Starity

Down-szindrómás Szinetár Dóra kisfia

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. október 05. 11:22 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
A 40 éves színésznő nem sokkal ezelőtt a Facebookon közzétett közleményében vallott újszülött kisfia állapotáról.
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. október 05. 11:30 #2
Jenny Lawliet
Jenny Lawliet
Shadowhunter
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.30.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 87
Azonosító: 130326
Offline offline
Mindig is marha képmutató dolognak tartottam, hogy valaki szül egy beteg gyereket, mert hogy nem is jöhet szóba náluk az abortusz, utána meg ünnepelteti magát, hogy ő egy hős, mert beteg gyereket nevel és nem vetette el. Nem támogatom az abortuszt, de ha tudnám, hogy betegen születne a baba, biztos, hogy nem tartanám meg. Az meg hogy ő nem ment el szűrésre, hát így járt...
2017. október 05. 12:01 #3
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
Hű, most ezzel nagyot nőtt a szememben a színésznő! ohmy.gif Helyesen cselekedett.

Jenny Lawliet: Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:https://777blog.hu/2017/06/01/ne-akarjanak-minket-megolni-az-ensz-ben-mondott-meghato-beszedet-egy-szindromas-lany/

Mért vegyük el valakinek az életét, csak mert beteg? Ők ugyanúgy élni akarnak, és élvezni az életet.
2 felhasználónak tetszik: Alysia, Szandi0820
2017. október 05. 12:05 #4
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
Nevetséges, hogy manapság minden fontosabb, mint az ember élethez való joga. Sápítozunk azon, hogy az állatokat megölik a húsáért, de az ember élethez való joga már nem is számít? Attól, hogy valakinek valamilyen betegsége van, még igenis joga van az élethez, vagy legalábbis joga kellene, hogy legyen.
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Alysia
2017. október 05. 13:33 #5
mbgames
mbgames
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.01.
Hozzászólás: 485
Csatolások: 0
Azonosító: 170369
Offline offline
Nagyon sok boldogságot és erőt kívánok Benjaminnak,Dórának és Zalánnak. Legyen nagyon sok örömük ebben az édes, kicsi manócskában. Egy dologban mindenki biztos lehet, hogy ez a baba jó helyre született. Csodálatos szülei vannak, akikre biztos mindig számíthat.
2017. október 05. 14:05 #6
Laureen
Laureen
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.07.12.
Hozzászólás: 115
Csatolások: 0
Azonosító: 265399
Offline offline
Isten a hetedik napon megteremté a Down-szindrómásokat, hogy szeretetet hozzanak erre a Földre. smileeee.gif Sok boldogságot és le a kalappal Dóra előtt.
1 felhasználónak tetszik: Maiko
2017. október 05. 14:39 #7
timi5
timi5
 
StátuszHamilton harmadszorra is világbajnok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.13.
Hozzászólás: 2703
Csatolások: 81
Azonosító: 211719
Offline offline
huh, hát ez elég váratlan....
2017. október 05. 15:51 #8
vasasreka8
vasasreka8
rebecca
 
Státusz-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.12.
Hozzászólás: 1160
Csatolások: 151
Azonosító: 152836
Offline offline
Jenny Lawliet, lehetséges, hogy egyeseknek felháborító lehet a kommented, meg mindenki hangoztatja, hogy mennyire fontos az ember élethez való joga (egy részről természetesen igazuk van), de én mégis veled kell egyetértsek. Mivel még nem voltam olyan helyzetben, hogy döntenem kelljen a magzatom sorsáról, így nem tudhatom, hogy hasonló esetben mit tennék, de jelenleg az a véleményem, hogy ha már idejekorán kiderülne, hogy Down-szindrómás, vagy egyéb súlyosabb, az egész életét szörnyű módon megpecsételő betegsége van, akkor nem vetetném el, ha önző módon az én érzéseimet, anyai szeretetemet helyezném előtérbe és nem akarnám vállalni azt a hatalmas lelki traumát, amit a gyermekem elvetetése okoz. Ha viszont az ő érdekeit nézném, és azt mondanám, hogy nem számít, nekem mekkora fájdalomba kerül, de nem fogom őt kitenni annak, hogy egy életet betegen éljen le, akkor elvetetném. Remélem soha nem fogok ilyen helyzetbe kerülni, és Dórát sem bírálom a döntéséért, hiszen egy anyának a gyermeke a legfontosabb és érthető, ha nem akart abortuszról hallani de nekem ez a véleményem.
1 felhasználónak tetszik: CandUs
2017. október 05. 16:12 #9
BiaB
BiaB
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.05.26.
Hozzászólás: 34
Csatolások: 0
Azonosító: 264533
Offline offline
Mondtam hogy nem kell 40 évesen szülni....
2017. október 05. 16:21 #10
Maiko
Maiko
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.27.
Hozzászólás: 1721
Csatolások: 2
Azonosító: 261082
Offline offline
A tesóm is Dawn-szindrómás, és örülök, hogy van nekem. Nem érdekel, ha vannak, akik szerint az ilyen embereknek nem kellene megszületniük. Biztos vagyok benne, hogy Dóráék jó szülők lesznek. smileeee.gif
2017. október 05. 16:50 #11
- törölt felhasználó -    
Jenny Lawliet,vasasreka8 egyetértek!
2017. október 05. 18:15 #12
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
https://777blog.hu/2017/06/01/ne-akarjanak-minket-megolni-az-ensz-ben-mondott-meghato-beszedet-egy-szin...zindromas-lany/

Ismét csak ezt tudom linkelni. Attól, hogy valaki valamilyen betegséggel születik, még nem jelenti azt, hogy nem akarnának élni. Születése után is lehet bármi baja egy embernek, történhet vele bármi, ami miatt már nem lesz egészséges, akkor a szülei hagyják ott, vagy épp öljék meg? A Down szindrómás gyerekek meg ma már fejleszthetők, felnőttként nagy eséllyel tudnak majd teljes, vagy majdnem teljes életet élni. Egyébként meg a szűrővizsgálat nem ad 100%-os eredményt. Nem egy esetről tudok, amikor a szülőknek azt mondták down-os lesz a baba, aztán amikor megszületett, makk egészséges lett. Lehet, hogy sok szülő egészséges gyerekeket vetetett el, erre hivatkozva, ebbe belegondoltatok már?
2017. október 05. 18:42 #13
rosa82
rosa82
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.09.
Hozzászólás: 1994
Csatolások: 0
Azonosító: 201674
Offline offline
Iskolai gyakorlaton az oviban volt egy down-os kisfiú nem alakított ki semmilyen kapcsolatot a többi gyerekkel és felnőttel sem de egy mese olvasáskor odajött hozzám és adott egy puszit amiért elolvastam a kiválasztott mesét neki annyira jól eset de meg is lepett mert korábban semmi ilyet nem láttak tőle még az óvónők sem. Anyukája egyedül nevelte apa lelépett nem sokkal később megtudtam az anya meghalt (öngyilkos lett) a kisfiú otthonban hiszen nincs aki nevelje ápolja. Tényleg több szeretetet adnak és őszínte semmilyen hátsó szándék nincs benne de jóval nagyobb a felelőség is főleg ha azt nézzük sok Down szindromás gyerek szívproblémákkal fog küzdeni az élete során amik rossz esetben műtéthez vezetnek. Dórának van két gyereke korábbi kapcsolataiból a férjének is van egy most lett egy közös akinek speciális igényei lesznek és kézenfekvő hogy nagyobb odafigyelést és törődést fog igényelni ez mind hogy fog esni a többieknek meg értik majd mert ez van de rosszul fog esni nekik hogy lecsúsznak a fontossági sorrenden
2017. október 05. 18:48 #14
- törölt felhasználó -    
istenem szegény sad.gif
2017. október 05. 18:55 #15
vasasreka8
vasasreka8
rebecca
 
Státusz-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.12.
Hozzászólás: 1160
Csatolások: 151
Azonosító: 152836
Offline offline
Idézet (Lysandranevra @ 2017.10.05. 18:15)
https://777blog.hu/2017/06/01/ne-akarjanak-minket-megolni-az-ensz-ben-mondott-meghato-beszedet-egy-szin...zindromas-lany/
Ismét csak ezt tudom linkelni. Attól, hogy valaki valamilyen betegséggel születik, még nem jelenti azt, hogy nem akarnának élni. Születése után is lehet bármi baja egy embernek, történhet vele bármi, ami miatt már nem lesz egészséges, akkor a szülei hagyják ott, vagy épp öljék meg? A Down szindrómás gyerekek meg ma már fejleszthetők, felnőttként nagy eséllyel tudnak majd teljes, vagy majdnem teljes életet élni. Egyébként meg a szűrővizsgálat nem ad 100%-os eredményt. Nem egy esetről tudok, amikor a szülőknek azt mondták down-os lesz a baba, aztán amikor megszületett, makk egészséges lett. Lehet, hogy sok szülő egészséges gyerekeket vetetett el, erre hivatkozva, ebbe belegondoltatok már?

