Starity

Nightwish: idén 10 éves a Once

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. június 12. 09:59 #1
kicsikoki
kicsikoki
dragon
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.29.
Hozzászólás: 1169
Csatolások: 234
Azonosító: 201100
Offline offline
2004 júniusában debütált a finn zenekar egyik legsikeresebb és legmeghatározóbb albuma, ami egyben hatalmas mérföldköveket jelentett a zenekar történelmében.
A teljes cikkhez kattints ide!
2014. június 12. 10:03 #2
- törölt felhasználó -    
Jézusom, pedig csak 9 éve kaptam szülinapra
2014. június 12. 13:22 #3
- törölt felhasználó -    
Boldog szülinapot!XD
a lemeznek is kell
2014. június 12. 14:54 #4
- törölt felhasználó -    
épp ma volt eszembe, hogy ez az album már 10 éves, csak azt nem, mikor is pontosan. Ezek szerint e hónapban. Azonban jövő októberben lesz tíz éve annak, hogy Tarja nincs már az együttesben - hála a férjének.
2014. június 12. 16:46 #5
- törölt felhasználó -    
A Nightwish valóban fogalommá vált és ezt maximálisan meg is érdemlik, hisz jobbnál jobb zenék kerültek ki a kezeik közül. Minden számuk más üzenetet hordoz. A Once az első számú kedvencem az albumaik közül. Nem kezdettől követem a csapat karrierjét, így nálam ez volt a legelső album, amit meghallgattam tőlük és egyben az a korong, ami miatt a mai napig szeretem az együttest (persze akkor még közrejátszott ebben Tarja személye is, de ma már csak a zenéjük miatt hallgatok NW-t tongue.gif ). A Once összes dala telitalálat, így nem véletlen, hogy az End Of An Era a mai napig a legsikeresebb és legtöbbet emlegetett koncertjük, amit mellesleg szintén imádok biggrin.gif
2014. június 12. 19:41 #6
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
Imádom a Nightwish és a Once-ot is smileeee.gif Nagyon jó album lett, az összes szám fantasztikus rajta, és nagyon sajnálom azóta is, hogy Tarját "kiléptették" az együttesből. Nem tudom, kinek volt igaza, de Tarja hangja annyira illet az egészhez... nem mintha Anett nem lett volna jó smileeee.gif Fura, hogy már 10 éve volt... Bár most az NW 18 éves, remélem 2 év múlva lesz valami "megemlékezés" biggrin.gif Lehet, hogy akár egy turnézárás (ki tudja, meddig turnéznak), és remélem jönni fognak még Magyarországra is smileeee.gif
2014. június 12. 19:52 #7
- törölt felhasználó -    
Életem szerelme ez az album... annyi emlékem kötődik hozzá, és annyira rongyosra hallgattam évek során, mégsem tudom megunni soha. Minden másodperce tökéletes, és nincs rajta töltelékszám egy sem. A lemez összes száma leviszi a fejemet... tudom, hogy sokaknak a Dark Passion Play az etalon, mert állítólag ott került a legtöbb változatosság a banda zenéjébe Anette hangjával és a fiúk hangszereinek másabb használatával, de szerintem a Once-al mutattak a legtöbbet magukból. Soha ilyen albumot nem fognak Floor-ral alkotni, mert amit Tarja hozott az album dalaiban, azt senki más nem tudja így megismételni... ott a metál, a nagykórus, az operai beütés, és mégis, a legnagyobb NW klasszikus. Nálam, amikor a banda zenéjét kell definiálni, mindig a Once kerül először szóba. A legnightwishesebb lemezük, és az egész, első daltól az utolsóig elpusztíthatatlan. Once I had a dream, and this is it... wub.gif
2 felhasználónak tetszik: JBT1, TarjaNightwish
2014. június 14. 16:37 #8
Lexy Holopainen
Lexy Holopainen
új tag
 
StátuszKiss while your lips are still red
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.01.
Hozzászólás: 6
Csatolások: 0
Azonosító: 204952
Offline offline
" hatalmas mérföldköveket jelentett a zenekar történelmében."
Nem csak a zenekaréban... az egész világ zenéjének történelmében. Ennyi! <3
2014. június 21. 12:33 #9
Falling Awake
Falling Awake
visszatérő vendég
 
StátuszNormal is not the norm, it's just a uniform..
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.13.
Hozzászólás: 180
Csatolások: 25
Azonosító: 155291
Offline offline
Talán mindenkinek aki a régi időket szereti jobban, a Once a legkedveltebb.Számomra is az egyik legmeghatározóbb album és a leg Nightwish szintet hozóbb.Ez az album teljes mértékben összefoglalja, hogy mi is a zenekar valójában. 10 év után még mindig hatalmas, már-már legendának számító album. Tarja nem véletlen, hogy sok dalt ad elő szóló karrierje során erről a korongról. A legnagyobb hiba az egészben, hogy ez volt az utolsó Tarjás album, alias a Nightwish legfényesebb korszakának vége..:/
2015. március 14. 14:21 #10
- törölt felhasználó -    
A Century Child után ez a 2. kedvenc albumom. A dalok pedig... no comment!
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok