Starity

Az Omega menedzsere Kóbor Jánosról: „Nem volt vírustagadó, az oltásokban nem hitt”

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2021. december 07. 19:29 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Megerősítette az Omega menedzsere, hogy a koronavírus szövődményeibe halt bele Kóbor János.
A teljes cikkhez kattints ide!
2021. december 07. 20:27 #2
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Az a legdurvább, hogy még ilyenkor is vannak orvosok, akik azt mondják megérdemelte, mert nem oltotta be magát.
2021. december 08. 09:37 #3
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2021.12.07. 20:27)
Az a legdurvább, hogy még ilyenkor is vannak orvosok, akik azt mondják megérdemelte, mert nem oltotta be magát.

Melyik orvos nyilatkozna olyat, hogy megérdemli valaki a halált? Kétlem, hogy ilyen elhangzott volna.

Csollány Szilveszter esetében is a járványrelativizáló-oltásellenes próféták káros tevékenységét okolják az orvosok. Hiszen az ő befolyásuk miatt döntenek sokan rosszul. Hazánkban a legnagyobb baromságokat Gödény-Pócs-Tamasi-Lenkei és a többi "tisztánlátó" terjeszti, rég börtönben lenne a helyük, mert egyre több ember haláláért felelősek.
1 felhasználónak tetszik: Glamster
2021. december 08. 11:57 #4
omasnez
omasnez
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.25.
Hozzászólás: 185
Csatolások: 0
Azonosító: 255071
Offline offline
Relatív kinek mi a rossz.smileeee.gif
Én pl nem oltattam be magam és nem miattuk, hanem mert ódzkodom a későbbi esetleges káros mellékhatásaitól. (Nyilván mindenkinek szíve joga miben hisz, mit gondol róla.) Viszont két ismerősöm is dolgozik (két külön) kórházban és mindkettő azt mondta, hogy oltottak-oltatlanok lélegeztetőn lévő aránya 50-50, legjobb esetben is 40-60.
Nem mondom, hogy az oltás hasztalan, nyilván van olyan, akin segít, de pl. az én családomban azok, akik be voltak oltva, sajnos nehezebben gyógyultak ki a vírusból, mint azok, akik nem.
2021. december 08. 12:00 #5
nelli1d
nelli1d
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.24.
Hozzászólás: 71
Csatolások: 0
Azonosító: 174166
Offline offline
Durva, hogy ember halálát is propagandává alakította a média.
2021. december 08. 12:52 #6
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (omasnez @ 2021.12.08. 11:57)
Relatív kinek mi a rossz.smileeee.gif 
Én pl nem oltattam be magam és nem miattuk, hanem mert ódzkodom a későbbi esetleges káros mellékhatásaitól. (Nyilván mindenkinek szíve joga miben hisz, mit gondol róla.) Viszont két ismerősöm is dolgozik (két külön) kórházban és mindkettő azt mondta, hogy oltottak-oltatlanok lélegeztetőn lévő aránya 50-50, legjobb esetben is  40-60.

A kórházi statisztika azt sugallja, hogy tökmindegy ki oltott és ki oltatlan. De ez csak addig van így, amíg csak a két számot látjuk és nem kezdünk el gondolkodni és fel nem elevenítjük, hogy mit is tanultunk a halmazokról, az arányokról és a százalékszámításról az iskolában.
Egy példa: Adott egy 100 fős lakosság, amiből 90 fő oltott, 10 oltatlan és ebből 10 fő kerül kórházba. A kórházban lévők aránya 50-50%, azaz 5 oltott és 5 oltatlan. Azt kell észrevenni, hogy az 5 oltatlan a 10 fő közül került ki, az 5 oltott beteg pedig 90 oltott közül. Azaz pontosan kilencszer több oltott van kórházban arányosan. Másképpen fogalmazva, ebben az esetben a kórházba kerülés esélye oltatlanként 50% volt, hiszen 10-ből 5 bekerült, míg az oltatlan csoportban erre csak 5/90, azaz 5,5% esély volt.