Nem azt mondom, hogy egyáltalán nincs igazad mert az embernek értelemszerűen joga van, hogy gyakorolja a szabad akaratát, és az abortusszal ettől fosztjuk meg a magzatot, de akármilyen durván is hangzik, tudjuk, hogy betegen nem éri meg élni. (Nem egy náthára értem). Máskülönben szülőként mindenkinek a saját felelőssége a saját gyermeke, és, hogy legjobb tudása szerint döntsön minden vele kapcsolatos kérdésben. Az viszont sajnos igaz, hogy a szülés előtti szűrés csalóka lehet.
2017. október 06. 07:26 #16
Skandtiel
Skandtiel
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.19.
Hozzászólás: 102
Csatolások: 0
Azonosító: 263784
Offline offline
Én úgy gondolom, hogy mindenkinek szíve joga, hogy dönt a magzattal kapcsolatban. Ha megtudja, hogy Down-szindrómás lesz a csöppség akkor még ott a lehetőség, hogy elvetesse vagy megszüli és egész életen át gondozza. De gondoljuk bele, hogy nem leszünk ott neki örökké, hogy neveljük és gondozzuk, mert ha meghalunk akkor ki fog gondoskodni róla? Rokonok?-Nem hiszem. -Az egészséges gyerekeid? -Talán, de lehet egy olyan speciális helyre kerülne ahol a hozzá hasonlókkal élne bezárva és élné le hátra lévő életét.
Ez a saját véleményem, nem akarok senkit se megbántani a hozzászólásommal.
1 felhasználónak tetszik: CandUs
2017. október 06. 09:39 #17
bidóka
bidóka
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.04.
Hozzászólás: 358
Csatolások: 238
Azonosító: 144733
Offline offline
Az biztos, hogy egy ilyen hírnek egyik szülő sem örül mikor megtudja. De az ezután következő dolog a fontos: hogy milyen az a szülő. Vannak olyanok akik képtelenek feldolgozni egy ilyen helyzetet, másoknak ez sikerül. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek a kislánya Down-szindrómás és ha találkozom vele, mindig az jut eszembe, hogy én nem biztos, hogy ezt így bírnám, de mennyire tisztelem őt azért, ahogyan a gyermekével bánik. Ahogy Dóra is írta a közleményben, ez a kisfiú jobb helyre nem is kerülhetett volna. Én nem ismerem Szinetár Dórát, csak a médián keresztül, de egyben biztos vagyok: hogy jó édesanya. Mindent megtesz a gyerekeiért és ezt a picikét is szeretettel fogja felnevelni és meg fogja tudni adni azt, amire szüksége van, minden tekintetben! (Persze ez valahol minden szülőnél így van vagy kéne lennie)
Én sok boldogságot kívánok nekik! A kisfiú ugyanolyan ember mint bármelyikünk! Az elfogadás nagy erény! smileeee.gif
2017. október 06. 15:01 #18
CsacskaCsajszi
CsacskaCsajszi
visszatérő vendég
 
StátuszSemmi :P
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.07.08.
Hozzászólás: 218
Csatolások: 0
Azonosító: 265323
Offline offline
ugg de helyes a faszija <3
2017. október 06. 17:43 #19
Roxxy
Roxxy
 
StátuszTanuláááás
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.20.
Hozzászólás: 1579
Csatolások: 83
Azonosító: 145846
Offline offline
Nem is meri megmutatni...most akkor mennyire hiteles is így az egész?
2017. október 06. 19:40 #20
Jenny Lawliet
Jenny Lawliet
Shadowhunter
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.30.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 87
Azonosító: 130326
Offline offline
Idézet (Lysandranevra @ 2017.10.05. 12:01)
Hű, most ezzel nagyot nőtt a szememben a színésznő! ohmy.gif Helyesen cselekedett. 
Jenny Lawliet: Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:https://777blog.hu/2017/06/01/ne-akarjanak-minket-megolni-az-ensz-ben-mondott-meghato-beszedet-egy-szindromas-lany/
Mért vegyük el valakinek az életét, csak mert beteg? Ők ugyanúgy élni akarnak, és élvezni az életet.


Hát persze... Szülessen csak meg, mert milyen dolog ilyenért elvetetni, majd menjen rá a szülők egész élete arra, hogy a gyereket pesztrálják. Azt tegyük hozzá, hogy ha betegen születik a baba, az apák 99%-a lelép, magára hagyja az anyát és a gyereket is. Van a lakóhelyemen Down-szindrómás gyerek, láttam/látom, hogy állandó gondozásra szorul, mindenhova kísérni kell, hozni-vinni az iskolába stb. Gyakorlatilag semmi élete az anyjának.
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok