Starity

Ma éppen mivel van tele a tököd?

540 oldal 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. szeptember 03. 17:56 #8301
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2014.09.03. 17:42)

Egyébként az is röhej, hogy kevés könyvből lehetett választani, szűkült a piac, ehhez képest egy csomó iskolákban az osztályok tankönyvcsomagjainak sokszor fele vagy több mint fele (!!!) nem érkezett meg szeptember 1-ig. Plusz tanári példányok sincsenek. RÖHEJ. És persze az maga a rejtély, mikor jönnek meg a hiányzó kötetek.

Velünk is ez van, a fél osztálynak nincs matekkönyve, énekkönyve pedig senkinek sincs, a könyvtári darabok meg elég megviseltek, és két különböző kiadás van. Angolból meg az egyik évfolyamnak saját a könyve, a másiknak meg könyvtári. hiphip hurrá dry.gif (merthogy természetesen mi könyvtárit kaptunk, ergo nem írhatunk bele, ezért mindent a füzetbe kell másolni..)

Plusz van egy olyan érzésem, hogy a másfajta törikönyvből sokkal nehezebben fogok tanulni, a régit már megszoktam, és nem hiszem hogy az átszokáskönnyű lesz. unsure.gif
4 felhasználónak tetszik: Lil98, Lizania, Sally Sparrow, Beyla
2014. szeptember 03. 19:08 #8302
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Mindennel és mindenkivel, de legfőképp magammal és a hülyeségemmel.
1 felhasználónak tetszik: ApusztákBoszorkánya
2014. szeptember 03. 19:18 #8303
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
Biztos minden iskolában van egy olyan szabály, hogy nem mehetnek ki a diákok csak a tanár felügyelete mellett, vagy egy igazolással. (Legalábbis nálunk így megy...)

Szóval, ma fül tanúja voltam egy 9-10. osztályos lánycsapat beszélgetésének. Elmentünk barátnőmmel a mosdóba, de ahogy benyitottam majdnem visszafordulva vágtam ki a taccsot, olyan füstszag volt bent. Bementünk, erre kezdik (4. óra volt), hogy menjenek ki, mert már nem bírják cigi nélkül. Hát mondom milyen csodás diákokat sem hordott még világ a hátán...legalább suliban bírják ki, mert idegesítő. Reggel szívjanak el néhány szálat a suli előtt, és utána meg hazafelé...de a suliban BENT AZ ÉPÜLETBEN nem kellene..az agyamra mennek reklamalo.gif rolleyes.gif
8 felhasználónak tetszik: menthol, LexiCobain, Lil98, Lizania, Szandi0820, Beyla, icarlyluv, Nina 10
2014. szeptember 03. 19:30 #8304
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2014.09.03. 17:42)
Az általad említett probléma nem a suli és nem is a Kello hibája, ez annak a hibája, hogy van azt hiszem 2 vagy 3 fajta könyv, ami közül lehet választani - mert kedves pártunk és kormányunk így döntött - és ebből a néhány könyvből bizony akad olyan, ami - ne is szépítsük - úgy ahogy van, xar. Szóval én a helyedben az oktatási minisztert szidnám például, de mivel itt az oldalon tilos politizálni, ennyivel be is fejezem a véleményem kinyilvánítását. biggrin.gif 

Lehet, hogy a ma említett problémám pont nem a suli vagy a Kello hibája, de arról, hogy meg lett rendelve a biosz és fizika könyv úgy, hogy nem is kell, nem a kormány tehet, hanem az én drága iskolám vezetősége. pardon.gif
2014. szeptember 03. 19:34 #8305
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Angel @ 2014.09.03. 19:18)
Biztos minden iskolában van egy olyan szabály, hogy nem mehetnek ki a diákok csak a tanár felügyelete mellett, vagy egy igazolással. (Legalábbis nálunk így megy...)

Ennek az az egyszerű oka van, hogy tanítási időben (tehát első becsengőtől az utolsó kicsengőig) a diák az adott iskola felügyelete alatt áll, ergo ha bármi történik a gyermekkel, akkor az iskola érte a felelős, őt vonják felelősségre.
Felsőoktatásban nyilván más a helyzet, de általános- és középiskolában ez van, ezt "kell szeretni". smileeee.gif

Idézet (Avie @ 2014.09.03. 17:56)
Velünk is ez van, a fél osztálynak nincs matekkönyve, énekkönyve pedig senkinek sincs, a könyvtári darabok meg elég megviseltek, és két különböző kiadás van. Angolból meg az egyik évfolyamnak saját a könyve, a másiknak meg könyvtári. hiphip hurrá dry.gif (merthogy természetesen mi könyvtárit kaptunk, ergo nem írhatunk bele, ezért mindent a füzetbe kell másolni..)
Plusz van egy olyan érzésem, hogy a másfajta törikönyvből sokkal nehezebben fogok tanulni, a régit már megszoktam, és nem hiszem hogy az átszokáskönnyű lesz. unsure.gif

A könyvtárba vételezésnek két oka van: az egyik: államilag elő van írva, hogy az ingyenes tanulók tartós tankönyveit az iskola köteles könyvtári állományba venni. A másik ok pedig az, hogy az ingyenes tankönyvek azért ingyenesek, mert az adott intézmény vásárolja meg a gyerekeknek a könyveket. Ebből kifolyólag próbál spórolni, mert nem kevés pénzek mozognak ilyenkor. Ezért van az, hogy amit csak tudnak, bevesznek a könyvtárba.

Viszont maximálisan megértem, hogy nagyon kényelmetlen, hogy nem lehet beleírni a könyvbe és "extrém módon" kell rá vigyázni. Sajnos mivel átdolgozták az összes tankönyvet az új tanrendszer szerint, a régiek már bizonyos szempontból nem azonosak a mostaniakkal. (oldalszámokban főleg sok az eltérés) A könyvtár pedig azzal tud gazdálkodni, amit visszaszolgáltatnak a diákok, vagy amit korábban felajánlottak a gyermekek ballagás után vagy ott hagytak szó nélkül a tanév végén.

Vacak egy rendszer, nincs ez jól átgondolva. Egyébként nem ezért, vagy azért, de már az durva, hogy milyen dolgok miatt lehet valaki ingyenes tanuló. Nálunk konkrétan az osztályok fele, 3/4-e ingyenes. blink.gif
4 felhasználónak tetszik: LexiCobain, Lizania, Beyla, icarlyluv
2014. szeptember 03. 19:42 #8306
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (VastagCsabiFaan @ 2014.09.03. 19:30)
Lehet, hogy a ma említett problémám pont nem a suli vagy a Kello hibája, de arról, hogy meg lett rendelve a biosz és fizika könyv úgy, hogy nem is kell, nem a kormány tehet, hanem az én drága iskolám vezetősége. pardon.gif

Én nem erre gondoltam, amikor írtam a választ, ez valóban olyan, hogy a suli tehet róla. Bár nálunk például elő szokott fordulni, hogy bizonyos könyveket azért rendelnek meg a tanárok korábban, mert így próbálnak a szülőknek úgymond spórolni. Gondolok itt arra, hogy a következő évfolyam tankönyvcsomagja drágább lesz, így, hogy húzzanak a költség magasságán, inkább valamit előbb megvetetnek. Nálunk is megvetettek például atlaszokat egy tanévvel előbb a gyerekekkel, hogy olcsóbb legyen a jövő évi pakk. Nem tudom, nálatok nem-e ez volt a helyzet..?

Amúgy ilyenkor nem értem, hogy a tankönyvfelelős miért nem veszi kézbe az ügyet és visszáruzza a felesleget, ha tényleg nem kell... Nálunk ez szokott lenni. Visszaküldik. Vagy könyvtárba vetetik az ingyeneseket és a többit visszaküldik...
2014. szeptember 03. 19:48 #8307
- törölt felhasználó -    
Ahogy látom, mindenki a suli miatt bosszankodik, hát jövök én is, bár az én problémáim eltörpülnek a többi komment mellett.

Először is: idén a kerületi általánososok kaptak ingyen tanszercsomagot, ami szép és jó, de van vele pár probléma. Először is gyerekrajzok vannak a füzetek borítóján. Nekem ez megfelel, végülis teszek rá, milyen füzetből magolom be a képleteket. De az osztály nagy része úgy gondolta, ők túl szvegek a holmi ingyen füzetekhez, és beszerezték a csicsás, drága, márkás füzeteiket. Szerintem egyedül leszek, aki az ingyenes csomagot használja, aztán kapom majd a beszólásokat az osztályelittől, hogy milyen csóró vagyok...
A másik probléma ezzel, hogy négy vonalas és három kockás A5-ös füzet nem elég. Mindhárom kockásat elhasználtam matekra, mivel idén háromféleképpen osztottak fel minket, és mindháromfajta matekórához külön füzet kell. És nem maradt fizikának, de sebaj, hamarosan szerintem elmegyek a Teszkóba, és veszek tízforintos füzeteket, ahogy szoktam.

Másodszor: bitches, bitches everywhere. Az osztályom ugyanolyan gyökér, mint tavaly. Ma volt az első ének óránk (igen, olyan is van még nekünk, mert feltétlenül szükségünk van rá), és az osztályom a r*bancokkal az élen egész végig üvöltözött, dobálózott, röhögcsélt, ugrált, táncolt, mindent csinált, csak azt a szerencsétlen tanárt ignorálta. Szegényt kezdem sajnálni, olyan kedves és szelíd bácsi, soha nem bántott senkit, és ezt kapja: a kutya nem figyel rá a saját óráján.

Harmadszor: a menza. Lassan egyedül maradok menzásként az osztályban. Idén változtattak az ebédeltetési rendszeren: ötödik óra után mehetünk le az ebédlőbe. Alig van hely, az ebédeltetős tancsinéni full ideges, mindenkit elhord mindennek, ha nem jó helyre ül le, vagy visszautasítja az egyébként ehetetlen levest. A kaja még mindig rossz, de ez a legkevesebb. Mostmár kicsik is az adagok, tehát ha netán valami ehető lenne aznap, úgyis éhenmaradok. Illetve azért is éhenmaradok, mert rohanni kell, vagy órára, vagy mert másoknak át kell adni a helyet. Arról már nem is beszélve, hogy jönnek a r*bancok a hétcéből, leülnek, és kaja közben sznepcsetelnek, vagy mittomén, de el nem szakadnak az ájfónjuktól. Aztán egy után tíz perccel azt hallom, hogy jönnek ki az ebédlőből, és azt diskurálják, hogy nem tudnak kimenni együtt a suli elé rajulni, mert egyikőjüknek órája van még (ami tíz perce elkezdődött).

Negyedszer: alig lesz szabadidőm a különóráim miatt. És akkor valamikor a felvételire is kéne készülni. Az is itt van a nyakunkon. De jó.

És most egy más téma: az öcsém. Mióta ma itthon van, kockul. Hét felé kitalálta, hogy lemegy a földszinten lakó fiúhoz, és együtt fognak májnkráftozni. Az 'együtt' jelentése: Tomika lent, Vincuska, az öcsikém idefent, mindenki a saját lakásában talalható gépen, valami szerveren játszanak, és közben szkájpon diskurálnak játékbeli ügyeikről. Pontosabban üvöltöznek, olyasmikről, hogy "TOMII ADD MÁR IDE A FAKARDOT, MERT MEG FOGOK HALNI, ÉS ELVESZTEM A REDSZTÓNOMAT ÉS VÉGE LESZ AZ ÉLETEMNEK!!". És itt ülök tőle két méterre. #szeretlekközösszoba mellow.gif

Bocsi, ha nem egetrengető problémák.
9 felhasználónak tetszik: menthol, Lil98, Lizania, Fannycska999, Szandi0820, Sally Sparrow, AFCfan, Beyla, icarlyluv
2014. szeptember 03. 19:51 #8308
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2014.09.03. 19:42)
Én nem erre gondoltam, amikor írtam a választ, ez valóban olyan, hogy a suli tehet róla. Bár nálunk például elő szokott fordulni, hogy bizonyos könyveket azért rendelnek meg a tanárok korábban, mert így próbálnak a szülőknek úgymond spórolni. Gondolok itt arra, hogy a következő évfolyam tankönyvcsomagja drágább lesz, így, hogy húzzanak a költség magasságán, inkább valamit előbb megvetetnek. Nálunk is megvetettek például atlaszokat egy tanévvel előbb a gyerekekkel, hogy olcsóbb legyen a jövő évi pakk. Nem tudom, nálatok nem-e ez volt a helyzet..?
Amúgy ilyenkor nem értem, hogy a tankönyvfelelős miért nem veszi kézbe az ügyet és visszáruzza a felesleget, ha tényleg nem kell... Nálunk ez szokott lenni. Visszaküldik. Vagy könyvtárba vetetik az ingyeneseket és a többit visszaküldik...

Tudom, de mikor azt írtam , amire reagáltál, azért válaszoltam a saját üzenetemre, mert egybe vettem ezeket a dolgokat (ezért szidtam a sulit meg a Kello-t).
Egyébként nem, nálunk nem ez volt a helyzet, teljesen feleslegesen vettük meg a könyveket, amit már visszaküldtek, de azt nem tudni, mi lesz belőle. Tavaly ugyanis az angol könyvek lettek feleslegesen megrendelve, visszaküldték, és azóta is várják, hogy megérkezzen az ára (ezért már tényleg hibáztatni lehet a Kello-t is). Már a tanárok is értetlenül állnak a dolog előtt. unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. szeptember 03. 19:58 #8309
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (VastagCsabiFaan @ 2014.09.03. 19:51)
Egyébként nem, nálunk nem ez volt a helyzet, teljesen feleslegesen vettük meg a könyveket, amit már visszaküldtek, de azt nem tudni, mi lesz belőle. Tavaly ugyanis az angol könyvek lettek feleslegesen megrendelve, visszaküldték, és azóta is várják, hogy megérkezzen az ára (ezért már tényleg hibáztatni lehet a Kello-t is). Már a tanárok is értetlenül állnak a dolog előtt. unsure.gif

Ó, hát akkor itt más a helyzet valóban. mellow.gif Nálunk elég agresszív tk-felelős van, ha kell, nem restell üvöltözni a Kellós bandával, szóval ilyen tapasztalatunk nekünk nincs... Lehet, nektek is kellene valaki talpraesettebb, aki nem hagyja veszni azt a pénzt... unsure.gif Mindenesetre drukkolok, hogy visszakapjátok a tankönyvek árát!
2014. szeptember 03. 20:11 #8310
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2014.09.03. 19:58)
Ó, hát akkor itt más a helyzet valóban. mellow.gif Nálunk elég agresszív tk-felelős van, ha kell, nem restell üvöltözni a Kellós bandával, szóval ilyen tapasztalatunk nekünk nincs... Lehet, nektek is kellene valaki talpraesettebb, aki nem hagyja veszni azt a pénzt... unsure.gif Mindenesetre drukkolok, hogy visszakapjátok a tankönyvek árát!

Akkor a Ti felelősötök jó, nekünk sajnos nincs ilyen szerencsénk. unsure.gif Köszi, mi pedig reménykedünk, hogy így legyen.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. szeptember 03. 20:32 #8311
- törölt felhasználó -    
szerelemmel.
szerelmes vagyok egy osztálytársamba, de úgy érzem, mintha direkt kerülne engem sad.gif és ma, egyik óra előtt látom, hogy a zsebéből kivesz egy doboz cigit...de nem ezzel van a bajom, hanem a korával. ugyanis ő 15 éves, és cigizik. minek??? mért akarja mindenki szétb_szni a szervezetét ilyen fiatalon? amúgy sajnos én szinte mindig olyan srácba zúgtam bele, aki engem le se sz_rt sad.gif
cigizéssel.
mért cigizik mindenki??? első nap a gimiben megyek a wc-be és bejön egy csaj egy doboz cigivel. amúgy a lány wc-ben konkrétan folyton erős cigi szag van, és már marhára irritál. meg ma is amikor megyek a suliba, odaülök 3 osztálytársamhoz és az egyik, meg még jó pár régi barátja ezerrel cigizett. majd megfulladtam
osztálytársammal.
van egy osztálytársam, aki megbukott, és marhára irritál a stílusa. ezzel a letolt gatyályával, meg kigyúrt sz_ros testével, meg...úgy az egész gyerek marhára irritál reklamalo.gif
sulival.
mivel most lettem 9.-es ezért mi vagyunk "a kis gólyák akik nem tudnak semmit" és ez marhára irritál. nem tom, remélem nem csak én vagyok ezzel így biggrin.gif
hát ennyi biggrin.gif
6 felhasználónak tetszik: menthol, Lil98, Lizania, Beyla, icarlyluv, Nina 10
2014. szeptember 03. 23:50 #8312
Lizania
Lizania
lied
 
