Starity

Törökországig duzzadt a magyar Szulejmán-botrány

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. október 07. 22:05 #21
- törölt felhasználó -    
biggrin.gif Hát én utálom ezt a sorozatot és hát biggrin.gif uhmm.... nincs mit hozzá fuznöm biggrin.gif biggrin.gif Engem nemérdekel mert én nem nézek ilyeneket mert még nem ment el a józzan eszem!
2014. október 07. 22:12 #22
- törölt felhasználó -    
Hát egyesek tényleg totálisan fanatikusok, persze én is szeretem a sorozatot és nem örülök hogy elmarad pár hétig de a tüntetés egy kicsit már túlzás.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. október 07. 22:34 #23
Nia21
Nia21
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.07.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 234243
Offline offline
Érdemes kicsit török szempontból is megnézni a történelmet,mert az csak 1 dolog amit nekünk iskolába tanítottak....a sorozatban így is felfedezhető a tipikus magyar mentalitás. Nyilván kicsit ferdítenek a sorozatban,de melyikben nem?! Sokat olvastam erről a korszakról, és nagyon sok dolog valóban úgy volt mint a sorozatban,kicsit utána kell nézni mielőtt az ember ítélkezik....nah persze van aki olvasás helyett az "értelmes" éjjel nappal budapestet nézi....a szulejmán legalább valós eseményeken alapul.....nah és az éjjel nappal pest? mit látunk benne? nem túl sok okosságot,de ez kell a magyar népnek(Y)
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. október 07. 22:36 #24
ciel
ciel
Carat
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.02.
Hozzászólás: 2897
Csatolások: 0
Azonosító: 163123
Offline offline
Nem értem mért kell hisztizni. 6 hetet nem lehet kibírni?
Ezt a gondolkodást nem értem. Nem egy évre szüneteltetik. Arról nem is beszélve, hogy van olyan sorozat, amit mondjuk abbahagynak Magyarországon egy évad után, és többet soha nem kerül adásba, mégse hallottam ekkora kaliberű cirkuszt annak kapcsán, pedig abban az esetben jogosabb lenne.
Mi az a hat hét...
2014. október 07. 22:36 #25
kurrek
kurrek
ღ Emton ღ
 
Státusz“And I will love you until I take my last breath on this earth.”
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 10.11.13.
Hozzászólás: 6362
Csatolások: 23371
Azonosító: 138617
Offline offline
Szerintem kicsit sem jó a sorozat...xD
2014. október 07. 23:48 #26
babe90
babe90
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.02.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 128674
Offline offline
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Bár nem nézem ezt a sorozatot, mert nem tartozik az érdeklődési körömhöz, de sok más sorozatot nézek és egyiknél se tör ki tüntetés mert nyári szünetre megy, vagy mert télen az évad közepén tartanak egy hosszabb szünetet. Tavaly a Once upon a time például tartott évadközi szünetet 2 hónapig mégis túléltem biggrin.gif. De ha kevésbé nívós sorozatot említek a Barátok közt meg a társai is szokott szünetre menni.
Persze van ami végleg megszűnik. A hidegsebész című sorozat 4 évadát nem rendelték be ezért a készítők a 3. évad közepén abbahagyták minden lelkiismeret furdalás és persze lezárás nélkül. Mégsem tört ki sztrájk meg tömeghiszti. A kedves nagymamák, nagypapák, anyukák, apukák és fiatalok megpróbálhatnák ez alatt a hat hét alatt a szokásos az önbutító képernyőbámulás helyett vmi hasznossal tölteni az időt. Természetesen tisztelet a kívételnek!
2014. október 08. 07:24 #27
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
LOL. Azért kikerült a cikk, 5 nap csúszással, ha aktualitását vesszük, akkor meg 4 napos csúszással. rolleyes.gif Így már nincs sok értelme, de mindegy. Pont az lett volna az egyik lényege a hírnek, hogy 4-én NEM LESZ TÜNTETÉS. (sokan nem tudták, a törökök sem, hogy ezt csak felfújta a média) 4 nappal pedig a hirdetett dátum után nem nagy dolog megírni, hogy szó sem volt tüntetésről...

