Starity

Sense8 / Nyolcadik érzék (2015-2017)

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. augusztus 31. 20:20 #1
- törölt felhasználó -    
A Netflix legújabb, saját gyártású science-fiction/drámasorozata. Az első évad június 5-én kezdődött. beer.gif

Szereplők:
Aml Ameen - Capheus
Doona Bae - Sun Bak
Jamie Clayton - Nomi Marks
Tina Desai - Kala Dandekar
Tuppence Middleton - Riley Blue
Max Riemelt - Wolfgang Bogdanow
Miguel Ángel Silvestre - Lito Rodriguez
Brian J. Smith - Will Gorski
Freema Agyeman - Amanita
Daryl Hannah - Angelica Turing
Naveen Andrews - Jonas Maliki

Sztori:
A világ minden pontján élő emberek egy csoportja hirtelen mentálisan összekapcsolódik, és együtt kell működniük, hogy túléljék a rájuk hajtó vadászatot, hiszen a különleges képességeikkel, a rájuk vadászók számára "veszélyt jelentenek" a világnak.
6 felhasználónak tetszik: adriienn96, idone, Bessie, missdaisy, Noora, standoffan
2015. augusztus 31. 20:45 #2
- törölt felhasználó -    
Első évados képek beer.gif
forrás: farfarawaysite
7 felhasználónak tetszik: Grace Benning, TheTruthAboutLove, adriienn96, idone, Natty, missdaisy, alexahemingway
2016. január 02. 01:47 #3
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
2 napja kezdtem el nézni, és ma be is fogom fejezni. Elég érdekes a története. Lassú folyású, mégsem unalmas. Mégsem tudnám azt mondani hogy nagy durranás, hanem hogy érdekes. Egyébként tetszik az egész. Eleinte fura volt, hogy ennyire sokára derült ki mi is ez az egész (habár kérdés vagy válasz bőven lenne még, ebben biztos vagyok), de utánagondolva, az is furcsa lett volna, ha hamar kiderül. Így jobban megismerhettem a szereplőket, és ők is egymást. Fantasztikus, ahogy különböző emberek, hogyan kapcsolódnak és érzékelik egymást. És jó látni a különböző világok különbözőségeit, vagy hasonlóságait. Ritkán látni ilyet. Páratlan. Tetszik. heart.gif
1 felhasználónak tetszik: missdaisy
2016. január 02. 14:17 #4
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
Csoportkép
4 felhasználónak tetszik: adriienn96, Bessie, missdaisy, Grace Benning
2016. január 02. 19:23 #5
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Sunt és Wolfiet bírom a legjobban. Nagyon kemények. biggrin.gif Na jó, Will is az néha. De ő olyan kis cukika. biggrin.gif
Számomra picit több volt a homoszexuális jelenet, mint amit még elbírok, de hát ez van, ezt kell szeretni. Ami picit még sok volt, az az utolsó előtti rész, amiben a születéseket lehetett látni. nea.gif Harci jelenetek viszont nagyon állatiak voltak. Iszonyat jól néztek ki. meghajolo.gif Remélem lesz folyatása.

szerk.: utána néztem lesz második évad yahoo.gif pompom.gif
1 felhasználónak tetszik: missdaisy
2016. január 02. 20:18 #6
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
Nekem a srácok közül Will és Lito (Nagyon röhögtem , amikor Sunt érzékelte , akinek éppen megjött biggrin.gif Vicces volt a jelenet!) A csajok közül pedig Sun (és Amanita - bár Freemát már a Doctor Who óta wub.gif ).
A születés jelenet szerintem az egyik legszebb volt a zenével , a reakciókkal együtt bár tényleg elég naturálisan mutatták a dolgokat. Ennyire nem kellett volna. De ilyen nagy jelenet volt , amikor a 4Non Blondes dalát énekelték vagy amikor a Demonsra szexelt mindenki. wink.gif
Persze volt még egy csomó kedves/emlékezetes jelenet. Pl. mikor Kala és Capheus nézték a Van Damme filmet vagy mikor mindenki segített Nomi szökésében.
Nekem bejött a sorozat. Várom a folytatást!
2 felhasználónak tetszik: missdaisy, Bessie
2016. január 03. 15:50 #7
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Igen, a zenék sokszor nagyon szépek. Riley papája csodaszépen zongorázott, amúgy is érdekes fazonnak tűnik. biggrin.gif és Riley is jól keverte a zenéket. Nehéz amúgy elmagyarázni mitől ennyire jó. De annyira különlegesen mixelik a dolgokat, amitől ennyire jó na. rohog.gif Sok lelkizés van benne, és okos bölcseletek - párat ki is írtam magamnak - aztán a másik percben bumm, akció. Igazat megvallva örülök, hogy így egyben néztem, mert azt hiszem így sokkal nagyobb hatást ért el.

Egyébként ez a kétféle (többféle) homo sapiens dolgot nem csak ebben a történetben hallottam először, igaz látni ez volt az első. (Leslie L. Lawrence is írt már erről, habár az megint más irányban ment el. Upsz, elkalandoztam bocsi) De ahogy megjelenítik, illetve az, hogy nem rágják rögtön az arcunkba hogy ez és ez van, hanem tényleg lassan bontakozik ki, úgy ahogy a 8 szereplő is lassan jön rá mindenre, az is nagyon bejött. Arra kíváncsi vagyok, hogy direkt úgy válogatták össze őket, hogy egyenlő arányban vannak nők és férfiak? Mármint tudom hogy egy napon születtek, és egyszerre vettek először levegőt és ettől lettek egy klaszter, de hogy ez most ez direkt így jött össze? think.gif
Illetve az, hogy mind máshonnan származnak?
Az a Jonas is érdekes fazon. Yrsa ugyebár figyelmeztette Rileyt és párszor utaltak is arra, hogy Jonas összedolgozik a suttogóval, mégis sokszor segít Willnek. Fura ez az egész. Érdekes lesz a kövi évad, különösen, hogy Willt most már kísérteni fogja a suttogó.
1 felhasználónak tetszik: missdaisy
2016. november 18. 07:50 #8
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Ma reggel olvastam, hogy a Sense8 második évadát idén decemberben kezdik a Netflixen! w00t.gif Ha ez igaz, le kellene gyűrni az első évadot.
Ui: Naveen Andrews mérgezést fogok kapni... man_in_love.gif kiss2.gif
2016. december 16. 16:20 #9
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Két órás Christmas Special 23-án! yahoo.gif