Az alábbi képen vizuálisan jól látható a dolog:
https://thumbs4.imagebam.com/56/41/bd/ME5HPDP_t.png

Idézet
pl. az én családomban azok, akik be voltak oltva, sajnos nehezebben gyógyultak ki a vírusból, mint azok, akik nem.

Ezzel pedig az a probléma, hogy simán lehet, hogy így volt, viszont nem vonható le semmilyen összefüggés ilyen kevés fő megfigyelésén, pláne, hogy a nagymintás, millió főn számolt statisztikák nem igazolják azt, hogy az oltástól nehezebb lenne a gyógyulás, éppen ellenkezője igazolt.
A nehezen gyógyuló oltott családtagodnál:
- lehet, hogy nem használt az oltás, nem alakult ki semmilyen védelem (bizonyos vakcinák esetén, bizonyos életkorban, erre 30-40% esély is van)
- lehet, hogy túl régen kapta és már elkopott a védelem
- lehet, hogy oltás nélkül sokkal súlyosabb állapotba került volna és amit nehéz gyógyulásnak láttatok, az konkrétan már az enyhe verzió volt, amit csak az oltásnak köszönhet.
Még arra is van esély, hogy az oltástól lett rosszabbul, de mivel bizonyítani sem ezt, sem az ellenkezőjét nem lehet, így lehetőségként fent kell tartani, viszont nagy mintán ilyet összefüggést nem figyeltek meg, így gyakorlatilag ennek az esélye közel nulla.

A gyorsan gyógyuló családtagoknak pedig eleve oltás nélkül is nagy esélyük volt erre a forgatókönyvre, hiszen a lakosság 70%-a lábon kihordja ezt a vírust, mindenféle maradandó károsodás nélkül.
2 felhasználónak tetszik: Glamster, cdamnverss
2021. december 08. 12:56 #7
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (nelli1d @ 2021.12.08. 12:00)
Durva, hogy ember halálát is propagandává alakította a média.

"Az okos ember más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye semmiből."
1 felhasználónak tetszik: Glamster
2021. december 08. 13:33 #8
gesztenye22
gesztenye22
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.27.
Hozzászólás: 151
Csatolások: 0
Azonosító: 240869
Offline offline
Kérdezem én azoktól, akik az oltás "ESETLEGES" mellékhatásaitól tartanak hosszútávon, azok nem szednek semmilyen gyógyszert? soha? fejfájás, fogfájás, antibiotikum sosem volt? Azoknak a mellékhatásai rendben vannak? A szemét élelmiszerekkel bevitt adalékok, aromák, ízfokozók hosszú távú hatásai rendben vannak? Azt a részt hagyjuk, hogy "nem fogyasztok ilyeneket" mert ez kamu, mindenki találkozott már ezekkel az összetevőkkel, nem egyszer.
Komolyan érdekel, valaki fejtse ki nekem.
2 felhasználónak tetszik: Freeze, Glamster
2021. december 08. 14:20 #9
pearlyspenguins
pearlyspenguins
új tag
 
Státuszi am a cancer so yes, i'm gonna ruin your life :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.11.22.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 267961
Offline offline
Freeze példája nagyon zseniális, és sok ember elgondolkodhatna rajta
2021. december 08. 19:02 #10
Angel_Tzuyu
Angel_Tzuyu
visszatérő vendég
 
StátuszMusic has no barriers. - Namjoon
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.04.01.
Hozzászólás: 423
Csatolások: 0
Azonosító: 276094
Offline offline
gesztenye22 az oltásért mai napig nem vállal senki sem felelősséget,a többi gyógyszeren pedig fel van tüntetve mit tartalmaz,hogy készül. Én sem vagyok vírus tagadó,voltam covidos is,de nem szeretném magam oltatni. Okok: most úgy látszik fél évente kell oltakozni,mivel folyamatosan jönnek elő az újabb variánsok,amire már a meglévő oltás nem megfelelő,ezért mindig kell még egy következő,illetve én úgy vélem a szervezetben levő antitestre nem ajánlott ráoltani. A hormonokat is bezavarja,nem szeretnék 20 evésen ilyen problémákkal együtt élni. Szerintem nincs olyan emberi szervezet ami elbírná ezt a sok vakcinát,ne mondja nekem senkisem hogy ez normális. Meg persze ott vannak a saját tapasztalatok,amik a közvetlen környezetben történnek. 1 hete egy középkorú házaspár hunyt el,kétszer oltottak,akkor vártak a harmadikra is. A hölgynek voltak alap betegségei,de a férjének semmi,és őt is ugyanúgy leteperte vakcina ide vagy oda. Ez az egész arról szól,hogy kinek milyen immunrendszere van,valakinek erősebb,valakinek gyengébb.
2 felhasználónak tetszik: exoverdose, feyre
2021. december 08. 19:35 #11
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Én megkaptam mindkét Pfizer oltást.
Márciusban nagyon betegek voltunk, azóta is post-covid tüneteim vannak, édesanyám 10 napot volt kórházban. Mi szerencsések vagyunk, hogy hazajött, és idén karácsonykor együtt ünnepelünk.
A harmadik oltást is fel fogom venni.
Annyit tudok, hogy több covidos közelében voltam az elmúlt hetekben, többek között, két hete két órát ültem egy kocsiba a vezetési oktatómmal (neki már aznap fájt a torka, amikor ott ültem mellette). Ő szintén oltástagadó, mert "nem tudja, mi van benne és senki nem vállal felelősséget érte (...) távoli ismerősei pórul jártak". Engem lesajnált, hogy beoltottam magam. Szépen megkértem, hogy erről a témáról inkább ne beszéljünk, mert nekem elég volt egyszer túlesni a márciuson.
Most hétfőn mentem órára, nem várt, felhívtam, erre alig tudott beszélni, annyira beteg és édesapja aznap került az intenzív osztályra. Az egész családja nagyon beteg lett.
Több osztálytársam és professzorom is covidos lett egyébként az elmúlt időszakban, akikkel egy légkörben vagyok napi több órát. Szerencsére, én nem kaptam el megint, pedig ezekkszerint többszörösen kerültem kontaktszeméllyel kapcsolatba. Tesztelni is voltam, az eredmény negatív.
Szerintem, és ez saját vélemény, aki nem veszi fel az oltást, az egy borzalmasan önző ember, aki senkit nem tisztel, csak saját magát. Véleményem szerint, egy pandémiát, amiből már mindenkinek nyilván elege van, csak úgy lehet megállítani, ha az emberek összefognak.
2021. december 08. 20:04 #12
Angel_Tzuyu
Angel_Tzuyu
visszatérő vendég
 
StátuszMusic has no barriers. - Namjoon
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.04.01.
Hozzászólás: 423
Csatolások: 0
Azonosító: 276094
Offline offline
Nem tartom magam önző embernek,és azt sem hiszem hogy az oltatlanok miatt van még mindig pandémia,hanem inkább a nem törődöm emberek miatt. Egy oltatlan is tud védekezni maszkkal,vitaminokkal,fertőtlenítőkkel,szabályok betartásával,de amikor bejön a vendég a cukiba,mint múlt héten és mondja hogy a -félesége covidos,éjszaka kétszer is összeesett,ő neki is fáj a feje És a háta,most megy majd tesztre de azért előtte bejött egyet sütizni. Köpni,nyelni nem tudtam,legalább ne vallaná be,mit vár megdicsérjük majd miatta? Persze azonnal lefertőtlenítettünk mindent. Ez csak egy példa,és még mennyi ilyen van,elkapja valaki,nem szól az iskolának,és egy egész osztályt megfertőz és a hasonló esetek. Na az ilyenek miatt nem lesz vége sohasem. Én tiszteletben tartom az oltottakat,jó lenne ha az én döntésem is elfogadnák,tudom nem könnyű főleg ahogy a kormány is buzdit most az oltásra: az oltatlanok veszélyeztetik az embereket. Hát nem tudom max a saját életem van veszélyben másé nem.
3 felhasználónak tetszik: exoverdose, feyre, Szandi0820
2021. december 08. 20:34 #13
omasnez
omasnez
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.25.
Hozzászólás: 185
Csatolások: 0
Azonosító: 255071
Offline offline
Miért lenne önzőség? Ha annyira bízunk a vakcinában, akkor simán lehet élni, mint hal a vízben. Viszont véleményem szerint itt van elrontva sokaknál.
Szerintem nem azokkal van gond, akik nem veszik fel az oltást, hanem azokkal, akik emiatt már nem vigyáznak. (Hiszen oltással is ugyanúgy elkapod és továbbadod.) Példának okáért sok iskolás. Egymás után isznak, szívják egymás cigarettáját, a bulikák most is dübörögnek. (Látom, hogy mennyire "igénytelenek" ebből a szempontból, mivel egy helyre járok több ezrükkel.) De van oltásuk, aztán megmerik tenni.

(Mint mondtam, nem vagyok oltástagadó, biztosan van, akinek használ és örülök neki, de szerintem az odafigyelés is sokat ér. Nyilván saját vélemény.)
3 felhasználónak tetszik: Angel_Tzuyu, exoverdose, Szandi0820
2021. december 08. 23:59 #14
exoverdose
exoverdose
leech
 
StátuszSzerelemvirágot hajt a szív
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.28.
Hozzászólás: 2354
Csatolások: 1181
Azonosító: 226704
Offline offline
Én nem érzem borzalmasan önző embernek magam amiért nem oltattam be magam. Kisbabát várok és elsősorban a gyerekemet nézem, hogy neki mi lenne a legjobb. Nem szeretném HA esetlegesen x év múlva ő szívná meg az én mostani döntésem következményét. (mondom HA, mert azt ugye nem tudhatjuk előre) Nekem ez egyszerűen nem megy. Konzultáltam az orvosommal, de ő sem tudta azt mondani, hogy: nézze, az oltás mindenképp javasolt az ön állapotában. Csak a személyes véleményét tudta elmondani amit meghallgattam. A magam részéről amit tenni tudok, hogy nem megyek tömegbe, vitaminokat szedek, mindenhol fertőtlenítem a kezem és maszkot hordok úgy ahogy azt kell.
1 felhasználónak tetszik: Angel_Tzuyu
2021. december 09. 09:32 #15
gesztenye22
gesztenye22
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.27.
Hozzászólás: 151
Csatolások: 0
Azonosító: 240869
Offline offline
angel-tzuyu: nem biztos, hogy tudod, de elmondom neked, hogy egy újszülött gyermek 3éves koráig 10 db kötelező,-védőoltást kap. Ezt is “nem normálisnak”gondolod? Ha a fiatal szervezet elbírja,akkor én huszonévesen 2 év alatt 3 db vakcinát is…de nem akarlak meggyőzni , elég idős vagy már, hogy felelős döntéseket hozz.
1 felhasználónak tetszik: Freeze
2021. december 09. 10:31 #16
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (gesztenye22 @ 2021.12.09. 09:32)
angel-tzuyu: nem biztos, hogy tudod, de elmondom neked, hogy egy újszülött gyermek 3éves koráig 10 db kötelező,-védőoltást kap. Ezt is “nem normálisnak”gondolod? Ha a fiatal szervezet elbírja,akkor én huszonévesen 2 év alatt 3 db vakcinát is…de nem akarlak meggyőzni , elég idős vagy már, hogy felelős döntéseket hozz.

Ráadásul van amelyik oltást összesen 6x kell beadni, azaz ötször kell ismételni, kisbaba kortól kezdve egészen tizenéves korig! A kullancs elleni oltást például ismételni kell kötetkező éven, aztán 3 évente újra és újra.
Most meg sokan rácsodálkoznak és befosnak attól, hogy valamit 3-4x be kell adni. rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: Glamster
2021. december 09. 12:22 #17
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Amikor voltam tesztelni, a mentős mesélte, hogy egy 6 hónapos kisbabának lett pozitív a tesztje előző nap. Élet/halál között vitték kórházba, 41.9 fokos lázzal. Az anya azt mondta, rájuk a vitaminok és Jézus Krisztus vigyáz. Én ezt önzőnek tartom.
De nem kell messzire menni, itt van Csollány Szilveszter példája.
2 hónapos csecsemő coviddal- az anya oltásellenes, és most tiktokon osztja meg, hogy vészelik át… a szíve fáj az embernek: https://vm.tiktok.com/ZM87abAqK/
2021. december 09. 12:46 #18
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Nem vagyok úgynevezett oltásellenes, kaptam már sokat régen (elsősegélynyújtó voltam a már megszűnt munkahelyemen). Nem vagyok olyan, aki gyakran szenvedett mellékhatásoktól. Általában az éves oltásokat alig éreztem meg. De bocsássátok meg, vannak fenntartásaim ezzel a kísérleti oltással. Nagyon sokan halnak meg. Tény. Anya, barátnőm ott dolgozott kórházban. (Anya nyugdíjas már) Barátnőm anyukája tavaly ilyenkor stroke-ot kapott, volt tüdőgyulladása. Covid osztályra vitték. Tesztelték persze. 1 hétig negatív volt. Később műteni kellett, akkor vérmérgezést kapott, és nem sokkal utána meghalt. Most lehet kérdezni, miért nem oltatta magát? Súlyos beteg volt. Allergiás volt sok mindenre, többek közt penicil. Altatni nem lehetett. Baj volt a szívével, asztmás volt. Napi 3x szedett be 10 gyógyszert. El lehet képzelni mennyi esélye lett volna.

Nekem is vannak ismerőseim, akik meg sem érezték az oltást. Olyan is, aki hiába egészséges, 1 napra rá mentő vitte be az SBO-ra. Ülni nem bírt egyedül. Egy másik ismerősömnél olyan daganat lett a szájában, hogy egy nagyvárosi szájsebészetre kellett mennie. Vagy mondjak még példát? Covidos volt egy kórházban dolgozó röntgenes nő. Fiatal. Meggyógyult. Ezzel nem is volt baj. Már akkor erősködtek vele, hogy oltassa be magát. 1 héttel a gyógyulása után. El lehet képzelni mi történt. Éjszakás volt, a nappalos váltója találta meg a testét. Most szintén egy oltott mentős ismerősöm került lélegeztetőről a hullaházba.
Nem vagyok oltás ellenes. Oltassa magát aki akarja, vagy egészségesnek gondolja magát. Nekem vannak allergiás és magas vérnyomás gondjaim. Nem fogom oltatni. Felveszem a maszkot inkább. Akármennyit is véd. Betáraztam belőlük már rég. Szüleimet nem engedem lemenni. Én intézem helyettük amit kell. Idősek.
Kívánom, hogy ne legyen senkinek baja, és érjen véget ez az egész mihamarabb.

u.i.: kórházi dolgokról sokat lehetne mesélni. Nagyon sok olyan helyzet volt korábban is, ami a 4 fal között maradt a kórházban, és erről más nem tudott. Vannak dolgok, amiket most sem oszt meg anya, csak megjegyez valamit, mondjuk erről az oltásról, vagy hogy ilyenkor mi van bent náluk.
2021. december 09. 15:17 #19
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2021.12.09. 12:46)
Vagy mondjak még példát? Covidos volt egy kórházban dolgozó röntgenes nő. Fiatal. Meggyógyult. Ezzel nem is volt baj. Már akkor erősködtek vele, hogy oltassa be magát. 1 héttel a gyógyulása után. El lehet képzelni mi történt. Éjszakás volt, a nappalos váltója találta meg a testét.


