Starity

Ezeket tudnod kell, ha úgy gondolod, egy barátod öngyilkosságon gondolkozik

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. június 03. 14:55 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3280
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Nézzük, miket kell tudnod, és mit tehetsz, ha úgy gondolod, egy barátod öngyilkosságon gondolkozik.
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. június 03. 15:13 #2
Rainbowbubble3366
Rainbowbubble3366
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.10.
Hozzászólás: 156
Csatolások: 0
Azonosító: 261278
Offline offline
Uhh, hát biztosan valakinek segít a cikk... De! Amondó vagyok amellett, hogy aki öngyilkos akar lenni, az az is lesz. Az emberek, a család és a társadalom nem képes megakadályozni, hogy egy tönkretett ember véget vessen az életének. Hogy miért? Mert azt gondolja itt a vég. Jöhet bárki neki azzal, hogy jajjj az élet szép ne add fel, de ha azt érzi számára már fölösleges az élet, úgyis megteszi. Tudom milyen érzés, hogy naphosszat ezen gondolkodsz, mert én is átestem rajta, viszont nekem sem volt segítségem. Legalábbis én agyzsibbasztónak találtam ha valaki próbálta bizonygatni, hogy milyen szép is az élet, meg, hogy nem vagyok egyedül. Mert ha depressziós vagy, akkor ezt te nem látod. Azt érzed,, hogy mindenki és minden ellened van, csak a fájdalmat érzed vagy az ürességet.

Viszont én büszke vagyok arra, hogy ebből önszántamból és saját erőmmel másztam ki.
Ma már tudom, hogy ha eldobnám az életem, még ha senkit sem érdeklek és egyedül is vagyok, nem tudnám megmutatni annak a sok embernek, akik a régi sulimba csúfoltak, piszkáltak és megaláztak, hogy milyen erős ember is vagyok. smileeee.gif
2017. június 03. 15:20 #3
Brandy
Brandy
♥Pizza♥
 
Státusz❤TheWalkingDeath❤Acotar könyv sorozat❤ASH könyv sorozat❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.02.
Hozzászólás: 5328
Csatolások: 379
Azonosító: 148501
Offline offline
Nagyon jó cikk!!!
2017. június 03. 15:41 #4
Dorinadd
Dorinadd
Always
 
StátuszR5 & Harry Potter & TVD & TO & PLL
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.07.
Hozzászólás: 1937
Csatolások: 0
Azonosító: 259598
Offline offline
Nagyon jó cikk! Rájöttem hogy depressziós vagyok, de én inkább sokat eszek. Néha tényleg gondolok öngyilkosságra, de mindig utána eszembe jut, hogy minek? Én az az ember szeretnék lenni, aki túlélt egy csomó megrázkódtatást, túlélt egy nagyon rögös és fájdalmas utat. Viszont a depresszióra utaló tünetek jellemzőek rám, talán 2-3 ami nem. De nem ijedtem meg, attól még ugyanúgy élni fogok, ameddig csak lehet! smileeee.gif
2017. június 03. 16:09 #5
Hana-chanxX
Hana-chanxX
.ɪᴅσʟ ♕
 
Státuszʏσᴜ cᴀɴ’ᴛ sᴛσᴘ ᴍᴇ ʟσvin’ ᴍʏsᴇʟғ
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.31.
Hozzászólás: 3402
Csatolások: 265
Azonosító: 239786
Offline offline
Ez mind szép és jó, de valakinek nem érkezik segítség, mert tényleg egyedül van... Barátok, bárki nélkül...
2017. június 03. 16:35 #6
- törölt felhasználó -    
Remek cikk lett, köszönjük!
2017. június 03. 16:48 #7
Sophy the bohemian
Sophy the bohemian
 
StátuszThat's what I do: I drink and I know things.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.24.
Hozzászólás: 607
Csatolások: 0
Azonosító: 259935
Offline offline
Innen rám rengeteg igaz és számomra most derült ki, hogy nagyon is depressziós vagyok sad.gif Az öngyilkossággal kapcsolatban a felsoroltak közül min. a felét már mondtam és gondoltam is. smileeee.gif
2017. június 03. 17:09 #8
Rêveur
Rêveur
loml ౨ৎ
 
