Starity

Törökországig duzzadt a magyar Szulejmán-botrány

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. október 08. 19:39 #41
- törölt felhasználó -    
Örülök neki, hogy van idejük az embereknek ilyenekkel törődni... Nevetséges! Pihenő, aztán folytatják! Ez Magyarország! Azt a pár hetet nem lehet csendben kibírni? Heszusz'! -.-"
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. október 08. 20:06 #42
mili..summer
mili..summer
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.05.
Hozzászólás: 58
Csatolások: 0
Azonosító: 199538
Offline offline
Én sem szeretem, mikor szünetre mennek kedvenc sorozataim, de ez már megszokott... ráadásul akármennyire is szeretjük,de mégis egy sorozat, elég durva lenne a tüntetés... az pedig, hogy már Törökországban is hallottak erről, egész érdekes smileeee.gif
2014. október 08. 20:26 #43
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Teljes mértékben irigylésre méltó az a kitartás, azaz erő és természetesen unalom, amely eme sorozat rajongóit jellemzi. Valószínűleg elég sz*r lehet meglenni a napi szappanopera nélkül, amihez annyira hozzászoktak, de enyhén szólva túlzásnak tartom ezt a protestálást. Mint ahogyan a cikk utolsó mondata is írja, nagy eséllyel fel lett fújva ez az egész és közel sem akkora a botrány, mint amekkora a visszhangja. Én nem tudom, hogy ki hogyan van vele, de én akkor tudtam leülni minden áldott nap ugyanabban az időpontban sorozatozni, amikor még általános iskolás voltam és a Csacska angyal ment az RTL-en. Azóta meg sűrűn előfordul, hogy 3-5 részt töltök le egyszerre az ominózus sorozatból, ugyanis sokszor vagy egy hónapig sem erőm, sem energiám nincsen a filmezéshez/sorozatozáshoz. A Crossing lines második szezonjának epizódjait is inkább letöltöm Ncore-ról magyarul, minthogy én este kilenckor leüljek a tévé elé és nézzek meg egy olyan negyven perces epizódot, amit nagyjából három x tíz perces reklámokkal atomjaira cincálnak. Másfél hónapot meg már csak kibír az ember-lánya, és így legfeljebb (ha annyira sorozat kocka) belekezd egy másikba, ami elképzelhetően hatalmas kedvencévé válik. Kérem szépen, van a sorozatokat illetően bőven választék mindenféle műfajból. Hol a gond? Ettől függetlenül biztos, hogy lesz egy-két olyan vállalkozószellemű (mindig van, csak jelzem!), akik képesek leülni, lefordítani és feliratot gyártani. Szóval, ha tényleg akkora hángérien fandomról van szó, akkor egy idő után maguk a rajongók fognak tenni annak érdekében, hogy haladjanak a sorozattal.
1 felhasználónak tetszik: Dalienth
2014. október 08. 21:12 #44
Athmor
Athmor
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.17.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 153205
Offline offline
Nofene! Én meg a Mentalistát szoktam tévében nézni, és azt is hat hetes szünetre küldték a celebek miatt. De nem csapok hisztit miatta...
Amúgy is minden más sorozatot angolul nézek, szóval ha írtózatos ingert érzek mégis, hogy lássam a következő részt, hát felcsapom az internetet és megnézem online. smileeee.gif
2014. október 08. 22:07 #45
Beth Rose Darkness
Beth Rose Darkness
visszatérő vendég
 
Státuszfuck the system
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.24.
Hozzászólás: 118
Csatolások: 153
Azonosító: 171910
Offline offline
Tiszteletre méltó, hogy valaki ennyire szereti ezt a sorozatot. De az már nem éppen normális, hogy tüntetni akarnak miatta. Ahogy az sem, hogy van aki nézi ezt a celebes baromságot. Remélem minél előbb folytatják. A kosztümök gyönyörűek, bár a történelmet nem kéne elferdíteni...
2014. október 09. 00:00 #46
Micyke14
Micyke14
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.02.
Hozzászólás: 559
Csatolások: 0
Azonosító: 144595
Offline offline
és amikor a VD-t szüneteltették emiatt?? igaz, hogy már láttam azokat a részekt feliratosan, e azért na, akkor még imádtam a sorozatot.. nemhiszem h ez bármennyivel is jobb lenne nála.. -.-
2014. október 09. 07:55 #47
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Egy kis zárójeles megjegyzés a kommentelőknek: mint az ismeretes, a Szulejmán egy TÖRÖK sorozat. Nem angol. Vagyis, ha hozzá is jut az átlag néző, nem nagyon érti a párbeszédeket.

