biggrin.gif

Ennek főleg az az oka, hogy az RTL felezi. És az izgalmasabbik csattanó az igazi rész végére esik. Így tehát amikor a rész első felénél félbevágják, általában nem sok izgalom marad a következő hétre. smileeee.gif

Idézet (Vik21 @ 2013.10.31. 14:39)
Az elején amikor a hercegnő mondta a szultánnak a magáét latinul, a szultán olyan arckifejezéseket vágott biggrin.gif
Amúgy tényleg csúnya dolog volt rá gondolni, aztán Hürrem-nek mondani a szépet  unsure.gif - egyébként lesznek ebből még bajok - szerintem amúgy meg a hercegnő meg sem közelíti Hürremet smileeee.gif
A legjobb Sümbül volt, amikor meglátta a szobrokat, és elkezdett nyavalyogni, nem vette észre, hogy Ibrahim is ott van rohog.gif
A végén pedig Hürrem elindult megszerezni a személyes tárgyat Ibrahimtól, lehetett látni rajta a dühöt és az indulatot... Ibrahim először meg is lepődött rajta, amikor meglátta a palotájában biggrin.gif
Spoiler - Nemsoká majd Ibrahim hálás lesz Hürrem tettéért biggrin.gif - Spoiler vége
Ui: amúgy itt a kapcsolódó sztároknál Okan-t és Selma-t hiányolom, őket betehetné még ide valaki, hiszen nagyon sokat szerepelnek benne és még fognak is, Cansu egyébként sem játszik majd benne főszerepet..

A hercegnő nem latinul beszélt, hanem olaszul. Ibrahim olaszból tolmácsolt. Isabella beszél olaszul meg spanyolul is. A spanyol miatt kell a szolgalány, akit odarendelt Ibrahim Sümbüllel.
Itt még nem úgy gondol a hercegnőre. Csak röhög magában, hogy milyen kis pökhendi és felvágottnyelvű a csaj. Mondjuk pont ettől lesz neki szimpatikus is, de egyelőre nem úgy gondol rá.
Sümbül tényleg vicces volt. Az eredetiben visszafogottabban mondta, de az is elég vicces. smileeee.gif
Bizony, Ibrahim hálás lesz, piszkosul. biggrin.gif De addig még sokat kell várni. Még csak a következő félrész végén történik az a bizonyos esemény, ami ellen Hürrem tenni fog az azt követő félrész elején, újabb egy héttel később... smileeee.gif De a következő heti rész vége nagyon durva lesz... Na, akkor lesz izgalom bőven. rohog.gif
Okan és Selma ügyében a moderátoroknak kell írni. De ha jól tudom, hogy minden témához csak bizonyos mennyiségű személy csatolható, több sajnos nem. Valószínűleg itt is megtelt a limit. unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: Vik21
2013. október 31. 17:08 #973
Pinky Lili
Pinky Lili
mythical beast
 
Státusz(^.^ Y)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.09.
Hozzászólás: 1562
Csatolások: 44
Azonosító: 208704
Offline offline
Na, akkor én is csatlakozok a topikhoz. smileeee.gif Nagyon szeretem ezt a sorozatot, mert élethűen játsszák el a színészek a karaktereket, meg amúgy is imádom a történelmet. heart.gif
A tegnapi résszel kapcsolatban:
Szerintem Sümbül volt a legjobb. rohog.gif Ibrahim meg egyre beképzeltebb... mad.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. október 31. 17:10 #974
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Pinky Lili @ 2013.10.31. 17:08)
Na, akkor én is csatlakozok a topikhoz.  smileeee.gif Nagyon szeretem ezt a sorozatot, mert nagyon élethűen játsszák el a színészek a karaktereket, meg amúgy is imádom a történelmet. heart.gif 
A tegnapi résszel kapcsolatban:
Szerintem Sümbül volt a legjobb.  rohog.gif  Ibrahim meg egyre beképzeltebb...  mad.gif

Üdvözlünk szeretettel. smileeee.gif
Mesélj kicsit nekünk. Ki a kedvenc karaktered, ki a kedvenc színészed a sorozatban? Követed-e előre az eseményeket törökül vagy más nyelven..? smileeee.gif
2013. október 31. 17:22 #975
Pinky Lili
Pinky Lili
mythical beast
 
Státusz(^.^ Y)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.09.
Hozzászólás: 1562
Csatolások: 44
Azonosító: 208704
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.10.31. 17:10)
Üdvözlünk szeretettel. smileeee.gif
Mesélj kicsit nekünk. Ki a kedvenc karaktered, ki a kedvenc színészed a sorozatban? Követed-e előre az eseményeket törökül vagy más nyelven..? smileeee.gif


smileeee.gif A kedvencem Hürrem, mert mindig tud valami olyat csinálni, ami mindig meglepi az embert. De szeretem még Gül agát ( biggrin.gif ), Bali béget, meg én nagyon szerettem Lajos királyt, kár, hogy már meghalt.
Szerintem az összes színész nagyon jó, de a kedvencem Okay Yalabik. Teljesen elhitette velem, hogy Ibrahim egy kicsit sem rokonszenves szereplő (legalábbis számomra), és aki ilyet tud a képernyőn keresztül produkálni...hát az már valami.
Törökül csak olyan részeket nézek meg, ami nagyon érdekel. (Pl.: Hürrem koronázása) Más nyelven meg nem nagyon nézem. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. október 31. 17:29 #976
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Pinky Lili @ 2013.10.31. 17:22)
smileeee.gif A kedvencem Hürrem, mert mindig tud valami olyat csinálni, ami mindig meglepi az embert. De szeretem még Gül agát ( biggrin.gif ), Bali béget, meg én nagyon szerettem Lajos királyt, kár, hogy már  meghalt.
Szerintem az összes színész nagyon jó, de a kedvencem Okay Yalabik. Teljesen elhitette velem, hogy Ibrahim egy kicsit sem rokonszenves szereplő (legalábbis számomra), és aki ilyet tud a képernyőn keresztül produkálni...hát az már valami. 
Törökül csak olyan részeket nézek meg, ami nagyon érdekel. (Pl.: Hürrem koronázása) Más nyelven meg nem nagyon nézem.  smileeee.gif

smileeee.gif Végre valaki, aki hozzám hasonlóan szerette Lajost. biggrin.gif A legtöbben csak kritizálni tudták. rohog.gif
Okan szerintem is zseniális pasi. Szimpatikus színész volt korábban is, de láttam vele egy elég "merész" videót a Youtube-on, ahol homlokegyenest más karaktert hoz és annyira "megdöbbentő" volt látni, hogy ez is, meg az is ő... laugh.gif Szóval nekem ez egyfajta visszacsatolás volt, hogy nem csak egy bizonyos "szerepkörre" alkalmas. smileeee.gif
Én össze-vissza nézem a részeket, nincs bennük sok logika. rohog.gif
Nekem is Hürrem a kedvenc női karakterem, de még Nigar is közel áll hozzám, annak ellenére is, hogy nem lesz ő mindig ilyen... smileeee.gif Illetve a "mini Hürrem", Mihrimah is kedvenc gyanús, bár Pelint még csak törökül láttam érthető okokból kifolyólag... smileeee.gif
Férfiak: Szulejmán, matrakos és Ibrahim. Bali bey (tudom, bég, de nekem a török nyelvű részekből megmaradt beynek smileeee.gif ) is szimpatikus, de annyira nem, hogy kifejezetten kedvenc legyen. Meg ugye ott van Lali király. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Pinky Lili
2013. október 31. 21:40 #977
Vik21
Vik21
visszatérő vendég
 
Státusz''Mi az, hogy nem tudtál róla? Akkor minek vagy?''
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.06.
Hozzászólás: 122
Csatolások: 0
Azonosító: 208376
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.10.31. 15:28)

Okan és Selma ügyében a moderátoroknak kell írni. De ha jól tudom, hogy minden témához csak bizonyos mennyiségű személy csatolható, több sajnos nem. Valószínűleg itt is megtelt a limit. unsure.gif


Értelek én, majd jelzem is az egyik modinak, ha meg megtelt, akkor meg Cansu helyett lehetne berakni Selma-t vagy Okan-t, mert ők a sorozat fontosabb szereplői közé tartoznak tudtommal smileeee.gif
2013. november 01. 16:43 #978
Betti90
Betti90
~Simply Perfect~
 
Státusz"Az a fontos ki mit tud, nem az, hogy ki mit gondol."
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.05.26.
Hozzászólás: 5824
Csatolások: 42466
Azonosító: 176552
Offline offline
Idézet (Vik21 @ 2013.10.31. 21:40)
Értelek én, majd jelzem is az egyik modinak, ha meg megtelt, akkor meg Cansu helyett lehetne berakni Selma-t vagy Okan-t, mert ők a sorozat fontosabb szereplői közé tartoznak tudtommal smileeee.gif



Amúgy sosem értettem Cansu kit is fog alakítani. Láttam, hogy kapcsolva van a topikhoz, de azt hittem majd fontosabb szerepe lesz.

Igen csajnos egy topikhoz csak 5 sztárt lehet csatolni, de valóban jobb lenne ha Selmához lenne inkább a téma hozzákapcsolva.
2013. november 01. 17:04 #979
cathycosgrove
cathycosgrove
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.25.
Hozzászólás: 221
Csatolások: 22
Azonosító: 194660
Offline offline
Sziasztok! smileeee.gif
még csak most találtam ide. én is nagyon szeretem a sorazatot, és mint szerintem sok embernek, nekem is Hürrem a kedvencem:)
Bár most valahogy nem tetszik a rövid barna haja, de ő tudja:)
2013. november 01. 18:52 #980
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Betti90 @ 2013.11.01. 16:43)
Amúgy sosem értettem Cansu kit is fog alakítani. Láttam, hogy kapcsolva van a topikhoz, de azt hittem majd fontosabb szerepe lesz.

Cansu Firuze lesz, az ellenséges dinasztiából. Szulejmán beleszeret és Hürrem legkeményebb ellenfele lesz majd, Isabella mellett a széria folyamán. Szulejmán ágyasát, pontosabban szeretőjét játssza majd. (Csak le fog bukni a tetoválásával és elküldik a palotából...) Hogy pontosan hány részben szerepel, azt nem tudom megmondani... think.gif Szóval fontosnak fontos karakter lesz, de olyan nagyon sokat tényleg nem lesz jelen.
70 oldal 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!