Szóval lehet gáz, de most mentegetőzök: nem most írtam a cikket, hanem 3-án, délben. 1-2 órával azután, hogy a török Gecce lehozta frissen, ropogósan az infót a törököknek... biggrin.gif
2014. október 08. 07:41 #28
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Sarah96 @ 2014.10.07. 21:49)
Elborzaszt annak a gondolata, hogy ennyien nézik Magyarországon ezt a szemetet. Elképesztő, hogy a magyar lakosság a jelek szerint mennyire nincs tisztában a magyar történelemmel, vagy pedig nem érzik annak a súlyát, hogy a törökök mit műveltek hazánkban évszázadozik. Én ugyan egy részt nem láttam és nem is vagyok hajlandó megnézni, de a halottak, és amit olvastam róla azt mutatja, még csak nem is hűen tükrözik a valóságot. De a birka népnek a jelek szerint mindegy... Ennyi erővel megkísérelhetnék Hitlerről szóló sorozatot vetíteni Izraelben, hátha az ottani lakosság is tüntetést szervezne azért, mert pár hétre szüneteltetik a sorozatot.

Azért nem kellene ennyire kultúrlényt játszani... rolleyes.gif Elfogadom a véleményed, hogy neked nem szimpatikus a széria, de azért ennyire lehúzni sem kellene. A mai televíziós választékból pont, hogy az egyik értékelhető alkotásról van szó. Szemétnek titulálni meglehetős túlzás. Az egy dolog, hogy magam is nézem a sorozatot, de nem vagyok elvakult és szemellenzős rajongója. Így ebből a szempontból a tüntetgetést magam is botorságnak és butaságnak tartom, de ettől függetlenül a sorozat még mindig a jobbak közül való. Az egy dolog, hogy ferdítgetnek benne, de az alapok valóban megtörtént eseményeken nyugszanak, így ha a sorozat az emberekben a legkisebb szikráját is felgyújtja az érdeklődésnek eme korszak irányába, már megérte. És valljuk be, ez így történt. Az Oszmán Birodalom története felé való nyitás az emberek részéről igencsak megugrott. És ez jó. Én magam is utáltam ezt az időszakot iskolás koromban, nem kötött le, untam, miegymás. Hála a sorozatnak, elkezdett érdekelni az éra és bele is ástam magam. A sorozat valóban sok mindenben nem pont úgy van, mint a valóságban volt, ettől függetlenül kifejezetten jó képet fest az akkori uralkodó "mindennapjairól". Aláírom, jobb néven venném, ha valamivel több politika és csata lenne a szerelmi cívódások helyett, de mivel ezt elsősorban szórakoztató műsornak szánták, elfogadom. Plusz azért a háremben akkoriban valóban nagyon durva áskálódások és intrikák zajlottak, úgyhogy ha úgy vesszük, ez is meglehetősen hiteles ábrázolás.
I. Szulejmán szultánt Hitlerrel összehasonlítani úgy ahogy van, hülyeség. Ha tetszik, ha nem, Szulejmán benne van a valaha élt legnagyobb uralkodók között. Fantasztikus vezető volt, ügyes stratéga és a kegyetlen képe ellenére nagyon is rendes a "pór néppel". Persze ehhez a politizáláshoz kellettek mások is, mint pl. Ibrahim pasa, de most maradjuk a padisahnál. Divat minálunk - főleg az alap iskolai ismeretek tudatában - Szulejmánt lebarbározni, lekegyetlenezni, fujjolni rá, milyen rossz volt. Ez is éppen úgy a tudatlanság jele, mint az, aki nézi a sorozatot és elhiszi minden képkockáját. Ugyanis egyik sem igaz. Akkor fogadok el efféle kritikákat, ha az adott személy legalább valamennyire beleásta magát ebbe a dicsőséges, csodálatos századba, amiben Szulejmán ténykedett. Ha jól sejtem, te is csak az alapokkal rendelkezel. Javaslom, olvass utána, mi mindent tett a szultán. Meg fogsz lepődni... Szulejmán a magyarokkal is kifejezetten nagylelkű volt, hiszen soha nem próbált például senkit kényszeríteni a muszlim hitre, engedte a szabad vallásgyakorlást. Tudta, hogy az nem vezetne jóra, szétesne egy pillanat alatt a nehezen felépített birodalma. Vagy a másik: ha az emberek elfogadták a feltételeit, akkor segítette őket és igyekezett figyelembe venni a kéréseket.