Ezek anekdoták. https://a.te.ervelesi.hibad.hu/anekdotikus-bizonyitas

Vegyük a fenti sztorit. Jól hangzik, első olvasatra úgy tűnik, hogy megölte a vakcina a nőt, de van erre bármi konkrét bizonyíték azon kívül, hogy elsőre erre gondol aki hallja? Nekem már ott bűzlik az egész, hogy gyógyulás után közvetlenül senki nem javasolt még oltást senkinek. Én ilyet még nem hallottam. Teljesen értelmetlen, hiszen ha legyőzte a szervezet a vírust, akkor már védett. Az oltás csak hónapokkal később javasolt.
De tegyük fel, tényleg ilyen hülye volt, hogy beadatta egy héttel a fertőzés után. Mi volt a halálok és mi köze volt a vakcinához? Attól, hogy két esemény egymás után következik még nem biztos, hogy oksági viszony is van köztük. (Ha astrát kapott akkor ugye 0,000002% eséllyel kaphatott trombocitopéniát, de tudtommal hazánkban nem volt ilyen eset.)

A másik példánál elképzelhető, hogy a szájdaganat oltás nélkül is kialakult volna.
"Magyarországon az ajak és szájüregi rosszindulatú daganatos csoportban a Rákregiszter adatai szerint évente mintegy 1500-1600 új esetet fedeznek fel, a legfrissebb adat 2016-os, akkor 1585 beteget regisztráltak – tájékoztatott az Országos Onkológiai Intézet."
Az napi 4 ember a 10 millióból. Ha ma beoltasz minden embert, akkor onnantól kezdve minden nap 4-en úgy fogják gondolni, hogy az oltástól lett daganatuk, de a sort lehetne folytatni azzal, hogy 50 ember kap átlagosan hirtelen szívinfarktust mindenféle előzmény nélkül. Ha pont előtte oltják, akkor nyilván a legegyszerűbb arra gondolni az oltástól kapta. Erre csak nagy mintán végzett elemzést tud választ adni. Azaz, a szájdaganatok vagy infarktusok számának szignifikánsan meg kellene emelkednie az oltások óta a korábbi időszakhoz képest az adott korcsoportban. Ezeket az adatokat folyamatosan monitorozzák és elemzik, ha találnak valamit frissítik az oltás betegtájékoztatóját.

kírésleti oltás?
A Pfizer már rég nem az, hónapk óta teljes körű engedélye van az USA-ban a Pfizernek, miután elég idő eltelte után igazoltan biztonságosnak és hatékonynak találták.
2 felhasználónak tetszik: cdamnverss, Glamster
2021. december 09. 15:35 #20
omasnez
omasnez
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.25.
Hozzászólás: 185
Csatolások: 0
Azonosító: 255071
Offline offline
Minden, ember "saját bőrén" tapasztalt dolgot megkérdőjelezünk és csak a statisztikák mondanak igazat, amikről nyílt titok, hogy kényük-kedvük szerint módosítanak?
Igen, lehet, hogy nem az oltás miatt halt meg sok ember, de ennyivel lehet, hogy mégis.
Van, akin segít az oltás, de olyan is van, akin nem. Álljunk hozzá kritikus szemmel és ne csak a jót lássuk bele.
Az oltás nem Harry Potter láthatatlanná tévő köpenye - jelen esetben a vírus ellen - és nem is feltétlen csak pozitív hatásai vannak.
A pár hónapos engedélyezése, meg úgy egyáltalán létezése pedig semmi a lentebb említett gyermekkori oltások több évtizedes múltjához képest.
2 felhasználónak tetszik: Angel_Tzuyu, feyre
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok