Starity

Első leszbikus Disney karakter? Elképzelhető, hogy barátnőt kap Elsa

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. március 04. 13:17 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3280
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
A Jégvarázs szereplője, Elsa lehet az első LMBTQ karakter a Disney történelmében.
A teljes cikkhez kattints ide!
2018. március 04. 13:21 #2
Narrybitch
Narrybitch
bruhgirl.
 
StátuszWe're just a bunch of fucking animals, but we're afraid of the outcome
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.08.
Hozzászólás: 9000
Csatolások: 6266
Azonosító: 253008
Offline offline
Én örülnék neki.
2018. március 04. 13:29 #3
eggsy
eggsy
új tag
 
Státuszdon't break character.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.26.
Hozzászólás: 46
Csatolások: 0
Azonosító: 263961
Offline offline
Buh, eddig is reméltem, hogy kap egy csinos barátnőt, most még inkább.
2018. március 04. 13:32 #4
barbikwan
barbikwan
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.02.03.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 268943
Offline offline
nagyon örülnék.
2018. március 04. 13:50 #5
Nelli00
Nelli00
the chin thing™ tae does to jungoo
 
Státuszmikrokosmos
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.03.
Hozzászólás: 1104
Csatolások: 2
Azonosító: 258594
Offline offline
Hatalmas felháborodást keltene, de szerintem egy 100 év múlva, ahogy a generációk egyre elfogadóbbak, el fog tűnni a homofóbia. Én személy szerint nagyon örülnék neki.
2018. március 04. 13:52 #6
Lilisztar
Lilisztar
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.09.
Hozzászólás: 318
Csatolások: 0
Azonosító: 244672
Offline offline
Az anyukák biztosan kiakadnának de szerintem jó lenne
2018. március 04. 13:55 #7
- törölt felhasználó -    
Én valahogy sose képzeltem el Elsa mellé senkit sem, még fiút sem. De azért majd kíváncsi leszek, hogy ebből a dologból lesz e valami, és mit fognak belőle kihozni a készítők.
2018. március 04. 13:56 #8
oOKikiOo
oOKikiOo
visszatérő vendég
 
StátuszElveszem a könyvsorozataimban :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.02.27.
Hozzászólás: 470
Csatolások: 0
Azonosító: 262696
Offline offline
Remélem nem kap barátnőt.
2018. március 04. 13:59 #9
Maiko
Maiko
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.27.
Hozzászólás: 1721
Csatolások: 2
Azonosító: 261082
Offline offline
A cikk végi figyelmeztetőt más témájú cikkek végére is le lehetne írni, mert sokszor elszabadul a pokol, és nulla a tisztelet.
2018. március 04. 14:04 #10
Hajni és Gézacica
Hajni és Gézacica
Blackpink in your Ari-yuh
 
StátuszMindenről van véleményem. De mindenki más véleményét tiszteletben tartom.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.12.22.
Hozzászólás: 2038
Csatolások: 58
Azonosító: 252466
Offline offline
Eléggé nehéz megfogalmaznom a véleményem.
Konktétan nem vagyok ellene sem, de nagyon nem is támogatom.
Mellette szól,hogy a gyerekeket olyan hitben nőnek fel,hogy nem kell szégyelniük az identitásukat, és másokat sem kell hibáztatni azért,mert meleg.
Viszont hátrány,hogy ez az egész rosszul is elsülhet: az ilyen mesefigurákat a gyerekek gyakran példaképként tekintik, és lehet,hogy ez biztatás lenne a részükről,hogy ha már Elza is,akkor ők is homoszexuálisak lesznek.
Én ennek ellenére azt mondom,legyen,hiszen ne szégyeljük az identitásunkat.
2018. március 04. 14:13 #11
- törölt felhasználó -    
Én - mint az LGBTQ közösség egyik tagja - szinte már beteges módon örülnék, ha a Disney megtenné ezt a lépést. Nem lehet örökké elbeszélni a téma mellett, és akármekkora felháborodást is keltene egyes emberekben - khm, homofób szülők, khm -, ez egy lépés lenne, hogy a fiatalabb generáció, a kisgyerekek ne úgy nőjenek fel, hogy csak az ítélkezést hallják, hiszen a sok negatív kritika mellé nyilván társulna több, pozitív is. Ha lenne egy meleg hercegnő, aki ráadásul rengeteg kislány kedvence, sok minden történhet; sok jó dolog. Én abszolút támogatom, remélem, nem hiúsul meg az ötlet, és megvalósul, amiért számtalan ember harcol évek óta.
2018. március 04. 14:14 #12
- törölt felhasználó -    
Szerintem jó ötlet ^^

Az előítéletek mind ostoba érzelmi kérdések, ostoba emberek részéről, úgyhogy igen, fantasztikus ötletnek tartom, hogy olyan meséket csinálnak, amik pozitívan hatva a gyerekekre nyíltabbá teszik őket ahelyett, hogy a begyepesedett szüleik agyrémeit vinnék tovább.

Másrészt meg... szerintem hülyeség, hogy mivel a gyerekeknek példaképek a mesehősök, majd ennek a hatására ők is LMBT-k lesznek -.- Vagy így születik valaki, vagy nem, nem elhatározás kérdése... -.-
2018. március 04. 14:17 #13
peaceselena13
peaceselena13
visszatérő vendég
 
Státusz“Second star to the right and straight on 'til morning.”
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.07.
Hozzászólás: 123
Csatolások: 0
Azonosító: 234229
Offline offline
Én nem örülnék neki.
Senki ne értsen félre, nincs bajom a melegekkel, amíg nem tolják az arcomba, hogy ők azok (az is zavar, amikor heterók falják egymást mellettem).
Én elhiszem, hogy nehéz homoszexuálisan lenni, de miért gyerekmeséken keresztül kéne növelni az önbizalmat erre? Egy gyereknek ez nem normális, őszintén nekem sem természetes.
Eleve idegesít az a szemlélet, hogy minden filmben legyen színesbőrű, homoszexuális és stb, csakhogy senki se érezze magát kirekesztettnek.
Lehet Elsa egy erős, független női karakter anélkül, hogy leszbikus lenne. Anna is az.
Az meg, hogy emberek szerint Elsa azért leszbikus, mert nem mutattott érdeklődést egy férfi iránt sem, nevetséges. Ki iránt kellett volna érdeklődni, be volt zárva a szobájába! XD
2018. március 04. 14:20 #14
Zsóka11
Zsóka11
ᴍɪʀʀᴏʀʙᴀʟʟ
 
Státuszdarling, I'm a nightmare dressed like a daydream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.04.
Hozzászólás: 2906
Csatolások: 57
Azonosító: 170595
Offline offline
Benne van a pakliban, hogyha Elsa-nak azonos nemű párja lesz, akkor a gyerekek példát vesznek róla és ők is homoszexuálisak akarnak majd lenni, de nem feltétlenül.
Vannak olyan gyerekek, akiknek meleg szüleik vannak, akkor már példát vesz nek róluk és ők is melegek lesz? Nem.
A gyerekek már úgymond elfogadóbb társadalomban nőnek fel, meg kell tanulniuk, hogy vannak más emberek, és őket is el kell fogadniuk.
Mellesleg minden mesébe minden hercegnőnek hercege van, ha a Jégvarázsban Elsának barátnője lesz, nem feltétlenül fogják azt hinni, hogy ez a normális, hanem megtanulják, hogy ilyen is van.
Ennek leginkább a szülők nem örülnének.
2018. március 04. 14:30 #15
Sinister_sister
Sinister_sister
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.13.
Hozzászólás: 193
Csatolások: 0
Azonosító: 260871
Offline offline
Nincs bajom ezzel úgy általában, de attól még nem tartom jó ötletnek, hogy a 2 éveseknek már le kell ezt tolni a torkukon. Ettől még ők nem lesznek elfogadóbbak, csak ha a szüleik is rendesen állnak hozzá.
Meleg pedig egyik sem lesz, ez nem belenevelés kérdése, vagy melegnek születsz vagy nem. Itt max. a kérdéshez való hozzáállásról lehet szó.
2018. március 04. 14:41 #16
FloraT
FloraT
visszatérő vendég
 
