Starity

A legszebb és legcsúnyább városok

16 oldal 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. október 16. 20:44 #121
Norther
Norther
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.17.
Hozzászólás: 4
Csatolások: 0
Azonosító: 202074
Offline offline
öcsém ..van akinek Párizs a kedvenc országa xd Nothing to do here..
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. október 16. 20:48 #122
- törölt felhasználó -    
Egy utazással foglalkozó cég felmérte, hogy ügyfelei mely városokat részesítik előnyben, valamint mely helyeket hanyagolják inkább, ha utazásra adják a fejüket.

Nincs ezzel a cikkel semmi baj. Nyílván minden településnek vannak a szépségei, ahogy repla helyei is. Tudjuk jól, hogy New York, Párizs és London sem 100%-ig pompa, ahogy egy Timbuktu, Kairo sem 100%-ban porfészek. Noha nem is oda viszik a turistákat. A világ bármely városában vannak erős szélsőségek. Gazdag negyedek, csilivili szállodák, komplexumok, nevezetes műemlékek, szép parkok és sajnos mindennek az ellenkezője. Abban biztos vagyok, hogy a turisták, utazási irodák, utazásszervezők itt több szempontot is szem előtt tartottak. Közbiztonség, látnivalók és nevezetességek, azok állapota, infrastruktúra és életminőség, szolgáltatások és azok minősége, ellátás, személyes tapasztalatok etc. Nem kizárt, hogy pölö egy Caracasnak is vannak olyan részei, amitől leesne az állunk, de a turistákat olyan helyre viszik, (ha már fizetett érte, nem keveset) ahol van látnivaló, valamilyen műemlék és biztonságos a környék. Most miért vigye az idegenvezető a turistát egy jelentéktelen helyre? Vagy oda, ahol simán kirabolhatják, megverhetik, megölhetik. Mellesleg a legcsúnyább kategóriába eső városok a képeslapokon is hasonló panorámával köszönnek vissza (meg lehet nézni a guglin'!) és az utazási irodák prospektusaiban, katalógusaiban is ezek a képek láthatóak. Nem árulnak zsákbamacskát. Európában érthető okokból sokkal több nevezetesség van, mint bármely más kontinensen. Már csak ezért sem kérdéses, hogy főleg miért éppen európai államok nagyvárosai szerepelnek az élvonalban. Jobb a közbiztonság is, mint mondjuk Dél-Amerikában. New York, Los Angeles és hasonló hypeolt városokban van 1-2 igazi nevezetesség, amik csak azért olyan népszerűek, mert állandóan lehet őket filmekben látni, róluk hallani, de semmi művészeti értékük, semmi múltjuk, semmi építészeti specifikációjuk. Talán ezért sem fértek be a 10 legszebb közé. Helyes. Nincs is ott keresnivalójuk.
4 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Pöttömke, Lizania, Beyla
2013. október 16. 21:04 #123
Reni005
Reni005
❤️
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.27.
Hozzászólás: 3035
Csatolások: 62
Azonosító: 204641
Offline offline
Norther! Véletlenül rosszul írtam! Problem?! Ne szólj bele! wink.gif
2013. október 16. 21:06 #124
DettyBetta97
DettyBetta97
 
StátuszDon't stop the party<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.02.
Hozzászólás: 1023
Csatolások: 0
Azonosító: 164675
Offline offline
Szerintem Prága a legszebb város mind közül heart.gif
2013. október 16. 21:22 #125
Claudiia1997
Claudiia1997
új tag
 
StátuszWe meet again don't know when don't know where but i know we'll meet again...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.28.
Hozzászólás: 93
Csatolások: 0
Azonosító: 207498
Offline offline
Hogy lehet egy városra azt mondani hogy csúnya?
A Földön mindennek megvan a maga szépsége, és lehet hogy egy-egy képen mások azt látják hogy milyen csúnya, de azok az emberek akik ott élnek látják a szépségét, és szerintem ez épp elég. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Lizania
2013. október 16. 21:22 #126
hedi2001
hedi2001
visszatérő vendég
 
Státuszwe run away from things we can't even see well
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.16.
Hozzászólás: 200
Csatolások: 2
Azonosító: 191665
Offline offline
Bécs miért nincs a legszebbek között?
2013. október 16. 21:25 #127
Mercy06
Mercy06
visszatérő vendég
 
Státuszprimadonna girl <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.19.
Hozzászólás: 390
Csatolások: 0
Azonosító: 164106
Offline offline
Budapest nem szép. tiszta kosz, és rendezetlen. csak a főbb helyeket rendezik. 10 évig ott laktam, de utáltam.. most Németországban lakok egy kicsit nagyobb városban mint Pest és összehasonlithatatlan a kettő.

