Starity

Strike Back / Válaszcsapás (2010-2015)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. április 03. 15:02 #1
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
A Válaszcsapás egy angol akciósorozat , amely Chris Ryan azonos című regényét dolgozta fel. A Sky1-n sugárzott sorozat első évadának főhőse John Porter , aki a SAS (Special Air Service/ Különleges Légi Szolgálat) tisztje. A 2003-as iraki invázió estéjén csapatával túszmenekítő akcióra az ellenséges Bagdad külvárosába. Az akció balul sikerül, mivel Porter egy öngyilkos merénylőnek felszerelt iraki kiskamaszt haboz kivégezni, mely hanyagság látszólag társai életébe kerül. A Szolgálat szokásaihoz híven a „kíméletes” hibájából tananyag lesz, ő maga pedig leszerel, mielőtt lefokoznák. Hét évvel később, az egyre inkább lecsúszó Portert reaktiválják, amikor felismeri az egykori kamasz-terroristát az Irakban eltűnt neves haditudósító, Katie Dartmouth (Orla Brady) elrablójaként.
Portert ezután az MI6 (Military Intelligence/ Katonai Hírszerzés, külföldi felderítő egysége) speciális 20-as részlege műveleti tisztként alkalmazza. Eleinte csupán erre a küldetésre, hiszen kétségeik vannak alkalmasságát illetően, amelyben nagy szerepe van a karrierjét korábban megtörő akció egy másik résztvevőjének, Hugh Collinsonnak (Andrew Lincoln), aki most operatív felettesévé válik. A renegátkodó Porter az éles helyzetben meglepő rátermettséget mutat, ezért továbbra is igénybe veszik. A fennmaradó bizalmatlanság viszont az egész sorozat laza, összekötő szála lesz az évad alatt. Az első évad főszereplője Richard Armitage. További szerepekben Andrew Lincoln , Jodhy May és Colin Salmon (sorozatjunkie.hu)
3 felhasználónak tetszik: standoffan, Éowyn, taggerung
2016. április 03. 15:21 #2
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
A második évadot már a Cinemax sugározta és egy kicsit amerikanizálta a sorozatot. Richard Armitage helyett már két főszereplő lett: Philip Winchester és Sullivan Stapleton. Bár Armitage is felbukkant az első pár részben. A történet szerint John Portert túszul ejtették a terroristák. A Section 20 felkeresi Porter régi katonatársát , Damien Scott-ot (Sullivan Stapleton) , hogy a segítségével kiszabadítsák Portert. Társnak megkapja maga mellé a Section 20 legjobb katonáját , Michael Stonebridge-t (Philip Winchester). Aztán ott ragad a csapatnál , amelyet a keménykezű Eleanor Grant (Amanda Mealing) irányít. Az évad főcselekménye a Latif nevű terrorista utáni hajsza volt. A második évad Project Dawn alcímen futott és több részét is Magyarországon forgatták. Kisebb szerepekben látható volt Nagy Zsolt , Árpa Attila és Kecskés Karina is.
1 felhasználónak tetszik: standoffan
2016. április 03. 15:25 #3
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
+ még néhány kép a második évadból
1 felhasználónak tetszik: standoffan
2016. április 03. 16:09 #4
TommyScans
TommyScans
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.29.
Hozzászólás: 830
Csatolások: 10295
Azonosító: 28189
Offline offline
A harmadik évad Vengeance alcímmel futott és Dél-Afrikában forgatták. A Section 20 új vezetőt kapott Rachel Dalton őrnagy (Rhona Mitra) személyében. Az évad "főgonoszai" a milliárdos Conrad Knox (Charles Dance) és zsoldosa , Karl Matlock (Vincent Regan) voltak.
1 felhasználónak tetszik: standoffan
2018. augusztus 04. 13:34 #5
- törölt felhasználó -    
Most fejeztem be az első évadot. És megnéztem a 2.évadból két részt. Elég jó a két új fazon aki Armitage helyett került a sorozatba. Stonebridge és Scott jól felvették a sorozat ritmusát. Meg látszik hogy kicsit menőbbre meg sexibbre vették a sorozat stílusát is. Tele csajokkal meg nagy dumákkal. Meg ugye be lesz vonva most már jobban az usa is gondolom mivel az egyik főszereplő ex delta force-os. De továbbra is jó a sorozat egy igazi kommandós akciós lövöldözős cucc semmi extra. A műfaj kedvelőink érdemes nézni.
Viszont szerintem sokak nevében mondhatom hogy John Porter karaktere egy igazi badass figura volt. Nekem nem adják be azt ami a második évad elején történik vele. Iszonyat hülye módon lett kiírva szerintem méltatlan a karakterhez. Így utólag sajnálom hogy Richard Armitage inkább Tölgypajzsos Thorin-t választotta John Porter helyett. sad.gif Szerintem ha maradt volna egy igazi ikon válhatott volna ebből a karakterből. smileeee.gif Olyan Jack Bauer vagy Ethan Hunt szerű.
De az új évad főcímzenéje állati jó és ez Porteré ha tetszik hanem. biggrin.gif meghajolo.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!