Starity

Amőba falta fel a szemét, mert nem cserélt kontaktlencsét

17 oldal 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. július 16. 14:12 #201
Shawol19
Shawol19
visszatérő vendég
 
Státuszmonstantól x lesz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.04.15.
Hozzászólás: 334
Csatolások: 0
Azonosító: 224313
Offline offline
Jesszusom, ez bizarr!
2014. július 16. 14:12 #202
anci2001
anci2001
 
StátuszNe bízz senkeben, csakis magadban...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.27.
Hozzászólás: 1648
Csatolások: 0
Azonosító: 164487
Offline offline
Úristen! Szegény! Mondjuk bennem akkor ezek szerint több felelősség tudat van, mint benne 28 évesen. Azért már nem kislány! Ilyet hogy lehet elfelejteni?
2014. július 16. 14:17 #203
lalala98
lalala98
új tag
 
StátuszBruno Mars <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.02.
Hozzászólás: 31
Csatolások: 0
Azonosító: 157285
Offline offline
Ez azért durva. Sajnálom szegényt de magának csinalta a bajt...
2014. július 16. 14:18 #204
Fozi Dodi
Fozi Dodi
ForthePolarbears
 
StátuszThe Scout
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.25.
Hozzászólás: 1396
Csatolások: 224
Azonosító: 133896
Offline offline
Gratulálok neki, nagyon ügyes! -.-
De azért sajnálom... :/
2014. július 16. 14:22 #205
- törölt felhasználó -    
Gratulálok...
Amúgy sajnálom,ez nagyon durva. ooo.gif
2014. július 16. 15:50 #206
GlamQueen
GlamQueen
új tag
 
Státusz♔ I don’t see what’s wrong with a little glitter around my eyes. ♔
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.20.
Hozzászólás: 38
Csatolások: 610
Azonosító: 204053
Offline offline
Fúj... Sajnálom szegényt, de miért nem képes betartani valaki az előírásokat? Azt hiszik, unalmukban találják ki a szakemberek? Egy testünk van, vigyáznunk kell rá.
2014. július 16. 16:27 #207
GlamQueen
GlamQueen
új tag
 
Státusz♔ I don’t see what’s wrong with a little glitter around my eyes. ♔
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.20.
Hozzászólás: 38
Csatolások: 610
Azonosító: 204053
Offline offline
Elody: a kommenteden nem tudtam, felháborodjak-e, vagy csak röhögjek.
Azok a barátaim, akik szemüvegesek, nagyon furcsák lennének nélküle, hiszen évek óta viselik és jól áll nekik. Biztosíthatom, hogy egyikük sem igénytelen miatta, sőt. Szerintem az, aki az arcához és stílusához megfelelő szemüveget vásárol és tisztán tartja, sokkal igényesebb, mint a magad fajták, akik nem tanulnak a fenti cikkből megismert szerencsétlen lány hibájából, és hetekig, vagy hónapokig nem veszik ki a kontaktlencsét.
Amúgy meg nem tudsz magadtól annyit, hogy nem lehet szemüvegben sportolni? Nem a szemész, meg az optikus hibája, hogyha tönkremegy a szemüveged, hanem a tiéd, vagy esetenként azé, aki miatt baja esik. Az én szemüvegemnek három évig semmi problémája nem volt, akkor esett ki belőle a lencse és görbült el a szára egy kicsit, amikor letettem a padomra fél percre, és az osztálytársam sikeresen eltalálta focilabdával.
Látom, azt hiszed, hogy a szemüvegesek nem lehetnek szépek. Tudod, mi nem lesz szép? Ha valakinek felzabálja egy ilyen amőba a szemgolyóját. Ha pedig nem veszed komolyan az előírásokat, jó úton haladsz, hogy te legyél az a valaki.
Olvasgass, Elody. Könyörgöm, olvasgass. Amíg még van mivel...
5 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, Szandi0820, chelseagirl18, Vivcsiiiihh, MadHatter
2014. július 16. 18:00 #208
akrod50
akrod50
új tag
 
StátuszI still love you
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.20.
Hozzászólás: 84
Csatolások: 4
Azonosító: 226386
Offline offline
Undorító ooo.gifooo.gifooo.gifooo.gif:ooo:sajnálom!
2014. július 16. 18:46 #209
ONE DIRECTION20
ONE DIRECTION20
morsa
 
Státuszte quiero más que nunca
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.29.
Hozzászólás: 1999
Csatolások: 8
Azonosító: 210787
Offline offline
fúj,ez hülye.ha van kontaklencséje,akkor figyeljen is rá! ohmy.gif
2014. július 16. 18:47 #210
chelseagirl18
chelseagirl18
White Wave™
 
StátuszThe man on the bridge... I knew him.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.21.
Hozzászólás: 3016
Csatolások: 311
Azonosító: 123303
Offline offline
Hihetetlen, hogy az emberi ostobaság mikre nem képes... és most ennek ihatja a levét élete végéig.
Volt itt egy komment, amitől azt hittem, hogy hasra vágódok! blink.gif
A szemüveges emberek igénytelenek, mert szemüveget mernek hordani? WTF? Hát én inkább hordok szemüveget, mint hogy a szemembe nyúlkáljak. És aki szemüveget hord, az már csak ronda lehet? Szerintem vannak emberek, akik kifejezetten jobban néznek ki szemüveggel. Szerintem egy jó pasi egy jó szemüveggel nagyon ütős kombót tud alkotni, ahogyan egy nőt is nagyon csinossá, és karakteressé tud tenni. Nehogymár az ember azért ne hordjon szemüveget, mert egyesek szerint igénytelenség. Meg ki az, aki úgy gondolja, hogy egy szemüveget csak felcsapunk aztán csá? Azt nem kell tisztítani mondjuk? Nagyon vicces elképzelések vannak itt...
5 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, Szandi0820, Vivcsiiiihh, Jolie_77, MadHatter
2014. július 16. 19:00 #211
Vivcsiiiihh
Vivcsiiiihh
új tag
 
StátuszYᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.02.
Hozzászólás: 25
Csatolások: 0
Azonosító: 225335
Offline offline
Ez hülye??? bolond.gif Most komolyan, miért nem figyelt oda rá???
Mindig adnak használati utasítást !! rtfm.gif (vagyis kéne cry.gif )
2014. július 16. 19:03 #212
Vivcsiiiihh
Vivcsiiiihh
új tag
 
StátuszYᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.02.
Hozzászólás: 25
Csatolások: 0
Azonosító: 225335
Offline offline
Idézet (DragonReni @ 2014.07.16. 11:41)
nem néznék vele farkasszemet

XD
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2014. július 16. 19:44 #213
- törölt felhasználó -    
hát...hát....hát...örülök a 0.00-ás dioptriámnak O.O
2014. július 16. 20:16 #214
- törölt felhasználó -    
Szegény lány,nagyon sajnálom őt!
2014. július 16. 21:43 #215
Kitti7
Kitti7
új tag
 
StátuszSpartacus<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.02.
Hozzászólás: 56
Csatolások: 0
Azonosító: 211120
Offline offline
úú, szegény://
a kontaktlencsét úgy kell vállalni, hogy felelősséggel jár, és tisztítani kell...nekem is van, és semmi bajom, mert úgy csinálok mindent, ahogyan az optikában elmondták.
2014. július 17. 00:27 #216
Sajt200
Sajt200
 
StátuszRossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni. ˇˇ Dumbledore
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.01.
Hozzászólás: 626
Csatolások: 0
Azonosító: 196987
Offline offline
Mi-a-f***??!! Milyen dolog az hogy 6 hónapon át nem cserélt kontaklencsét? Rajta már Jézus maga sem segít -.-
2014. július 17. 00:40 #217
- törölt felhasználó -    
Idézet (GlamQueen @ 2014.07.16. 16:27)
akik nem tanulnak a fenti cikkből megismert szerencsétlen lány hibájából, és hetekig, vagy hónapokig nem veszik ki a kontaktlencsét.

Az a baj, hogy eleve annak aki x éve kontaktlencsét hord nem ebből a cikkből kéne tanulnia, sőt még mielőtt megveszi a lencsét már tudnia kéne milyen felelősséggel jár. Ez körülbelül olyan mint a nő a macska meg a mikró esete, nem volt a mikró használatai utasításában, hogy kisállat szárítására nem való rohog.gif Ha valaki vesz egy ájfon s60-t azt mondom ne olvassa el, hogyan kell rendeltetésszerűen használni... na, de azért álljon meg a menet. Nagyon sokan vannak és kevés a töltény... :c
4 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, Kiim, chelseagirl18, Szandi0820
2014. július 17. 09:28 #218
LoVe nyuszii
LoVe nyuszii
 
StátuszJobb teljes erőből harcolva meghalni, mint térden állva, megalázottan élni az él
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.04.
Hozzászólás: 580
Csatolások: 0
Azonosító: 193238
Offline offline
áhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

rosszat fogok álmodni ez borzalmas, nem ezt nem lehet. áhh
2014. július 17. 09:33 #219
AvrilSmile
AvrilSmile
 
Státusz"I have died everyday waiting for you"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.17.
Hozzászólás: 926
Csatolások: 4
Azonosító: 226218
Offline offline
Idézet (DragonReni @ 2014.07.16. 11:41)
nem néznék vele farkasszemet

xD, ez poén. Amúgy én sem
2014. július 17. 09:44 #220
AvrilSmile
AvrilSmile
 
Státusz"I have died everyday waiting for you"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.17.
Hozzászólás: 926
Csatolások: 4
Azonosító: 226218
Offline offline
Idézet (Elody @ 2014.07.14. 22:49)
sokan kérdezik, hogy lehet, hogy nem irritálta a szemét meg nem volt neki kényelmetlen. na akkor elmagyarázom. egyszer egy barátom megitta őket a pohárból, gondoltam kipróbálom már, milyen, ha nem kell tartogatnom meg félnem, hogy elveszik a drága lencse a zűrös kollégiumban. nem olcsó és rossz dolog is, egyszerűen elég elkerülhetetlen (azóta nem vagyok kolis amúgy). én is és a régebbi koleszos ismerőseim is valamikor hónapokig ki se vesszük  a lencsét , gondoltam kipróbálom már, milyen. de amióta szárazabb a szemem, én inkább hetente hétvégére kiveszem, de nem ez a lényeg. eleinte én is csak el-elaludtam benne, furcsa volt, sokszor tényleg kényelmetlen is, de csepegtettem bele szemcseppet és mintha frissen tettem volna be. hozzászokott a szemem az én kis fura szokásomhoz...=p aztán egyre több időre bent hagytam végül már tényleg hónapokig. el is felejtettem, hogy nekem kontaktlencsém van, egyszerűen jó érzés volt minden macera nélkül tökéletesen látni, de ti, akik mondjuk jól láttok, ezt úgysem érthetitek meg, ne is akarjátok! teljesen felesleges azt mondani a lányra, hogy ostoba, mert nem az. ha kényelmetlen lett volna neki, szerintetek nem vette volna ki? épp ez az, hogy mintha ott sem lenne, kellemes volt, hogy lát rendesen összevissza tisztítgatás nélkül. lehet el is felejtette ő is. nekem meg szobatársaimnak is mondjuk mondták a többiek, hogy majd egybenő a szemünk a lencsével a végén meg megvakulunk stb, de nem igazán hallgattunk rájuk. májusban többször begyulladt a szemem (de csak mindig a jobb!) gondolom lejárt a lencse, mivel fél éves volt nekem is, ezért fogtam, kivettem 4 és fél hónap után először, csá, elmúlt a gyulladás. de vizsgámra visszatettem ugyanazt a lejárt 4 hónaposat mivel nem volt idő újat rendelni és én nem veszek fel szemüveget...semmi bajom nem lett. azóta mondjuk eldobtam. bár nem értek hozzá, milyen gyorsan terjednek ezek az amőbák, de nekem is furcsa, hogy mikor tükörbe nézett nem látta, hogy kezd gennyesedni meg elváltozni a szeme? kétlem, hogy akkor nem kezdett el kényelmetlen lenni...bár talán már késő volt. én sajnálom, mert a kényelmessége miatt egy kis figyelmetlenségből elvesztette a látását. még egyszer mondom, szerintem akik jól látnak rohadtul ne ítélkezzenek, sokkal nagyobb vétkek is vannak egy rohadt kontaktlencse bennhagyásánál, nem tudjátok, milyen rosszul látni, nekem speciel mindkét szemem 5.00 felett van, lencse nélkül engem biciklisek ütnének el, 3 méterre nem látok el tisztán, táblát nem lánék, a büfében a 20 centire lévő kaják árát sem, semmit (kipróbáltam).
az orvosok nagyon nagyon kontaktlencse ellenesek, én többel akartam tényleg rendesen, szakszerűen felíratni profibbat, de mindegyik ellenezte, ezért magamnak rendelem és kész. akkora biznisze van a szemüvegnek, a röhejesen drága keretek + lencse meg exták meg miegymás, annyi pénzt tudnak velük kaszálni, angymamám mindig mondja, hogy össze vannak ezek a szemorvosok köttetve velük nagyon szorosan, hogy mindenkit beszéljenek le a lencséről, mert az optikáknál úgy nem lesz kereset, nekem volt szemövegem is régen, direkt sz*rra csinálják őket, hogy állandóan viszegetni kelljen pénzért javítani meg még rá akarnak dumálni ilyen olyan tisztító szerekkel is, hát kösz. és még képesek elhitetni, hogy bazi nagy keret benne üveggel jól áll bárkinek is, mi sem lehet természetesebb, tényleg mellow.gif nem tudom, 
mi olyan nehézkes azon, hogy a szemetekbe nyúljatok, ennyit csak megér, hogy szépek legyetek és látszódjon a szemetek. és szemüvegbe tesizni életveszélyes! egyszer a fejemre esett a kosárlabda és elrepedt a szemüvegem, mikor a fejemen volt. tényleg kényelmesebb mint a lencse, tényleg. pedig akinek nagyon rossza  szeme, muszáj mindig valamit hordania, hogy lásson. pont hogy a szemüvegesek lustábbak és igénytelenebbek, mert ennyit nem képesek kezelni, a szemüveget felrakni az orrukra, csak ennyi megy, nehogy már több idő elmenjen bármire is még még véletlen a smink meg a szemünk is érvényesüljön. 
jöttek itt többen a szemműtéttel. higgyétek el, nagyon sokszor utánanéztünk, nekem 500.000 van félre téve a jövendő szemműtétemre, de csak 18 - tól lehet egyrészt, másrészt valóban vannak kockázatai. kérdezte itt valaki, miért nem műtette meg a szemét  a lány, ha már nem akart a lencsével vacakolni. szerintetek egy 23 éves egyetemistának ilyen drága dolgokra van pénze? a szülei meg gondolom pláne nem győzik küldeni neki a pénzt, nemhogy műtét. valamint. minél rosszabb valaki szeme, annál több az esély, hogy visszaromlik, jobb esetben hosszú idő elteltével esik vissza pár diopriát, rosszabb esetben rövid idő alatt visszaromlik akár 3-4-et is simán, pláne a mai világban, a sok ilyen meg olyan mű-energiatakarékos akármilyen sz*r izzók miatt, meg ugye a monitorok. szóval ez sem egy jó és biztos megoldás, távolról sem, nem kéne az észt osztani.


Csak gartulálni tudok az emberi intelligencia példájának! Igazad van, a cikkben említett lányt nem kell elítélni. Téged kell, de nagyon. Hogy a francba gondolod, hogy szemüveget hordani igénytelenség? És négy és fél hónapi benn hagyni egy lencsét nem az? És utána még visszatenni, az nem? Szerintem be kellene fejezni az értelmetlen kommentelgetés, ekkora ésszel meg pláne, és szerezni valahonnan abból, amit intelligenciának hívnak, mert te szerintem ezzel a szóval köszönőviszonyban sem lehetsz! Nem láttál még embert, akinek jól áll a szemüveg? És ha ő az okosabb, körültekintőbb, mert vagy tudja előre, hogy semmi kedve lencsékkel bíbelődni, vagy így egyszerűen elfogadja, hogy rosszabbul lát a többi embernél? Nem akar mániákusan megfelelni, mint egyes emberek, mert neki talán fontosabb az egészsége, és hogy lásson, mint hogy az embereknek megfeleljen azzal, hogy hasonkít rájuk azáltal, hogy nem hord szemüveget. Engem megbontránkoztat, hogy vannak olyan emberek, akik annyira nem ismerik a különbséget jó és rossz közt, hogy a helyeset ítélik el. Megbotránkoztat, de nem lep meg. Újra gratulálok, Elody, hogy sikerült összehoznod egy ennyire "értelmes" kommentet. Egy élmény volt elolvasni. De nem én voltam az első, aki fennakadt ekkora pofátlanságon. Gratulálok, de komolyan. excl.gif
2 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, chelseagirl18
17 oldal 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!