2 felhasználónak tetszik: goldman, Bessie
2016. december 26. 11:21 #10
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
A Sense8 az egyik legjobb sorozat, amit valaha is láttam. blink.gif Nem hallottam róla korábban, csakis hirtelen feltámadt Naveen Andrews mániám miatt kezdtem el nézni, de megvett magának a történet, úgy, ahogy van.
Maga az elképzelés fantasztikus. Mégis, a maga nemében sokkal valóságosabb, mint ahogy azt valaha is gondolnánk. A tökéletes zenék, a csodálatos képi világ, az elképesztő rendezői és operatőri munka. Jóformán tökéletes forgatókönyv. A karakterek egyike sem sekélyes, vagy kidolgozatlan. Mindegyikben ott rejlik a mélység, a szerethetőség, a másság. Szerethetőek. Bár nekem leginkább Nomi és Will nőtt a szívemhez. De szeretem Sunt is nagyon. Eleinte Wolfganggel nem szimpatizáltam, de végül őt is nagyon megszerettem.
Amikor együtt énekelték a 4NonBlondes slágerét, az iszonyúan felemelő pillanat volt és szívhez szóló. Ahogy segítik egymást, egész egyszerűen megérinti az ember lelkét. Ott vannak egymásnak, és bármire képesek egymásért. Lito valóban egy drámakirálynő, azért alapvetően ő is nagyon esendő, imádni való karakter. Amikor Wolfie segítségével megmentette Danit, az hatalmas jelenet volt. heart.gif
És ez a Christmas Special! Úristen! Maga volt a tökély! Willért a szívem szakad meg, de valami hihetetlen jót sejtet a vége. Ahogy mindannyian "összegyűlnek" szilveszter éjjel és tudni lehet, hogy igenis harcba szállnak. Egymásért és önmagukért, és lehet, hogy én Whispers helyében sírva elbújnék egy sarokba. Ezek a fiatalok nem piskóták. Sun valódi harcos, Capheusban rengeteg optimizmus és kurázsi van. Will jó lélek és makacs, mint az öszvér. Amit Riley túlélt, kevesek élték volna túl, kemény az a csajszi. Lito megtalálta végre önmagát és ezt szerintem nem adja fel semmiért. Nomi okos, nagyon bátor és jól használja a képességeit. Wolfie született gyilkos. Kalaban is sok rejlik, bár ő még nem döntötte el igazán, mit is akar, de azt már tudja, igazából hová tartozik. smileeee.gif Ez a csapat szerintem képes lesz legyőzni Whisperst.
Ráadásul velük van Jonas. Jonas számomra egy szívet melengető, csodálatos karakter. Nem tudom, hogy szándékos volt-e ez, de rengeteget kapott Naveen gyengéd, szerető, sokat szenvedett, hatalmas lelkéből. A története is közel azonos Naveenével. Nem tudom, hogy eleve ráírták-e a szerepet, vagy időközben alakult így, hogy Jonas Naveen valóságos hátterét kapja, de mindegy is. Zseniális húzás. Főleg mert Naveen azt mondja el, amit maga is átélt, azt képviseli, amiben maga is hisz, és azt teszi, amit maga is tenne. Elragadó karakter. Ha keveset szerepel is, nagyon nagy húzóerő és nagyon fontos szereplője a sorozatnak. A What is Human? c epizódban az a rövid monológ hatalmasat ütött. És most a Christmas Specialben is sokat adott hozzá a hangulathoz, és nagyon kíváncsian várom, hogy mi lesz az ő sorsa a második évadban. Én reménykedem benne, hogy Will kiszabadítja őt is Whispers fogságából. Jonasra nagyon rájár a rúd, nagyon szenved és minden erejével mégis azon van, hogy ezeket a fiatalokat segítse, ahogy tudja. Megérdemelné, hogy valamit tegyenek érte ők is. Én ezen szurkolok. smileeee.gif Május, gyere már!!! yahoo.gif heart.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, goldman
2017. február 21. 09:53 #11
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
Season 1 Stills
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Bessie, adriienn96, alexahemingway
2017. február 21. 10:00 #12
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
Season 1 Stills - Part 2
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Bessie, adriienn96, alexahemingway
2017. február 21. 10:11 #13
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
Season 1 Stills - Part 3
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Bessie, adriienn96, alexahemingway
2017. február 21. 10:18 #14
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
Season 1 Stills - Part 4
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Bessie, adriienn96, alexahemingway
2017. február 21. 10:21 #15
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
Season 1 Stills - Part 5
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Bessie, adriienn96, alexahemingway
2017. február 21. 10:25 #16
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
Behind The Scenes
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Bessie, adriienn96, alexahemingway
2017. február 21. 10:31 #17
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
Christmas Special
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Bessie, adriienn96, alexahemingway
2017. február 21. 17:36 #18
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Wow! Hatalmas köszönet a képekért! w00t.gif meghajolo.gif Nagyon várom már a második évadot. Brian azt nyilatkozta, hogy ha jó fogadtatást kap, akkor mindenképpen lesz harmadik is. w00t.gif
Ui: Naveen Andrews röhögve letagadhat 10 évet, és olyan gyönyörű szemei vannak! wub.gif
2017. április 16. 19:43 #19
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
wub.gif heart.gif wub.gif
3 felhasználónak tetszik: adriienn96, gaeljet2, Grace Benning
2017. április 16. 19:49 #20
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Nem tudom megunni biggrin.gif

2 felhasználónak tetszik: adriienn96, Grace Benning
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!