Velencében voltam már többször is, és még mindig a kedvencem.smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Lizania
2013. október 16. 21:41 #128
Eszti0305
Eszti0305
szjger.♥
 
StátuszKORN
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.28.
Hozzászólás: 1039
Csatolások: 3
Azonosító: 201010
Offline offline
Én egyáltalán nem tartom véletlennek,hogy New York,Los Angeles,és a hasonló nagyvárosok nem kerültek fel a listára.Oké,hogy nyüzsi,élet,meg este szép,mert minden világít,de egyébként szimpla betondzsungel az egész... unsure.gif Budapesten milliószor szebb látnivalók vannak,míg az előbb említett amcsi' városokban a felhőkarcolókon kívül (ami lássuk be,nem egy nagy csoda),hát nem igazán.Kishazánk fővárosában micsoda gyönyörű stílusú építmények vannak,pl.Budai vár,Parlament stb. A csipkés kőoszlopok és a hatalmas,díszes építmények az én szememnek sokkal kellemesebbek,mint egy betondzsungel,ahol már az én falusi szemem áhítozna egy kis természetes ződ' iránt.XD Vagy netalántán Kanada,Írország is jobban vonz,mint bármilyen hatalmas nagyváros.

Arról,hogy Budapest koszos,ki tehet? Szerintem ha mindenkiben lenne annyi,hogy nem csak azt mondogatja,hogy teli van szeméttel,hanem ha a kuka közelében meglát egy zacskót is akár,és belehelyezi a szemetesbe,akkor talán nem tartanánk itt.Lehet mondani,hogy "én mások után nem takarítok",de ha valaki volt olyan h*lye,hogy eldobta,akkor te legyél annyira intelligens,hogy felveszed azt.Most nem azt mondom,hogy lépten-nyomon minden hulladékot te gyűjtögess össze,de ne csak beszéljünk,hanem tegyünk is valamit...
3 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Pöttömke, Lizania
2013. október 16. 21:43 #129
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9303
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Reni005 @ 2013.10.16. 20:28)
Párizs a kedvenc országom! smileeee.gif


Párizs város, mégpedig főváros - és nem ország.
6 felhasználónak tetszik: Eszti0305, Sally Sparrow, Fan-ily6889, Beyla, Pöttömke, Lizania
2013. október 16. 21:45 #130
Melindalol
Melindalol
 
StátuszSzép volt fiúk ha már nem mehettünk aranyért akkor elhoztuk a bront.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.11.
Hozzászólás: 825
Csatolások: 0
Azonosító: 152743
Offline offline
Mercy06 igazad van hogy "koszos" de németország teljesen másképp áll hozzá ehhez és attól függetlenül hogy "koszos" még szép.Amúgy meg én vagy csak olyan helyeken járok ahol nincs sok szemét vagy csak nem erre fújja a szél.
2013. október 16. 22:04 #131
- törölt felhasználó -    
Ezek közül csak Párizsban voltam, de egyértelműen a legszebb városnak mondhatom ahol valaha voltam! Lenyűgözött az életérzés, az hogy mindenhol parkok vannak és a parkokban mindenhol emberek pihennek a pázsiton, olvasgatnak, salátát esznek, élvezik az életet. Illetve tetszettek a kávézók, éttermek is ahol mindenki a teraszon ült, frissen ették a francia péksüteményeket, isteni illatok szálltak mindenfelé. Illetve a francia nők stílusa is.. Mindenki lenge szoknyákban, finom sálakkal, a legcsinosabb táskákkal a vállukon. Nagyon megéri ellátogatni, nagy élmény. Persze nem csak ezek miatt, rengeteg látnivaló van.. De nekem ezek maradtak meg főleg smileeee.gif
2013. október 16. 23:00 #132
Little Dreamer
Little Dreamer
visszatérő vendég
 
StátuszSassy little minx (:
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 143
Csatolások: 0
Azonosító: 158799
Offline offline
Párizs második, na ne vicceljetek....
Jó a marketingje, az tény, de egyáltalán nem tartozik a legszebb városok közé és erre egyre többen kezdenek rájönni, mostanában csupa olyan szavazást látok, ahol Budapest is lekörözni Párizst... és igazuk is van. Közbiztonság ott se sok van és a tisztaságban sem jeleskedik...
Róma ezerszer szebb... Persze mivel volt már benne egy olasz város, ezért nem tettek többet a listába, holott elég sok olasz város simán verné Párizst... Prága meg tényleg szép, de a fővároson kívül más városok is léteznek ám, pl. Ceski Krumlov gyönyörű.
1 felhasználónak tetszik: Lizania
2013. október 16. 23:02 #133
Little Dreamer
Little Dreamer
visszatérő vendég
 
StátuszSassy little minx (:
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 143
Csatolások: 0
Azonosító: 158799
Offline offline
Budapest egyáltalán nem olyan szemetes...a legtöbb főváros ennél sokkal szemetesebb. Bár Németország, Ausztria vagy a Balti államok rendezettebbek az tény.
2013. október 16. 23:09 #134
Little Dreamer
Little Dreamer
visszatérő vendég
 
StátuszSassy little minx (:
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 143
Csatolások: 0
Azonosító: 158799
Offline offline
"a felhőkarcolókon kívül (ami lássuk be,nem egy nagy csoda)"

hát szerintem egy felhőkarcoló elég nagy csoda:) Azért igenis nem semmi megtervezni és megépíteni valamit ami többszáz méter magas. Nem tudom láttál-e már felhőkarcolót, de elég lenyűgöző látvány. Hát mégha a tetején állsz:) Bár a történelmi épületeket én is jobban szeretem. New Yorkban azokból is akad pár, de persze a felhőkarcolók miatt nem ezek adják a város arculatát.
2013. október 17. 04:55 #135
Bamby
Bamby
visszatérő vendég
 
StátuszKing of Pop, Rock and Soul ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.27.
Hozzászólás: 260
Csatolások: 0
Azonosító: 139696
Offline offline
én helyből elsőnek London-t választanám pff biggrin.gifD
2013. október 17. 13:31 #136
csibu
csibu
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.15.
Hozzászólás: 445
Csatolások: 0
Azonosító: 183631
Offline offline
New York miért nincs itt? sad.gif
2013. október 17. 13:36 #137
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Little Dreamer @ 2013.10.16. 23:09)
"a felhőkarcolókon kívül (ami lássuk be,nem egy nagy csoda)"
hát szerintem egy felhőkarcoló elég nagy csoda:) Azért igenis nem semmi megtervezni és megépíteni valamit ami többszáz méter magas. Nem tudom láttál-e már felhőkarcolót, de elég lenyűgöző látvány. Hát mégha a tetején állsz:) Bár a történelmi épületeket én is jobban szeretem. New Yorkban azokból is akad pár, de persze a felhőkarcolók miatt nem ezek adják a város arculatát.

Én láttam már, igaz Londonban. A Canary Wharfnál kb. tudja úgy érezni magát az ember, mintha nem Európában, hanem Amerikában lenne. Érdekes, hogy van Londonnak egy ilyen része is, de speciel ezek az üvegmonstrumok nekem sem tetszenek és én sem látok bennük túl sok művészit vagy szépséget. de ez én vagyok.
2013. október 17. 13:55 #138
Eszti0305
Eszti0305
szjger.♥
 
StátuszKORN
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.28.
Hozzászólás: 1039
Csatolások: 3
Azonosító: 201010
Offline offline
Idézet (Little Dreamer @ 2013.10.16. 23:09)
"a felhőkarcolókon kívül (ami lássuk be,nem egy nagy csoda)"
hát szerintem egy felhőkarcoló elég nagy csoda:) Azért igenis nem semmi megtervezni és megépíteni valamit ami többszáz méter magas. Nem tudom láttál-e már felhőkarcolót, de elég lenyűgöző látvány. Hát mégha a tetején állsz:) Bár a történelmi épületeket én is jobban szeretem. New Yorkban azokból is akad pár, de persze a felhőkarcolók miatt nem ezek adják a város arculatát.

Igazából ezt úgy értettem,hogy az én szememnek legalábbis nem olyan szemetgyönyörködtető,mint valami történelmi építmény.Ettől függetlenül persze,én sem utasítanám vissza az ajánlatot,ha egy ilyen felhőkarcolót megleshetnék,de engem ez a világ nem igazán vonz smileeee.gif
2013. október 17. 14:08 #139
TheWiraag
TheWiraag
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.14.
Hozzászólás: 195
Csatolások: 0
Azonosító: 147234
Offline offline
Velencében és Lisszabonban voltam, és nem túlzás ami itt le van írva..mindkét város gyönyörü. smileeee.gif
Párizsba mindig is el akartam menni, Rio de Janeiro-ban szintén. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Lizania
2013. október 17. 14:25 #140
Cheral
Cheral
visszatérő vendég
 
Státusz,,We were born to die." ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.10.
Hozzászólás: 429
Csatolások: 24
Azonosító: 213214
Offline offline
Rio De Janiero. ♥
16 oldal 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!