Starity

Szulejmán (Muhteşem Yüzyıl) 2010

70 oldal 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. december 16. 21:29 #1081
cintia0023
cintia0023
everybody needs a little poison ivy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.01.24.
Hozzászólás: 6399
Csatolások: 1056
Azonosító: 85065
Offline offline
Idézet (Mini AJ @ 2013.12.16. 19:03)
Ha már itt tartunk akkor már én is megszólalok. biggrin.gif
Szerintem senki sem tudhatja azt, hogy milyen volt Szulejmán szultán asszonya mit tudom én mennyi idővel ezelőtt, amikor még éltek és virultak, Nem tudjuk azt se, hogy tényleg olyan személyisége volt, mint amilyen az ismert sorozatban, mivel egyikünk sem volt ott, ahol ők. Aláírom, hogy a sorozatban tényleg nem valami szimpatikus szerepet játszik, de amint tudjuk, az epizódok megszínesített történelem ihlette részekből állnak. Hürrem, azaz Meryem a való életben egy nagyon szimpatikus, kedves hölgynek ismert színes egyéniség. smileeee.gif 
http://www.sonhaberler.gen.tr/images/album/Hurrem-sultan-ve-isabella-fortuna-6.jpg


Persze, nyilván itt mindenki a sorozat karaktereiről nyilvánít véleményt. laugh.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Rasi97
2013. december 17. 09:41 #1082
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mini AJ @ 2013.12.16. 19:03)
Ha már itt tartunk akkor már én is megszólalok. biggrin.gif
Szerintem senki sem tudhatja azt, hogy milyen volt Szulejmán szultán asszonya mit tudom én mennyi idővel ezelőtt, amikor még éltek és virultak, Nem tudjuk azt se, hogy tényleg olyan személyisége volt, mint amilyen az ismert sorozatban, mivel egyikünk sem volt ott, ahol ők.

Azért ez sem teljesen igaz. Egyre több mindenre derül fény a történészek és kutatók által. Persze a krónikások, történetírók is húzhattak ide vagy oda, de azért akinek ez a foglalkozása, tudja, hogy a felbukkanó forrásokat hogyan, miképpen kell összevetni, elemezni. Egyébként a törökök szerint Hürrem nagyon is hasonlóan viselkedhetett, mint a sorozatban. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Vik21, Rasi97
2013. december 17. 21:08 #1083
Rasi97
Rasi97
visszatérő vendég
 
StátuszA barátok megosztják egymással a titkaikat. Ez tartja őket közel egymáshoz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.11.
Hozzászólás: 426
Csatolások: 83
Azonosító: 138488
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.12.17. 09:41)
Azért ez sem teljesen igaz. Egyre több mindenre derül fény a történészek és kutatók által. Persze a krónikások, történetírók is húzhattak ide vagy oda, de azért akinek ez a foglalkozása, tudja, hogy a felbukkanó forrásokat hogyan, miképpen kell összevetni, elemezni. Egyébként a törökök szerint Hürrem nagyon is hasonlóan viselkedhetett, mint a sorozatban. smileeee.gif


Igen, én is úgy tudom, hogy a karakterek elég valósághűek és leírások alapján én is ilyesminek képzelem el Hürremet. Szerintem amúgy az összes szereplő hasonlít a megszemélyesített történelmi alakra, bár persze vannak kisebb-nagyobb ferdítések smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. december 17. 21:20 #1084
- törölt felhasználó -    
Na én kilépek a topikból. Sorry everybody!
2013. december 18. 17:50 #1085
Average Girl
Average Girl
Lady of the Ñoldor
 
StátuszAuta i lómë!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.08.
Hozzászólás: 3267
Csatolások: 273
Azonosító: 172960
Offline offline
Idézet (Mini AJ @ 2013.12.17. 21:20)
Na én kilépek a topikból. Sorry everybody!


Veled meg mi van? blink.gif rohog.gif
2013. december 18. 19:20 #1086
- törölt felhasználó -    
Idézet (Average Girl @ 2013.12.18. 17:50)
Veled meg mi van?  blink.gif  rohog.gif

Bocsássatok meg, tegnap eléggé ki voltam akadva... blush.gif
2013. december 18. 21:21 #1087
Rasi97
Rasi97
visszatérő vendég
 
StátuszA barátok megosztják egymással a titkaikat. Ez tartja őket közel egymáshoz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.11.
Hozzászólás: 426
Csatolások: 83
Azonosító: 138488
Offline offline
Idézet (Mini AJ @ 2013.12.18. 19:20)
Bocsássatok meg, tegnap eléggé ki voltam akadva...  blush.gif


Miért? ohmy.gif
2013. december 18. 23:26 #1088
- törölt felhasználó -    
Ahh ez megint olyan rövid volt. sad.gif Vagy csak nekem tűnt annak? laugh.gif A vége meg no comment.. rolleyes.gif Elég unalmas volt ez a rész, de legalább mutatták a gyerekeket is, bár nem sokáig, de ez is több mint a semmi. biggrin.gif Amúgy azok a pletykás hapekok, ahogy mindig kukucskálnak Ibrahiméknál...rofl.gif Nagyon ráérnek.. rohog.gif
3 felhasználónak tetszik: Spanyola, Vik21, Sally Sparrow
2013. december 19. 07:24 #1089
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Emberek, ennyi volt idén. Jövőre legközelebb... laugh.gif

Amúgy tényleg nem volt hosszú. Csúsztak vele a kezdésnél, ráadásul megint tele kellett nyomni reklámmal. reklamalo.gif
1 felhasználónak tetszik: Byee
2013. december 19. 10:28 #1090
- törölt felhasználó -    
Idézet (Rasi97 @ 2013.12.18. 21:21)
Miért?  ohmy.gif

Bevallom, nagyon sértődős típus vagyok, nem veletek volt gond, hanem velem. smileeee.gif Egyébként igen, jó volt a tegnapi rész, csak rövid... Most infón vagyok szabadprogramon, bnőmmel, Szulejmánról dumcsizunk, azt a részt nézzük amikor Hatice felvagdossa magát... Az valószínűleg nemsokára lesz... cray.gif ...
2013. december 19. 10:30 #1091
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mini AJ @ 2013.12.19. 10:28)
Bevallom, nagyon sértődős típus vagyok, nem veletek volt gond, hanem velem.  smileeee.gif Egyébként igen, jó volt a tegnapi rész, csak rövid... Most infón vagyok szabadprogramon, bnőmmel, Szulejmánról dumcsizunk, azt a részt nézzük amikor Hatice felvagdossa magát... Az valószínűleg nemsokára lesz...  cray.gif ...

Igen, nemsokára. SPOILER Ez akkor lesz, amikor meghal a kis Mehmet és Ibrahim is ágynak esik, ápolja, de nem lesz eredménye. Majd a matrakos segít Ibrahimnak, kifőzi belőle a mérget. smileeee.gif SPOILER VÉGE
1 felhasználónak tetszik: Byee
2013. december 19. 10:36 #1092
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.12.19. 10:30)
Igen, nemsokára. SPOILER Ez akkor lesz, amikor meghal a kis Mehmet és Ibrahim is ágynak esik, ápolja, de nem lesz eredménye. Majd a matrakos segít Ibrahimnak, kifőzi belőle a mérget. smileeee.gif SPOILER VÉGE

Ha szinkronizálva végig nézem biztos, hogy elsírom magamat.. Ahogy a múltkor amikor Hürrem segített Hatice babájának a lélegzéshez jutásához. wub3.gif Az olyan szép volt, kár, hogy rossz a kapcsolatuk!
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. december 19. 10:57 #1093
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mini AJ @ 2013.12.19. 10:36)
Ha szinkronizálva végig nézem biztos, hogy elsírom magamat.. Ahogy a múltkor amikor Hürrem segített Hatice babájának a lélegzéshez jutásához.  wub3.gif Az olyan szép volt, kár, hogy rossz a kapcsolatuk!

Igen. Bár személy szerint engem az eredeti verzió sokkal jobban meg szokott hatni. A színészek eredeti hangjából sokkal több és erőteljesebb érzelem jön át, mint magyarul. Például az általad említett példa: én az eredetin bőgtem, a szinkronoson csak elkámpicsorodtam. Selma eredetiben sokkal keservesebben sírt. Meg amikor elvetélt. Na, az nagyon durva eredetiben. Le a kalappal a színésznő előtt. Magyarul meg olyan... "Langyos". De ez én vagyok. Nyilván ha az ember jobban érti az eseményeket - lásd szinkron - akkor sok esetben jobban át is tudja élni. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Byee
2013. december 19. 13:20 #1094
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.12.19. 10:57)
Igen. Bár személy szerint engem az eredeti verzió sokkal jobban meg szokott hatni. A színészek eredeti hangjából sokkal több és erőteljesebb érzelem jön át, mint magyarul. Például az általad említett példa: én az eredetin bőgtem, a szinkronoson csak elkámpicsorodtam. Selma eredetiben sokkal keservesebben sírt. Meg amikor elvetélt. Na, az nagyon durva eredetiben. Le a kalappal a színésznő előtt. Magyarul meg olyan... "Langyos". De ez én vagyok. Nyilván ha az ember jobban érti az eseményeket - lásd szinkron - akkor sok esetben jobban át is tudja élni. smileeee.gif

Jó lenne, ha megtanulnám a nyelvet, de a tanulmányaim az angolhoz kötnek, pedig tanulhatnák kínait vagy németet is... smileeee.gif

Jut eszembe az egyik ismerősöm Törökországba költözött egy odavalósi férfi miatt, és át is vette az iszlám vallást, ha haza jön Magyarba egész nap imádkozik. Szerintem a szerelmük egy kicsit hasonul Szulejmán & Hürrem kapcsolatára, és ez így annyira szép.! blush.gif
2013. december 19. 13:30 #1095
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mini AJ @ 2013.12.19. 13:20)
Jó lenne, ha megtanulnám a nyelvet, de a tanulmányaim az angolhoz kötnek, pedig tanulhatnák kínait vagy németet is...  smileeee.gif 
Jut eszembe az egyik ismerősöm Törökországba költözött egy odavalósi férfi miatt, és át is vette az muszlim vallást, ha haza jön Magyarba egész nap imádkozik. Szerintem a szerelmük egy kicsit hasonul Szulejmán & Hürrem kapcsolatára, és ez így annyira szép.! blush.gif

Én is megtanulnék törökül, de nyelvi antitálentum vagyok. A némettel sokáig szenvedtem, míg középfokú nyelvvizsga lett belőle, most pedig angolozgatok, mert kéne még egy középfokú. Aztán a sorban a következő nyelv a spanyol. A török csak utána következne. laugh.gif
És az ismerősöd nem panaszkodik a kinti helyzetre? Nem kell nagyon belegabalyodni a témába (nem is szabad itt), nem is azért kérdem, csak kíváncsi vagyok.
- - -
Azt elfelejtettem írni, hogy az egyik kedvenc jelenetem most az volt, amikor a kis Bayezid ott "gügyögött" Szulejmán ölében/kezében. Annyira helyesek voltak. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Byee
2013. december 19. 15:06 #1096
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.12.19. 13:30)

Azt elfelejtettem írni, hogy az egyik kedvenc jelenetem most az volt, amikor a kis Bayezid ott "gügyögött" Szulejmán ölében/kezében. Annyira helyesek voltak. biggrin.gif

Amúgy engem mindig olyan rossz érzés fog el, mikor Mustafa meg Szulejmán aranyoskodnak, tudván hogy mi lesz a vége...sad.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, JadeB
2013. december 19. 16:06 #1097
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.12.19. 13:30)
Én is megtanulnék törökül, de nyelvi antitálentum vagyok. A némettel sokáig szenvedtem, míg középfokú nyelvvizsga lett belőle, most pedig angolozgatok, mert kéne még egy középfokú. Aztán a sorban a következő nyelv a spanyol. A török csak utána következne. laugh.gif
És az ismerősöd nem panaszkodik a kinti helyzetre? Nem kell nagyon belegabalyodni a témába (nem is szabad itt), nem is azért kérdem, csak kíváncsi vagyok.
- - - 
Azt elfelejtettem írni, hogy az egyik kedvenc jelenetem most az volt, amikor a kis Bayezid ott "gügyögött" Szulejmán ölében/kezében. Annyira helyesek voltak. biggrin.gif

Mostanában nem beszéltem vele sokat, de elmondása szerint nincs annyira jó világ ahol ő él. unsure.gif

Igen az nagyon tündéri volt, és az a mosoly a kőszívű szultán arcán. ♥ wub3.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. január 02. 11:13 #1098
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
BÚÉK mindenkinek. Remélem jól teltek azért a Szulejmán-mentes napok is. rohog.gif

Kevesebb, mint egy hét és folytatódik magyarul a sorozat. Várjátok már? rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Rasi97, Byee
2014. január 04. 17:03 #1099
Rasi97
Rasi97
visszatérő vendég
 
StátuszA barátok megosztják egymással a titkaikat. Ez tartja őket közel egymáshoz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.11.
Hozzászólás: 426
Csatolások: 83
Azonosító: 138488
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2014.01.02. 11:13)
BÚÉK mindenkinek. Remélem jól teltek azért a Szulejmán-mentes napok is. rohog.gif 
Kevesebb, mint egy hét és folytatódik magyarul a sorozat. Várjátok már? rohog.gif


BUÉK neked is !! smileeee.gif Én nagyon várom már tök izgi volt az előzetes thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. január 07. 23:36 #1100
Vik21
Vik21
visszatérő vendég
 
Státusz''Mi az, hogy nem tudtál róla? Akkor minek vagy?''
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.06.
Hozzászólás: 122
Csatolások: 0
Azonosító: 208376
Offline offline
Utólag is B.U.É.K mindenkinek smileeee.gif

Bocsi az inaktivitásért, de közbejött sok minden.

Nos szóval új év, új epizódok smileeee.gif


62. rész (török 32/1.rész) tartalma (2014.01.08):

Izabella hercegnő egyre nagyobb ellentéteket vált ki az uralkodócsaládnál. Miután Hürrem megfenyegeti őt, elhatározza, hogy dacból is megkedvelteti magát Ibrahimmal és Szulejmánnal. Persze asszonyaik ezt nem nézik jó szemmel. Malocsolu megszökteti Ármint az apjától és a Matrakosnál keresnek menedéket. Az emberrablás miatt, Józsua a lány apja panaszt akar tenni Ibrahim pasánál. Szulejmán egyre inkább elhidegül Hürremtől, aki érzi, valamit sürgősen tennie kell.


63. rész (török 32/2.rész) tartalma (2014.01.15):

Hürrem Szulejmán fülébe ülteti, hogy Izabella és Ibrahim közelebbi kapcsolatba kerültek egymással, miután a pasa megszánja a nőt, és templomba viszi, hogy gyónhasson. A hercegnő azonban a papnak elmondja, hogy halálhírét keltették, és fogságban tartják, majd a segítségét kéri, hogy vegye fel a kapcsolatot Grittivel. Szulejmán visszarendeli a hercegnőt a vadászházba, ahol Hürrem meglátogatja, és megfenyegeti. Ibrahim pasa eközben lebetegedik, attól a méregtől, amivel korábban Hürrem átitatta a könyvét.
70 oldal 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!