Státusz"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.07.
Hozzászólás: 3170
Csatolások: 1228
Azonosító: 163471
Offline offline
Eh ha már mindenki a suliról panaszkodik, én is megteszem. Már hétfő óta akarom, csak valahogy nem volt hozzá soha idegzetem. Szóóval. Magántanuló voltam és most 8.-ra visszaszoktattak osztályba. A közösséggel semmi baj nincs, van 1-2 ribi, de nem a kritikusan elviselhetetlen fajtából. Önmagában a bajom az, hogy olyan tárgyak tömkelegére ülök be amiken vagy 1.-be voltam utoljára vagy soha. Pl. járjak be angolra úgy, hogy a tudásom annyi amennyit konyhaszinten magamnak dalokból meg oldalakból összeszedegettem. Persze jegy nélkül, de akkor is stresszes. A rakat új tanár és tantárgy mellett ott van, hogy nem voltam/vagyok hozzászokva az 5-6 órákhoz és most márpedig ez van. Kibírom, eddig is volt két 6 órás napom már, hozzá fogok szokni, csak rohadtul kifáradok és amint feljöttem a kutyasétáltatásból és ettem valamit, órákra bedőlök az ágyba. A testem már most kimerült, úgy érzem, hogy 1 hónapja tanulunk, de nem panaszkodom, ki lehet bírni nem a világ vége. DE! Mi lesz ha vesszük az anyagokat? Jegyre...Hogy fogok rájuk tanulni...? Ez a félév rohadtul számít és nagyon félek, hogy nem vesznek fel oda ahova gondolom, de még talán a vésztartalék suliba se. Bár azért oda csak már, de ugye én mindig a legrosszabbra gondolok.

Itt a másik dolog. Kecskeméten az én sulim az egyik legfavorizáltabb állami általános suli. Erős matekos suli (ami a heti 4 matekomon sajnos meg is látszik...), és sokat járnak versenyre, szakkörök minden, eléggé eredményes iskola. Viszont egy pár éve elvetik a sulykot és nulla realitásérzékkel csinálnak mindent. Annyi jelentkező van, hogy kb mindenkit felvesznek, mert 4.-be sokakat átvisznek nyolcosztályos gimibe és leredukálódnak az osztályok. Be akarják magukat biztosítani így pár éve 4 osztályokat indítottak, így a hely kevesebb lett. De tavaly 5 lett indítva, így a földszinten csak ők voltak, az első emeleten 2.-osok, és a legfelső szintre kerültek a 4.-esek. A 3.-osokat zugogba elrakták, a felsősöknek meg egy mini folyosójuk van, 6-8 teremmel, közös osztálytermekkel. Idén viszont megint 5 osztály indult, ami eleve 10 osztályt jelent az első két évfolyamon. Már lassan minden termet átalakítanak, újakat építenek és egyre kevesebb a hely, a gyerek meg több. Kinyalják az alsósok seggét, a felsősöket meg nagy ívből leszarják. Folyosók kicsik, káosz és nyomor minden szünetbe, de nem úgy, mint ahogy egy normális iskolában van hanem mindenki lüki fel a másikat, paszírozódik mindenki, mint a heringek és haladni nem lehet. Annyira irigylem a tavalyi 8.-osokat, hogy elmehettek már ebből a porfészekből...Tudni se akarom jövőre mi lesz itt...

És akkor elérkeztünk az utolsó aggályomhoz. Mióta iskolába járok megint mindent gondolatom azon a srácon van akibe szerelmes voltam, illetve talán még most is vagyok. Mert minden folyosóhoz, padokhoz, ablakokhoz, falakhoz, mindenhez emlékek kötnek és a gondolat, hogy ugyanezekből a könyvekből tanult stb felőröl. Meg a kockázat, hogy összefutok vele az utcán, mert oda-vissza az utam sajnos a lépcsőháza előtt van és 1 évig még ott is lesz. Tudom nem a világ legnagyobb gondjai, de jó kiírni őket magamból.
5 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Lil98, ApusztákBoszorkánya, Beyla, icarlyluv
2014. szeptember 04. 01:57 #8313
johanna92
johanna92
Bullshitter
 
