Starity

Kérdés

116 oldal 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2012. április 22. 18:02 #1201
Corby
Corby
-
 
Státuszi love him a lot.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.12.
Hozzászólás: 7040
Csatolások: 1424
Azonosító: 147096
Offline offline
Hello! beer.gif
Ilyet senki se kérdezett, ahogy látom, úgy hogy megkérdezem én.Hogy akkor mikor a cikkedhez töltesz fel képet, lehet olyat, hogy mondjuk 2 sztárról szól, és egy összephotoshoppolt képet elfogad a szerkesztőség, vagy nem? rolleyes.gif

Köszönöm előre is a választ: meghajolo.gif
2012. április 22. 18:45 #1202
- törölt felhasználó -    
Idézet (Corby @ 2012.04.22. 18:02)
Hello! beer.gif 
Ilyet senki se kérdezett, ahogy látom, úgy hogy megkérdezem én.Hogy akkor mikor a cikkedhez töltesz fel képet, lehet olyat, hogy mondjuk 2 sztárról szól, és egy összephotoshoppolt képet elfogad a szerkesztőség, vagy nem? rolleyes.gif 
Köszönöm előre is a választ: meghajolo.gif


Szerintem itt kérdezd meg smileeee.gif :
http://starity.hu/forum/topik/315039-hirszerkesztok-topikja/
2012. április 22. 20:01 #1203
Lindsay019
Lindsay019
Disney princess♔
 
Státusz"Some people are worth melting for." Olaf ♥
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.04.22.
Hozzászólás: 4957
Csatolások: 54911
Azonosító: 58811
Offline offline
Idézet (Corby @ 2012.04.22. 18:02)
Hello! beer.gif 
Ilyet senki se kérdezett, ahogy látom, úgy hogy megkérdezem én.Hogy akkor mikor a cikkedhez töltesz fel képet, lehet olyat, hogy mondjuk 2 sztárról szól, és egy összephotoshoppolt képet elfogad a szerkesztőség, vagy nem? rolleyes.gif 
Köszönöm előre is a választ: meghajolo.gif


Szerintem ez attól függ, mennyire photoshoppolt a kép. Vagyis ha főképnél szeretnél mondjuk két valakit rátenni, akkor azt simán megcsinálhatod, nekem is volt már például itt vagy itt. wink.gif
2012. április 23. 00:09 #1204
- törölt felhasználó -    
Idézet (Corby @ 2012.04.22. 18:02)
Hello! beer.gif 
Ilyet senki se kérdezett, ahogy látom, úgy hogy megkérdezem én.Hogy akkor mikor a cikkedhez töltesz fel képet, lehet olyat, hogy mondjuk 2 sztárról szól, és egy összephotoshoppolt képet elfogad a szerkesztőség, vagy nem? rolleyes.gif 
Köszönöm előre is a választ: meghajolo.gif

Ez a photoshopolt kép minőségétől függ. Az is bőven elég, ha két képet összeteszel valami képnézegetőben. beer.gif
1 felhasználónak tetszik: Lindsay019
2012. április 28. 15:05 #1205
Pöttömke
Pöttömke
Miss Brightside
 
StátuszCause' I'm miss brightside...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.05.
Hozzászólás: 5011
Csatolások: 14884
Azonosító: 161655
Offline offline
Sziasztok! smileeee.gif

Valamiért olyan feltöltésemet repostnak jelzett a fórum, ami 100% hogy nem repost. Ez miért van? mellow.gif Elég sokszor fordult elő, hogy hosszú idő után végre megtaláltam egy anyagot HQ minőségben, de nem engedte feltölteni, mert valamiért repostnak jelezte a fórum.. Csöppet zavaró. blush.gif Másnak is akadt már ilyen problémája vagy csak Nekem? laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Thora_90
2012. április 28. 15:15 #1206
Északi Lovag
Északi Lovag
© A fjordok hercege
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.07.27.
Hozzászólás: 2487
Csatolások: 0
Azonosító: 156653
Offline offline
Idézet (Pöttömke @ 2012.04.28. 15:05)
Sziasztok! smileeee.gif 
Valamiért olyan feltöltésemet repostnak jelzett a fórum, ami 100% hogy nem repost. Ez miért van? mellow.gif Elég sokszor fordult elő, hogy hosszú idő után végre megtaláltam egy anyagot HQ minőségben, de nem engedte feltölteni, mert valamiért repostnak jelezte a fórum.. Csöppet zavaró. blush.gif  Másnak is akadt már ilyen problémája vagy csak Nekem? laugh.gif




…lehet, hogy amit javaslok nem lesz a segítségedre, de én úgy vélem, hogy szoftveresen csak úgy lehet ellenőrízni, hogy mi repost vagy mi nem, hogy a script ami ellenőrzi, hogy repost e valami vagy sem, az alapján teszi, hogy megegyezik e a témanév vagy a fájlnév azzal ami már fent van, magyarán szerintem próbálj más témacímet adni, netán más fájlneveket adni a képeknek, mert lehet, hogy csupán csak emiatt nem engedi a script, hogy feltöltsd.
1 felhasználónak tetszik: Pöttömke
2012. április 28. 16:41 #1207
Lizania
Lizania
lied
 
Státusz"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.07.
Hozzászólás: 3170
Csatolások: 1228
Azonosító: 163471
Offline offline
Idézet (Pöttömke @ 2012.04.28. 15:05)
Sziasztok! smileeee.gif 
Valamiért olyan feltöltésemet repostnak jelzett a fórum, ami 100% hogy nem repost. Ez miért van? mellow.gif Elég sokszor fordult elő, hogy hosszú idő után végre megtaláltam egy anyagot HQ minőségben, de nem engedte feltölteni, mert valamiért repostnak jelezte a fórum.. Csöppet zavaró. blush.gif  Másnak is akadt már ilyen problémája vagy csak Nekem? laugh.gif

Ha fent van még a kicsi akkor szerintem előbb töröltesd mielőtt hozzálátnál az új témának, vagy amit előttem már leírtak, adj neki új címet. wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Pöttömke
2012. április 28. 17:45 #1208
Pöttömke
Pöttömke
Miss Brightside
 
StátuszCause' I'm miss brightside...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.05.
Hozzászólás: 5011
Csatolások: 14884
Azonosító: 161655
Offline offline
Köszönöm a tippeket. smileeee.gif
Az átnevezéses módszert kb. 4X próbáltam, de még így sem sikerült feltölteni, repostnak könyveli el a fórum. Kicsiben pedig nincs fent.
sad.gif sad.gif
2012. április 28. 17:59 #1209
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36112
Csatolások: 1852655
Azonosító: 6038
Offline offline
Idézet (Északi Lovag @ 2012.04.28. 15:15)
…lehet, hogy amit javaslok nem lesz a segítségedre, de én úgy vélem, hogy szoftveresen csak úgy lehet ellenőrízni, hogy mi repost vagy mi nem, hogy a script ami ellenőrzi, hogy repost e valami vagy sem, az alapján teszi, hogy megegyezik e a témanév vagy a fájlnév azzal ami már fent van, magyarán szerintem próbálj más témacímet adni, netán más fájlneveket adni a képeknek, mert lehet, hogy csupán csak emiatt nem engedi a script, hogy feltöltsd.

Én az ilyenekhez teljesen hülye vagyok, de az kizárt, hogy a fájlnév alapján ellenőrizze, hogy az adott kép repost vagy sem. Akárhány feltöltő van, annyiféle fájlnév lesz.

Esetleg azért tűnhet repostnak (ha nem új képekről van szó), mert korábban már fent voltak, csak a topik úgy lett a szemétbe dobva, hogy az eltűnt képeket nem törölte ki belőle a moderátor, így a képeket még úgy látja a fórum, hogy fent vannak valahol.

A másik tippem, hogy egy kevésbé ismert emberről szeretne pakolni Pöttömke, akinek bár van adatlapja, de az újonnan lett létrehozva, viszont vannak régebbi topikja is, amik nincsenek az adatlaphoz csatolva, és ezért nem találta meg őket, de vannak, és képek is vannak benne. Úgyhogy esetleg azt javasolnám, hogy ne az adatlaphoz csatolt topikokat nézze, hanem a keresésnél a "fórum" részt állítsa be, és akkor lehet meg lesz az a topik, ahol azok a képek vannak, amiket repostnak jelez neki. És akkor kiderülhet, hogy tényleg respost-e az, amit annak jelez.
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Lizania, Pöttömke, pink_bunny
2012. április 28. 21:35 #1210
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Már jó a repost link? Mert eddig csak a főoldalra mutatott. unsure.gif
2012. április 28. 22:39 #1211
Északi Lovag
Északi Lovag
© A fjordok hercege
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.07.27.
Hozzászólás: 2487
Csatolások: 0
Azonosító: 156653
Offline offline
Idézet (szavy @ 2012.04.28. 17:59)
Én az ilyenekhez teljesen hülye vagyok, de az kizárt, hogy a fájlnév alapján ellenőrizze, hogy az adott kép repost vagy sem. Akárhány feltöltő van, annyiféle fájlnév lesz. 
Esetleg azért tűnhet repostnak (ha nem új képekről van szó), mert korábban már fent voltak, csak a topik úgy lett a szemétbe dobva, hogy az eltűnt képeket nem törölte ki belőle a moderátor, így a képeket még úgy látja a fórum, hogy fent vannak valahol. 
A másik tippem, hogy egy kevésbé ismert emberről szeretne pakolni Pöttömke, akinek bár van adatlapja, de az újonnan lett létrehozva, viszont vannak régebbi topikja is, amik nincsenek az adatlaphoz csatolva, és ezért nem találta meg őket, de vannak, és képek is vannak benne. Úgyhogy esetleg azt javasolnám, hogy ne az adatlaphoz csatolt topikokat nézze, hanem a keresésnél a "fórum" részt állítsa be, és akkor lehet meg lesz az a topik, ahol azok a képek vannak, amiket repostnak jelez neki. És akkor kiderülhet, hogy tényleg respost-e az, amit annak jelez.




…máshogy pedig nem tudja, ha csak nem írt valaki hozzá egy képfelismerő szoftvert az oldalhoz néhány milláért, ami pixelről pixelre összeveti a feltölteni kívánt képeket a már fentlévőkkel, persze ez csak poén, nyilván nincs itt ilyen, az állhat az igazsághoz a legközelebb amit írtál, vagyis, hogy amikor valaki rákeres valamelyik témára ugyan nem látja, mert az valami okból rejtve lett de az adatbázisban attól még továbbra is szerepel és emiatt keletkezhet feltöltéskor témanév azonosság smileeee.gif


Idézet (Pöttömke @ 2012.04.28. 17:45)
Köszönöm a tippeket. smileeee.gif
Az átnevezéses módszert kb. 4X próbáltam, de még így sem sikerült feltölteni, repostnak könyveli el a fórum. Kicsiben pedig nincs fent.
sad.gif  sad.gif


…mégegyszer végigondolva valószínűleg a fájlnevek nem kerülhetnek ellenőrzésre, mivel nem lenne semmi értelme, hiszen sokszor csak számozva vannak a képek és attól az még lehet különböző. Szóval a fájlátnevezés ebből eredően valóban nem segíthettet, ha egyébként sem az kerül egyeztetésre, de a témanév szerintem igen. Esetleg a témaátnevezéssel nem próbálkoztál? smileeee.gif
2012. április 29. 07:49 #1212
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Északi Lovag @ 2012.04.28. 22:39)

…máshogy pedig nem tudja, ha csak nem írt valaki hozzá egy képfelismerő szoftvert az oldalhoz néhány milláért, ami pixelről pixelre összeveti a feltölteni kívánt képeket a már fentlévőkkel, persze ez csak poén, nyilván nincs itt ilyen.


Freeze örülni fog, hogy ilyen nagyra értékeled a munkáját. laugh.gif

Annak idején a HQP-n a repost checker úgy működött, hogy minden egyes képnek a sarok-pixeleit összehasonlította a már feltöltött képek adatbázisával. Ha a sarokpixelek megegyeztek, akkor a kép repost, ha nem, akkor feltölthetővé vált.

Tekintve, hogy az a funkció nem volt része az Invision motornak, hanem Freeze készítette hozzá, a Starity meg eleve saját motort használ, így az a funkció könnyedén vándorolt ide is. Ennyi a nagy talány.

Bővebben, ha akar, akkor Freeze majd mond róla egy esti mesét.
5 felhasználónak tetszik: dave095, kriszti145, Bessie, Pöttömke, Lizania
2012. április 29. 15:21 #1213
Északi Lovag
Északi Lovag
© A fjordok hercege
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.07.27.
Hozzászólás: 2487
Csatolások: 0
Azonosító: 156653
Offline offline
Idézet (joe_r @ 2012.04.29. 07:49)
Freeze örülni fog, hogy ilyen nagyra értékeled a munkáját.  laugh.gif 
Annak idején a HQP-n a repost checker úgy működött, hogy minden egyes képnek a sarok-pixeleit összehasonlította a már feltöltött képek adatbázisával. Ha a sarokpixelek megegyeztek, akkor a kép repost, ha nem, akkor feltölthetővé vált.
Tekintve, hogy az a funkció nem volt része az Invision motornak, hanem Freeze készítette hozzá, a Starity meg eleve saját motort használ, így az a funkció könnyedén vándorolt ide is. Ennyi a nagy talány.
Bővebben, ha akar, akkor Freeze majd mond róla egy esti mesét.





így érthető… biggrin.gif

…meghatározott pixelek összehasonlítása sem hatékonyabb mint pusztán karaktereket egyeztetni. wink.gif Hiszen két kép meghatározott pixelei lehetnek azonosak attól függetlenül is, hogy minden más eltérő rajtuk. (kivágás, felbontás, telítettség, élesség, meta-adatok, de még akár a tartalmuk is)
…viszont, hogy feltöltéskor van-e pixelről pixelre történő összevetés, ami csekkolná, hogy egy kép reposzt-e vagy sem, lényegében magad is azt írod, amit én a fenti posztban még csak feltételeztem, vagyishogy nincs (csak részleges), de ez önmagában még nem függvénye annak, hogy mi az amit értékelek, azért köszi az infót… biggrin.gif
2012. május 02. 19:59 #1214
- törölt felhasználó -    
Idézet (Lizania @ 2012.04.14. 18:52)
Így. Sok szerencsét! wink.gif

THX wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Lizania
2012. május 03. 16:48 #1215
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Nekem volna egy kérdésem, remélem jó helyen teszem fel. Nekem nagyon elegem van abból, hogy egyesek mindenféle nyelvet megengednek maguknak itt a fórumon. El bírják küldeni a csúnyaszavakat. Mondjuk én alapból azt sem értem, hogy mire fel nevez valaki engem vagy bármelyik más felhasználót hülyének, k**va ostobának, csak azért mert nem egyeznek a vélemények de mindegy. Ha már nem működik így akkor működik másképpen. Megoldható, hogy letiltok valakit és egyetlen topikban se lássam amit ír? rohog.gif Nem, ugye? Gondoltam. rohog.gif
6 felhasználónak tetszik: Bessie, Thora_90, kriszti145, Sally Sparrow, Lizania, pink_bunny
2012. május 03. 20:43 #1216
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.05.03. 16:48)
Nekem volna egy kérdésem, remélem jó helyen teszem fel. Nekem nagyon elegem van abból, hogy egyesek mindenféle nyelvet megengednek maguknak itt a fórumon. El bírják küldeni a csúnyaszavakat. Mondjuk én alapból azt sem értem, hogy mire fel nevez valaki engem vagy bármelyik más felhasználót hülyének, k**va ostobának, csak azért mert nem egyeznek a vélemények de mindegy. Ha már nem működik így akkor működik másképpen. Megoldható, hogy letiltok valakit és egyetlen topikban se lássam amit ír?  rohog.gif Nem, ugye? Gondoltam.  rohog.gif

Ki volt az? Egy cikkben írta ezt neked? 110.gif
Megtaláltam. Csak nem Karina197? biggrin.gif
2012. május 03. 21:18 #1217
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.05.03. 20:43)
Ki volt az? Egy cikkben írta ezt neked? 110.gif
Megtaláltam. Csak nem Karina197? biggrin.gif


Nem csak ő, előszeretettel írnak le mindenkit a fórumon, aki nem ért velük egyet. Eleinte nem bosszantott, csak röhögtem rajta de most már úgy érzem, hogy nem poén olyan fórumra járni, ahol tizenévesek hülyéznek le engem meg a többieket. Nem csak engem sértegetnek, ha mindenkit aki negatívan nyilatkozik az adott topikban. rolleyes.gif
Már rajta vagyok az ügyön. biggrin.gif
5 felhasználónak tetszik: Bessie, Thora_90, kriszti145, Lizania, pink_bunny
2012. május 04. 17:07 #1218
- törölt felhasználó -    
Sziasztok! Valaki megtudná mondani, h ha írok egy cikket, az mennyi idő mire kirakják? Előre is THX. thumbsup.gif
2012. május 04. 17:16 #1219
- törölt felhasználó -    
Valaki segítsen Pls!! wink.gif Hogyan lehet megváltoztatni a nevem? Vagy egyáltalán meglehet? Előre is köszi biggrin.gif
2012. május 04. 17:25 #1220
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Idézet (Drakula Girl @ 2012.05.04. 17:16)
Valaki segítsen Pls!!  wink.gif Hogyan lehet megváltoztatni a nevem? Vagy egyáltalán meglehet? Előre is köszi  biggrin.gif


Nem tudod megváltoztatni a neved sehogy sem. Egy mód van rá. Törlöd a regisztrációdat és újra regisztrálsz új néven.
116 oldal 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!