Starity

Program alapértelmezetté tevése?

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2008. május 17. 07:14 #1
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Konkrétan az érdekelne hogyan lehet általam kiválasztott programot alapértelmezetté tenni. Van a start menübe programok hozzáférhetõsége és alapértelmezései. De ott nem lehet tallózni, a kívánt programot. És a VLC Player a médialejátszó gombok el nem fogadása miatt nem jó, uninstalláltam már, ezért KM player lenne jó alapártelmezettnek. Jó a Nero 8 Show Time, meg van a Creative X-Fi Gamer hangkártyámnak is lejátszója, amit még nem néztem milyen. Gondolok olyanra is, hogy a registrybe kellene átírni valahol, csak ahhoz meg nemannyira értek. A media player 7-bõl inkább nem kérek, 9-et meg nem telepítettem. A Genius alapértelmezett lejátszót nyitó billentyûje megnyitja a Media Player 9 üdvözlõ ablakát, mert még nem volt használva, és ez zavaró nagyon. A Logitech G15 mneg ezt nyitja meg a Nero Show Time helyett: D:\Program Files\Nero\Nero8\Nero, és itt csak 1 Uninstall mappa van. Bár ezt beprogramoztam úgy, hogy a KM Playert nyissa meg, de megtehetné ezt alapértemezett lejátszó megnyitásával is remélem.
2008. május 17. 09:38 #2
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Hogy neked mennyi bajod van állandóan...
Eleve a Media Player-bõl a 11-es a legutóbbi, és talán még azt mondom, hogy jó is...
Vagy használd a Media Player Classic változatát.
Ha pedig még mindíg a Koala Player-t akarod használni, akkor a video file-ra nyomsz egy jobb gombot (ha Total Commander-ben vagy, akkor hosszan, ha Windows Intézõben, akkor csak egyszer), és az ott megjelenõ menüben megkeresed a Társítás-t.
Ha a Társítás menüjében szerepel a Koala, akkor arra kattintasz, ha nem, akkor a Program választása pontra, és megadod, hogy hol a Koala. Innentõl alvileg a Koala nyit meg minden olyan médiát, amihez társítottad.
2008. május 17. 09:50 #3
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Idézet(joe_r @ 2008. May 17. - 09:38)
Hogy neked mennyi bajod van állandóan...
Eleve a Media Player-bõl a 11-es a legutóbbi, és talán még azt mondom, hogy jó is...
Vagy használd a Media Player Classic változatát.
Ha pedig még mindíg a Koala Player-t akarod használni, akkor a video file-ra nyomsz egy jobb gombot (ha Total Commander-ben vagy, akkor hosszan, ha Windows Intézõben, akkor csak egyszer), és az ott megjelenõ menüben megkeresed a Társítás-t.
Ha a Társítás menüjében szerepel a Koala, akkor arra kattintasz, ha nem, akkor a Program választása pontra, és megadod, hogy hol a Koala. Innentõl alvileg a Koala nyit meg minden olyan médiát, amihez társítottad.

Ezt a társítást ismerem, használom is ha kell, de ettõl még a Genius billentyûzeten nem lessz jó. Meg én alapértelmezetté tenném szívesen Media Player 9 helyett a KM Playert (esetleg mást), mint pl. IE7 helyett a Firefoxot. Megpróbálok rákeresni hogy mi hol található a registryben hátha úgy megoldom. Amúgy a KM Player állítólag minden audió videó formátumot lejátszik, még kép formátumokat is megtud jeleníteni. Amit valószínû a Media Player 7 nem teljesen tud, még a 11 se.
2008. május 17. 10:03 #4
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Már nem azért, de aha a Koala feltelepült a beállításaiban alapból az van, hogy minden filmet a Koala Player játsszon le. A Registry-ben pedig az életben nem találod meg ezt a beállítást, hacsak nem vagy képes egy új kulcsot írni a Registry-hez, és még akkor sem biztos.
Az pedig, hogy a billentyûzet nem fogadja el a parancsot, azért van, mert nagy valószínûséggel a driver-t úgy írták meg hozzá, hogy csak a Windows-ba alapból beépített programokkal mûködjön.
2008. május 17. 10:16 #5
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Idézet(joe_r @ 2008. May 17. - 10:03)
Már nem azért, de aha a Koala feltelepült a beállításaiban alapból az van, hogy minden filmet a Koala Player játsszon le. A Registry-ben pedig az életben nem találod meg ezt a beállítást, hacsak nem vagy képes egy új kulcsot írni a Registry-hez, és még akkor sem biztos.
Az pedig, hogy a billentyûzet nem fogadja el a parancsot, azért van, mert nagy valószínûséggel a driver-t úgy írták meg hozzá, hogy csak a Windows-ba alapból beépített programokkal mûködjön.

A KM Player nem telepítõs program, csak kikellett tömöríteni rar, vagy zip fájlból és mûködik. Bemásoltam a Program Files mappába, valamivel társítottam hogy a listába bent legyen, és azóta jó. VLC-rõl ami telepítõs, sajnos le kellett mondanom. És összekevertem a Media Player 7-et a 9-cel.
2008. május 17. 12:22 #6
Palee
Palee
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.25.
Hozzászólás: 696
Csatolások: 5031
Azonosító: 22071
Offline offline
Szedd le az új kmp-t, azt telepíteni kell.
2008. május 17. 12:40 #7
McGery
McGery
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.11.24.
Hozzászólás: 371
Csatolások: 239
Azonosító: 10472
Offline offline
magyarul mar nem tudom pontosan, de ha jol emlexem akkor
start menu -> számitogep -> eszkozok -> mappa tulajdonsagai -> fajltipus vagy mi. ott lehet megadni minden kiterjesztes tarsitasat.

vistanal mar megint mashogy mukodik ezert nem tudom leirni pontosan. remelem segitettem.
2008. május 17. 19:23 #8
akos85
akos85
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.12.
Hozzászólás: 647
Csatolások: 1015
Azonosító: 23036
Offline offline
Ha van olyan a médiás gombok beállításánál, hogy vmi másra állíthatod át, pl: kivágás, másolás, stb... akkor álítsd be arra, majd a programhoz társíts 1 ilyen indítási bill.kombinációt a parancsikonjában. vagy mi a szösz... smileeee.gif

pl Nekem a "levelezés" (ami alapba az outlook-ot nyitotta meg) gomb arra volt állítva, hogy "kivágás", csináltam 1 parancsikont a webmail-omhoz, a tulajdonságaiba pedig beállítottam, hogy a "Billentyûparancs" : CRTL+X

Amúgy meg van egy olyan program, hogy: PE explorer... ezzel visszalehet fejteni az exe, dll file-okat smileeee.gif
2008. május 18. 20:28 #9
ViC
ViC
CAP-tain
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.07.
Hozzászólás: 5588
Csatolások: 96
Azonosító: 11
Offline offline
kmplayert elindít jobb klikk opciók beállítások hozzárendelések bejelölöd amit akarsz és a VÉGREHAJT gomb. leszalad sörért egészségemre megissza beer.gif
2008. május 19. 15:05 #10
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Idézet(akos85 @ 2008. May 17. - 19:23)
Ha van olyan a médiás gombok beállításánál, hogy vmi másra állíthatod át, pl: kivágás, másolás, stb... akkor álítsd be arra, majd a programhoz társíts 1 ilyen indítási bill.kombinációt a parancsikonjában. vagy mi a szösz...  smileeee.gif

pl Nekem a "levelezés" (ami alapba az outlook-ot nyitotta meg) gomb arra volt állítva, hogy "kivágás", csináltam 1 parancsikont a webmail-omhoz, a tulajdonságaiba pedig beállítottam, hogy a "Billentyûparancs" : CRTL+X

Amúgy meg van egy olyan program, hogy: PE explorer... ezzel visszalehet fejteni az exe, dll file-okat smileeee.gif

Sajnos a geniust nem lehet programozni. De még nézelõdök megoldás után. A logitechet lehet programozni, az jó is. meghajolo.gif meghajolo.gif köszönöm az ötleteket.
2008. május 24. 22:23 #11
McGery
McGery
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.11.24.
Hozzászólás: 371
Csatolások: 239
Azonosító: 10472
Offline offline
amuuugy media player 11... eddig nem volt olyan amit ne jatszott volna le... meghajolo.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!