Starity

Lady Gagától 156 milliós nézettséget vett el a Youtube

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. február 01. 11:42 #1
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Justin Bieber, Kanye West, Nicki Minaj, Rihanna és egyéb a Universal kiadónál lévő előadók összesen egymilliárd megtekinséssel lettek szegényebbek. Így a lemezcég elvesztette nézettségének egyhetedét, emellett a Sony előadóitól is elvettek 850 millió nézettséget.
A teljes cikkhez kattints ide!
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2013. február 01. 11:50 #2
- törölt felhasználó -    
Nem vagyok benne a marketing világában, ezért nem tudhatom pontosan. Van olyan, aki szerint a youtube-os reklámok és egyéb netes reklámok hoznak hasznot? Szerintem nem, én az esetek 99,999%-ban lekattintom, illetve nem ösztönöz arra, hogy feltétlen vásároljak egy olyan terméket. Sőt még csak lemezt sem veszek, csak azért, mert van x millió ember, akinek ez vagy az tetszik.
Egyébként kit érdekel a nézettségük, az még nem jelenti feltétlen, hogy jó.
1 felhasználónak tetszik: Darkness
2013. február 01. 11:54 #3
acsgeorgina98
acsgeorgina98
•_•
 
StátuszByTheWay...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.24.
Hozzászólás: 5018
Csatolások: 3868
Azonosító: 181335
Offline offline
jaj te szegény most mi baja lesz biggrin.gif
2013. február 01. 11:54 #4
mse90
mse90
@bnormal cortexikid
 
Státuszaz emberiségért zokog
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.18.
Hozzászólás: 1878
Csatolások: 1438
Azonosító: 178057
Offline offline
Én arra vagyok kíváncsi, hogy milyen módszereket használnak a YouTube-nál ezek detektálására, és kiszűrésére? A buverálás legparlagibb módja talán a sima oldalfrissítés, mivel a nézettségszámot nem befolyásolja, hogy valaki végignézi-e az adott videót. De ha mondjuk felteszik feltételnek, hogy a videó x százalékának be kell töltődnie, akkor máris egy fokkal előrébb járnánk, mert akkor mondjuk nem milliós, csak százezres nézőszámot tudna egyetlen ember generálni, de attól még ugyanúgy el lehetne játszadozni ezzel, miután kitapasztalták az új rendszert.

Ez mondjuk csak az én paraszt logikám, nyilván egy felsőbb szintű hackelgetésről van szó, ami lehet, hogy nem is ezzel az alapgondolattal működik.
1 felhasználónak tetszik: Darkness
2013. február 01. 11:55 #5
- törölt felhasználó -    
NANE! SZEGÉNY! :"(((((
2013. február 01. 11:56 #6
Saphira
Saphira
 
Státusz<3 Vodafone McLaren Mercedes <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.31.
Hozzászólás: 685
Csatolások: 3
Azonosító: 195049
Offline offline
Érdekes. Én általában nem a nézettség miatt, hallgatok meg számokat, hanem hogy milyen is az a zene, ha jó akkor mindenféleképpen meghallgatom, akár akkor is ha 0 nézettsége van, engem az nem érdekel, hogy hány szász millióan nézték meg, mert ha rossz akkor így se úgy se fogom megnézni.
1 felhasználónak tetszik: Darkness
2013. február 01. 12:06 #7
ercsi2000
ercsi2000
|Undead Army|
 
Státusz"Rain rain won't go away. Cloud on my head every single day"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.29.
Hozzászólás: 1741
Csatolások: 50
Azonosító: 135409
Offline offline
ez gondolom olyan, mint ha itt rákattintunk a háttérre, és bejön az az r_hadt Tchibo oldal, amiből már marhára elegem van biggrin.gif
2013. február 01. 12:18 #8
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2169
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
azért tényleg érdekes, hogy egy egy videónak akkora nézettsége van, hogy hihetetlen másnak pedig alig alig
1 felhasználónak tetszik: Darkness
2013. február 01. 12:18 #9
nothingcanstopme
nothingcanstopme
Extinct ♥
 
StátuszIt's the time to know, it's the time to see, love is blasphemy ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.13.
Hozzászólás: 2351
Csatolások: 97
Azonosító: 133163
Offline offline
@wrestlingfan: Vannak. Mondjuk megnézi 1000 ember, abból staisztikailag is lesz egy hülye, aki elhiszi és rákattint, megveszi, ésatöbbi. Megnézik tízmillióan, ez már ezres nagyságrendű bevétel.
Amúgy maga a hír ezekről meg nem igazán új, már többször volt ebből botrány...
1 felhasználónak tetszik: Darkness
2013. február 01. 12:23 #10
Brandy
Brandy
♥Pizza♥
 
Státusz❤TheWalkingDeath❤Acotar könyv sorozat❤ASH könyv sorozat❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.02.
Hozzászólás: 5328
Csatolások: 379
Azonosító: 148501
Offline offline
Hát ez szívás de rolllllleee egyet értek mert tényleg érdekes hogy egy videónak sok nézettsége van!
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2013. február 01. 12:25 #11
Brandy
Brandy
♥Pizza♥
 
Státusz❤TheWalkingDeath❤Acotar könyv sorozat❤ASH könyv sorozat❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.02.
Hozzászólás: 5328
Csatolások: 379
Azonosító: 148501
Offline offline
más videokat meg épp hogy meg néznek
2013. február 01. 12:28 #12
sewenteen
sewenteen
Kapitány Úr
 
Státuszvakarom a végbelem nánánáná
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.14.
Hozzászólás: 1138
Csatolások: 632
Azonosító: 129210
Offline offline
pont a Heartless-t hallgattam most youtubon!biggrin.gif
Amúgy ebben van valami, hogy a nagy nézettség jobba noda vonza a youtubozókat, mert én is ha egy előadónak eddig nem hallgattam meg egy számát, de látom ,hogy mondjuk 80 millióra rúg a megtekintédek száma, akkor én is oda kattintok, hogy mitől ilyen poppuláris! (persze a reklámokat amikkel kiverik a szemem én is letojom)
Amúgy félelmetes, hogy valaki 16 évesen ennyire benne legyen a hacker világban, és értsen hozzá.....egyszer még úgy is bekasztlizzák valami csalás miatt!

Mellesleg a gangnam stylnak nem derült ki, hogy csalás az az 1 milliárd nézettség?
Azon sem lepődnék meg, mert annyira nem jó az a szám, mint amilyen iramban növekszik a nézettsége még mindig!
2013. február 01. 12:30 #13
- törölt felhasználó -    
Statisztikailag biztos vannak, akik a reklám után vásárólnak, de akkor a netes reklámoknak az ára valahol a semmi és az elenyésző között kell lennie, mind az előállítás és mind a reklámhely tekintetében, mert szerintem csak azért mert a videó kezdetére betesznek valamit, még nem gondolnám, hogy százalékos arányban az egyéb reklámokkal összevetve behozná az árát, és hogy ezt most megdobták a nézettséget egy kicsit abból én még nem látom a hasznot.
Azon is néztem nagyot, amikor kitalálták, hogy kiviszik a tözsdére a facebookot, holott nincs produktuma, csak az a pár reklám, amit szintén nem veszek figyelembe és az 1000 $/star, amit a like-olos oldalukért fizetnek. (ez már csak egy utó megjegyzés lenne)
2013. február 01. 12:32 #14
rek4
rek4
 
Státusz"Nem az a fontos, hogy a madár hányszor csap a szárnyával, hanem, hogy íveljen."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.17.
Hozzászólás: 891
Csatolások: 459
Azonosító: 160752
Offline offline
Elég szívás, hogy eddig ilyen megtörténhetett.
2013. február 01. 12:40 #15
sewenteen
sewenteen
Kapitány Úr
 
Státuszvakarom a végbelem nánánáná
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.14.
Hozzászólás: 1138
Csatolások: 632
Azonosító: 129210
Offline offline
Amúgy én most megnéztem azoknak a vieóknak a megtekintés számát, amiket úgy nagyjából fejből tudtam, és nem látok változást, szóval akkor lehet, nem a hivatalos klipektől vették el a nézettségi számokat? De annak meg akkor mi értlme lett volna?
mert a Beat it, They Don't Care About Us, Bad romance, Telephone, heartless, Firework....(és még tudnék írni többet is) nézettségi számai változatlanok
2013. február 01. 12:50 #16
mse90
mse90
@bnormal cortexikid
 
Státuszaz emberiségért zokog
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.18.
Hozzászólás: 1878
Csatolások: 1438
Azonosító: 178057
Offline offline
Idézet (wrestlingfan @ 2013.02.01. 12:30)
Statisztikailag biztos vannak, akik a reklám után vásárólnak, de akkor a netes reklámoknak az ára valahol a semmi és az elenyésző között kell lennie, mind az előállítás és mind a reklámhely tekintetében, mert szerintem csak azért mert a videó kezdetére betesznek valamit, még nem gondolnám, hogy százalékos arányban az egyéb reklámokkal összevetve behozná az árát, és hogy ezt most megdobták a nézettséget egy kicsit abból én még nem látom a hasznot.
Azon is néztem nagyot, amikor kitalálták, hogy kiviszik a tözsdére a facebookot, holott nincs produktuma, csak az a pár reklám, amit szintén nem veszek figyelembe és az 1000 $/star, amit a like-olos oldalukért fizetnek. (ez már csak egy utó megjegyzés lenne)

Nem becsülném alá a netes reklám erejét, nyilván maga a tény, hogy a facebookot ki lehetett vinni a tőzsdére, és értéke van, miközben valóban csak a reklámokból jön neki bevétel, mutatja, hogy itt nem üresben megy a játék.

A netes reklámnak ugyanannyi értelme van, mint a hagyományos, plakátos vagy televíziósnak. Nyilván, ha egy óriásplakát nem győz meg arról, hogy végy egy vázát, akkor egy internetes link sem fog. De, egy óriásplakát nem is fog egy kattintással rögtön a vázát gyártó cég honlapjára vinni, és nem is fog olyan reklámokat kitenni az általad látogatott oldalakra, amire szerinte az internetes előzményeid szerint vevő lennél (igen, ez ténylegesen így működik). Legtöbben persze maximum csak véletlenül kattintunk rá az efféle felhívásokra, ami nem nehéz, mivel az reklámozó oldalak általában már magukért a kattintásokért kapnak pénzt, így igyekeznek úgy betenni a reklámot, hogy esélyed se legyen kikerülni őket. Ettől függetlenül most, hogy az internet népszerűségben már átvette a tévé felett a hatalmat, a cégeknek sokkal jobban megéri ezt a médiumot használni, ha valamelyik terméküket szeretnék promótálni. pardon.gif
2013. február 01. 13:04 #17
- törölt felhasználó -    
Remélem nem tűnök értetlennek, csak még mindig csodálkozom, hogy jóformán a semmiből is pénzt tudnak csinálni egyesek. Szoktam vásárólni neten, de azt legalább egy két órás keresgélés és ár-érték összehasonlítás előz meg, szóval nekem ez is furcsa, hogy van olyan, aki csak kattint egyet és vásáról, mondjuk nem valószínű, hogy egyező anyagi helyzetben lennék vele.
2013. február 01. 13:15 #18
Récy98
Récy98
 
StátuszWake me up when September ends
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 2574
Csatolások: 99
Azonosító: 175977
Offline offline
Szeggény.... -.-
2013. február 01. 13:15 #19
LadyAly
LadyAly
Mama Roach
 
Státusz♥★Love★♥ Viva La Cucaracha
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.02.25.
Hozzászólás: 3202
Csatolások: 7322
Azonosító: 88389
Offline offline
Wow, nahát nem tudtam, hogy iylen is van. Nagyon jó kis cikk lett. Szerintem teljesen jogos a YT döntése. smileeee.gif
2013. február 01. 13:20 #20
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9303
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Nagyon érdekes cikk! Csak ámulok-bámulok, hogy mik vannak a nagyvilágban, amikről fogalmam sem volt. Azért remélem, Gaga nem emiatt a hír miatt bőgött így biggrin.gif
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!