Nem mellesleg a magyarok sem voltak mindig igazi szentek ilyen szempontból. Mátyás a tévhittel ellentétben nem volt túl igazságos, sőt, kifejezetten kegyetlen volt. István király szintén nem volt annyira szerethető személyiség, mint mondják róla. És akkor sorolhatnék még fel jó pár nevet a közelmúlt hazai történelméből is, akiket sokan nagyra tartanak, de ha jobban belegondolunk, lehet, hogy mégsem igazán érdemlik meg ezt a fajta nagy tiszteletet és renomét.

Attól, hogy magyarok vagyunk, nem kellene vakságot fogadnunk a saját történelmi személyiségeinkkel szemben sem. Ja, meg hát azt se felejtsük el, hogy hol is álltunk mi például a második világháborúban..? Hát nem a jó oldalon... rolleyes.gif
3 felhasználónak tetszik: Szandi0820, AFCfan, Dalienth
2014. október 08. 12:20 #29
szabina2522
szabina2522
 
StátuszI love my life!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.06.
Hozzászólás: 1359
Csatolások: 0
Azonosító: 195503
Offline offline
Egyetértek ciel! Én is nagy fan vagyok, de egyáltalán nem hisztizek. Fog hiányozni, de az a 6 hét semmi! Legalább hamarabb letudok feküdni és aludni egy jót biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. október 08. 14:20 #30
botond96
botond96
 
StátuszARTPOP get ready for ARTPOP!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.26.
Hozzászólás: 2265
Csatolások: 1
Azonosító: 146247
Offline offline
inkább a Szulejmán mint a Celeb vagyok,de nem értem minek az RTL-nek a sok testvér csatorna mikor ilyen helyzetben nem tudják ki használni és járatják rajtuk az ismétléseket
2014. október 08. 15:17 #31
joly87
joly87
Shadowhunters
 
StátuszMindenkinek szép napot!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.25.
Hozzászólás: 1560
Csatolások: 361
Azonosító: 146147
Offline offline
őszintén én nem nézem a sorozatot de a testvéreim igen. undorító ez az RTL csak a baromságot adja le. SZÁNALMAS A MŰSORAIVAL 1-ÜTT
2014. október 08. 15:40 #32
elavan2000
elavan2000
Bexi
 
Státusztattooed heart
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.05.
Hozzászólás: 1074
Csatolások: 9
Azonosító: 218658
Offline offline
Én régen nagyon imádtam ezt a sorozatot, számoltam a napokat hogy végre szerda legyen. Most is szeretem, de azért 1,5 hónapot ki lehet bírni...
2014. október 08. 16:05 #33
mogyeszka
mogyeszka
 
Státusz''A titok olyan halmazállapotú anyag,amely alkoholban oldódik...'' :D ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.30.
Hozzászólás: 1693
Csatolások: 0
Azonosító: 217986
Offline offline
Én is kiakadtam mikor megtudtam hogy szünetelni fog a kedvenc sorozatom! -,- De abban én is egyetértek,hogy a tüntetés erős túlzás már!
6 hetet csak kibírunk valahogy... dry.gif biggrin.gif
2014. október 08. 17:04 #34
HRéka0000
HRéka0000
 
StátuszHRéka0000 még nem állította be a státuszát Nem a fenét! Itt van! --->Jól vagyok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.28.
Hozzászólás: 562
Csatolások: 0
Azonosító: 217712
Offline offline
Nem szeretem, de szerintem rossz, hogy pont ezt törlik el, hiszen rengeteg rajongója van. Tüntetés? Megbolondultak? Ha valaki ezen ennyire képes kiakadni, az nem normális... Ez legyen a legnagyobb baja az életben!
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. október 08. 17:09 #35
- törölt felhasználó -    
Kész őrület!Ennyi ostoba embert egyrakáson,hogy egy sorozat miatt tüntetnek?Amikor elolvastam a cikket,nagyon meglepődtem!!!
2014. október 08. 17:10 #36
AngieLively
AngieLively
 
Státusz"Ha látni akarod a szivárványt, akkor meg kell tanulnod szeretni az esőt!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.04.
Hozzászólás: 905
Csatolások: 22
Azonosító: 166586
Offline offline
OMG! Nem igaz, hogy egy hónapot nem bírnak ki a sorozat nélkül! Akkor keressenek rá neten, és nézzék felirattal... Szörnyű nagy katasztrófa, hogy nincs Szulejmán.
2014. október 08. 17:16 #37
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
Az első részt még megnéztem, hogy hiába szeretem a történelmet, valahogy mégsem tetszett. Ízlések és pofonok. Igazából azt nem értem, hogy miért nem tudnak az emberek 6 hetet várni. Jó, ez a celebes műsor tényleg a legalja, de 6 hét nem túl sok, egy csomó sorozatra hónapokat kell várni és aki szereti az beletőrödik és kész. Persze ezt azért az idősebb korosztály is nézi, aki mindig szappanoperákat néz ott pedig csak adják és adják. De akkor sem értem miért kell ezen ennyire fennakadni...
2014. október 08. 17:58 #38
Dalienth
Dalienth
visszatérő vendég
 
StátuszEverything that kills me makes me feel alive ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.17.
Hozzászólás: 354
Csatolások: 0
Azonosító: 222836
Offline offline
Most nem azért, de nálam nagyobb sorozatrajongót kb. alig találni, tényleg, rengeteg sorozatot nézek (bár ezt pont nem), de könyörgöm! 6 hét?! Akkor én mit szóljak, hogy két kedvenc sorozatomnak most szeptember elején lett vége és legközelebb júniusban láthatom? Két másik meg még csak most fog kezdődni, holott az egyik május végén, a másik pedig már március végén befejeződött. (Ez csak négy a sok közül!) Arról már nem is beszélve, hogy a sorozataim többségénél olyanról, hogy szinkron, még csak nem is álmodhatok biggrin.gif (Mondjuk nekem nincs is rá szükségem.) Szóval sírjatok csak emberek! Ez azért van, mert túlságosan el vagytok kényeztetve ilyen téren! Egyébként aki ennyi szünetet nem bír ki a sorozata nélkül, az igazán elgondolkodhatna egy kicsit, mert ez bizony nem egészséges reakció. Azon pedig, hogy az RTL klub a saját szennyműsorát teszi be helyette, nem is csodálkozom. Mert ez az RTL klub. Pont ők az egyik ok, hogy miért is nem nézek tévét, már évek óta. smileeee.gif
2014. október 08. 17:58 #39
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Bréking! Egy komoly erdőtűz lett a Celeb vagyok... tábor közelében és veszélybe került a műsor, továbbá a szereplők és a készítők testi épsége is. Felmerült, hogy felfüggesztik a valóságshow forgatását.

Amin én le vagyok döbbenve, az a Szulejmán-rajongók egy jelentős részének megnyilvánulása. Ők konkrétan röhögnek ezen az egészen és olyan dolgokat kívánnak az RTL-es stábnak meg a celebeknek, hogy én érzem rosszul magam. Kérdem én, hol marad az emberekből a jóérzés, az empátia??! Az egy dolog, hogy maga a műsor tényleg egy xar és hogy nem bírjuk a celebeket, de ilyesmiket kívánni, hát... Nem józan ítélőképességgel bíró emberekre vall! mellow.gif

Ez a fanatizmus már beteges, nem normális. Klinikai esetek, én mondom. 110.gif És az ember akaratlanul is elszégyelli magát, hogy ilyen gonosz, rosszmájú emberekkel tartozik valahol "egy csoportba" a sorozat rajongótáborába... unsure.gif
2014. október 08. 19:30 #40
Vic00
Vic00
 
Státusz♪♫..én azt mondom, hogy Punnany, te azt mondod, hogy Massif...♫♪
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.14.
Hozzászólás: 652
Csatolások: 0
Azonosító: 211726
Offline offline
Hülyeség, hogy elvagyunk kényeztetve ilyen téren.. Mind1. Szeretem a sorozatot, pedig tudom, hogy kb 2 százalék a valóság alapja az egésznek. Szerintem elég sokan szeretünk más sorozatokat, és bár nagyon várom, hogy megint Szulejmán legyen, várni kellett a TVD-re, a Teen Wolfra s az Awkwardra is hosszabbnál hosszabb időket. Ennek a 6 hétnek, meg mindjárt vége. Mindent ki lehet bírni, az más dolog, hogy akarjuk, vagy szeretnénk-e smileeee.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!