Starity

Öt hasznos tanács, hogyan pakolj a bőröndödbe

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2019. április 23. 12:21 #1
Four
Four
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.03.12.
Hozzászólás: 0
Csatolások: 0
Azonosító: 271791
Offline offline
Mielőtt elkezdődik a nyaralási szezon, érdemes néhány dolgot figyelembe venni.
A teljes cikkhez kattints ide!
2019. április 23. 14:36 #2
Kenna
Kenna
visszatérő vendég
 
StátuszIn case you haven't noticed,I'm a weirdo.I don't fit in,And I don't want to...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.06.13.
Hozzászólás: 304
Csatolások: 0
Azonosító: 270073
Offline offline
Miért kell a legalapabb dolgokról is cikket írni?
2019. április 23. 16:56 #3
KeményKezű
KeményKezű
új tag
 
Státusz"pretend to be truthful until you succeed perfectly"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.04.10.
Hozzászólás: 11
Csatolások: 0
Azonosító: 271955
Offline offline
Hűha ezt már amióta repülő van azóta tudják az emberek.
2019. április 23. 17:23 #4
CelebrityCat
CelebrityCat
új tag
 
StátuszWe love Peter Mayhew
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.04.23.
Hozzászólás: 28
Csatolások: 0
Azonosító: 272026
Offline offline
Alapok alapok
2019. április 23. 18:27 #5
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8753
Csatolások: 214891
Azonosító: 59785
Offline offline
Idézet (Kenna @ 2019.04.23. 14:36)
Miért kell a legalapabb dolgokról is cikket írni?

Valószínűleg azért, mert az is egyértelmű lenne elvileg, hogy a wc használata után kezet mosunk. Viszont vannak olyanok, akiknek ezt 2019-ben is magyarázni kell. A mindennapos fürdést meg már ne is említsük. unknw.gif nea.gif
2019. május 15. 22:46 #6
Vivika
Vivika
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.05.
Hozzászólás: 47
Csatolások: 0
Azonosító: 252936
Offline offline
Akkor írok néhány alap praktikát, mert a fentiek kb amit a kedves cikkíró szokott, de nem túl hasznos.
1. kézipoggyászba felvivős, minden ami érték: pénz, mobil, tablet (laptopot pl USA-ba már nem lehet felvinni), powerbank,
2. 1 váltás ruha, póló, bugyi, leggings, szoknya, zokni etc, fontos hogyha elkeveredik a feladós, ne maradj egy cuccban az elkövetkező napokban
3. a hengeres pakolást még cserkészként tanultam meg és Ázsiát meg Amerikát is ezzel a módszerrel jártam be, szóval működik, egyébként pont hogy így nem gyűrődnek meg a ruhák, a Vogue-nál betintázott aki ezt írta smileeee.gif
4.nagyon nagyon fontos, hogy ne új cipőt vegyél/vigyél, érdemes jó futócipőt vinni, sőt ebben repülni nyáron is akár, városnézésre, mászkálásra elengedhetetlen, egy tangapapucs vagy szandál simán kikészíti a lábat,
érdemes a sportcipőn kívül plusz 1 lábbelivel kimaxolni a cipőkérdést, plusz 1 tangapapucs de azt a célországban is meg lehet venni, nem kell így tölteni a bőröndöt feleslegesen
5. a repülőn van légkondi, r-go mindig a legnagyobb helyet foglaló cuccban kell utazni biggrin.gif komolyan, plusz poggyász mellé kabát felvihető, tehát a széldzsekit és a pufikabátot sem érdemes a bőröndbe gyömöszölni,
6. 100 ml-es kis palackok beszerezhetők pl DM-ben, Rossmann-ban, érdemes ezekbe a megszokott samponokat csomagolni, de lehet ez víz, alkohol bármi, akár 10 ilyen kis palackost is fel tudsz vinni, csak ezekben lehet folyadék, mondjuk lehet h az adott helyen érdemes ezeket is megvenni, nekem spéci samponom van emiatt mindig csomagolok - eleve európai utakra prioritást veszek, így 2 kézipoggyász elég az útra, nem a spúrság miatt elsősorban, hanem a feladós bőröndök zűrjei miatt, nekünk érkezett már bőrönd törve sokszor, már a 4. cserebőröndöt gyűrjük, meg volt már hogy tárva nyitva volt feldobva a szalagra, szóval amit lehet azt felviszünk..
7. vékony takarót szépen vállra kell tenni poncsóként, a kézipoggyászt nem toljuk tele feleslegesen plusz a repülőn alap felszerelés hosszabb utakra, a közeliekre meg lehet kérni ^^
2019. május 15. 22:53 #7
Vivika
Vivika
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.05.
Hozzászólás: 47
Csatolások: 0
Azonosító: 252936
Offline offline
Apropó bőrönd, mindig nézzétek meg érkezéskor a feladóst, ha meg van törve azt azonnal jelezni kell a reptéren, USA-ban nagyon fontos: minden cégnek külön kis pultja van a reptereken, és bizony beleszaladtam abba, hogy megtört a bőrönd, de nem volt az én repülőtársaságomnak a pultjánál senki az érkezés napján, 5 napon belül lehet visszamenni, érdemes ilyenkor a helyszínen napilappal v más bizonyítékkal fotókat készíteni. A reptéren ha bemutatod a törést, kötelességük ugyanolyan márkára/minőségre cserélni azt, akkor is ha nincs biztosításod. Persze sok bankkártyához alapból jár a biztosítás, de lehet kötni is, megéri nem csak emiatt.
2019. június 04. 20:05 #8
SophiaBabe
SophiaBabe
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.05.30.
Hozzászólás: 13
Csatolások: 0
Azonosító: 272227
Offline offline
Egyszer se utaztam repülővel, de ezt mindig is tudtam...
2019. október 22. 20:13 #9
fashionbyvivienne
fashionbyvivienne
új tag
 
StátuszA divat változik, a stílus örök.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.10.02.
Hozzászólás: 44
Csatolások: 0
Azonosító: 273333
Offline offline
Őszintén szólva jobban örültem volna, ha olyan dolgot tudok meg, amit nem tudtam.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok