Starity

Karácsonyi készülődés. Te elkezdted már?

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2008. november 21. 14:18 #1
Horgi
Horgi
Lady with an attitude
 
Státuszwords like violence, break the silence
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.25.
Hozzászólás: 5416
Csatolások: 41492
Azonosító: 35510
Offline offline
Arra lennék kiváncsi hogy ki mikor kezdi el díszíteni a lakást, ajándékot vásárolni és amit még ilyenkor szokás.

Idén nagyon hamar elkezdõdtek az akciók a nagyobb üzletekben, plázákban.
Mit gondoltok errõl?
2008. november 21. 14:26 #2
viraag
viraag
mrs.padalecki
 
Státuszazt gondolom,ami te.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.19.
Hozzászólás: 2329
Csatolások: 4542
Azonosító: 69484
Offline offline
Idézet(Horgi @ 2008. November 21. - 14:18)
Arra lennék kiváncsi hogy ki mikor kezdi el díszíteni a lakást, ajándékot vásárolni és amit még ilyenkor szokás.

Idén nagyon hamar elkezdõdtek az akciók a nagyobb üzletekben, plázákban.
Mit gondoltok errõl?


minden éven egyre jobban sajnálom ,hogy a karácsony azzá vált ami most. sad.gif
most mindenki arra hajt hogy minél több jobb szebb és drágább ajándékot szerezzen be ,mintha ezt az év többi napján ill. születés - névnapon nem lehetne.
persze tisztelet a kivételnek . smileeee.gif

most nagyszülõknél töltjük a karácsonyt nagycsaládosan ,úgyhogy itthon kicsit visszafogottabbra vesszük a formát. smileeee.gif biggrin.gif
2008. november 21. 15:00 #3
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Mivel nem sok pénzbõl gazdálkodunk, a készülõdés annyi, hogy most még viszonylag olcsón vettünk néhány csomag szaloncukrot, meg tervezzük egy kis mûfenyõ beszerzését (nincs vele baj, egyszer kell csak megvenni). Az ajándékot majd akkor, ha találunk valami jót és lehetõleg olcsót. smileeee.gif

Abban pedig nagyon bízok, hogy ki tudom magam húzni a karácsonyi összejövetel alól. mellow.gif
2008. november 21. 15:43 #4
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12485
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
én idén 9 éve önként vállalom be a melóban a dec 24-25-26, azt hiszem evvel mindent elárultam ... de azért megjegyzem, nem az ajándékozás része bosszant a legjobban, hanem elõkerülnek olyan ismerõsök, rokonok, akiket egész évben nem érdekel mi van a másikkal, engem meg ilyenkor nem érdekelnek az ilyenek. ajándékokról meg annyit, hogy nekem nem kell alkalom, se névnap, se szülinap ahhoz hogy az év bármely napján okozzak azoknak egy kis meglepit, figyelmességet akik fontosak nekem. f**k christmas
2008. november 21. 16:21 #5
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Idézet(_ToTo_ @ 2008. November 21. - 15:43)
f**k christmas

meghajolo.gif

Arról nem is beszélve, milyen dögunalmasak tudnak lenni ezek az összejövetelek. Kinek mi fáj, melóval mi van, bla-bla-bla. Meg ugye mindenki a legjobb arcát akarja mutatni, áh, álszent marhaság az egész. Inkább egy jó könyv, kellemes zene mellé vagy egy jó film, sokkal jobb szórakozás, mint tenni a szépet a népes famíliának.
2008. november 21. 16:26 #6
Leo
Leo
·٠•●•٠·
 
Státuszhö?
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.03.20.
Hozzászólás: 6474
Csatolások: 46883
Azonosító: 4729
Offline offline
Idézet(_ToTo_ @ 2008. November 21. - 16:43)
én idén 9 éve önként vállalom be a melóban a dec 24-25-26, azt hiszem evvel mindent elárultam ... de azért megjegyzem, nem az ajándékozás része bosszant a legjobban, hanem elõkerülnek olyan ismerõsök, rokonok, akiket egész évben nem érdekel mi van a másikkal, engem meg ilyenkor nem érdekelnek az ilyenek. ajándékokról meg annyit, hogy nekem nem kell alkalom, se névnap, se szülinap ahhoz hogy az év bármely napján okozzak azoknak egy kis meglepit, figyelmességet akik fontosak nekem. f**k christmas



meghajolo.gif

nekem is hasonló a véleményem mint neked... beer.gif
2008. november 21. 16:41 #7
Gabor28
Gabor28
Mr. Sunshine
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.24.
Hozzászólás: 2116
Csatolások: 18119
Azonosító: 33038
Offline offline
Én is utálom a karácsonyt! Engem a legjobban az idegesít, hogy az összes ember bebolondul amint elkezdõdnek az akciók és a karácsony közeledtével egyre rosszabb a helyzet. Pl mikor elmegyek vásárolni (nem karácsonyra csak úgy) egy bevásárló központba decemberbe az emberek szó szerint eltaposnak másokat egy szaros ajándékért.
A másik hogy minden zárva van és nem lehet semmit csinálni csak otthon vergõdni. Mondjuk az se rossz, de mindig karácsonykor jut eszembe elmenni valahova.
Egyébként az ajándékozásról meg annyit, hogy mondtam minden barátomnak, hogy ne ajánékozzuk egymást (kb 3 éve), a tesómnak csinálok valamit (lehet ez ciki, de szerintem sokkal jobb és ráadásul tavaly sokkal jobban örült neki mintha vettem volna valamit biggrin.gif ) a szüleimnek meg ilyen személyesebb dolgot veszünk a tesómmal.
Szóval én nem szeretem a karácsonyt meg az egész felhajtást, a szilveszter a nmásik ilyen kedvencem, de az már egy másik dolog... biggrin.gif
2008. november 21. 16:49 #8
- törölt felhasználó -    
Én már kívül a házat díszbe öltöztettem, bent még nem. Én ezt a részét nagyon szeretem. Egyébként is szeretem a karácsonyt. A kicsi miatt lesz nagyobb fánk, de egyébként ez az ajándékozási mizéria az agyamra megy. Mi akinek veszünk egy jelképes dolgot veszünk, egyedül a kicsink meg a két keresztgyerek kap nagyobb dolgot, de a felnõtteknek azt hiszem nem ez a legfontosabb. Utálom, amikor el kell (!!!!!!) menni jópofizni sokszor olyan emberekkel, akiket alig ismerek! A szenteste a családé, azt nagyon szeretem, mert az legalább családias, nem nagyzolós, és mégis együtt vagyunk! Nekem igazán ez a lényeg benne. Nem hogy ki mit vesz rá! Ez csak a gyerekeknek fontos, azt hiszem. Nekem már az is tök jó, ha azokkal lehetek együtt, akiket szeretek, és nem olyanokkal, akik még csak nem is a rokonaim. Gondolok itt apósom második feleségének a családjára! Semmi közöm hozzájuk! box2.gif
De menni kell, mert különben megsértõdnek! Mivel azt hiszem az emberek többségének nincsen nagyon pénze az ajándékozásra, hülyeség lenne bárkitõl is elvárni vastag ajándékokat! Meg minek? Nem az a lényege az ünnepnek. Ha szeretet van, akkor minden van!
2008. november 21. 17:32 #9
Blamethevain
Blamethevain
 
Státusz"Azt hiszem, túl nagy árat kell fizetnünk néhány felejthetetlen pillanatért."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.23.
Hozzászólás: 2022
Csatolások: 5002
Azonosító: 21944
Offline offline
Jól van megnyugtató, hogy nem egyedül utálom ezt az álszent idõszakot... Legrosszabb az egészben tényleg ez a családi összejövetel, amikor olyanokat látok akiket csakis egy évben egyszer karácsonykor. És minden évben jópofizni kell velük. Minden évben elmondják, hogy jaj máskor is találkozzunk majd, majd hívlak szia, szeretlek, puszi, puszi... hát hogyne. biggrin.gif Nem mintha a nagy többségük nem lenne bõven elég egy évben egyszer sajnos, persze van amelyik rokont már évek óta nem láttam mert neki minden nap kocsmában kell ülni pl...
Szóval én csak karácsony elõt egy pár nappal veszek vmi minimális ajándékot, kivéve azoknak akik tényleg számítanak, azok nem egy Tecsós bonbont fognak kapni. laugh.gif De vannak olyan barátaim akikkel megbeszéltem hogy hagyjuk a fenébe ezt az ajándékozásdit, a világon nincs annyi pénz hogy mindenkinek vegyek vmi normálisat... nem ez jelenti azt hogy szeretem õket.
Jah és macskák miatt már fánk sincs 3 éve. Mondjuk ezzel is az a bajom hogy az igazit sajnálom vagy hogy mondjam a mût meg utálom.biggrin.gif Szóval marad a fa mentes karácsony, sajna a díszítésrõl is csak rossz emlékek jutnak eszembe.
2008. november 21. 17:40 #10
- törölt felhasználó -    
Én már eleve, hogy egyedül leszek megint karácsonykor (nem a családra gondolok, hiszen az nagy), hanem szingliként vágok bele, holott jó lenne valakivel végigülni a szokásos kajákat meg ajándékozást...nincs nagy kedvem hozzá, csak a sütik éltetnek. Az ajándékok engem is hidegen hagynak, kapok amit kapok, az biztos, hogy örülni fogok nekik, hogy gondoltak rám és megpróbálom viszonozni. De az biztos, hogy a karácsony ma már nem az, mint volt...
2008. november 21. 18:17 #11
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12485
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
ajándékozás terén meg van egy iratlan szabály, gondolom mások is hasonló képpen alkalmazzák, miszerint névnapra, szülinapra, karácsonyra stb nagyjából azonos értékû dolgot vesz az ember - lényegében visszaadja. node, nekem karácsonykor van a névnapom is, ami úgy néz ki, hogy tessék ezt kapom karácsonyra és névnapomra együtt - nincs evvel baj, csak annyi, hogy ilyen helyzetben lehet valami hasznos és klassz dolgot venni pl 3000 forintért, de én visszafelé nem tudom megtenni ugyanezt - 2x1500ért max vmi baromságokat tudok venni.
2008. november 22. 12:42 #12
Dido
Dido
_______
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.06.05.
Hozzászólás: 10810
Csatolások: 76487
Azonosító: 6538
Offline offline
ugye nem vagyunk egyformák...valakinek sokat jelent, mivel ilyenkor találkozik olyan rokonokkal is akikkel az év többi részében nem tud vagy olyan van akinek ezek a találkozások illetve maga az ajándékozgatásdi nem jelent sokat. Biztos van abban valami hogy már rég nem arról szól vagy nem csak arról szól, amirõl szólnia kellene.
Én special szeretek adni és persze kapni is, nincs is ebben semmi rossz. Az ajándékok megvételét én csinálom, a többi részét ( díszítgetés,fõzõcskézés ) asszony csinálja, a fát együtt díszítjük, bár most nem tudom meddig fog állni a fa, Johnnytól a pszichopata cickónktól függ, hogy meddig hagyja épen biggrin.gif
egy szónak is száz a vége : ez a szeretet ünnepe és szeressétek a hozzátok közel állókat!!én ezt teszem wink.gif beer.gif beer.gif
1 felhasználónak tetszik: Mia
2008. november 22. 12:51 #13
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
Én imádom a karácsonyt, tényleg arról szól, hogy együtt van a család. Persze az álszent családlátogatásokat én is utálom, de magát az ünnepet nem. Jó azokkal lenni, akiket szeret az ember és ajándéknak inkább jelképesnek kell lennie szerintem, nem az ára meg a nagysága a lényeg. Persze a Tesco nem fog tönkremenni, mert én így gondolom. biggrin.gif
Összesítve egyetértek Dido utolsó mondatával. beer.gif
2008. november 22. 13:16 #14
Mia
Mia
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.04.23.
Hozzászólás: 2575
Csatolások: 2322
Azonosító: 15188
Offline offline
Én a magam részérõl szeretem a karácsonyt. Ilyenkor olyan jó együtt lenni a családdal napokig, enni, inni, beszélgetni. Már csak a hangulat miatt is szeretem az egészet, ami ilyenkor elkap, teljesen ünnepi érzésem van napokig. Az ajándékozás nálunk sosem volt téma, én is évek óta veszek ajándékot a családnak, nem azért, mert így beszéltük meg, egyszerûen csak jött, de nálunk sem volt soha szempont az ár. A barátokkal tavaly nem ajándékoztunk, idén viszont úgy néz ki fogunk. És nem, ezt én sem értem. biggrin.gif
A fát általában én díszítem apuval, nálunk ez már évek óta így megy.
Azon viszont határozottan elcsodálkoztam, hogy mennyien vagytok úgy, hogy nem szerettek körbe járni a családnál, rossz véleménnyel vagytok errõl. Nekem furcsa, mert én nagyon szeretek körbejárni a rokonok között, ünnepekkor minden nap összegyûlünk valahol. Persze, ha a családomnak azon részéhez kellene kötelezõ jelleggel eljárnom, akiket nagyon nem szeretek, lehet hogy én is így lennék vele, ahogy itt sokan, de mi csak a család azon részével tartjuk a kapcsolatot, akikhez nem kötelezõen kell menni, egyszerûen csak szeretjük egymást.
És Didoval én is egyet értek. wink.gif
2008. november 22. 13:47 #15
- törölt felhasználó -    
Én szeretem is a karácsonyt meg nem is: szeretem, mert ilyenkor végre kapok 3000ft-nál drágább dolgot is, pl könyvet, ruhát stb, amit egyébként nem, mert mindig azzal hárítanak h a hugaimnak kell valami(amit rühellek, mert nekik mindent, neked meg nesze itt van 1000ft azt kuss...) Amit nem szeretek benne, hogy van 2 unokaöcsém, akikkel egyébként egész jól el lehetne beszélgetni, ha nem olyanok lennének, hogy gyilkoljuk egymást, stb...szal nem komplettek-->kilõve...
Van 1 unokanõvérem, akit szeretek, és nagyon jóban vagyunk, de az õ családja és a mienk nincs beszélõ viszonyban, szóval vele ilyenkor nem is találkozok unsure.gif mad.gif mellow.gif sad.gif
Szentestén összegyûlik a szûk család: mi, mamám, keresztanyám meg a pasija(a mostanit remélem nem szeretné idecsõdíteni), meg a dédim. Ezzel semmi baj nem lenne, csak ilyenkor marhára unom magam, mert a program tart du 5-tõl este 9-ig, vagy tovább, és senki korombeli nincs, és általában ott kell gubbasztani az asztalnál...
A 25-e és a 26-a már nem ilyen kötött, olyankor otthon vagyunk, és azt lehet csinálni, amit akarunk, vagy néha el kell menni ide-oda, de azt meg úgy h meg ne sértõdjenek...szóval ott is 1-2 óra uncsi. Van olyan is mondjuk, hogy a nagy családi összejövetel ordibálásba fullad, mert ez vagy az van, tehát szerintem nálunk a karácsony nem a szeretet ünnepe, hanem egy kötelezõ családi összejövetel.
És ahogy már írtátok elõttem, mostanában már egy verseny a karácsony, hogy ki tud drágábbnál-drágább ajándékot venni egymásnak.
Visszatérve ToTo-hoz, anyukámnak 24-én van a névnapja, és jan 1-jén a szülinapja, és õt is általában el szokták "intézni" egy kalap alatt, csak nála sajna már spórolnak a születésnapján, mert h karácsony... mellow.gif
Most jelenleg a születésnapomat várom, az még normális, és kapok néhány könyvet, amivel majd túl lehet élni az ünnepeket rohog.gif biggrin.gif
2008. december 02. 13:39 #16
imi
imi
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.06.
Hozzászólás: 820
Csatolások: 2
Azonosító: 60146
Offline offline
persze,már alig várom
2008. december 02. 14:08 #17
- törölt felhasználó -    
Szeretem a hangulat miatt és mert gyönyörûek a városban a fények smileeee.gif
Én a családdal is elvagyok, bár nálunk nem nagy, ráadásul én vagyok az 1etlen 35 év alatti... biggrin.gif Mi 23-án szoktuk tartani itthon 3an, anyu, a pasija meg én. Aztán anyu pasija megy haza 24-én anyukájához karácsonyozni, mi meg anyuval mamámékhoz. Mondjuk el szoktam lenni, csak folyton sütivel akarnak tömni, pedig nem szeretem a sütiket nagyon... még amelyiket igen, azt sem mindig. biggrin.gif
Ajándékot venni utálok, mert nem tudok kinek mit kitalálni. Általában azért 22-23-án megoldom biggrin.gif Kapni szeretek, mert felírom mi kell, azt úgyis megvenném, csak így nem nekem kell legalább fizetni biggrin.gif
2008. december 02. 14:10 #18
imi
imi
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.06.
Hozzászólás: 820
Csatolások: 2
Azonosító: 60146
Offline offline
Idézet(Regina @ 2008. December 2. - 14:08)
Kapni szeretek, mert felírom mi kell, azt úgyis megvenném, csak így nem nekem kell legalább fizetni biggrin.gif


ejnye _nevet.gif
2008. december 02. 14:13 #19
- törölt felhasználó -    
Idézet(Regina @ 2008. December 2. - 15:08)
Mondjuk el szoktam lenni, csak folyton sütivel akarnak tömni, pedig nem szeretem a sütiket nagyon... még amelyiket igen, azt sem mindig. biggrin.gif


nyugodtan elküldheted nekem a sütiket én szeretem mind biggrin.gif
2010. november 14. 14:07 #20
- törölt felhasználó -    
Zenéket keresek meg hogy milyen sütit süssek! Az ajándék még várhat! laugh.gif
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!