Starity

Napi egy óra edzés csökkenti a mellrák kialakulását

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. március 26. 18:50 #21
Diary
Diary
visszatérő vendég
 
StátuszSummertime
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.16.
Hozzászólás: 277
Csatolások: 0
Azonosító: 222791
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2014.03.25. 19:31)
Szerintem meg van benne ráció. Sok fórumozónak fingja sincs arról, hogy az aktív testmozgás mennyiben is tudja befolyásolni szervezetünk működését. Néhány hozzászólástól a hajam égnek állt, hogy őszinte legyek. Valaki azt írta, hogy a rák genetikai és pszichikális úton tud csak kialakulni. Hát ez akkora baromság úgy ahogy van. Léteznek olyan vírusok is, amelyek kifejezetten tumoros megbetegedéseket okoznak, mindezek mellett ott vannak a karcinogén anyagok (kémiai vegyületek netovábbja). Bizonyíték nincs arra, hogy stressz kialakíthatja a rákot, de van olyan aki ezt mondja, mindenesetre én ezzel nem értek egyet. Az viszont igaz, hogy akinek a családjában gyakrabban fordult elő rákos megbetegedés, az nagy eséllyel az lehet, hiszen hordozza az öröklött hibás gént. Én mozognék, ha tehetném, bár nekem a munkám alapból is álló lóti-futi meló lesz, szóval a napi három nyolc órás gyakszim az abból áll, hogy rohangálok egy nyolc emeletes épületben, mint a mérgezett egér. Igen is, összefüggésbe lehet hozni még a rákot is a testmozgással. Sokan vagy el sem olvasták a cikket, vagy képtelen szöveget értelmezni, hiszen azt írja, hogy csökkenti a mellrák kialakulását. Egyesek meg úgy értelmezték, mintha megelőzné azt. blink.gif A tumort sajnos nem lehet megelőzni, de lehet tenni annak érdekében, hogy a kialakulás kockázatát csökkentsük.


Még egyszer hangsúlyoznám, nem orvosin végeztem, hanem germanisztikán! Ez esetben lehet, tévedek, merthogy nem vagyok excerpt a témában. Viszont a nagynénémet négy éven keresztül kezelték mellrákkal. A diagnosztizálást másfél-két évvel megelőzte egy baleset. Az unokanővérem, az unokaöcsém és ő karamboloztak. A nagynéném, aki az unokaöcsém mellett ült, a testével védte meg a babát, de ennek következtében eltörött valamelyik felső bordája.Persze, néhány hónap múlva rendbe jött, de sokkot kapott, onnantól fogva folyamatosan rettegett. Kiment az unokaöcsém a teraszra, elfogta a félsz. Lejött a saját lánya a lépcsőn, kiverte a víz. Látott egy embert átmenni a zebrán, rögtön aggódni kezdett érte. Nem sokkal később lett rákos. A családunkban senkinek nem volt ilyen problémája, a nagynénémnek soha az életben nem voltak komolyabb egészségügyi gondjai, és, ha hiszed, aranyom, ha nem, rendszeresen sportolt. Ő a mai napig úgy gondolja, a folyamatos stresszelés miatt lett rákos (nem mellesleg a daganat nagyon közel volt az egykori töréshez). Minden családi ünnepen a lelkünkre köti, hogy ne aggódjunk feleslegesen, mert az ő sorsára jutunk. Én meg hiszek neki, bocs. Igenis van annak alapja, hogy a ráknak pszichológiai okai lehetnek. Egyébként, azt írtam, ELSŐSORBAN, nem pedig KIZÁRÓLAGOSAN. Csak, hogy nehogy rosszat álmodj, amiért félreértelmezted a szavaimat. closedeyes.gif
2014. március 26. 19:31 #22
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Diary @ 2014.03.26. 18:50)
Még egyszer hangsúlyoznám, nem orvosin végeztem, hanem germanisztikán! Ez esetben lehet, tévedek, merthogy nem vagyok excerpt a témában. Viszont a nagynénémet négy éven keresztül kezelték mellrákkal. A diagnosztizálást másfél-két évvel megelőzte egy baleset. Az unokanővérem, az unokaöcsém és ő karamboloztak. A nagynéném, aki az unokaöcsém mellett ült, a testével védte meg a babát, de ennek következtében eltörött valamelyik felső bordája.Persze, néhány hónap múlva rendbe jött, de sokkot kapott, onnantól fogva folyamatosan rettegett. Kiment az unokaöcsém a teraszra, elfogta a félsz. Lejött a saját lánya a lépcsőn, kiverte a víz. Látott egy embert átmenni a zebrán, rögtön aggódni kezdett érte. Nem sokkal később lett rákos. A családunkban senkinek nem volt ilyen problémája, a nagynénémnek soha az életben nem voltak komolyabb egészségügyi gondjai, és, ha hiszed, aranyom, ha nem, rendszeresen sportolt. Ő a mai napig úgy gondolja, a folyamatos stresszelés miatt lett rákos (nem mellesleg a daganat nagyon közel volt az egykori töréshez). Minden családi ünnepen a lelkünkre köti, hogy ne aggódjunk feleslegesen, mert az ő sorsára jutunk. Én meg hiszek neki, bocs. Igenis van annak alapja, hogy a ráknak pszichológiai okai lehetnek.  Egyébként, azt írtam, ELSŐSORBAN, nem pedig KIZÁRÓLAGOSAN. Csak, hogy nehogy rosszat álmodj, amiért félreértelmezted a szavaimat.  closedeyes.gif

Jó, persze, én sem orvosira járok, de én például középiskolában tanultam a rákos megbetegedésekről, típusairól és kialakulásának opcióiról. Pont a rákos megbetegedéseket húztam biosz érettségin, talán azért maradt meg annyira ez a témakör, bár a tudásom nem ér fel egy onkológuséhoz. Részvétem a nagynénéd miatt, de nála például a baleset általi ütés miatt is kialakulhatott ez a bizonyos kórkép. Részben azért kell vigyázni a lányoknak/hölgyeknek a mellükre, mert mechanikus sérülés hatására megindulhat a sejtburjánzás. Én inkább erre tippelnék, hiszen mondtad, hogy balesete volt. De az elme csalafinta dolog, ha valaki bebeszél magának valamit, akkor előbb vagy utóbb, de beteg lesz. Stressz is kialakíthatja, nem cáfolhatom meg, hiszen nem tudom bebizonyítani az ellenkezőjét, de szerintem a rák kialakulásának hátterében - túlnyomó részt - inkább a rengeteg rákkeltő anyag és az imént említett genetika áll. Ettől függetlenül kivételek mindig vannak, szóval nem állítom azt, hogy nincs ráció a dologban. Viszont a sportolás csökkenti a stresszt, ha már itt tartunk, tehát akkor a mozgás mégis csak csökkenti a rák kialakulásának esélyét. A nagynénédnek pedig kitartást, mert le lehet győzni a halálos kórt, csak iszonyatosan kell akarni élni és küzdeni ellene. Nagyon jó ember lehet, hogy pusztán a saját testével képes volt óvni egy kisbabát. Hatalmas riszpekt neki, mert manapság ezt sokan nem tennék meg.
2014. március 27. 16:22 #23
Viooo
Viooo
visszatérő vendég
 
StátuszYou should've known I love you Though I'll never say it too much...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.26.
Hozzászólás: 444
Csatolások: 73
Azonosító: 221823
Offline offline
Én szoktam napi egy órát edzeni, úgyhogy...
2014. március 29. 12:21 #24
LPetri
LPetri
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.08.
Hozzászólás: 204
Csatolások: 0
Azonosító: 142862
Offline offline
Napi egy óra edzés csökkenti a mellrák kialakulását.
Meg minden más betegség kialakulását is. smileeee.gif
Egyébként én imádok futni, hetente háromszor legalább mozgok, mozgás nélkül már nem érezném jól magam. Szerintem minél többet mozog valaki, annál egészségesebb. Persze itt a jóleső mozgásról beszélek, nem olyanról aki megerőlteti magát! smileeee.gif
2014. március 29. 20:04 #25
- törölt felhasználó -    
Egyébként én fél órát szoktam futni minden nap. Az is elég? xD O.o
2014. április 17. 17:45 #26
JustinBieber13
JustinBieber13
visszatérő vendég
 
Státuszmindöröké arianator *-*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.13.
Hozzászólás: 252
Csatolások: 12
Azonosító: 183351
Offline offline
én szoktam edzeni uszok,futok smileeee.gif
2014. április 20. 14:58 #27
- törölt felhasználó -    
Jézusom, hogy mennyi buta ember van a hozzászólók között!!
2014. június 25. 10:04 #28
- törölt felhasználó -    
Nemrég átváltottam az egészséges életmódra, izomerősítő gyakorlatokat végzek (1-2 kilót leadnék) valamint néha eljárok futni. A sportolás nagyon jó dolog, ha örömből mozogsz, ne legyen kényszer.!^^
2020. február 16. 08:22 #29
- törölt felhasználó -    
Mostantól többet edzek majd
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!