Starity

Ma éppen mivel van tele a tököd?

540 oldal 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. május 12. 06:15 #7661
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8797
Csatolások: 218127
Azonosító: 59785
Offline offline
Reggel hat óra és én még aludhatnék cirka két órát. De nem tudok, mert az Isten állatjának, aki reggel fél hatkor a szomszédomhoz jött, rá kellett ülnie a dudára... hajnali fél hatkor. grrr.gif Amivel nem csak engem ébresztett fel, de a kutyámat is megőrjítette (ha nem kezd el ugatni, talán vissza is tudtam volna aludni). Tudom, hogy itt falun a "ha én nem alszom, akkor más se tegye" elvet valljuk, de azért szívesen megismertetném őket a telefonnal... azzal is meg lehet adni a "héé, itt vagyok már, húzd kifelé a hátsód" jelzést és nem is hal bele senki. rolleyes.gif
7 felhasználónak tetszik: Lil98, menthol, MadHatter, Jody, Lizania, drfan, Beyla
2014. május 12. 06:20 #7662
Nemmindegykivagyok
Nemmindegykivagyok
visszatérő vendég
 
StátuszBeach! Bitch? Beach? Bitch!-V&Jimin
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.17.
Hozzászólás: 374
Csatolások: 96
Azonosító: 171444
Offline offline
Hogy hétfő van és lesz fizika...
2014. május 12. 18:12 #7663
- törölt felhasználó -    
elromlott a fülesem cry.gif
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2014. május 12. 22:48 #7664
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Angel @ 2014.05.06. 20:09)
Még mindig az egészségüggyel...  taps.gif 
Most komolyan, az embernek miért kell olyan sokat várnia, hogy mindössze 2 vizsgálaton túl legyen?!  grrr.gif 
Ma megint be kellett mennem a Szakorvosi rendelőbe, és reméltem, ma letudhatom a szemészetet... beregisztrálnék erre közli a nő, hogy nincs ma rendelés. Mondom neki, de ma egész nap lenne...de délután sem lesz? (ugyanis 2 külön doktor van, és bíztam abban, hogy csak a délelőtti nem rendel..) Kapom a választ, hogy nem, csak csütörtökön tudok menni... majdnem kirángattam a nőt az üveg mögül, mert sehova nem rakták/írták ki, és tegnap sem mondta volna a másik, mikor látta a beutalómat...  grrr.gif 
Ez az, amiért inkább az iskolát választom, mint az orvost...

Mert TB alapján látnak el. Mindig is ennyit kellett várni, ha az ember SZTK alapon ment el vizsgálatra. Én olyan hat-hét éve órákat ültem a helyi SZTK-ban, hogy a gégész is megvizsgáljon. Tavaly meg négy órát ücsörögtem a járóbeteg gasztrón úgy, hogy időpontom volt. Most az a mákom, hogy a kezelőorvosom szereti a pontosságot, és nem hív egy időpontra öt beteget. Pluszban ezek az orvosok általában egyszerre vagy öt kórházban dolgoznak. Mondjuk x kórházban rendel, éjszaka ügyel az y klinikán és délelőtt meg SZTK-ban rendel. Nem sajnálom az orvosokat, félreértés ne essék, mert kaszálnak a hálapénzzel, amiről még adóbevallást sem csinálnak, de a többségük alig áll a lábán. Rengeteget dolgoznak, egyik ügyeletről mennek a másikba. Kirángathatod azt a nőt, meg is verheted akár, de őt csak azért alkalmazzák, hogy adminisztráljon. Köze nincsen az orvos programjának beütemezéséhez. Ez a magyar egészségügy, tessék csak hozzászokni! Én majdnem elpatkoltam, mert nem voltak hajlandók semmilyen vizsgálatot sem kiírni. Szóval szerintem akkor hőbörögj, ha élet és halál között lebegsz, addig meg megszoksz vagy megszöksz, ahogy tartja a mondás.

On:

A holnapi írásbeli szemeszterzáró vizsgámmal. mellow.gif Az csak egy dolog, hogy infektológiából ma tettük le a lantot végleg és írtuk meg az utolsót, de valami borzasztó, hogy holnapra találta ki az elmulasztott vizsgák bevasalását. Én értem, hogy ez szakma meg minden és tudni kell, de az összes létező dolgozatát megírtam ebben az évben. Komolyan be kell pótolni azt ami kimaradt? mellow.gif Kissé frusztrált vagyok, mert úgy érzem, hogy semmit sem tudok belőle. Szóbelinél még az ember tud imprózni, de írásban nem. Isten valagát is meg fogom csókolni, csak görbüljön az a jegy holnap. Legutoljára vagy tizenkét éve éreztem ilyen szintű iskolaundort. blink.gif
3 felhasználónak tetszik: Lil98, Lindsay019, Szandi0820
2014. május 13. 09:25 #7665
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2014.05.12. 22:48)
Mert TB alapján látnak el. Mindig is ennyit kellett várni, ha az ember SZTK alapon ment el vizsgálatra. Én olyan hat-hét éve órákat ültem a helyi SZTK-ban, hogy a gégész is megvizsgáljon. Tavaly meg négy órát ücsörögtem a járóbeteg gasztrón úgy, hogy időpontom volt. Most az a mákom, hogy a kezelőorvosom szereti a pontosságot, és nem hív egy időpontra  öt beteget. Pluszban ezek az orvosok általában egyszerre vagy öt kórházban dolgoznak. Mondjuk x kórházban rendel, éjszaka ügyel az y klinikán és délelőtt meg SZTK-ban rendel. Nem sajnálom az orvosokat, félreértés ne essék, mert kaszálnak a hálapénzzel, amiről még adóbevallást sem csinálnak, de a többségük alig áll a lábán. Rengeteget dolgoznak, egyik ügyeletről mennek a másikba. Kirángathatod azt a nőt, meg is verheted akár, de őt csak azért alkalmazzák, hogy adminisztráljon. Köze nincsen az orvos programjának beütemezéséhez. Ez a magyar egészségügy, tessék csak hozzászokni! Én majdnem elpatkoltam, mert nem voltak hajlandók semmilyen vizsgálatot sem kiírni. Szóval szerintem akkor hőbörögj, ha élet és halál között lebegsz, addig meg megszoksz vagy megszöksz, ahogy tartja a mondás.


Oké, nekem nem lenne ezzel gondom. De az, hogy behívnak, és közlik, hogy mégsincs rendelés, meg stb. én már herótot kapok... és most nem azért hőbölgök, mert nem képesek ellátni, csak azért mert nem tudják ki mikor hol van. A másik pedig, azért van ilyen kevés orvos, sok munkával, mert mindegyik inkább kimegy, minthogy itt maradjon (amit meg is értek).
2014. május 13. 17:47 #7666
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Angel @ 2014.05.13. 09:25)
Oké, nekem nem lenne ezzel gondom. De az, hogy behívnak, és közlik, hogy mégsincs rendelés, meg stb. én már herótot kapok... és most nem azért hőbölgök, mert nem képesek ellátni, csak azért mert nem tudják ki mikor hol van. A másik pedig, azért van ilyen kevés orvos, sok munkával, mert mindegyik inkább kimegy, minthogy itt maradjon (amit meg is értek).

Valószínűleg az illetőt behívták ügyelni valamelyik egészségügyi intézménybe. Olyankor persze az egész beütemezett rend borul. Abban igazad van, hogy kevesen vannak és azért van az, hogy csak pár órát alszanak két műszak között. Sajnálni nem sajnálom őket, mert a hálapénz általában ilyen 50-60 rugónál kezdődik és a többségük szemrebbenés nélkül elrakja. Szóval állambácsi fizetése mellett a több száz ezres kiegészítő havi jövedelemért cserébe én is szívesen lennék orvos. Kevesen vannak, és akik itt is dolgoznak, azok megkövetelik maguknak a fél órás kávészünetet óránként. Az én háziorvosom két órával később kezdi meg a rendelést, mint ahogy kéne, pluszban két beteg után tart mindig vagy egy órás szünetet. Verhetem az ajtót, meg is rugdoshatom, de változni nem fog. Sajnos ez így megy, és, ha kórházba megy az ember járóbetegként, akkor a fekvőbetegek a triázsolás miatt előnyt élveznek. Hiába voltál te már ott a rendelés kezdetekor, ha lehoznak öt beteget az egyik osztályról. Sz*r az egészségügyi rendszertünk, ezt nem vitatom.
2014. május 13. 17:58 #7667
- törölt felhasználó -    
azzal hogy visszahúzódó vagyok sad.gif komolyan mondom, augusztusban gólyatábor és meg akarom ismerni a jövőbeli osztálytársaimat és ehhez nem árt (szerintem) ha az ember lánya meg mer szólalni mad.gif nem akarok a gimiben megint egy visszahúzódó kis hülye lenni dry.gif elég az hogy 8 évig az álltalánosban az voltam, nem szabad a gimiben is annak lennem!!!
2 felhasználónak tetszik: drfan, Lil98
2014. május 13. 21:00 #7668
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8797
Csatolások: 218127
Azonosító: 59785
Offline offline
A régi iskolámmal és az idióta pótvizsga körüli hercehurcával. Ma a Barbinak az az ötlete támadt, hogy nézzünk be, hátha bent vannak a kedvenc tanáraink. Beleegyeztem, mivek gondoltam, hogy akkor megkérdezem, mi is van a pótvizsgával. Januárban még úgy volt, hogy keres nekünk a suli másik vizsgahelyet, ha már úgysem tudják megtartani az ominózus vizsgát. Erre ma azt az információt kaptam, hogy mivel az üggyel foglalkozó személy már nincs ott, nekünk kell keresni. Mindezt természetesen akkor közlik, mikor én bemegyek érdeklődni és véletlenül vizsgaidőszakban, amikor már biztosan lekéstünk a jelentkezési határidőről. Akkor miért nem mondták azt januárban, hogy keressünk mi? grrr.gif
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. május 13. 22:13 #7669
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Hát, azt hittem, ez a nap legalább nyugisan telik...de neem..miért is, hittem, hogy lesz egy nyugodt napom?! 110.gif

Szerveztünk még márciusban egy kirándulást Sopronba a csokoládégyárba. Eddig csak lefoglaltuk a helyet, meg befizettük a pénzt, és imádkoztunk, hogy még 1-2 kísérő tanárt betudjunk szervezni.
Na most. Ma a tanárnő, aki elintézte nekünk, közölte, hogy hajnali fél 7-kor indul a busz a városból, ami innen fél óra ugyan, de pont buszjárat nincs arra felé blink.gif .
Megbeszéltem barátnőmmel (ő legyen y), hogy nála alszok, és mi lenne, ha a másik barátnőm (ő legyen x) is ott aludna, és egyszerre tudnánk elindulni, és nem lenne az, hogy lekéssük a buszt, és hívogatjuk egymást, hogy ki, hol a halálban van éppen. grrr.gif
De persze x-nek ez nem tetszett, mert ő nem akar egy órával hamarabb bemenni, és nem fog felkelni 4.40-kor, hogy elérjünk egy olyan buszt, amivel beérünk, és nem kell befutnunk a buszhoz, valamint ez az egyetlen olyan járat, ami beér addigra. De nem, ő nem, ő megint az utolsó pillanatban akar elindulni, hogy az összes létező buszt lekéssük, és ránk kelljen várni, és utána már az sem tetszett neki, hogy 2 napig y-náll aludnék, mert későn érünk haza, és akkor már ne kelljen hazajönnöm.
... és akkor most ki volt éppen a szemétláda? Hát persze, én...ki más?! _nevet.gif
5 felhasználónak tetszik: drfan, Beyla, Szandi0820, Lil98, menthol
2014. május 13. 22:18 #7670
- törölt felhasználó -    
mindennel az égvilágon cray.gif az idegeim fel fogják mondani a szolgálatot. DEMIÉRT?!
3 felhasználónak tetszik: Beyla, Lil98, Szandi0820
2014. május 13. 22:19 #7671
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2014.05.13. 17:47)
Valószínűleg az illetőt behívták ügyelni valamelyik egészségügyi intézménybe. Olyankor persze az egész beütemezett rend borul. Abban igazad van, hogy kevesen vannak és azért van az, hogy csak pár órát alszanak két műszak között. Sajnálni nem sajnálom őket, mert a hálapénz általában ilyen 50-60 rugónál kezdődik és a többségük szemrebbenés nélkül elrakja. Szóval állambácsi fizetése mellett a több száz ezres kiegészítő havi jövedelemért cserébe én is szívesen lennék orvos. Kevesen vannak, és akik itt is dolgoznak, azok megkövetelik maguknak a fél órás kávészünetet óránként. Az én háziorvosom két órával később kezdi meg a rendelést, mint ahogy kéne, pluszban két beteg után tart mindig vagy egy órás szünetet. Verhetem az ajtót, meg is rugdoshatom, de változni nem fog. Sajnos ez így megy, és, ha kórházba megy az ember járóbetegként, akkor a fekvőbetegek a triázsolás miatt előnyt élveznek. Hiába voltál te már ott a rendelés kezdetekor, ha lehoznak öt beteget az egyik osztályról. Sz*r az egészségügyi rendszertünk, ezt nem vitatom.


Hát igen, elég sz*r. De az is pl. hogy oké, nincs helyettesítés, de ha megadom a telefonszámom, és ott van a kib*szott naptárban időponttal ellátva, akkor legalább felhívhatnának, hogy be se menjek, mert nincs rendelés, és ne is imádkozzak még helyettesítésért sem, valamint a napomat ne lógva töltsem, hanem ha 8 óra előtt küldik, akkor dobjak valakire sms-t, hogy bemegyek, csak kések óráról, szóljon a tanárnak, és akkor nem kellene most majd igazolásért kuncsorognom a háziorvosnál...
Na mindegy, csak lesz jobb..vagy nem... 110.gif

Addig is, legyek minél kevesebbszer olyan beteg, hogy orvoshoz kelljen járnom rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. május 13. 22:40 #7672
- törölt felhasználó -    
Ma éppen a gyermeteg viselkedéssel van tele a puttonyom. Az iskolában van konditerem, ahová az egyik osztálytársam sűrűn lejár, és mesélte, hogy az évfolyamtársunk megjegyezte neki, hogy én mennyire szánalmas vagyok azért, mert nekem is lila a hajam, ahogy neki. Osztálytársam persze egyből felvilágosította, hogy nekem már lassan 2 hónapja ilyen színű, míg a csajnak 2 hete (!!). Erre bezzeg nem reagált semmit.

Igazából nem is ezen vagyok felháborodva, hogy én voltam a téma, meg a hajam, hanem azon, hogy azt hinné az ember, 16 évesen egy gimnáziumba nem megy már ez a szintű gonoszkodás. Még általánosban csak-csak, no de középiskolában? Nem értem, lehet, hogy velem van a baj, de engem nem tud foglalkoztatni, hogy ki hogyan öltözik fel, kinek milyen a haja, vékony vagy kövér, nem vagyok már 12 éves, kinőttem ezt. Mások ezek szerint még nem. Ilyenkor eltűnődöm azon, egyes emberek fejében milyen gondolatok futhatnak át, mit hisznek ők. Nem mintha én valami felsőbbrendű lény lennék, sőt! Ám úgy gondolom, hogy ennyi idősen - de nem, nem csak 16 évesen, minden életkorban - ez gáz. És nem, nem az a gáz, ha valaki éppen nem úgy öltözködik, ahogy a társadalom elvárná (bershka, tally, stb), hanem a saját, egyedi ízlésének megfelelően, inkább az, hogy mindenért megszóljuk és lenézzük a másikat, magunkról meg elhisszük, hogy tökéletesek vagyunk.

Az ilyen felfogású embereket nagy részben csak sajnálni tudom, de valahol fel is dühít a generációm felszínessége, és hogy lassan mindenki ilyenné válik. Néha komolyan vágyom arra, hogy egy nénike odajöjjön hozzám a vonaton, és panaszkodjon a bajáról, mert azt is szívesebben hallgatom - s jókat is derülök rajta -, mint az irigységből fakadó, rosszmájú megjegyzéseket.
6 felhasználónak tetszik: icarlyluv, Beyla, Kittisz, Angel, Szandi0820, Lil98
2014. május 14. 05:37 #7673
- törölt felhasználó -    
Azzal, hogy anyukám tervezget ezt, meg azt, akkor elkészülök rá, és átteszi másik napra. De nem érti meg, hogy nekem csak a mai nap a jó, mert holnapra nem kell tanulnom.
2 felhasználónak tetszik: drfan, Beyla
2014. május 14. 15:49 #7674
- törölt felhasználó -    
Holnapra kell még tanulom angolt, törit, matekot, németet és még tesire is! dry.gif Annyira elegem van már... dry.gif
2014. május 14. 19:42 #7675
Kittisz
Kittisz
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.15.
Hozzászólás: 214
Csatolások: 0
Azonosító: 206245
Offline offline
Holnapután infó érettségi, és nem érzem magam elég felkészültnek. Mondjuk nem tudnék annyit gyakorolni, hogy annak érezzem magam... Ráadásul az infótanárom kijelentette, hogy tőlem 116 pontot vár el (a 120-ból). Ami persze megtisztelő, hogy feltételezi rólam, képes vagyok elérni ennyit, de basszus... így is éppen eléggé nyomás alatt vagyok. mellow.gif
3 felhasználónak tetszik: drfan, Szandi0820, Beyla
2014. május 14. 20:33 #7676
- törölt felhasználó -    
Az embernek nem lehet egy normális fiúbarátja anélkül, hogy ne kapná meg azt, hogy ők szerelmesek?
5 felhasználónak tetszik: Szandi0820, icarlyluv, Dórika12, Lil98, Angel
2014. május 15. 15:05 #7677
szenya
szenya
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.05.
Hozzászólás: 122
Csatolások: 0
Azonosító: 182613
Offline offline
Ez a csodálatos időjárás elmehetne már a fenébe! angry.gif
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2014. május 15. 15:23 #7678
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Hol is kezdjem? rohog.gif

Ez az időjárás már az agyamra megy, és emiatt állandóan ki vagyok idegileg, mert 4 fal közé szorulok ilyenkor blink.gif

Na már most, reggel is mikor bementem a rendelőbe még egész tűrhető volt az idő, nem fújt ennyire a kib*szott szél. Amikor kijöttem onnan (félig levett pulcsival, mert vérvétel után már nem volt kedvem ott maradni, és gondoltam jó idő van még biggrin.gif)
.. csalódnom kellett, csak a Vivien-ig majd megfagytam, pedig kb. 20 m-re van blink.gif rohog.gif Aztán ez még hagyján, a tömegközlekedéssel az 5 év alatt nem volt ennyi bajom mint most... _nevet.gif
Állok, és -től már ott voltam, és vártam a 9.20-as buszt. Várhattam én, mivel 9.30-kor még sehol nem volt...lementem a másik buszmegállóba, de még mindig nem jött, s onnan is csak egy fél órával később... úgy utálom, hogy ilyen rohadt jó a tömegközlekedés...oké a sofőröknek kell pihenő...de aki már 2 órája hólyagosra ülte a seggét, azt kiküldhetnék egy járatra, hogy vigye haza azokat a szerencsétlen utasokat grrr.gif

Úgyhogy remélem mára ennyi lesz csak a bajom biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2014. május 15. 15:40 #7679
- törölt felhasználó -    
Azzal, hogy a tanáriban napi rendszerességgel hangzik el a nevem, általában pletykák miatt...a mostani állás szerint kb. három van: 1. én rontom el az osztályt, 2. pofátlan vagyok mindenkivel(mondjuk csak 1-2 tanárral, és már visszavettem), és 3. azért nem járok matek tehetséggondozásra, mert cigizek. Ebből a háromból a pofázóson kívül még egy igaz, az se teljesen... dry.gif
és holnap megyünk kirándulni. Ezzel csak annyi a baj, hogy ma döntöttük el véglegesen, hova. Élményfürdőbe. Tele komplexusokkal. Legjobb választás dry.gif
és még ez a rohadt időjárás reklamalo.gif
3 felhasználónak tetszik: Mrs.Jack Frost, Szandi0820, Reni005
2014. május 15. 16:55 #7680
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Első sorban én is az időjárásról panaszkodnék. Mi ez a f*s idő? Most komolyan. mellow.gif Értem én, hogy most esnie kell, mert ez jót tesz a növényeknek, de nem túlzás ez? Ugyanis felém már majdnem egy hete egyfolytában csak esik az eső. Pár hete én meg már strandra akartam menni, mert napon volt simán 25-28 fok. Az csak egy dolog, hogy beázott a cipőm hazafelé egy öt perces sétától úgy, hogy még esernyőm is volt, de elég kellemetlen volt fél órát várni a vonatra, mivel lekéstem, erre bemondták (természetesen a zónázó pontos behozatalát követően), hogy ma hazafelé egyáltalán nem fognak közlekedni személy vonatok. Eszem-f*szom megáll, hogy hagyják az embereket kint ázni a peronon és be sem képesek mondani azt, hogy aki akar az találjon más alternatívát a hazajutásra? Aztán mint kiderült a busszal sem jártam volna jobban. A hazafelé vezető útvonalon baleset történt, ami útlezárásokat vont maga után. Tehát, ha az embernek nincs ismerőse, aki bemegy érte kocsival, vagy nem autóval jár, akkor az akár ott is éjszakázhat felőlük. Pazar. Esik egy kis eső, és megáll a közlekedés minden típusa. Azért nem orkán vagy hurrikán söpör végig kis országunkon, akkor miért lett volna olyan nehéz elindítani hazafelé egy rohadt vonatot?! blink.gif Egykor elengedtek, erre majdnem négykor értem haza, de úgyhogy sz*rrá áztam. Remek. Ha pár év múlva kiköltözök a tengerentúlra, akkor ez biztosan nem fog hiányozni.
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
540 oldal 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!