Ami a feliratozást illeti: ez se nagyon van hozzá, bár a rajongók igyekeznek fordítani és már folyamatban van, úgy tudom. De ők is angolból fordítanak...

A sorozat nézőinek egy igen jelentős hányada nem az a netes bubus, vagyis nem nagyon értenek a ma már hétköznapi "segíts magadon neten a sorozatoddal kapcsolatban" témához.

A sorozat maga tényleg nem egy kifejezett szappanopera, még ha annak is tűnik. Nyilván nagyon ki van domborítva a szerelmi és a romantikus szál, de ebben az esetben a valóságban is tényleg ez, illetve nagyon hasonló ármánykodás és szerelemféltés zajlott a palotá(k) falai között...

Az viszont tény és való, hogy a sorozat nézőinek egy jelentősebb része átesett a paci túloldalára és hiába jobb a sorozat, mint az átlag, már túlmagasztalják és szemellenzősen viseltetnek az irányába. Többet képzelnek bele, mint kéne és hangoztatják is.

És igen, ez a fajta mentalitás igencsak kellemetlen azok számára, akik szintén szeretik, nézik a sorozatot. És sokszor inkább már próbálnak elhatárolódni ettől és néha kifejezetten "cikinek érzik", hogy ők is ebbe a táborba tartoznak valahol... sad.gif

Amúgy a Celeb vagyok tegnapi adásában állítólag Vadon Jani és Sebestyén Balázs poénból beöltöztek törököknek és egy darabig így vezették a műsort. Láttam egy pillanatképet. rohog.gif

Idézet (Vic00 @ 2014.10.08. 19:30)
Szeretem a sorozatot, pedig tudom, hogy kb 2 százalék a  valóság alapja az egésznek.

Egy "kicsit" alábecsülöd. Van az 75-80% is... smileeee.gif rolleyes.gif
2014. október 09. 14:41 #48
- törölt felhasználó -    
Istenem,minek ebbol olyan nagy cirkuszt kerekitteni?Most komolyan,elhiszem hogy szeretik,de nem orokre szuntetik meg,csak egy 6 hetes szunet lessz,ami teljesen normalis dolog.Az RTL klubbosok sem bolondok,nem szuntetik meg orokre,mert az hatalmasat rontana a csatorna nezettsegen.Az eggyetlen dolog,amibe egyetertek,hogy ben is szivesebben nezem a Szulejmant,mint a nyavogo celebeket a vadonban...
2014. október 09. 16:07 #49
Earth Song
Earth Song
 
StátuszB2 vagyok muhahaaaaa
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.01.
Hozzászólás: 869
Csatolások: 0
Azonosító: 214568
Offline offline
Sally Sparrow, minden szavad igaz amit a sorozatról, a nézőiről és magáról Szulejmánról elmondtál meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. október 09. 17:07 #50
- törölt felhasználó -    
A sorozatban én is több történelmi szempontból kivetnivalót találtam, de ha nagyobb kor -és valósághűségre törekedtek volna, történelmi csatornán vetítenék a szappanoperát. A sztori nagy része történelmi eseményeken alapszik, de nagyon sok motívum inkább a hagyományos limonádé sorozat vonalát követi. Én nem azért követem a sorozatot, hogy tanuljak belőle történelmet, mert azt nyilván nem (nagyon) lehet, de kikapcsolódásnak elmegy. Ami előnye viszont volt, hogy a háremhölgyek életére rávilágít, és el kezdett érdekelni, hogy milyen lehetett azokban az időkben nőként élni (a szultán közvetlen környezetében). Ezekről a dolgokról nem nagyon van szó a történelemórákon, igaz a magyar királyok feleségeiről sem tanítanak sokat. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. október 09. 18:45 #51
Regina989
Regina989
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.25.
Hozzászólás: 28
Csatolások: 0
Azonosító: 228268
Offline offline
Nem igazán nézem a sorozatot de úgy halottam hogy rossz képet fest a magyarokról. Mondjuk a törökök sem egy szent nép. Főleg az amit az örményekkel tettek.
2014. október 09. 19:36 #52
bucii
bucii
 
Státusz~ Élvezd az élet minden egyes percét - hisz egyszer élünk ;))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.18.
Hozzászólás: 1038
Csatolások: 9
Azonosító: 171514
Offline offline
várom a folytatást..
2014. október 09. 19:41 #53
- törölt felhasználó -    
nem semmi, hogy egyesek mennyire ráérnek egy sorozat miatt tüntetni, na nem mintha én nem tartoznék a Szulejmán rajongók közé, de ez akkor is túlzás már. biggrin.gif
2014. október 10. 14:01 #54
LovelyBarbaraPalvin
LovelyBarbaraPalvin
Hunter
 
Státusz,, Family don't end with blood " - Bobby Singer, Supernatural
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.01.
Hozzászólás: 2558
Csatolások: 686
Azonosító: 226899
Offline offline
Ez már túlzás -.-
2014. október 10. 14:04 #55
LovelyBarbaraPalvin
LovelyBarbaraPalvin
Hunter
 
Státusz,, Family don't end with blood " - Bobby Singer, Supernatural
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.01.
Hozzászólás: 2558
Csatolások: 686
Azonosító: 226899
Offline offline
Vic00 egyetértek. Én kb fél évet vártam a Kínos folytatására. Ne legyenek már ennyire türelmetlenek. Amúgy a neten is biztosan valahogyan meglehet nézni. Magyarfelirattal, vagy szinkronnal
2014. október 10. 14:18 #56
Ariana000
Ariana000
 
StátuszAz ember néha szomorú, néha nem.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.24.
Hozzászólás: 666
Csatolások: 6
Azonosító: 228178
Offline offline
Ez már szánalmas..Egy hetet nem bírnak várni?! Én a Walking dead folytatására több mint fél éve várok, és mégsem kezdtem tüntetni meg hasonlók. Ha meg ekkora rajongók, megnézhetnék feliratosan is a neten.
2014. október 10. 15:34 #57
anci2001
anci2001
 
StátuszNe bízz senkeben, csakis magadban...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.27.
Hozzászólás: 1648
Csatolások: 0
Azonosító: 164487
Offline offline
Komolyan?! Én is nézem, de igazán kibirhatnak 4 hetet Szulejmán nélkül!!! Annál izgalmasabb!!!
2014. október 10. 15:52 #58
- törölt felhasználó -    
Tessék már kibírni azt a nyavajás hat hetet dry.gif
Felnőtt (a tüntetők nagy része felőttekből áll) létükre eléggé gyerekesek :rekalmalo:
2014. október 10. 16:13 #59
- törölt felhasználó -    
Ugyan már...mi olyan jó a Szulejmánban????Csak kibírnak 6 hetet,hogy ne nézzék!!!!!!!A Celeb vagyok,ments ki innen!amúgy is csak ritkán van!!Ki lehet bírni.Én is kibírtam a kedvenc sorozatom nélkül.6 HÓNAPIG.Ha nem bírják ki az az ő bajuk,mit mondjak...végre megy egy jó sorozat is nem csak a szokásosak...
2014. október 10. 16:51 #60
LiyQ
LiyQ
visszatérő vendég
 
StátuszMelletted leszek, jóban, rosszban, depiben, happyban, lazán, f*szán, de igazán.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 238
Csatolások: 0
Azonosító: 185632
Offline offline
Én azért tisztelem őket mert a Szulejmán nézőinek többsége 'idős' ember. Így valószínűleg ők nem értékelik, sőt kultúrálatlannak tekintik az összes többi műsort (Éjjel-Nappal Budapest és társaik) ebből gondolom hogy nekik csupán ez a 2 órás műsor volt amit minden héten igazán vártak...Így én is úgy gondolom igazán visszaadhatnák
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!