Starity

Squid Game / Nyerd meg az életed (2021-)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2021. szeptember 30. 23:47 #1
Pavia
Pavia
木漏れ日
 
Státuszit all started with the big bang.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.11.
Hozzászólás: 15606
Csatolások: 138364
Azonosító: 270554
Offline offline
SQUID GAME.
/dél-koreai túlélő dráma műsor/

Eredeti cím: 오징어 게임.
Magyar fordítás: Nyerd meg az életed.
Premier időpontja: 2021. szeptember 17.
Megtekinthető: Netflix.

Rendező: Hwang Dong Hyuk.

Főszereplők: Lee Jung Jae, Park Hae Soo, Oh Yeong Su, Wi Ha Joon, Jung Ho Yeon, Heo Sung Tae, Anupam Tripathi & Kim Joo Ryoung.

Történet: Több száz pénztelen játékos elfogad egy különös meghívást, hogy gyerekeknek való játékokban mérjék össze a tudásukat. Csábító díj – és halálos veszedelem – vár rájuk.
-Netflix-
7 felhasználónak tetszik: FlorenceMoore, chaoswitch., Bessie, BeJoyful, adriienn96, standoffan, Glamster
2021. szeptember 30. 23:49 #2
Pavia
Pavia
木漏れ日
 
Státuszit all started with the big bang.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.11.
Hozzászólás: 15606
Csatolások: 138364
Azonosító: 270554
Offline offline
Idézet (Harlow @ 2021.09.30. 23:47)
 

6 felhasználónak tetszik: alexahemingway, chaoswitch., Bessie, BeJoyful, adriienn96, standoffan
2021. október 01. 00:15 #3
BeJoyful
BeJoyful
 
Státusz"Az erőt mi többé tesz, mindig magadban keresd!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.18.
Hozzászólás: 736
Csatolások: 15970
Azonosító: 261400
Offline offline
Mostanában nem igen néztem koreai sorozatot, de ez zseniális volt. Egyszerűen részről részre csak jobb lett, engem nagyon magával ragadott. Pedig az első játék után csak ültem a székben, hogy ez most mi volt. ohmy.gif Ledöbbentett, viszont kiváncsivá is tett és végül alig tudtam kikapcsolni a gépemet. sleep.gif
Mondjuk a vége nem olyan lett, mint amire számítottam, nekem folytatást sejtet a dolog. Legalábbis bennem hagyott némi hiányérzetet a dolog. Aztán lehet ez volt a rendező célja. Ki tudja think.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Harlow
2021. október 01. 18:30 #4
Pavia
Pavia
木漏れ日
 
Státuszit all started with the big bang.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.11.
Hozzászólás: 15606
Csatolások: 138364
Azonosító: 270554
Offline offline
Én még csak tegnap éjjel kezdtem el, miért is ne? alapon, és bár a trailer alapján tudtam, mi lesz az első játék, így is úgy pislogtam a végén, mint hal a szatyorban... blink.gif Még csak most nézem a második részt, de egyszerre elborzaszt és lenyűgöz a sztori, a színészekről már nem is beszélve, hatalmasakat alakítanak. Különösen Lee Jung Jae-től fogtam padlót eddig, de a Sangwoo-t alakító Park Hae Soo, Wi Ha Joon, a rendőr és természetesen Jung Ho Yeon is nagyon megfogtak. smileeee.gif Bár kicsit csökkent a lelkesedésem az Instának hála, mert minden második poszt a sorozattal kapcsolatos, és a nagy plot twistek felét már lelőtték... crazy.gif Ennek ellenére szerintem végig fogom nézni, mert rettenetesen ígéretesnek tűnik.
2 felhasználónak tetszik: BeJoyful, Bessie
2021. október 01. 19:51 #5
BeJoyful
BeJoyful
 
Státusz"Az erőt mi többé tesz, mindig magadban keresd!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.18.
Hozzászólás: 736
Csatolások: 15970
Azonosító: 261400
Offline offline
Akkor tiszta szerencse, hogy én nem igazán böngészem az instát. rohog.gif Én csak annyit láttam előre amennyit a Netflix elkezdett automatikusan bejátszani, aztán úgy voltam vele, hogy jól van, nézzük meg laugh.gif
De igen, nem csak a sztori, hanem a főbb színészek is bámulatosak. Lee Jung Jae-t már láttam pár sorozatban, de most is lenyűgözött. Örülök, hogy akadnak olyan alkotások még, ahol nem az a fontos hogyan tömjük teli idolokkal a nézettség növelése miatt. Mondjuk Gong Yoo-t még elnéztem volna, haláli volt amit leműveltek a metro megállóban rohog.gif
Mondjuk akit még nagyon kedveltem az Jung Ho Yeon volt. Engem nagyon megfogott az ő alaítása is. Meg is lepődtem, hogy ez volt az első szerepe mikor utána kerestem, nem gondoltam volna. De hátha ez a jó kezdet hamar fellendíti a karrierjét. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Harlow
2021. október 02. 13:33 #6
Pavia
Pavia
木漏れ日
 
Státuszit all started with the big bang.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.11.
Hozzászólás: 15606
Csatolások: 138364
Azonosító: 270554
Offline offline
Nos, tegnap este egy fekvő helyemben megnéztem 7 részt, aztán ma az utolsót is befejeztem, és teljesen lesodródtam az életpályámról. crazy.gif Olyan ereje van ennek a sorozatnak, hogy szerintem egy darabig még emészteni fogom a látottakat, mire egyáltalán el tudom dönteni, hogy felkerül-e nálam minden idők legjobb sorozatainak listájára, vagy azt is el akarom felejteni, hogy egyáltalán hallottam róla. Nincs a két véglet között átmenet, egyszerűen annyira nyers és brutális, és közben mégis valós, hogy szerintem képtelenség egy langymeleg középmezőnybe sorolni, "elmegy" alapon. Mindezt teszi úgy, hogy helyenként egy oltári kliséhegy, egyes fordulatok pedig kiszámíthatók és előre láthatók (az apró betűs rész spoiler, saját felelősségre olvasandó!) (pl. a rendőr testvére, én valahogy az első pillanattól valami ilyesmit sejtettem). Ami viszont meglepett, hogy számomra a legnagyobb fordulat még úgy is élvezhető volt, hogy már tudtam róla (köszi Insta). Még így is nagy hatása volt, nem is tudom, mit reagáltam volna, ha nem tudtam volna róla az első rész befejezése óta.
Mindenesetre az már biztos, hogy Lee Jung Jae és Park Hae Soon egy örök életre belopták magukat a szívembe. Akkorát alakítanak, hogy arra szavak sincsenek igazán. Gong Yoo pedig óriási ötlet volt, mint ügynök, színt vitt a történetbe a jelenléte, még ha összesen csak 20 percet szerepelt is. Jó volt látni, na. happy.gif Plusz tőlem óriási piros pontot kapott a soundtrack is - egy mestermunka, komolyan! Nagyon rég hallottam ennyire hatásos és egyedi betétdalokat, mint ebben. Azóta ha meghallom egy videóban a kezdő akkordokat, görcsbe rándul a gyomrom, főleg a "piros lámpa, zöld lámpa" gyerekdalától. Iszonyatos kognitív disszonancia van a zene és a látvány között, zseniális és rémisztő egyszerre!
Reménykedem egy második évadban, mert ez a lezárás azt a maradék életkedvemet is arcon köpte, ami még maradt a hatodik játék után, viszont félek is egy esetleges folytatástól, nehogy megrészegítse a készítőket ez a felfoghatatlan siker, és elkezdjék feláldozni ezt a történetet is a mainstream-netflix tartalomgyártás oltárán. És ha lesz folytatás, Gong Yoo-t kérem vissza, a metrós jeleneteivel együtt! rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: BeJoyful, Bessie
2021. október 02. 13:57 #7
Pavia
Pavia
木漏れ日
 
Státuszit all started with the big bang.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.11.
Hozzászólás: 15606
Csatolások: 138364
Azonosító: 270554
Offline offline
7 felhasználónak tetszik: chaoswitch., Bessie, alexahemingway, heecasso, BeJoyful, adriienn96, standoffan
2021. október 02. 14:11 #8
Pavia
Pavia
木漏れ日
 
Státuszit all started with the big bang.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.11.
Hozzászólás: 15606
Csatolások: 138364
Azonosító: 270554
Offline offline
FŐSZEREPLŐK:
Lee Jung Jae (mint Seong Gi Hun), Jung Ho Yeon (mint Kang Sae Byeok), Park Hae Soo (mint Cho Sang Woo), Wi Ha Joon (mint Hwang Jun Ho), Anupam Tripathi (mint Ali), Kim Joo Ryoung (mint Han Mi Nyeo), Heo Sung Tae (mint Jang Deok Su), Oh Young Soo (mint Oh Il Nam), Lee Yoo Mi (mint Ji Yeong) és Lee Byung Hun (mint The Front Man).
7 felhasználónak tetszik: chaoswitch., Bessie, alexahemingway, heecasso, BeJoyful, adriienn96, standoffan
2021. október 03. 21:02 #9
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Elkezdtem én is nézni, de még csak az első résznél járok. Kíváncsiságból elindítottam, de mindig volt valami, ami miatt ki kell kapcsolni. reklamalo.gif Hozzászólásokat és a cikkeket látva valóban jónak tűnik. Hozzáteszem, én az Alice in Borderlandet is imádtam. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Harlow
2022. június 12. 22:00 #10
Pavia
Pavia
木漏れ日
 
Státuszit all started with the big bang.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.11.
Hozzászólás: 15606
Csatolások: 138364
Azonosító: 270554
Offline offline
SEASON 2!
5 felhasználónak tetszik: standoffan, heecasso, BlackTae, chaoswitch., alexahemingway
2022. június 29. 11:52 #11
- törölt felhasználó -    
Nincs netflixünk, és túl fiatal vagyok hozzá, ezért nem láttam még ezt a sorozatot.
2022. június 29. 16:20 #12
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
ez több, mint jó. Zseniális. Beszippant. Nevekkel nem tudok dobálózni, azt nem jegyeztem meg, de sokan nagyot alakítanak. És a sztori... te jó ég... sík ideg voltam, amikor vége lett reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif
(u.i.: akartam még tovább nézni rohog.gif )
1 felhasználónak tetszik: Dalnim
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Gong Yoo Gong Yoo 4594.