Starity

Öt megdöbbentő tragédia, amit a közösségi médiának köszönhetünk

12 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. október 29. 19:00 #41
wish of happiness
wish of happiness
visszatérő vendég
 
StátuszI hope you had time of your life....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.15.
Hozzászólás: 282
Csatolások: 1
Azonosító: 180419
Offline offline
Ez egy roppant érdekes és figyelem felkeltő cikk lett.Sajnos sok ilyen eset történik még ezen kívűl :/ Nézzük például Amanda Tod-dal is,öngyilkoságot követett el..Ebben tényleg néhányan örömüket lelik,főleg kamasz korban amikor szurka piszkálják a másikat.Ilyen minden osztályban van..aki ezt teszi annak csak gratulálni fogok.Leírja saját magát...hogy mekkora egy senki sőt azt is,hogy hogy nevelték.:/ sad.gif
2013. október 29. 19:02 #42
PinkBarbie
PinkBarbie
Little Butterfly
 
StátuszXiumin-ka tánca ♥ https://www.youtube.com/watch?v=mTFJlkDw6yk
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.13.
Hozzászólás: 1975
Csatolások: 0
Azonosító: 177766
Offline offline
Bele se merek gondolni, hogy mi lesz pár év múlva...:S Én csak ilyen oldalakra járok fel mint a Starity és Youtube. Meg Twittert használok, de mostanában nem voltam rajta fent. De az még elég normálisnak mondható. Ez az ask.fm is még az elejében normális volt, aztán már ott is csak az számított, hogy ki hány kérdést meg like-ot kapott.
2013. október 29. 19:04 #43
Hugikah
Hugikah
 
Státusz"Let the monster be..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.13.
Hozzászólás: 956
Csatolások: 75
Azonosító: 169226
Offline offline
Sajna én is elég sokat sírtam az ask.fm miatt >< nagyon sokan olyanokat írtak hogy az már sok volt!olyanokat írtak (ez volt a legutóbbi) idézem.. : tudtad hogy mekkora egy ribanc vagy? wink.gif)) (bocsi a csúnya szóért,de ezt írták :ss ) miközben a barátaimmal beszélgettem ott,nem raktam ki semmi olyan képet sem magamról sem senkiről,de miss névtelenek jobban tudják ><" .. tiltottam egyszer jó sok időre a névtelen kérdezést majd megint visszaállítottam és pár nap múlva megint piszkáltak minden félével,így tiltottam magamat .. igaz sok emberrel ott ismerkedtem meg, és beszélgettem meg minden,de (azt hiszem) mind fönn van facebookon smileeee.gif így ott tudunk úgy beszélgetni hogy közben ne írnának rossz dolgokat ><
2013. október 29. 19:07 #44
Butterflyyy
Butterflyyy
visszatérő vendég
 
StátuszDirectioner Forever
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.22.
Hozzászólás: 439
Csatolások: 0
Azonosító: 213885
Offline offline
Jó cikk lett.Ez csak pár kiemelt eset ,de sajnos sok ilyen történik.Minden osztályba van olyan gyerek akit szekálnak.Ez nagyon megdöbbentő és szomorú dolog.
2013. október 29. 19:09 #45
- törölt felhasználó -    
Asj.fm-re ezért nem regisztráltam. Még twitterem sincs... És amúgy kibírom Facebook nélkül, nehezen, de azért csak nem ölnék meg senkit -.- Idegenekkel nem szóba állni, stb. Azért ezek használnak. Ott van pl. az az Amanda, aki neten megmutatta a melleit, aztán évekig azzal szekálták, míg végül öngyilkos lett. ez részben az ő hibája volt.
2013. október 29. 19:14 #46
- törölt felhasználó -    
A mai világot, ahol csak lehetett, ott elcseszték. Erre már akkor is rájöttem, mikor tavaly nekem mondták, hogy "16 éves vagy és még szűz vagy? Tudod, hogy ez milyen gáz?"

Lelőtte édesapját, mert eltiltotta az internettől
Persze sajnálhatjuk szegény apukát, de azért ha jobban belegondolok, kíváncsi lennék, hogy a drága apuka mennyit foglalkozott a gyerekével, hogy az ilyen szinten az internethez menekült. Azért egy rendes családban, a szülő eleve nem engedi, hogy a gyereke éjjel nappal a gép előtt üljön, így kisebb eséllyel alakul ki függőség a gyereknél. Mert azért ahhoz, hogy valaki ilyen szinten függővé váljon, nem napi egy-két óra gépezés kell... Félre ne értsetek, nem a gyereket akarom védeni, mert azért egy normális gyerek tudja hol a határ.
Megölte feleségét, mert megváltoztatta a családi állapotát
Nem vagyok párkapcsolati szakértő, de szerintem azért itt már eleve gondok voltak, ha ennyi elég volt egy ilyen lépésre. Szóval azért ebben nem hiszem, hogy annyira az internet a ludas, inkább ők, hogy nem voltak képesek felnőttek módjára megoldani a problémájukat.
Névtelen levelek az Ask.fm-en
Én nem értem, akit folyton csak terrorizálnak, az minek jár föl és olvassa el?? Én a helyébe le*szartam volna, kikapcsoltam volna a gépet, és mentem volna traktorozni vagy szántani a földet... Amiről nem tudunk, az nem fáj. Így csak magát kínozta, és akkor csodálkozik, hogy kikészül idegileg? blink.gif
Öngyilkosság internetes megaláztatás miatt
Itt is csak ugyan azt tudom mondani, hogy mi a f*sznak törődött velük és olvasta el? Én egy mozdulattal, olvasatlanul kitöröltem volna, ha bármit is kapok. Szerintem senki nem kötözte oda őket a székhez, és kényszerítette, hogy olvassa el őket. És akkor a fél világ sajnálja őket?
Az, hogy az iskolában meg máshol szekálják, az más. De szerintem még az sem ok arra, hogy valaki öngyilkos legyen. Egy: Hol voltak ilyenkor a szülők, akiknek észre kellet volna venniük, hogy valami nem stimmel a pici lányukkal?
Kedvenc időtöltés: emberölés
Hát ez meg inkább no comment..
3 felhasználónak tetszik: Jolie_77, Beyla, MadHatter
2013. október 29. 19:15 #47
Rebike2
Rebike2
új tag
 
StátuszÍrj ha akarsz!! ;)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.17.
Hozzászólás: 89
Csatolások: 0
Azonosító: 198038
Offline offline
És ez pont mind igaz! Borzalom h vannak ilyen bunkó gyerekek akik azt képzelik jobb mint a másik! Facebook-om van , Twitter , néha felnézek, meg a Starity profilom! Ask.fm nekem nem kell, mert semmi értelme.. Nem lesz tőle jobb az életem.. ENNYI! -.-"
2013. október 29. 19:17 #48
janet7
janet7
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.11.
Hozzászólás: 4230
Csatolások: 67
Azonosító: 133061
Offline offline
Idézet (ciel @ 2013.10.29. 18:43)
Ez a cím... nem hiszem, hogy az internetet kellene okolni mindezekért. Aki okosan használja, azzal biztosan nem fog ilyesmi történni. Ezeknek az "áldozatoknak" (nem tudom mit mondja rájuk) biztos volt valami bajuk a fejükben. Én azt mondom, hogy előbb-utóbb, ha nem is az internet által, de valahogy kiütközött volna náluk a probléma. Csak könnyű ráfogni az internetre.


Idézet (lA-dONNA @ 2013.10.29. 18:46)
Igazából itt a baj nem is az internettel van, mert azt ugye eredetileg a dolgok leegyszerűsítésére találták ki, hanem az emberekkel, és azzal a sok szabadon rohangáló elmebeteggel... olyanok pedig már 100, 1000 éve is voltak, szóval itt magával a fajjal vannak gondok, de persze könnyebb egy ilyen mesterséges valamire fogni az egészet rolleyes.gif


Köszönöm, pont erre gondoltam én is. Nekem senki ne mondja, hogy ha valaki kinyírja a feleségét, mert az megváltoztatta a családi állapotát egy nyomorult internetes oldalon, akkor az az internet hibája. Nyilván a pasas teljesen higgadtan elfogadta volna a dolgot, ha a nő élőben megmondja neki, hogy vége, nem? Mert ő alapvetően egy halál normális csóka, csak ez a fránya internet elrontott mindent...
Meg a 15 éves is a filmek, meg a rajzfilmek miatt gyilkolt. Ha azok nem lettek volna, akkor semmi gond nem lett volna vele és leélte volna az életét mintapolgárként. De akkor miért nem gyilkol mindenki, aki bekapcsolja a tv-jét?

Az internet előtt akkor hogy voltak gyilkosok? Azt mire fogjuk? Nekik milyen kifogást tudunk találni? Aki egy internetes dolog miatt képes ilyenekre, az más miatt is képes lenne rá. Aki pedig internetes névtelen szidások miatt öngyilkos lesz, azzal mi lesz a való életben? Értem én, hogy van ilyen, meg hogy mindenkit máshogy érintenek a dolgok, de nem gondoljátok, hogy akik ezt nem bírják, ilyen szinten, azok a nagybetűs életben is elvéreznének?

Nem mondom, hogy nincs igazság a cikkben, és hogy nincs rossz hatással az emberekre a média, de ez nem így működik.
2013. október 29. 19:18 #49
Astelia
Astelia
ℳαяαบđєя™
 
StátuszYou only live once, but if you do it right, once is enough.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.29.
Hozzászólás: 17324
Csatolások: 18066
Azonosító: 168141
Offline offline
Na ezért van nekem csak Facebookom, amit csak arra használok, hogy a barátaimmal beszélgethessek.
Amúgy felfoghatatlan, hogy egyesek miért hiszik azt, hogy 'nagyobbak' és 'menőbbek' lesznek attól, ha másokat kritizálnak, bántanak. Nem hiszem, hogy nekik ez jól esne. sleep.gif
Nem mellesleg nem mindenért az internetet kell okolni, szerintem ezeknek az embereknek ezen kívül is voltak problémái, amikhez az internetes bántás az utolsó csepp volt. Talán nem történt volna meg, ha szólnak a szüleiknek, a tanároknak. A férfire, aki azért gyilkolt, mert a felesége, akivel amúgy külön éltek, megváltoztatta a családi állapotát inkább nem mondok semmit. Szerintem az az ember alapban idiot volt. mellow.gif
2013. október 29. 19:20 #50
LittleLillaDreamer
LittleLillaDreamer
visszatérő vendég
 
StátuszWayer szív, Wayer lélek Wayer leszek amíg élek!:)))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.08.
Hozzászólás: 385
Csatolások: 0
Azonosító: 211469
Offline offline
Ezek borzalmas dolgok sad.gif
2013. október 29. 19:20 #51
Vic00
Vic00
 
Státusz♪♫..én azt mondom, hogy Punnany, te azt mondod, hogy Massif...♫♪
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.14.
Hozzászólás: 652
Csatolások: 0
Azonosító: 211726
Offline offline
ezek nagyon durvák ohmy.gif
2013. október 29. 19:20 #52
sarika2001
sarika2001
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 3762
Csatolások: 0
Azonosító: 171194
Offline offline
és ez mind igaz!bele gondolni is rossz hogy vannak ilyen emberek akik azt hiszik hogy jobb mint a másik.Facebooko-om,Twitterem,Starity-m, meg Ask.fm-em is van. de elég rossz látni meg olvasni olyanokat amiket mások írnak névtelenül egy másik ebernek és lehordja mindennek.
2013. október 29. 19:25 #53
Noémi16
Noémi16
~ Moonwalker ~
 
StátuszDj Láma<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.27.
Hozzászólás: 982
Csatolások: 17
Azonosító: 181664
Offline offline
ohmy.gif
Az ilyen hírek/történetek mindig mélyen érintenek. Én minden gyilkosságon kiakadok, és nem értem miért kell ártatlan emberek életét elvenni... Visszatérve a cikkhez, szerintem a gyilkosság semmire sem megoldás. Főleg nem az öngyilkosság. Tavaly engem is mindig kiközösítettek, és kibeszéltek, meg minden hülyeséget mondtak rólam és emiatt otthon sokat sírtam. Az öngyilkosság, még csak meg sem fordulna a fejemben. Soha. Én próbálom mindent pozitívan nézni. A közösségi oldalakról pedig... Az biztos, hogy manapság már másra használják, mint amire eredetileg ki voltak találva, de akkor is van hasznuk. Ha mindenki ésszel használná, valószínűleg ezek a dolgok nem történtek volna meg és a cikk sem került volna megírásra...
Érdekes cikk lett, de mégis elszomorító..
2013. október 29. 19:27 #54
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9303
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
A baj az emberekkel van. A többség élvezi, hogy minden percét lefotózza, feltölti, írkálja az "állapotait", mindent megoszt a követőivel, még a személyes adatait és elérhetőségét is, (van, aki a telefonszámát is megírja Facebook-on), aztán pedig nyavalyog, hogy egyesek visszaélnek mindezzel.
Ha durva üzenetet kap valaki, miért nem az az evidens, hogy törli ezeket? Azt megértem, hogy attól nem lehet elmenekülni, ha személyesen nekiesnek valakinek és csúfolják (ezt én is átéltem már sokszor). De a neten nemcsak másokat gúnyolni lehet könnyebben (ugye, akár névtelenül is), hanem elmenekülni ezek elől. Kitörölni az üzenetet, törölni a profilt, vagy álnéven újat nyitni, ha annyira muszáj, hogy legyen (ahol persze újra megtalálnak az elmebetegek). Aki erre nem képes, azzal alapból gondok vannak.
A közösségi oldalakat is lehetne normálisan használni, de sokakkal elszalad a ló.
1 felhasználónak tetszik: MadHatter
2013. október 29. 19:34 #55
Zsófi1123
Zsófi1123
 
StátuszLife is infinit in possibilities!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.11.
Hozzászólás: 932
Csatolások: 0
Azonosító: 189530
Offline offline
azt nem értem, ha valakit neten ismeretlenek (!) bántalmaznak, mért nem törlik egyszerűen magukat?? Aki meg ennyire nem bír net nélküli életet.. Egyszerűen szánalmas, és tudom, hogy egy betegségről van szó, de akkor is az esetek nagy százalékában az ő hibájuk, hogy rászoktak. És persze a szülők is hibásak. Tessék megfelelően nevelni a gyereket, elmagyarázni, megértetni vele, hogy net nélkül is van élet, vagy ha nem megy, tessék segítséget kérni. A legdurvább pedig hogy mind idősebbek nálam, ergo tudják, mert éltek olyan világban, amikor nem volt ennyire "netközpontú" a világ, és mégis képesek voltak eddig süllyedni.
Amúgy a bevezőhöz szólva: "lehetetlen olyan embert találni, aki ne hódolt volna be vm-en közösségi portálnak". Azért én ismerek olyan embert, akik nem netezik éjjel-nappal, SŐT nekem sincs se ask.fm-em se twitterem de még fb-m sincs, és nem is nagyon szeretnék, mert minek is? Nem akarom, hogy tudják az emberek, ha elmegyek valahova, mert az ÉN életem, ha bármi gondom lenne felhívom valakit, esetleg skype-on megkérdezem, akivel pedig akarom tartani a kapcsolatot, akkor megtalálom a módját. És az a sok korombeli emberke, akik minden 2. percben teszik föl a képeiket, like-olnak minden vackot meg tudom is én mit csinálnak, és nem tudnak leszakadni a moblitól, hát ők így jártak, én csak sajnálni tudom őket. Persze nem azzal van bajom, ha vk felmegy, benéz mi történik, ott tölt 1-2 órát, mert az tök normális. A fennt említett példák és a hozzá hasonlók akasztanak ki!
2 felhasználónak tetszik: Beyla, MadHatter
2013. október 29. 19:40 #56
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9491
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
az utolsó bejegyzéssel mélységesen egyetértek
lehet hülyének fogtok nézni, de nekem a starity a kedvenc közösségi oldalam. attól, hog, csak nálunk, magyaroknál van, szóval nem ilyen világon elterjedt portál én még szeretem smileeee.gif itt vannak a legkedvesebb netes barátaim és ezt az oldalt látogatom a legtöbbször. aztán imádom még a weheartit nevezetű oldalt meg a tumblr-t is szoktam nézegetni, de nem a közösség, hanem a képek miatt. na meg a twitter, mindennap posztolok, ha rossz a kedvem és ki akarom adni magamból a dolgokat meg pláne. és ott febt vannak a kedvenc sztárjaim is smileeee.gif na és sajnos a facebook nevű borzalomra is rá vqgyok kötelezve (megintcsak) sajnos anélkül egyszerűen lehetetlen kapcsolatot tartani a sulitársaimmal ><-.-
2013. október 29. 19:40 #57
pannuska
pannuska
visszatérő vendég
 
Státusz,,When life gives beauty to use, do not waste.;)"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.13.
Hozzászólás: 181
Csatolások: 0
Azonosító: 180253
Offline offline
Ez...ez durva..ohmy.gif
Én tudom,gép függő vagyok...nem tudok vele mit csinálni...nekem már késő. help.gif
Én nem tudok létezni az FB nélkül...én nem azért vagyok fent a közösségi oldalakon,mert jó ott lenni és mert menő,hanem valahogy tartani kell a kapcsolatot a többiekkel...nem lehet a telefonon élni az életemet mint a felnőttek...mi "fiatal felnőttek" vagyunk és a számítógépen vagy laptopon kell élnünk így írták meg a tinik életét...
De hogy ha nekem beszól valaki,akkor nekem szerencsém van én "nagyszájú" vagyok azaz erős idegzetű,és bárki beszólhat bármit,magamért állok ki...De a gyenge idegzetűeknek ezt a gépfüggőséget nem ajánlom. mega_shok.gif
2013. október 29. 19:46 #58
mind1neked
mind1neked
A Starity macskásnénije^^
 
StátuszI need weed and speed ;)) :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.22.
Hozzászólás: 5547
Csatolások: 0
Azonosító: 194508
Offline offline
Ezek eddig is betegek voltak,nem az internet rontotta el őket.
2013. október 29. 19:48 #59
- törölt felhasználó -    
pannuska teljes mértékben egyet értek...és énis igy vagyok vele
2013. október 29. 19:49 #60
Phann
Phann
visszatérő vendég
 
StátuszCheating
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.29.
Hozzászólás: 224
Csatolások: 0
Azonosító: 207595
Offline offline
Ez mindegyik nagyon durva, nem is értem, hogy hogyan teheti ezt az internet egy emberekkel.Ami még is a legjobban átérezhető helyzet az az Ask.fm.És a többi internetes megaláztatás miatt.De sajnos ilyen megaláztatások nem csak az interneten vannak.Élőben is előfordulhat, bár tudnám, hogy miért jó az az embereknek, hogy másokat megaláznak és idegronccsá tesznek, bántják és egész nap azt kell hallgatni, hogy nem vagy elég jó, esetleg ronda vagy, vagy akár csak fikáznak egy dolog miatt.Szörnyű ez az érzés, senkinek sem kívánom.Igaz még nekem sem volt benne annyira nagy részem, de el tudom képzelni, hogy milyen lehet.És ez szörnyű...
12 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!