StátuszW- wait a minute, hold up!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.01.
Hozzászólás: 308
Csatolások: 1
Azonosító: 240999
Offline offline
peaceselena13 talán mert heteronormativitás van az egész világon, hogy az a normális, mi, LMBTQ+ tagok pedig a furák, akiket ti csak megtűrtök smileeee.gif vannak LMBTQ+ gyerekek, akik emiatt depressziósak, mert úgy érzik, halálos bűnt követtek el smileeee.gif
2018. március 04. 14:43 #17
Suzie
Suzie
visszatérő vendég
 
StátuszTalán az a dolgok rendje, hogy néhány álmunk örökre csak álom marad.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.10.
Hozzászólás: 360
Csatolások: 1
Azonosító: 255553
Offline offline
Szerintem ez nem a gyerekeknek való, ettől nem lesznek elfogadóbbak vagy ilyesmi,nincs azzal baj ha felnőtt/ifjúsági sorozatokba beleraknak homoszexuális szereplőket, mert abban az életkorban már az életben is találkoznak ilyen emberekkel és láthatják hogy kell ezt kezelni. Egy kicsi gyereket csak teljesen összezavarnak ezzel, nem fogják megérteni ezt az egészet. Nagyon rossz ötlet szerintem mindenképp ellenhatást érnének el vele
2018. március 04. 15:17 #18
Pepka73
Pepka73
visszatérő vendég
 
Státusz,, Ne nyugdalankodj! Úgyis másképp történik minden , mint ahogy elgondolod. "
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.12.01.
Hozzászólás: 151
Csatolások: 0
Azonosító: 268068
Offline offline
Szerintem mesékbe nem kéne ilyeneket tenni. Amúgy nem zavar , csak mint ahogy előttem is írták nem gyerekeknek való.
2018. március 04. 15:27 #19
Kikiih
Kikiih
primadonna girl
 
Státuszshe distanced herself to save herself
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.31.
Hozzászólás: 1370
Csatolások: 4
Azonosító: 166302
Offline offline
Ezekben a mesékben a csók is csak nagyon minimális számban fordul elő, ezért szerintem a gyerekeknek nem állna össze a kép, hogy a két női karakter szerelmi kapcsolatban vannak, és nem csak egyszerű barátok.
1 felhasználónak tetszik: blackcoffee
2018. március 04. 16:45 #20
- törölt felhasználó -    
Olvasok néhány kommentet, és megdöbbenve tapasztalom, hogy van, aki életkorhoz köti a különböző szexualitások vászonra vitelét... könyörgöm, egy heteroszexuális kapcsolat pont ugyanolyan, mint egy homoszexuális. Itt nincs olyan, hogy a kisgyerekek megállnának a fejlődésben, vagy "nem való ez nekik", mivel teljesen normális. Nem kell a gyerekeket butának, vagy döntésképtelennek nézni... Lehet, hogy majd lesz köztük, aki kipróbálja a saját nemével, de senki sem olyan buta, vagy befolyásolható, hogy ha nem tetszik neki, akkor marad az ellenkező nemnél.
Azonban, mint mindennek, ennek is két oldala van: jómagam úgy vagyok vele, hogy normálisnak kell kezelni a homoszexualitást, transszexualitást, stb..., de CSAK normálisnak. Nem kell, hogy megkülönböztessük, hogy ilyen nagydobra verjük azt, ha valaki meleg, nem kell felsőbbrendűnek beállítani őket, viszont elítélni sem szabad a közösséget. Egy embert a cselekedetei határoznak meg más emberekkel szemben. Nem lehet és nem is szabad elítélni embereket a szexualitásuk miatt, hiszen senkinek nem ártanak vele, és a gyerekek sem lesznek melegek attól, hogy látnak egy meleg párt az utcán, vagy hogy Elsa leszbikus. smileeee.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!