Starity

Segítséget szeretnék kérni telefon ügyben

Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2013. november 23. 21:44 #1
CariDeefan
CariDeefan
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.03.
Hozzászólás: 821
Csatolások: 26
Azonosító: 89015
Offline offline
Szerény személyem nemsokára esélyt kap arra, hogy beszerezzen ey új telefont, ám sajnos nem tudom milyen lenne jó. Kinézetre a Samsungok tetszenek, de mivel napi 24h-ban használnám az nem a megfelelő márka. A gondom az vele, hogy hamar és egyre sűrűbben lefagy. Ha valakinek van olyan tapasztalata Samsunggal, hogy igazából nem fagy le, gyorsan fut, sokat bír, akkor érdekelne a típusa, amúgy meg érintőképernyőset keresek, amire ráhajtok az az hogy a képernyő színe jobb esetben milliós és a kamerája 8 megapixel felett van, valamint kivételesen olyan telefont keresek aminek első kamerája is van. Ha valami nem világos, kérdezzetek. Érdekelne ti milyen telefont ajánlanátok. smileeee.gif Jobb lenne nem a legdrágábbat, de most nem foglalkozok ezzel. smileeee.gif Előre is köszönöm a segítségeteket!
2013. november 24. 15:54 #2
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Szerintem egyszerűbb lenne ez a mizéria, hogyha bemennél több telefonos boltba tanácsot kérni. Én Samsungot nem vennék, mert sz*rok, legalábbis én anno jól megjártam az S5230-al, úgyhogy azóta nem is igazán támogatom őket vásárlással. Nekem jelenleg ZTE Blade 3-om van, és amire nekem kell az tökéletes. Telefonálás, zenehallgatás, SMS írás és a Facebook massenger használat. Kicsit néha belassul, de egyébként aránylag meg vagyok vele elégedve, úgyhogy én azt ajánlanám neked, mindezek mellett elérhető áron van. Azt meg elég szomorúan olvasom, hogy napi 24-ben nyomkodott a telefonodat... szerintem olyat nem igazán fogsz találni, ami szuperokos is, tetszik is és a teljesítménye is bírja az állandó jellegű használatot.
2 felhasználónak tetszik: CariDeefan, Fancsilio
2013. november 24. 17:10 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2013.11.24. 15:54)
Én Samsungot nem vennék, mert sz*rok, legalábbis én anno jól megjártam az S5230-al, úgyhogy azóta nem is igazán támogatom őket vásárlással.


Ne őrjíts meg, nekem S5230-som van mellow.gif Bár ezt a prototípust két és fél éve nyüstölöm, és semmi baja, mondjuk én csak telefonálásra és üzenetküldésre használom, meg hébe-hóba zenehallgatásra, és ennyi.

Az első kommenthez: Beylának viszont igaza van abban, hogy a Samsunggal vigyázni kell, de nem csak a telefonoknál. Ha jót akarsz magadnak, inkább válassz Nokia vagy Sony Ericsson márkájút, tapasztalatom (meg a család) szerint azok jobban bírják a strapát.
1 felhasználónak tetszik: CariDeefan
2013. november 24. 19:04 #4
- törölt felhasználó -    
GT-7500-at vegyél.
2013. november 24. 20:39 #5
- törölt felhasználó -    
Én jelenleg egy Samsung Galaxy Gio-t birtoklok, ami már lassan 2 éves (le is telik a garanciája) Semmi bajom sincs vele, nagyon jól működik, gyors és nem fagy le, hozzá teszem, hogy tényleg nagyon jól bírja, mert egy csomószor leejtettem, szét esett, kiesett a memória kártyája... thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: CariDeefan
2013. november 24. 20:48 #6
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (bayumlikedayum @ 2013.11.24. 17:10)
Ne őrjíts meg, nekem S5230-som van mellow.gif Bár ezt a prototípust két és fél éve nyüstölöm, és semmi baja, mondjuk én csak telefonálásra és üzenetküldésre használom, meg hébe-hóba zenehallgatásra, és ennyi. 
Az első kommenthez: Beylának viszont igaza van abban, hogy a Samsunggal vigyázni kell, de nem csak a telefonoknál. Ha jót akarsz magadnak, inkább válassz Nokia vagy Sony Ericsson márkájút, tapasztalatom (meg a család) szerint azok jobban bírják a strapát.

Nekem három évig működött, oszt' meg is adta magát. Igazából a memória kártya ment szét benne, de állandó jelleggel, pluszban az érintőképernyő sem úgy működött, ahogyan kellett volna. Állandóan kalibrálva volt, de működött pár óráig aztán megint kezdte elölről. Még működik, telefonálni lehet rajta egyelőre, így el van rakva amolyan pót telónak, ha valakinek szétmegy itthon a sajátja. Pedig amúgy vigyáztam rá - nem ejtettem el, nem ázott el, nem ettem rajta, nem ömlött rá semmi, nem lett a kutya valagából kihúzva és mégis. Gondolom három év a maximális menetidő az ilyen telefonoknál.

Amúgy én is a Sony Ericsson telefonokkal voltam a legjobban megelégedve. Nemrég ment tönkre a húgomtól elkunyizott Sony Ericsson W595 telefon, hát, hogy én azt mennyire imádtam! Telefonálni tudott, SMS-t írni tudott, M2-es (minőségi) memóriakártyája volt, és nem az a kalap sz*r Micro SD, ráadásul a virágjai miatt még dizájnos is vót. Olyan beteg lett szegénynek a szoftvere, hogy már használhatatlan. Mondjuk ez gombos telefon volt, most, hogy a szmártfónjai milyenek, az jó kérdés. Húgomnak xperiája van, és nem hallom panaszkodni. Talán az még megmaradt tényleg jónak.
1 felhasználónak tetszik: CariDeefan
2013. november 26. 20:40 #7
CariDeefan
CariDeefan
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.03.
Hozzászólás: 821
Csatolások: 26
Azonosító: 89015
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2013.11.24. 15:54)
Szerintem egyszerűbb lenne ez a mizéria, hogyha bemennél több telefonos boltba tanácsot kérni. Én Samsungot nem vennék, mert sz*rok, legalábbis én anno jól megjártam az S5230-al, úgyhogy azóta nem is igazán támogatom őket vásárlással. Nekem jelenleg ZTE Blade 3-om van, és amire nekem kell az tökéletes. Telefonálás, zenehallgatás, SMS írás és a Facebook massenger használat. Kicsit néha belassul, de egyébként aránylag meg vagyok vele elégedve, úgyhogy én azt ajánlanám neked, mindezek mellett elérhető áron van. Azt meg elég szomorúan olvasom, hogy napi 24-ben nyomkodott a telefonodat... szerintem olyat nem igazán fogsz találni, ami szuperokos is, tetszik is és a teljesítménye is bírja az állandó jellegű használatot.

a napi 24h-t úgy értem hogy munkára kell, nem az órán-nem-veszünk-részt dolog miatt smileeee.gif Köszönöm!
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Beyla
2013. november 26. 20:42 #8
CariDeefan
CariDeefan
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.03.
Hozzászólás: 821
Csatolások: 26
Azonosító: 89015
Offline offline
Idézet (Mini AJ @ 2013.11.24. 20:39)
Én jelenleg egy Samsung Galaxy Gio-t birtoklok, ami már lassan 2 éves (le is telik a garanciája) Semmi bajom sincs vele, nagyon jól működik, gyors és nem fagy le, hozzá teszem, hogy tényleg nagyon jól bírja, mert egy csomószor leejtettem, szét esett, kiesett a memória kártyája...  thumbsup.gif

nekem is azom van és eleinte imédtam, de nem bírta a sok strapát nekem sad.gif
2013. november 26. 20:45 #9
CariDeefan
CariDeefan
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.03.
Hozzászólás: 821
Csatolások: 26
Azonosító: 89015
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2013.11.24. 20:48)
Nekem három évig működött, oszt' meg is adta magát. Igazából a memória kártya ment szét benne, de állandó jelleggel, pluszban az érintőképernyő sem úgy működött, ahogyan kellett volna. Állandóan kalibrálva volt, de működött pár óráig aztán megint kezdte elölről. Még működik, telefonálni lehet rajta egyelőre, így el van rakva amolyan pót telónak, ha valakinek  szétmegy itthon a sajátja. Pedig amúgy vigyáztam rá - nem ejtettem el, nem ázott el, nem ettem rajta, nem ömlött rá semmi, nem lett a kutya valagából kihúzva és mégis. Gondolom három év a maximális menetidő az ilyen telefonoknál.
Amúgy én is a Sony Ericsson telefonokkal voltam a legjobban megelégedve. Nemrég ment tönkre a húgomtól elkunyizott Sony Ericsson W595 telefon, hát, hogy én azt mennyire imádtam! Telefonálni tudott, SMS-t írni tudott, M2-es (minőségi) memóriakártyája volt, és nem az a kalap sz*r Micro SD, ráadásul a virágjai miatt még dizájnos is vót. Olyan beteg lett szegénynek a szoftvere, hogy már használhatatlan. Mondjuk ez gombos telefon volt, most, hogy a szmártfónjai milyenek, az jó kérdés. Húgomnak xperiája van, és nem hallom panaszkodni. Talán az még megmaradt tényleg jónak.

én is úgy hallottam hogy a Sonynak minden prototípusa kiváló! smileeee.gif
2013. november 27. 03:12 #10
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Sonynak milyen a menürendszere? Csak mert nekem sosem volt olyanom. Nagyon sokáig Nokiás voltam, de most Samsungom van. És én is vennék újat. unsure.gif
2013. november 27. 10:45 #11
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
És miért kell/lehet csak és kizárólag okostelefonban gondolkozni? Nekem 6 éve megvan a kinyithatós Nokiám és teljesen jól működik, semmi baja. pardon.gif Internet nélkül is van ám élet! wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Fancsilio
2013. november 27. 18:08 #12
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.11.27. 10:45)
És miért kell/lehet csak és kizárólag okostelefonban gondolkozni? Nekem 6 éve megvan a kinyithatós Nokiám és teljesen jól működik, semmi baja. pardon.gif Internet nélkül is van ám élet! wink.gif

Mert szinte csak olyanokat lehet kapni. Én nyáron vásároltam új telefont magamnak, és amikor bementem a Telenor boltba, hát a választék kizárólag okostelefonokból állt. Nekem is ez az első Androidos telefonom, előtte nyomkodós volt, jobban is szerettem, de nem tudtam venni. Különben nem rossz azért, ha az embernek van net elérhetősége. Én például sokszor így meg tudom nézni a vonat- vagy a buszmenetrendet, sőt ma például utána néztem az új gyógyszerem mellékhatásainak a suliban, mert anyunál maradt a betegtájékoztató. Sokáig én is úgy voltam vele, hogy egy baromság az egész mobilnet, de milyen jól is tud jönni, amikor az ember lekési az este nyolc órási vonatot, de nem tudja, hogy a sárga busz mikor jár. Értelmes dolgokra is lehet használni egy szmártfónt, nem csak fészbukkra meg ilyenekre.
2 felhasználónak tetszik: CariDeefan, Fancsilio
2013. november 27. 18:12 #13
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2013.11.27. 18:08)
Mert szinte csak olyanokat lehet kapni. Én nyáron vásároltam új telefont magamnak, és amikor bementem a Telenor boltba, hát a választék kizárólag okostelefonokból állt. Nekem is ez az első Androidos telefonom, előtte nyomkodós volt, jobban is szerettem, de nem tudtam venni. Különben nem rossz azért, ha az embernek van net elérhetősége. Én például sokszor így meg tudom nézni a vonat- vagy a buszmenetrendet, sőt ma például utána néztem az új gyógyszerem mellékhatásainak a suliban, mert anyunál maradt a betegtájékoztató. Sokáig én is úgy voltam vele, hogy egy baromság az egész mobilnet, de milyen jól is tud jönni, amikor az ember lekési az este nyolc órási vonatot, de nem tudja, hogy a sárga busz mikor jár. Értelmes dolgokra is lehet használni egy szmártfónt, nem csak fészbukkra meg ilyenekre.

Elektronikai szaküzletekben meg pl. TESCO-ban sok kártyafüggetlen készüléket lehet találni. A szolgáltatók álltak csak át erre a megoldásra, hogy csak okosteló van náluk.
Nekem van papíralapú menetrendem, én azt használom. A megállókban pedig - tudom, hogy ilyen nincs minden városban - van elektronikus tájékoztató/menetrend is. Illetve ha úgy utazom, a gépen mindig lecsekkolom az időpontokat és leírom őket egy kis cédulára, amit becsúsztatok a bérletembe és ha kell, előhúzom.
Persze oké, elismerem, tud praktikus is lenni a mobilnet, ha az ember ésszel használja, de én egyelőre megvagyok enélkül is tökéletesen. Legalábbis még nem fordult velem elő, hogy az utcán égető szükségét éreztem volna annak, hogy internetezzek valami miatt. smileeee.gif
2013. november 27. 18:58 #14
CariDeefan
CariDeefan
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.03.
Hozzászólás: 821
Csatolások: 26
Azonosító: 89015
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.11.27. 18:12)
Elektronikai szaküzletekben meg pl. TESCO-ban sok kártyafüggetlen készüléket lehet találni. A szolgáltatók álltak csak át erre a megoldásra, hogy csak okosteló van náluk.
Nekem van papíralapú menetrendem, én azt használom. A megállókban pedig - tudom, hogy ilyen nincs minden városban - van elektronikus tájékoztató/menetrend is. Illetve ha úgy utazom, a gépen mindig lecsekkolom az időpontokat és leírom őket egy kis cédulára, amit becsúsztatok a bérletembe és ha kell, előhúzom.
Persze oké, elismerem, tud praktikus is lenni a mobilnet, ha az ember ésszel használja, de én egyelőre megvagyok enélkül is tökéletesen. Legalábbis még nem fordult velem elő, hogy az utcán égető szükségét éreztem volna annak, hogy internetezzek valami miatt. smileeee.gif

Amikor a Vidámparkban dolgoztam nagy segítségemre volt az internet. Rengetegszer volt olyan hogy spanol, orosz, illetve egyéb általam nem beszélt nyelveken kérdeztek valamit és sajnos a közelben egyik dolgozó sem értette, így megkértük őket hogy írják le, és lefordítottuk internet segítségével, majd válaszoltunk - ami javarészt mutogatásból és angol szavakból állt. Viszont nekem van olyan is, hogy égető érzést érzek, hogy rákeressek valamire az interneten, vagy útközben eszembe jut hogy főznöm is kéne valamit és neten rákeresek a hozzávalókra, vagy volt olyan is, hogy barátnőm hívott, hogy szüksége van a társaságomra és be kellett ugranom a kisboltba és sajnos én olyan vagyok, hogy ha bemegyek a boltba, nem tudok kitalálni semmi ízletesetígy akkor is jól jön az internet. De nekem is a volt nokia telefonom, ami nymkodós volt, gyönyörű képeket csinált és a képernyője is szép színes volt, az volt a kedvencem. De ma már egyszerűbb az okostelefon számomra. smileeee.gif
2013. november 27. 19:03 #15
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.11.27. 18:12)
Elektronikai szaküzletekben meg pl. TESCO-ban sok kártyafüggetlen készüléket lehet találni. A szolgáltatók álltak csak át erre a megoldásra, hogy csak okosteló van náluk.
Nekem van papíralapú menetrendem, én azt használom. A megállókban pedig - tudom, hogy ilyen nincs minden városban - van elektronikus tájékoztató/menetrend is. Illetve ha úgy utazom, a gépen mindig lecsekkolom az időpontokat és leírom őket egy kis cédulára, amit becsúsztatok a bérletembe és ha kell, előhúzom.
Persze oké, elismerem, tud praktikus is lenni a mobilnet, ha az ember ésszel használja, de én egyelőre megvagyok enélkül is tökéletesen. Legalábbis még nem fordult velem elő, hogy az utcán égető szükségét éreztem volna annak, hogy internetezzek valami miatt. smileeee.gif

Jó, hát, de mi van azzal, aki hűségnyilatkozatot írt alá? Nekem olyanom volt kérem szépen, és a bontásáért súlyos összegeket elkérnek. Mondjuk 2400 Ft-ból megúsztam, mert trafiacsomagot is váltottam és anyu hűségpontjait beváltottuk. Szóval durván 2500 Ft-ért vettem meg egy 18 000 Ft-os készüléket. Jól jártam. Most meg a Smartarifások (én is köztük vagyok) november elejétől január elsejéig korlátlanul netezhetnek. Eddig 500 megával nyomtam, ami bőven elég volt arra, amire használtam. Most, hogy korlátlan a használata, egyre több mindent nézek meg úgy, ahogyan CariDeefan is írta. Amúgy a papíralapú menetrend nem rossz, régen nekem is olyanom volt, csakhát sokszor azt sem tudtam, hogy hova raktam meg elhagytam. Mondom, én sem lógok 0-24-ben a telefonomon, és elég ritkán veszem igénybe, ám ma is milyen jól jött, hogy ki tudtam guglizni a gyógyszerem mellékhatásait gyorsba, mert rosszul lettem. Nem rossz ez azért annyira!smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: CariDeefan
2013. november 28. 07:32 #16
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2013.11.27. 19:03)
Jó, hát, de mi van azzal, aki hűségnyilatkozatot írt alá? [...] ki tudtam guglizni a gyógyszerem mellékhatásait gyorsba, mert rosszul lettem.

Én nem vagyok előfizetéses, így nincs semmiféle kötelezettségem senki felé. Megmondom őszintén, nem is nagyon értem azokat, akik képesek megvenni részletre egy telefont, pláne, ha kamatot is rá kell fizetni, azért, mert mire lejár a részletfizetés, már el is romlik a telefon, vagy jön egy jobb(?), amire le kell cserélni. (vagy ha nem is, de képesek megvenni drágábban az eredeti árnál, meg hűségidőket aláírogatni) Én telefonálásra, SMS-re használom csak. Nekem ez teljesen elég. smileeee.gif
A menetrend meg mindig a táskámban van, ha táskát váltok, átpakolok mindent. Nekem soha nem volt ezzel problémám.
A mellékhatásokat meg előre el szoktam olvasni, mielőtt bármit is beveszek. smileeee.gif
De nem vagyunk egyformák. smileeee.gif

--
Vidámparkos sztori: a hülye turista szerintem ne várja el, hogy angolon és németen kívül meg fogják érteni, hogy mit szeretne. pardon.gif Én is évekkel ezelőtt árultam jegyeket a Balaton parton, jött sok német is, igaz, néha kézzel-lábbal, de megértettük egymást fordítóprogram nélkül is. smileeee.gif
2013. december 08. 14:56 #17
JadeB
JadeB
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.18.
Hozzászólás: 2865
Csatolások: 75
Azonosító: 200398
Offline offline
Nem tudom aktuális-e még, de én azt tanácsolom, hogyha Samsung akkor valamelyik középkategóriásat vegyétek. Nekem Pocket van, 32 ezerért vettem köbö egy éve, az inkább alsó kategória, de meg is látszik rajta. Sokszor lefagy, leáll benne több program. Sokszor teljesen át kell takarítani, akkor kb. másfél hétig semmi és kezdi előröl. Általában csak zenét hallgatok rajta, meg néha egy is fordító német házihoz és ennyi. Mostanság amúgy sokszor panaszkodnak a Samsungra, hogy egyre kevésbé megbízható, hát én is ezt érzem. Nem rossz, de én szívem szerint már szabadulnék tőle.
Karácsonyra jó lenne kiharcolni valamilyen Xperia-t, arra nem panaszkodnak annyian, ráadásul nagyon tetszik, hogy fényképezős objektívet is lehet valamelyikéhez csatlakoztatni, csak hát kb. azok a fajtái jó sok zsébe kerülhetnek. Tesóm is most akarna egy normálisabb okostelót, de neki még nem is lenne akkora szüksége rá, de tuti, hogy ő kap egy jó fajtát, nekem meg marad a küszködősebb. rohog.gif

A Samsung S5230-ra visszatérve nekem is volt, 2 évig koptattam, egy éve már anya tulajdona és még aránylag jól bírja a strapát, bár anyám csak telefonál vele és ennyi. Most már gyenge telónak számít, de nekem egyszer se fagyott le anno, mint a mostani "nagyonokos"
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!