Státuszlife is tricky baby, stay in your magic ⊹₊⋆
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.06.
Hozzászólás: 36198
Csatolások: 20652
Azonosító: 252965
Offline offline
Az itt felsoroltak közül nagyon sok dolog igaz rám. Az öngyilkosságon is nagyon sokat gondolkozok, hiába van némi segítségem, de nálam az "életnek van értelme" és ehhez hasonló mondatok nem használnak. Sokan szólogattak be a külsőm és egyéb dolgok miatt és nem tudok nem foglalkozni az emberek véleményével.
2017. június 03. 17:19 #9
- törölt felhasználó -    
talán ezt a cikket be kéne linkelnem pár barátomnak smileeee.gif
eddig azt hittem normális, hogy nem veszik észre ha magam alatt vagyok
2017. június 03. 17:19 #10
- törölt felhasználó -    
Itt most nagyon sokan diagnosztizáljátok magatokat depresszióval, ha tényleg rosszul érzitek magatokat, forduljatok szakemberhez, ha a szüleitekhez nem mertek, kérlek! Egy jó pszichológus iszonyúan sokat tud segíteni a helyzeteteken. Menjetek el, akár az iskolátok pszichológusához, illetve mentálhigénés központok is vannak, ezek mind ingyenesek, nem kerülnek pénzbe. Azzal, hogy kommentben írjátok, még nem oldódik meg a dolog és nem is szabad ennyiben hagyni. Egy pszichológus a számotokra szükséges módszerrel tud rajtatok segíteni (természetesen, ha ti is akarjátok), ami nem "csak" abból áll, hogy pozitív üzeneteket, mantrákat tanít meg nektek. Számomra is csak akkor derült ki, hogy több a problémám egyszerű szorongásnál, mikor elmentem orvoshoz. Túl vagyok már pár alkalmon és annak is, valamint magamnak is köszönhetően érzem már a változást a jobb irányba, szóval ne féljetek segítséget kérni!
2 felhasználónak tetszik: Glamster, Maiko
2017. június 03. 18:43 #11
Selena Gomez Fan.2
Selena Gomez Fan.2
#EvilRegal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.26.
Hozzászólás: 1983
Csatolások: 4
Azonosító: 200866
Offline offline
Idézek egy kedvenc színésznőmtől: ˝No more segregation, no more separation, no more hate, no more bullshit.˝
Nem szabad senkit sem gyűlölni amiatt aki Ő. Én is átesem néha napján ezeken, de mégis úgy érzem, ha a legkisebb dolgok miatt, akkor is érdemes élni. smileeee.gif
2017. június 03. 18:47 #12
hannahbaker
hannahbaker
új tag
 
Státuszwhy would a dead girl lie?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.05.06.
Hozzászólás: 8
Csatolások: 0
Azonosító: 264167
Offline offline
Nagyon hasznos és jó cikk lett! smileeee.gif
2017. június 03. 20:13 #13
Asuuki-chan
Asuuki-chan
új tag
 
StátuszBaby I'm too good for you
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.18.
Hozzászólás: 11
Csatolások: 0
Azonosító: 259025
Offline offline
Ez a cikk tele van bulshitekkel, téves információkkal és hiányosságokkal. Legközelebb nézzetek utána jobban, kérlek.
Köszi.
2017. június 03. 21:28 #14
Enjambement
Enjambement
új tag
 
StátuszA tea csillapít.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.05.18.
Hozzászólás: 19
Csatolások: 0
Azonosító: 264370
Offline offline
Szerintem akinek nem esik le, hogy valakinek öngyilkos hajlama van a "nem akarok élni" után, akkor szerintem már ott is gondok vannak.
2017. június 03. 23:19 #15
Lianda
Lianda
♥♥ chingu ♥♥
 
Státusz✿✿ ASIA ✿✿
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.20.
Hozzászólás: 1447
Csatolások: 354
Azonosító: 233579
Online online
Hana-chanxX
Ebben igazat adok neked amit írtál idézem -
"Ez mind szép és jó, de valakinek nem érkezik segítség, mert tényleg egyedül van... Barátok, bárki nélkül...,,

Valóban igaz nem mindenkinek vannak barátai. Vagy nem mindenkinek vannak baráti közösségei akikkel tud beszélgetni szórakozni. Vannak magányos farkasok akik egymaguk vannak és egyedül tengődnek a világban. És ha mégis lesz egy magányos farkasnak barátja a kérdés ott van hogy vajon az a barát észre veszi-e hogy baj van.
Szerintem hasznos és tanulságos cikk volt ez! smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Maiko
2017. június 04. 01:39 #16
Iza01
Iza01
új tag
 
StátuszVan, hogy épp arra van szükségünk, ami ellen tiltakozunk.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.08.
Hozzászólás: 50
Csatolások: 0
Azonosító: 163532
Offline offline
Jó cikk lett
2017. június 04. 12:37 #17
- törölt felhasználó -    
Rengetegszer érzem magamat feleslegesnek, pótolhatónak, de még mindig kiállok amellett, hogy az élet apró örömei miatt (pl. egy naplemente, meglepetések, jó iskolai jegyek, stb.) érdemes élni. Az öngyilkosságot mindig is gyengeségnek tartottam, hiszen élni nehéz, meghalni könnyű. Viszont, még nagyobb gyengeség valakit odáig kergetni, hogy ezt lássa az egyetlen kiútnak. Éppen ezért, ha valaki depressziós, akkor kérem, beszéljen valakivel, ne érjen el odáig, hogy véget akarjon vetni az életének. Minden egyes elvesző élet egy elvesző kis fény az égbolton. Fontosak vagytok, ezt sose felejtsétek el. heart.gif
2017. június 04. 13:53 #18
- törölt felhasználó -    
Én is sokszor érzem magam feleslegesnek, elkeseredettnek vagy könnyen pótolhatónak, de mégis úgy gondolom, hogy az öngyilkosság nem megoldás. Azok az emberek, akik erre késztetik a társaikat egyszerűen érzéketlenek és gyengeelméjűek. Ha valaki depressziósnak érzi magát, ne legyen rest szólni valakinek, akiben tényleg bízik. Minden emberi élet számít!❤
2017. június 04. 22:51 #19
Kincs
Kincs
visszatérő vendég
 
Státuszwhy'd you only call me when you're high?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.01.21.
Hozzászólás: 339
Csatolások: 1
Azonosító: 262053
Offline offline
Igen, én is sokszor érzem, hogy a világ nem nekem való hely, egy pokol, kinzás. De tudod, hogy itt vannak nekem a barátaim és sok dolog, ami belegondolva boldoggá tesz, ezért nem gondolkodok azon, hogy itt hagyjam a világot. Ha te is depressziós vagy és ilyeneken gondolkozok, gondolj arra, hogy sokan szeretnek és senkinek nem lenne jobb nélküled, illetve keresd meg azt, amiről tudod, hogy érdemes maradnod, mert nem hiába születtél a világra, neked itt a helyed. Én csak ennyit tudok mondani. Mindenkiben van valami kincs, és senki sem kivétel. Csodálatos vagy! ♥
2017. június 05. 01:29 #20
Fallengirl
Fallengirl
 
Státusz" Hey! Write you´re own story! " - The Book of Life
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.18.
Hozzászólás: 887
Csatolások: 0
Azonosító: 164007
Offline offline
Hmm..van a cikkben sok igazság...nagyon sokszor viccelődtem annak idején ezen,és sokszor álltam csak úgy a balkonon,vagy egy hídon,hogy dilemmáztam,hogyan és milyen gyorsan jutok le... ilyenkor az segít a legjobban ( legalábbis nekem ez segített) ha vannak körülötted emberek,akik éreztetik veled,hogy igenis fontos vagy ! Mert az vagy ..minden élet fontos smileeee.gif Ilyenkor nehéz ezt megérteni és nemhiszel senkinek,de elkell hinni.Magadban kell hinned és hallgatni arra a pici belső hangra ,ami aztmondja küzd tovább! Hidd el szebb lesz az élet nemsokára, és azok az idézetek se hülyeségek amik azt állítják..lehet most borús és esős az idő,de a felhök felett mindig ott süt a nap és a vihar sem tart örökké. És saját tapasztalatból mondom ,hogy ténylegg jobb lett az életem...akkor egyáltalán nemhittem benne ,de kitartottam és egyszercsak azon kaptam magam,hogy már sokkal kevesebb a vihar és több a napsütés smileeee.gif az a fontos,hogy minden ellenére kitartson az ember és ne adja fel...és minden jobb lesz idővel,mégha nem is hisz benne ,annak ellenére is smileeee.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!