Starity

Hófehérke nem lesz fehér az élőszereplős adaptációban

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2021. június 24. 01:30 #21
LollyPoop
LollyPoop
 
StátuszLollyPoop még nem állította be a státuszát... és nem is fogja.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.03.08.
Hozzászólás: 942
Csatolások: 0
Azonosító: 262892
Offline offline
@Kata159
Mert a külsőségek is a karakterhez tartoznak, és ez a pc hiszti csak a külsőségekről szól. A karaktereket nem csak a nevük fémjelzi, hanem a külső-belső tulajdonságaik összessége, és ha az egyik összetevő ilyen drasztikusan megváltozik, akkor már nem is beszélhetünk az eredeti karakterről, viszont ebben az esetben ne is hívják így. Példaként Thor sem fog tütüben egy varázspálcával hadonászni, hanem páncélban fog harcba indulni kezében a Mjölnirrel, de attól még senki nem lenne tündérfóbiás, ha nehezményezné az előbbi megjelenítést.

Hovatovább, nem lehetne, hogy a nagy szabadságharcban(?) ne a már jól bejáratott karaktereket rebootolják, hanem a nációk saját történeteket kapjanak? Le merem fogadni, hogy azzal a világon senkinek nem lenne baja, és ráadásul új történeteket ismerhetne meg a nagyközönség a klasszikusok mellett.
4 felhasználónak tetszik: LeerdammerGirl, Szandi0820, _ToTo_, Pheebs
2021. június 24. 08:21 #22
Dreamchibi
Dreamchibi
 
StátuszNo one going to stand in my way!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.11.
Hozzászólás: 784
Csatolások: 0
Azonosító: 193823
Offline offline
Miért nem csodálkozom?
2021. június 24. 09:19 #23
Emmy
Emmy
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.17.
Hozzászólás: 440
Csatolások: 0
Azonosító: 173654
Offline offline
Szerintem ezzel most átestek a ló túloldalára...
Szomorú látni, hogy manapság megy a nagy felháborodás ha egy fekete karaktert fehér játszik de fordítva teljesen rendben van.
2021. június 24. 14:35 #24
Gurs
Gurs
 
Státusz10 years ago
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.02.
Hozzászólás: 943
Csatolások: 8137
Azonosító: 193043
Offline offline
Utálom emiatt Amerikát. Bezzeg, ha Tiana-t alakítaná egy fehér bőrű, már felgyújtanák Disney stúdióját...
2021. június 24. 14:43 #25
lyra
lyra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 21.01.16.
Hozzászólás: 106
Csatolások: 9
Azonosító: 285920
Offline offline
A Disney inkább szedjen össze egy új írói vagy kreatív csapatot, mert le kéne állni az éLőSzErEpLőS klasszikusok gyártásával, szerintem. Találjanak ki új hercegnőket, hercegeket, színes bőrűekről is, hogy nekik is legyenek egyedi filmjeik. ne azzal mutassa a disney, hogy milyen elfogadó, hogy fehér szereplőket cserél színesbőrűekre, arra használva őket, hogy meglegyenek a woke pontok. Mindenki átlát már rajtuk.
12 felhasználónak tetszik: Szandi0820, feyre, thundercloud, bees knees, heecasso, Glamster, Maiko, cdamnverss, WhiteRose., An_d_a, Pheebs, Harlow
2021. június 24. 16:16 #26
Vanjieeee
Vanjieeee
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 21.01.20.
Hozzászólás: 66
Csatolások: 0
Azonosító: 286071
Offline offline
De amúgy mit háborogtok? biggrin.gif Nem kell megnéznetek hogyha nem akarjátok. Rinyáljatok már máshol kérlek. Ahogy @tonhalszendvics előttem szólott, ezek nem azért vannak hogy kövessék teljes mértékben a meséket. Új szemszögből hozzák be a dolgokat, ha eddig még a Demónánál sem tűnt fel ez nektek... biggrin.gif Remélem azért szuicid-hajlama egyikőtöknek sem lesz emiatt. smileeee.gif Röhejesek vagytok, de komolyan
1 felhasználónak tetszik: tonhalszendvics
2021. június 24. 20:19 #27
rosa82
rosa82
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.09.
Hozzászólás: 2078
Csatolások: 0
Azonosító: 201674
Offline offline
Felháborodnak és nyavalyognak ha ha egy nem fehér játszik olyan szerepet amit történetileg nem neki kéne de az rendben van ha eredeti fehér karaktereket mosnak feketére mert az az új divat
2021. június 24. 20:40 #28
rosa82
rosa82
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.09.
Hozzászólás: 2078
Csatolások: 0
Azonosító: 201674
Offline offline
Akik tudnak angolul ajánlom nézzék meg a kis csaj szabályosan gyűlöli a fehér embereket és sok hírességnek neki ment rasszizmussal és homofóbiával vádolva őket, de a disney szerint egy ilyen embernek kell játszani egy mese karaktert amire gyerekek milliói felnéznek https://www.youtube.com/watch?v=Jgv0xtq9tMo
2021. június 24. 22:02 #29
Rosier
Rosier
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.06.25.
Hozzászólás: 458
Csatolások: 0
Azonosító: 265083
Offline offline
És várjátok ki a végét, a szerencsétlen törpék mit fognak kapni a fejükre, hogy egy színesbőrű nőt (!!) dolgoztatnak ingyen házi cselédként? Mekkora szexisták, az eszem megáll smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Glamster
2021. június 24. 23:15 #30
SoLettisha
SoLettisha
 
Státusz"This is who the fuck I am."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.29.
Hozzászólás: 500
Csatolások: 0
Azonosító: 159669
Offline offline
A Disney nem tudja már hová nyaljon. Erőteljes nyelvcsapásokkal úszik a tökéletes szamaritánus eszményi képe felé ezzel a túlerőltetett, izzadságszagú polkorrektséggel. Le se szarnák az emberek, ha nem ez menne zsinórban. De mondjuk való igaz. Nem kell megnézni. Ha mindenki, akinek tele a töke ezzel a felnyalós színjátékkal azt mondaná, nem ad ki ezekre a filmekre pénzt, hamar a bilibe érne a kezük, mert ennek a színdarabnak, amit előadnak, közel nincs akkora közönsége, mint azt gondolják. Szóval legyen akkor tényeleg úgy, hogy akiket zavar, nem mennek el rá. Hamar eldöntődne a kérdés.
2021. június 25. 16:58 #31
ryku
ryku
 
StátuszThose moments will be lost in time like tears in the rain.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.29.
Hozzászólás: 664
Csatolások: 2
Azonosító: 192633
Offline offline
Vicc akart lenni, ugye?
2021. június 25. 19:46 #32
- törölt felhasználó -    
Ennel rosszabb mar nem lehet.
2021. június 26. 07:44 #33
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Kata159 @ 2021.06.24. 01:07)
És ez most hogy kötődik Hófehérkéhez meg Arielhez?
De egyébként, ahogy említették fölöttem, gyakori dolog, hogy filmekhez, sorozatokhoz vagy színdarabokhoz bármilyen származású színészt beválogatnak. Creative freedom angolul. 
De hogy hogy mindig a nemrasszista és mindenkitelfogadok emberek veszik észre és kommentálják azonnal, hogy valaki neadjistennemfehér? Miért ekkora dolog ez?


Te akartad megmagyarázni, hogy MLK-et ne hasonlítsuk egy kitalált karakterrel, ezért hoztam a példát, hogy létező személyeknél is van ez a jelenség. Ez amúgy az én olvasatomban nem creative freedom, hanem netto történelemhamisítás.
2021. június 26. 13:44 #34
Hina707
Hina707
visszatérő vendég
 
StátuszWe were born to be alone, but we're still looking for love
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.06.21.
Hozzászólás: 296
Csatolások: 0
Azonosító: 270160
Offline offline
Édes istenem...
2021. június 26. 15:04 #35
Ariella2001
Ariella2001
 
StátuszCsak szavakkal búcsúztunk el, közben százszor meghaltam
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.14.
Hozzászólás: 1168
Csatolások: 0
Azonosító: 229442
Offline offline
_ToTo_. Attól, hogy valaki nem rasszista, és elfogad mindenkit, még sérelmezheti, hogy konkrétan szembe köpi saját magát a brand.
Hófehérke sápadt, hófehér bőrű (ezért HóFEHÉRke a neve). Ez nem olyan, mint Ariel, ahol nem a kinézete alapján lett elnevezve (bár hozzátenném, a fehér bőre az ártatlanságot, a vörös haja pedig a vadságot és szabadulni vágyást szimbolizálja, hovatovább, Arielnek minden testvére szőke/barna vagy fekete hajú de egyik sem vörös, ez is különböztette meg, arról nem beszélve, hogy az apja Triton, aki ha nem tévedek Posszeidón fia, Posszedión meg egyelőre nem afrikai, hanem egy olimposzi görög isten, Ariel anyja meg vörös hajú fehér halasszony rohog.gif Na amúgy nem erről akartam beszélni, csak láttam egy csomó helyen, hogy korábban felhozták ezt.)
Visszatérve, messze nem rasszizmus, ha azok az emberek, akik felnőttek egy mesén, kiakadnak, amiért tulajdonképpen releváns indok nélkül megváltoztatnak egy olyan karaktert, akinek a legfőbb jellemvonása az, hogy FEHÉR! Már elnézést, de akkor a BLACK Panthert, alias FEKTE macskát, játszhatja egy fehér brit színész mondjuk? Visszafele mekkora rasszizmus lenne nem? FEHÉR ember játsza a FEKETE Párducot.
Alapvetően rengeteg, komolyan rengeteg jó mese van. Ott van a Hercegnő és a Béka, vagy a Moana (Vaiana), Pocahontas. Ezek csak a klasszikusok, amik nagyon ismertek, ezekből lehetne élőszereplőset csinálni úgy, hogy meghatározott rassz játsza a főszerepet, mert úgy lett elkészítve a karakter. Komolyan nem értem azt, aki szerint oké, hogy Arielt is színesbőrű színésznő játsza, és nem, nem a rasszizmus miatt, hanem, mert Ariel kinéz valahogy éps kész. Évtizedek óta konkrétan kinéz valahogy. Lehetett volna új mesét csinálni, új történetet. A Disney most annyit csinál, hogy eladja az Ariel nevet, hozzácsapja a "black lives matter" bullshitet (mert sajnos már olyan szinten túlérzékeny a társadalom, hogy lassan tényleg bullshit lett belőle), és máris megvan a sok pénz.

LollyPoop írta: "Mert a külsőségek is a karakterhez tartoznak, és ez a pc hiszti csak a külsőségekről szól. A karaktereket nem csak a nevük fémjelzi, hanem a külső-belső tulajdonságaik összessége, és ha az egyik összetevő ilyen drasztikusan megváltozik, akkor már nem is beszélhetünk az eredeti karakterről, viszont ebben az esetben ne is hívják így. Példaként Thor sem fog tütüben egy varázspálcával hadonászni, hanem páncélban fog harcba indulni kezében a Mjölnirrel [...]"
Teljesen igaza van. Ne legyen Hófehérke, legyen akkor új Disney hercegnő. Nem lesz értékesebb a karakter azért, mert latina játsza. Aki szerint valaki többet ér a bőrszíne miatt, na ott van baj. Egyenlőek vagyunk.
2021. június 27. 17:20 #36
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Ariella2001 @ 2021.06.26. 15:04)
_ToTo_. Attól, hogy valaki nem rasszista, és elfogad mindenkit, még sérelmezheti, hogy konkrétan szembe köpi saját magát a brand.
Hófehérke sápadt, hófehér bőrű (ezért HóFEHÉRke a neve). Ez nem olyan, mint Ariel, ahol nem a kinézete alapján lett elnevezve (bár hozzátenném, a fehér bőre az ártatlanságot, a vörös haja pedig a vadságot és szabadulni vágyást szimbolizálja, hovatovább, Arielnek minden testvére szőke/barna vagy fekete hajú de egyik sem vörös, ez is különböztette meg, arról nem beszélve, hogy az apja Triton, aki ha nem tévedek Posszeidón fia, Posszedión meg egyelőre nem afrikai, hanem egy olimposzi görög isten, Ariel anyja meg vörös hajú fehér halasszony rohog.gif Na amúgy nem erről akartam beszélni, csak láttam egy csomó helyen, hogy korábban felhozták ezt.)
Visszatérve, messze nem rasszizmus, ha azok az emberek, akik felnőttek egy mesén, kiakadnak, amiért tulajdonképpen releváns indok nélkül megváltoztatnak egy olyan karaktert, akinek a legfőbb jellemvonása az, hogy FEHÉR! Már elnézést, de akkor a BLACK Panthert, alias FEKTE macskát, játszhatja egy fehér brit színész mondjuk? Visszafele mekkora rasszizmus lenne nem? FEHÉR ember játsza a FEKETE Párducot. 
Alapvetően rengeteg, komolyan rengeteg jó mese van. Ott van a Hercegnő és a Béka, vagy a Moana (Vaiana), Pocahontas. Ezek csak a klasszikusok, amik nagyon ismertek, ezekből lehetne élőszereplőset csinálni úgy, hogy meghatározott rassz játsza a főszerepet, mert úgy lett elkészítve a karakter. Komolyan nem értem azt, aki szerint oké, hogy Arielt is színesbőrű színésznő játsza, és nem, nem a rasszizmus miatt, hanem, mert Ariel kinéz valahogy éps kész. Évtizedek óta konkrétan kinéz valahogy. Lehetett volna új mesét csinálni, új történetet. A Disney most annyit csinál, hogy eladja az Ariel nevet, hozzácsapja a "black lives matter" bullshitet (mert sajnos már olyan szinten túlérzékeny a társadalom, hogy lassan tényleg bullshit lett belőle), és máris megvan a sok pénz. 
 
LollyPoop írta: "Mert a külsőségek is a karakterhez tartoznak, és ez a pc hiszti csak a külsőségekről szól. A karaktereket nem csak a nevük fémjelzi, hanem a külső-belső tulajdonságaik összessége, és ha az egyik összetevő ilyen drasztikusan megváltozik, akkor már nem is beszélhetünk az eredeti karakterről, viszont ebben az esetben ne is hívják így. Példaként Thor sem fog tütüben egy varázspálcával hadonászni, hanem páncélban fog harcba indulni kezében a Mjölnirrel [...]"
Teljesen igaza van. Ne legyen Hófehérke, legyen akkor új Disney hercegnő. Nem lesz értékesebb a karakter azért, mert latina játsza. Aki szerint valaki többet ér a bőrszíne miatt, na ott van baj. Egyenlőek vagyunk.


Nem tudom miért nekem címezted, ugyanezt pofázom én is. Nem értem miért van szükség erre.
2021. július 03. 14:54 #37
- törölt felhasználó -    
Akkor legyen Szénbarnácska a neve.
2021. július 04. 13:03 #38
Pfff...
Pfff...
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.10.26.
Hozzászólás: 33
Csatolások: 0
Azonosító: 271008
Offline offline
Gabrella - LOL! XD
2021. július 06. 15:00 #39
magicalwomen19
magicalwomen19
új tag
 
Státusz~Sötétség nélkül nem létezik a fény sem~ (Harry Potter)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 21.07.05.
Hozzászólás: 58
Csatolások: 0
Azonosító: 294236
Offline offline
Szerintem nincs azzal baj ha egy "nem fehér bőrű" ember játssza egy hercegnő szerepét, mert az elég diszkrimináló lenne. De miért pont hófehérkét kell színesbőrű játsza?? Teljesen elveszti így a hitelességét és még el se kezdték forgati? Ha pedig mindenféleképpen ő játsza akor nem kéne a Hófehérke címet adni a filmnek wtf.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!