Starity

Amőba falta fel a szemét, mert nem cserélt kontaktlencsét

17 oldal 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. július 15. 09:50 #141
- törölt felhasználó -    
Azta!!!!!! Ilyesmit még nem láttam!! Bár mondták már nekem hogy a kontaktlencse az valamennyivel jobban károsítja a szemet, de hogy ennyire!!!
2014. július 15. 10:08 #142
Victoria9723
Victoria9723
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.11.
Hozzászólás: 248
Csatolások: 0
Azonosító: 165114
Offline offline
Jézusom ez undorító,gyengéim a szemek a világbòl is kilehetne kergetni velük...
De nem vette észre az elvàltozást vagy mi ??
Egyszerûen nem értem...
2014. július 15. 10:53 #143
- törölt felhasználó -    
Ez nagyon undorító....
2014. július 15. 11:04 #144
- törölt felhasználó -    
Fújj!Könnyezik a szemem!
2014. július 15. 11:06 #145
Bettó23
Bettó23
 
StátuszI'm a Lovatic and Casaser and Belieber forever. ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.17.
Hozzászólás: 712
Csatolások: 146
Azonosító: 209547
Offline offline
Blee..fúj de undorító...és miért nem cserélte ki.???-.-
2014. július 15. 11:29 #146
niiikiii
niiikiii
little queen. :*
 
Státusz-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.04.
Hozzászólás: 866
Csatolások: 540
Azonosító: 128790
Offline offline
Nem sok esze lehetett az illetőnek, meg ha már kontaktlencséje van akkor illik tudni hogy hogyan kell "bánni vele"...
2014. július 15. 11:54 #147
AngelGirl00
AngelGirl00
 
StátuszAnnyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít.
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 14.06.14.
Hozzászólás: 562
Csatolások: 185
Azonosító: 227598
Offline offline
Ez elég undi. De miért nem cserélte ki? Niiikiii-nek igaza van!
2014. július 15. 12:10 #148
- törölt felhasználó -    
Hát elég undi!!!!!
2014. július 15. 12:13 #149
- törölt felhasználó -    
OMG. Pfuj. Úszás közben is?? Ez komoly?
2014. július 15. 12:40 #150
Annie Horvath
Annie Horvath
visszatérő vendég
 
StátuszElőadás bitch please! :3 :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.17.
Hozzászólás: 125
Csatolások: 0
Azonosító: 215430
Offline offline
Igénytelen. Erre azt hiszem ez a szó a legmegfelelőbb. Merthát persze fáradt, vagy nem akar időzni vele, de könyörgöm! Az úszáshoz azért vegyük már ki! ...
2014. július 15. 12:50 #151
- törölt felhasználó -    
Szemüvegem van és semmi kép se használnák kontaklencsét, van pár hátránya.. De aki használ az már nézzen utána legalább, de az orvos úgyis elmondja!!
2014. július 15. 13:19 #152
Liliánaa
Liliánaa
új tag
 
StátuszProfilom szerkesztés alatt áll! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.04.
Hozzászólás: 77
Csatolások: 0
Azonosító: 225475
Offline offline
Idézet (Elody @ 2014.07.14. 22:49)
pont hogy a szemüvegesek lustábbak és igénytelenebbek, mert ennyit nem képesek kezelni, a szemüveget felrakni az orrukra, csak ennyi megy, nehogy már több idő elmenjen bármire is még még véletlen a smink meg a szemünk is érvényesüljön.


Szoktál gondolkodni mielőtt leírsz bármit is? Saját magadról állítod ki a szegénységi bizonyítványt az ehhez hasonló megnyilvánulásaiddal, látszik hogy csak 15 éves kislányka vagy...
2014. július 15. 13:46 #153
drfan
drfan
President Laura Roslin
 
StátuszI wish you all a merry and a happy!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.19.
Hozzászólás: 1283
Csatolások: 0
Azonosító: 164095
Offline offline
Elody, szerinted a szemüvegesek lusták? Hmm, érdekes! Szerintem a szemüveg nem sötétített, látják a szemedet meg a drága sminkedet, tesire meg senki sem hordja. Azért nem vagyunk lusták mert nem akarunk egy műanyagdarabot a szemünkbe tenni...
2014. július 15. 13:50 #154
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Aki kontaktlencsét visel, annak tisztában kell lennie ilyenekkel. Tényleg ott van a szemükben, és bármi lehet rajta, bármikor rátelepedhet bármi a lencsére, aztán csak a baj lesz belőle. Aki meg lusta ki-be rakosgatni, annak a szemüveg praktikusabb. Azt reggel felteszed, és este le. Napközben tisztogathatod, és nem a szemed károsul. Sokan cikinek tartják, de manapság már szinte menő. Csak meg kell találni a stílust, és akkor minden rendben lesz.
2014. július 15. 14:17 #155
Bariska
Bariska
visszatérő vendég
 
StátuszI love the Christmas Day ! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.08.
Hozzászólás: 141
Csatolások: 0
Azonosító: 227246
Offline offline
Nem túl szép látvány ... /undiii/
2014. július 15. 14:30 #156
- törölt felhasználó -    
Uhh hát ez valami förtelmes... Egyetértek néhány előttem szólóval! Ez az Ő hibája is!
2014. július 15. 14:43 #157
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Hogy mennyire igénytelen emberek vannak!
2014. július 15. 14:48 #158
- törölt felhasználó -    
Ez Undoritó, azért úszás közben ki vehete volna, minek az ilyenek lencse...
2014. július 15. 14:55 #159
buff
buff
új tag
 
StátuszMegszületett, virágzott, eltemetták, kimászott.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.21.
Hozzászólás: 78
Csatolások: 0
Azonosító: 206770
Offline offline
Idézet (Elody @ 2014.07.14. 22:49)
sokan kérdezik, hogy lehet, hogy nem irritálta a szemét meg nem volt neki kényelmetlen. na akkor elmagyarázom. egyszer egy barátom megitta őket a pohárból, gondoltam kipróbálom már, milyen, ha nem kell tartogatnom meg félnem, hogy elveszik a drága lencse a zűrös kollégiumban. nem olcsó és rossz dolog is, egyszerűen elég elkerülhetetlen (azóta nem vagyok kolis amúgy). én is és a régebbi koleszos ismerőseim is valamikor hónapokig ki se vesszük  a lencsét , gondoltam kipróbálom már, milyen. de amióta szárazabb a szemem, én inkább hetente hétvégére kiveszem, de nem ez a lényeg. eleinte én is csak el-elaludtam benne, furcsa volt, sokszor tényleg kényelmetlen is, de csepegtettem bele szemcseppet és mintha frissen tettem volna be. hozzászokott a szemem az én kis fura szokásomhoz...=p aztán egyre több időre bent hagytam végül már tényleg hónapokig. el is felejtettem, hogy nekem kontaktlencsém van, egyszerűen jó érzés volt minden macera nélkül tökéletesen látni, de ti, akik mondjuk jól láttok, ezt úgysem érthetitek meg, ne is akarjátok! teljesen felesleges azt mondani a lányra, hogy ostoba, mert nem az. ha kényelmetlen lett volna neki, szerintetek nem vette volna ki? épp ez az, hogy mintha ott sem lenne, kellemes volt, hogy lát rendesen összevissza tisztítgatás nélkül. lehet el is felejtette ő is. nekem meg szobatársaimnak is mondjuk mondták a többiek, hogy majd egybenő a szemünk a lencsével a végén meg megvakulunk stb, de nem igazán hallgattunk rájuk. májusban többször begyulladt a szemem (de csak mindig a jobb!) gondolom lejárt a lencse, mivel fél éves volt nekem is, ezért fogtam, kivettem 4 és fél hónap után először, csá, elmúlt a gyulladás. de vizsgámra visszatettem ugyanazt a lejárt 4 hónaposat mivel nem volt idő újat rendelni és én nem veszek fel szemüveget...semmi bajom nem lett. azóta mondjuk eldobtam. bár nem értek hozzá, milyen gyorsan terjednek ezek az amőbák, de nekem is furcsa, hogy mikor tükörbe nézett nem látta, hogy kezd gennyesedni meg elváltozni a szeme? kétlem, hogy akkor nem kezdett el kényelmetlen lenni...bár talán már késő volt. én sajnálom, mert a kényelmessége miatt egy kis figyelmetlenségből elvesztette a látását. még egyszer mondom, szerintem akik jól látnak rohadtul ne ítélkezzenek, sokkal nagyobb vétkek is vannak egy rohadt kontaktlencse bennhagyásánál, nem tudjátok, milyen rosszul látni, nekem speciel mindkét szemem 5.00 felett van, lencse nélkül engem biciklisek ütnének el, 3 méterre nem látok el tisztán, táblát nem lánék, a büfében a 20 centire lévő kaják árát sem, semmit (kipróbáltam).
az orvosok nagyon nagyon kontaktlencse ellenesek, én többel akartam tényleg rendesen, szakszerűen felíratni profibbat, de mindegyik ellenezte, ezért magamnak rendelem és kész. akkora biznisze van a szemüvegnek, a röhejesen drága keretek + lencse meg exták meg miegymás, annyi pénzt tudnak velük kaszálni, angymamám mindig mondja, hogy össze vannak ezek a szemorvosok köttetve velük nagyon szorosan, hogy mindenkit beszéljenek le a lencséről, mert az optikáknál úgy nem lesz kereset, nekem volt szemövegem is régen, direkt sz*rra csinálják őket, hogy állandóan viszegetni kelljen pénzért javítani meg még rá akarnak dumálni ilyen olyan tisztító szerekkel is, hát kösz. és még képesek elhitetni, hogy bazi nagy keret benne üveggel jól áll bárkinek is, mi sem lehet természetesebb, tényleg mellow.gif nem tudom, 
mi olyan nehézkes azon, hogy a szemetekbe nyúljatok, ennyit csak megér, hogy szépek legyetek és látszódjon a szemetek. és szemüvegbe tesizni életveszélyes! egyszer a fejemre esett a kosárlabda és elrepedt a szemüvegem, mikor a fejemen volt. tényleg kényelmesebb mint a lencse, tényleg. pedig akinek nagyon rossza  szeme, muszáj mindig valamit hordania, hogy lásson. pont hogy a szemüvegesek lustábbak és igénytelenebbek, mert ennyit nem képesek kezelni, a szemüveget felrakni az orrukra, csak ennyi megy, nehogy már több idő elmenjen bármire is még még véletlen a smink meg a szemünk is érvényesüljön. 
jöttek itt többen a szemműtéttel. higgyétek el, nagyon sokszor utánanéztünk, nekem 500.000 van félre téve a jövendő szemműtétemre, de csak 18 - tól lehet egyrészt, másrészt valóban vannak kockázatai. kérdezte itt valaki, miért nem műtette meg a szemét  a lány, ha már nem akart a lencsével vacakolni. szerintetek egy 23 éves egyetemistának ilyen drága dolgokra van pénze? a szülei meg gondolom pláne nem győzik küldeni neki a pénzt, nemhogy műtét. valamint. minél rosszabb valaki szeme, annál több az esély, hogy visszaromlik, jobb esetben hosszú idő elteltével esik vissza pár diopriát, rosszabb esetben rövid idő alatt visszaromlik akár 3-4-et is simán, pláne a mai világban, a sok ilyen meg olyan mű-energiatakarékos akármilyen sz*r izzók miatt, meg ugye a monitorok. szóval ez sem egy jó és biztos megoldás, távolról sem, nem kéne az észt osztani.


Akkor a nem jól látók elítélhetnek a logikád alapján? Ahhoz komolyan gratulálok, hogy a cikk mondanivalója pont olyan nemtörődöm embereknek szólna, mint amilyen te is vagy, de láthatóan semmit se sikerült leszűrnöd.
A cikk nem arról szól, hogy a szemüveg jobb a lencsénél, azt pláne nem tudom te melyik bolygón próbáltál lencsét és szemüveget venni, mert egy optikában sem szokás lebeszélni az embereket a fő bevételi forrásukról. A szemüveget megveszed egyszer és hacsak nem romlik a szemed és esik valami baja akár évtizedekig is lehet hordani. Az apróbb hibákat vagy esetleges elferdülést ingyen meg szokták csinálni, ellenben a kontaklencse folyamatosan elfogy, kell hozzá tisztító folyadék, tartó, stb. (Már ha betartja az ember az előírásokat és használ ilyeneket ugye...)
Az előfordulhat, hogy nem akartak még adni neked, mert fiatal korban nem feltétlenül szentel mindenki elég figyelmet a higiéniára, és hát nálad aztán betaláltak ezzel...

A szemüveggel semmi baj, a kontaklencsével semmi baj, amivel baj van, ha valaki nem felelősségteljesen bánik ezekkel, azzal meg pláne baj van, ha még adod is a lovat mások alá, hogy nyugodtan csinálják ezt! Egy egyszerű kötőhártya gyulladásnak is lehet ilyen kimenetele ha kezeletlenül marad és a szem mélyebb rétegeire is ráhúzódik a fertőzés.
Nem érdekel senkit mit csinálsz magaddal, de ne buzdíts másokat ilyen felelőtlen hülyeségre. Amit csinálsz, az nagyon nincs rendben.
6 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, szenya, Szandi0820, Kiim, Beyla, MadHatter
2014. július 15. 15:37 #160
- törölt felhasználó -    
OMG ez nem jó sajnálom sad.gif
17 oldal 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!