Starity

Öt megdöbbentő tragédia, amit a közösségi médiának köszönhetünk

12 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. október 29. 18:40 #21
Genevieve
Genevieve
Marina's diamond
 
Státusz-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.30.
Hozzászólás: 7773
Csatolások: 6753
Azonosító: 210902
Offline offline
Mindegyik eset szörnyű. Már az első történetnél tátva maradt a szám, iszonyú hogy milyen hatással vannak az emberekre a különböző közösségi oldalak.
2013. október 29. 18:41 #22
- törölt felhasználó -    
Szerintem a mai világban az az egyik legfájdalmasabb dolog, hogy az emberek 1-2 lájkért és követőért eladják a büszkeségüket és a becsületüket. Ettől lesznek olcsók és közönségesek. Távol álljon tőlem, hogy most másokat minősítsek, de mikor a cikket írtam, végig az járt a fejemben, hogy azok a 12-13 éves lánykák, akik egy szál bikiniben pózolnak és megosztogatják a képüket a sok perverz állat üzenőfalán, hogy "lájk? :3 ne a hivatkozást, hanem a képet<333:$", miért akarnak ilyen görcsösen beékelődni a "nagyok" közé - akik egyébként sírnak napi 24-ben, hogy a pasik milyen szemetek, mert csak kihasználják őket. (Ez a mondat nem a nők ellen irányult, természetesen fordítva is igaz.) Aki kiteszi az egész berendezést az internetre, ahonnan az életben nem lesz letörölhető, annak miért sír a szája? És a folyamatos önsajnáltatás, öngyilkos leszek így, öngyilkos leszek úgy. Baromira unalmas már. Nagy szerelmi drámák, szakítások, két órával később meg már mással van kapcsolatban. Aki pedig nem játssza ezt a játékot, kiközösítik. Az interneten sztárnak lenni annyit ér, mint fingnak lenni a legbüdösebb csatornában. Undorító ez az egész rendszer, és nagyon büszke vagyok magamra, hogy a legkisebb szinten sem keveredtem bele ebbe. "Lájk és kiírom az üzenőfaladra, hogy szeretlek" - jó nagy súllyal bír ez a szó manapság...
6 felhasználónak tetszik: hayley4, Genevieve, Beyla, Szandi0820, Jolie_77, Fan-ily6889
2013. október 29. 18:43 #23
ciel
ciel
Carat
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.02.
Hozzászólás: 2897
Csatolások: 0
Azonosító: 163123
Offline offline
Ez a cím... nem hiszem, hogy az internetet kellene okolni mindezekért. Aki okosan használja, azzal biztosan nem fog ilyesmi történni. Ezeknek az "áldozatoknak" (nem tudom mit mondja rájuk) biztos volt valami bajuk a fejükben. Én azt mondom, hogy előbb-utóbb, ha nem is az internet által, de valahogy kiütközött volna náluk a probléma. Csak könnyű ráfogni az internetre. Akinek van esze, az nem használ ilyen ask.fm féle oldalakat, mert egyértelmű, hogy milyen szándékból készültek. Akinek meg rondákat írnak, az törölje le magát. Lehet tenni azért, hogy a dolgok ne fajuljanak el.
Olyan ez, mint például a függőség. Nem kell megvárni, míg az ember teljesen a rabja lesz az adott dolognak. Mértékletesség, én csak ezt tudom mondani.
3 felhasználónak tetszik: janet7, Candy Love, Jolie_77
2013. október 29. 18:44 #24
missbabucii
missbabucii
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.12.
Hozzászólás: 353
Csatolások: 0
Azonosító: 213339
Offline offline
úgyértem h ha ilyen gonosz és beteg emberek nem lennének, ezerszer jobb lenne!! mert ezek az oldalak nagyon is jók lennének arra h tartsák a kapcsolatot, vagy netán ingyen beszéljenek, de sajnos eggyes emberek még ezt is bántásra használják!! sajnos a beteg, idióta és bunkó emberek itt élik ki a gonoszságokat amit kapnak!!
2013. október 29. 18:45 #25
AnymButterfly
AnymButterfly
 
Státuszhttp://aniaweria.tumblr.com/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.23.
Hozzászólás: 860
Csatolások: 1
Azonosító: 165763
Offline offline
Mert vannak "okos emberek" a világban, azért... dry.gif
2013. október 29. 18:46 #26
lA-dONNA
lA-dONNA
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.05.
Hozzászólás: 2940
Csatolások: 110
Azonosító: 144776
Offline offline
Igazából itt a baj nem is az internettel van, mert azt ugye eredetileg a dolgok leegyszerűsítésére találták ki, hanem az emberekkel, és azzal a sok szabadon rohangáló elmebeteggel... olyanok pedig már 100, 1000 éve is voltak, szóval itt magával a fajjal vannak gondok, de persze könnyebb egy ilyen mesterséges valamire fogni az egészet rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: janet7, Candy Love
2013. október 29. 18:47 #27
- törölt felhasználó -    
Nagyon érdekes és durva cikk lett. Nem értem, miért gondolják a tinik, hogy az élet a Facebook-on zajlik. Én csupán azért megyek fel erre a mesés közösségi oldalra, hogy beszélgessek emberekkel, vagy éppen elkérjem a leckét. Az, hogy valaki ott él, és úgy ír ki mindent erre a közösségi portálra, mintha a naplója lenne, nem éppen jó dolog. Az viszont nagyon durva, hogy valaki ölni tud azért, mert nem internetezhet.
Eddig is tudtam, hogy egy elcs*szett társadalomban élek, de, hogy ennyire el legyen szúrva a világ, azt nem gondoltam. o.O sad.gif
2013. október 29. 18:52 #28
cintia0023
cintia0023
everybody needs a little poison ivy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.01.24.
Hozzászólás: 6399
Csatolások: 1056
Azonosító: 85065
Offline offline
Az az igazság, hogy bár használom napi szinten az internetet, valahogy könnyebbnek érezném a mindennapokat, ha az emberek kicsit elhatárolódnának az egész virtuális világtól. Persze, rengeteg segítséget jelent, de régen is ugyanúgy boldogok, és valamivel kiegyensúlyozottabbak voltak az emberek, internet nélkül. Itt annyira fontos a társadalmi rang, kinek mennyi "barátja" van, miket és hol lájkol. Sok ember kezében állandóan ott van a telefon, és 0-24ig megy a facebook. Nem állítom, hogy én nem szoktam megnézni telefonról, de maximum 1-2x, 5 perc erejéig (kényelmetlen telefonon visszaírogatni, meg annyira nem érdekel, hogy mit írogat ki a sok életunt ember), de utálom az olyan embereket, akiknek a kezükből nem lehet kiverni a telefont, mert rá vannak tapadva a fészbukra és társaira...
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2013. október 29. 18:52 #29
xMilesss
xMilesss
sztármániás
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.27.
Hozzászólás: 3655
Csatolások: 3236
Azonosító: 194820
Offline offline
Undorító. Ezt az Ask.fm-et el se kellett volna kezdeni, nekem is csomó ismerősöm regisztrált oda, és csak azt látom, hogy vagy beszólogatnak nekik, vagy pedig írják, hogy de megd*gnák őket. 12-15 évesek, könyörgöm! És a 'kérdező' se lehet több, ha ilyet ír egy lánynak. Utána pedig jön az, hogy 'névtelenül én is bátran pofáznék', de élőbe meg se szólalnak. Undorító ez az oldal.
A Facebook is jó lenne, ha nem arról szólna, hogy melyik tizenéves lány posztolgatja ki a fürdőruhás képeit. Attól meg rohamot kapok, hogy csinálnak egy tükrös képet és kiposztolják egy oda nem illő idézettel... A másik kedvencem meg a szerelmi bánatos kiírás. Nem hinném, hogy erre találták volna ki ezt a közösségi oldalt.
2013. október 29. 18:52 #30
- törölt felhasználó -    
adom! smileeee.gif nagyon jó cikk lett wink.gif heart.gif
2013. október 29. 18:53 #31
x Maite_Sandra x
x Maite_Sandra x
anxious kitty
 
StátuszHope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.10.
Hozzászólás: 3074
Csatolások: 76
Azonosító: 143003
Offline offline
Az ilyen rohadék embereket de gyűlölöm.. Pár szóval gyilkolhatnak le embereket. Ha így vesszük, ez bűncselekmény.
2013. október 29. 18:54 #32
- törölt felhasználó -    
istenem ilyet. de a cikk az jó
2013. október 29. 18:54 #33
linna
linna
♥ Brian&Justin ♥
 
Státusz~Oberyn was dead, but I never forget him!~ ♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.03.
Hozzászólás: 4901
Csatolások: 0
Azonosító: 164721
Offline offline
Tanulságos és megdöbbentő cikk.
Engem személy szerint az ilyenek sosem tudnának a halálba sodorni...
2013. október 29. 18:54 #34
tothbogi
tothbogi
visszatérő vendég
 
StátuszEddieRedmayne<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.30.
Hozzászólás: 144
Csatolások: 0
Azonosító: 212744
Offline offline
elég érdekes meg beteg dolgok. hihetetlen hogy valaki ilyesmire képes.meg az az öngyilkos dolog... remélem az előidázők ilyenkor mélyen magukba szállnak.... gusztustalan:/
2013. október 29. 18:54 #35
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2744
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Dijus, ez a cikk valami fantasztikus lett, jobb, mint amilyennek vártam és nagyon örülök, hogy Kortuék is belementek, mert nagyon jó munkát végeztél, hálás köszönet érte meghajolo.gif
2013. október 29. 18:56 #36
JadeB
JadeB
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.18.
Hozzászólás: 2865
Csatolások: 75
Azonosító: 200398
Offline offline
A cikket és a hozzászólásokat olvasva mennyi, mennyi név ugrott be, hogy hoppá! Ez is, meg ez is azt csinálja. Nem tudom felfogni attól miért lesz menőbb valaki, hogy 2000 ismerőse van és jobb esetben a felét ismeri?! Legszívesebben magamat lőném le, amikor olvasom, hogy: "Az első lájkolóval 2 hétig kapcsolatban leszek." wtf?! o.o Nem tudom, hogyan lehetnek ilyen buta emberek. Az meg a másik, hogy minden sz*rt ki irosgálnak, aminek semmi, de semmi értelme nincsen.
Az egyik osztálytársam is állandóan azt posztolja kifelé, hogy neki mekkora szerelmi bánata van és hogy már nem bírja tovább és mindenféle depressziós hangvételű üzenet. 14 évesen... De persze a bikinis, meg a csöcskirakós képet tudja felfelé töltögetni. Nem mondom, hogy rossz találmányok a közösségi oldalak, mert azokkal nincs semmi baj. Az emberekkel akik megszállottként használják, na azokkal vannak komolyabb problémák.
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Szandi0820
2013. október 29. 18:57 #37
Törpemókus
Törpemókus
Tʜᴇ Bᴀʟᴛɪᴄᴘᴜғғ Bᴏʏs
 
Státusz"Strong people don't put others down - they lift them up."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.04.
Hozzászólás: 3398
Csatolások: 158
Azonosító: 179420
Offline offline
Hát ez nagyon durva... szomorú, hogy egy ilyen társadalomban kell hogy felnőjek. sad.gif
2013. október 29. 18:57 #38
kreka33
kreka33
visszatérő vendég
 
StátuszMiért ne?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.14.
Hozzászólás: 185
Csatolások: 0
Azonosító: 200169
Offline offline
Igen, mondjuk ez egy eléggé durva helyzet. -.- Mondjuk, eddig is leakartam egy-két dolog miatt tagadni a generációm, de ez már túlzás. Facebookot, Ask.Fm-et, meg Twittert ha hónaponta egyszer benyomok. Mondjuk még a Tumblr jó, ugyanis, az ismerőseim közül egyik sem tudja, hogy nekem van és mondjuk én normálisan használom... De én nem lőném le a saját szülőmet, se másét, azért mert eltilt a nettől... megcsinálták egyszer, mikor arra jöttek be, hogy sírva nézem a bántó leveleket. Nem bántam. Csak segíteni akarnak. Dehogy lelőjem azt, aki életet adott? Ez meg van hibbanva?
2013. október 29. 18:58 #39
Vikikee4
Vikikee4
♡Angel-chan♡
 
Státusz„Légy bátor, harcolj, amiben hiszel és váltsd valóra az álmaidat!” - Jared Leto
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.27.
Hozzászólás: 1203
Csatolások: 0
Azonosító: 200960
Offline offline
Én mindig is tudtam, hogy ezeknek semmi értelme! Ask.fm-re regisztráltam, mert minden osztálytársam szekált, hogy nekem miért nincs. Egy hét után töröltem is magam. Facebook pedig csak 13 (ha jól tudom) év felett engedélyezett. Nekem pedig van egy csomó 8 éves ismerősöm! Akkor ez most, hogy van? Meg miért nem tudnak ezek nélkül élni? Én naponta felnézek egyszer (max 2) mégis jól megvagyok. A mai generáció pedig ezen nő fel...11 éves (öcsém osztálytársai) ismerőseim azon veszekszenek ki lopta el a pasijukat. Én anno ennyi idősen azon fakadtam ki, ha barátnőm barbie babájának szebb haja volt...Twitterről meg Tmblerről már ne is beszéljünk. Nekem semmi bajom a normális használókkal, de ez már beteges, amit a mai társadalom művel! És ez csak egyre rosszabb és rosszabb lesz... :\
2013. október 29. 19:00 #40
- törölt felhasználó -    
Idézet (xMilesss @ 2013.10.29. 18:52)

A Facebook is jó lenne, ha nem arról szólna, hogy melyik tizenéves lány posztolgatja ki a fürdőruhás képeit. Attól meg rohamot kapok, hogy csinálnak egy tükrös képet és kiposztolják egy oda nem illő idézettel... A másik kedvencem meg a szerelmi bánatos kiírás. Nem hinném, hogy erre találták volna ki ezt a közösségi oldalt.

Én még azon tudok kiakadni, mikor egy 13 (!!) éves lány felrakja a képet, hogy "sweet 13", és írják a kommenteket, hogy megd*gnák. Az csak ráadás, hogy ez a lány végig"lájkolta" a hozzászólásokat.
Az pedig a másik dolog, hogy valaki feltesz egy képet, majd odaírja, hogy "sz*r lett". Ilyenkor annyira megkérdezném, hogy akkor miért is teszi fel... De nem, mert ilyenkor jönnek a kis csitrik - már elnézést - nagy "barátnői", akik megvédik imádott barátnőjüket.
A szerelmi bánatos kiírásokra pedig annyi, hogy van egy osztálytársam, aki amúgy jó barátnőm is, és folyton írja ki a depis idézeteket, aztán még ő mondta nekem - tudhatod, hogy nem írok ki semmit -, hogy "ne sajnáltassuk magunkat". Mi az a többesszám? Én, aki legutoljára 2010-ben írtam ki valamit fészbúkra, azt is rég letöröltem? Én sajnáltatom magam? Igen, mert az, hogy "depi vagyok, öngyi leszek", elfogadható a mai társadalomban, nem? unsure.gif
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Fan-ily6889
12 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!