StátuszDaenamhyup, we be kill them aaaaaaaaaaaaaall
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.23.
Hozzászólás: 1924
Csatolások: 28
Azonosító: 174132
Offline offline
Hogy tele van a fejem azzal, hogy mit akarok írni, de nem rendszereződik az istennek sem, áhhh. x__x" És hogy a fantáziám most mintha beakadt volna kissé. :'D Valószínűleg pihentetnem kéne az agyam.
2 felhasználónak tetszik: ApusztákBoszorkánya, Beyla
2014. szeptember 04. 10:01 #8314
- törölt felhasználó -    
A fiatalabb nővéremmel...
Azzal, hogy szokásosan nem hajlandó semmit sem csinálni (pedig már nem tízenéves). Ha ketten vagyunk otthon mindig rám hárul az összes házimunka és a bevásárlás is. Nem mintha gondot okozna ezek elvégzése, de ne csak én takarítsak egész héten, ő meg leül szépen a számítógép elé facebookozni vagy elmegy a barátnőjéhez. Ha mondom neki, hogy csináljon valamit vagy úgy csinál mintha meg sem hallotta volna, vagy kapok egy 'jól van'-t. A legjobb mikor összetakarítok, őfelsége akkor mozdul ki a szobájából és jön enni, amivel megint csak rendetlenséget hagy maga után. Ilyenkor már nem bírom vissza fogni magam és elkezdünk veszekedni, aminek az a vége, hogy megint nem hallja meg amit mondok neki és bevonul a szobájába...
És még a fiatalokra mondják, hogy nem akarnak semmit sem csinálni reklamalo.gif
5 felhasználónak tetszik: Lizania, Lil98, ApusztákBoszorkánya, Beyla, icarlyluv
2014. szeptember 04. 18:50 #8315
- törölt felhasználó -    
a p_csarövid szoknyákkal/gatyákkal.
a sulimban egyre több csaj nyomul ilyen cuccokban. mért kell mindenkinek ilyen rövid gatyában lennie??? oké nekem is van ilyen gatyám, de az egy kicsit hosszabb. és értem, hogy meleg van, de akkor is. nekem is melegem van, mégse rakom ki a s_ggem. ezeknél a "gatyáknál" már a bugyik hosszabbak.
7 felhasználónak tetszik: Lizania, CandUs, menthol, ApusztákBoszorkánya, Lil98, Beyla, icarlyluv
2014. szeptember 04. 20:48 #8316
Angel
Angel
St☆rlight™
 
Státusz'This is all I ever wanted for you, Will. For both of us.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.21.
Hozzászólás: 2479
Csatolások: 3541
Azonosító: 120837
Offline offline
A Marvelesekkel..nem a fanokkal, legalábbis csak néhánnyal, és úgy magával az egésszel...

Nem rég szó volt arról itt az oldalon is, hogy Thor-ból nő lesz, Amerika Kapitány pedig fekete lesz...na itt kezdődtek a dolgok. Teljesen ki voltam akadva, mert nekem Thor csak férfiként tökéletes, A.K. pedig úgy jó, ahogy van. Ma pedig már a Marvel hivatalos oldalán kiraktak egy képet a Thor női alakjáról...ahogy megláttam, felkaptam az agyvizet, és amikor azt mertem írni a kép alá, hogy Thor nekem mindig is férfi lesz, akkor megkaptam azt, hogy Thor mostantól nő, úgyhogy ideje lépnem...hát én nem tudom, persze a rajzolók tudják, hogy mit akarnak, de így lehet sokan elpártolnak tőlük...
Sőt arról is hallottam, hogy Vasember páncélja ezüst szürke lesz..hát meg a..komolyan annyira változtatni akarnak, de nem a jó irányba...nagyon nem...

Azt hiszem mára ennyi bőven elég is, már ettől is kész ideg vagyok, és fáj tőle a gyomrom :'D...bár feleslegesen emésztem magam, mert ők tudják mit akarnak, de na...
2 felhasználónak tetszik: ApusztákBoszorkánya, icarlyluv
2014. szeptember 04. 20:52 #8317
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Az osztályfőnökömmel. És az emberek kavarásával.
Anya most jött haza szülői értekezletről, és közölte velem, hogy az összes szülő előtt elkezdte mondani azt ofőm, hogy én nála lobbizok, hogy kimehessek Olaszországba blink.gif Soha nem voltak ilyen terveim (aki ismer, tudja is, hogy nem igazán preferálom a déli országokat, mindentől függetlenül), annyit mondtam neki, hogy a szüleim nem akarnak elengedni koleszba, segítsen már (eddig úgy gondoltam, bízhatok benne, hát úgy tűnik, nagyon nem...), beszéljen anyámékkal vagy valami. A másik megszólalása még ezzel kapcsolatban, hogy én menekülni akarok otthonról, meg nagyon kamaszodok, de ő vigyáz rám. Mit gondol magáról? 110.gif Oh, és még azt is szétkürtölte, hogy én ingerszegény környezetben voltam egész nyáron(?). Az még csak hagyján, hogy kihallgatta, amit barátnőmékkel beszéltem, - ami egyébként annyi volt, hogy elfogyott az ihletem nyáron, mert (önszántamból) nem igazán mentem emberek közé, de ettől függetlenül voltam nyaralni itt, ott, amott, nem túl rózsás anyagi helyzetünktől függetlenül - de még tovább is mondta, ráadásul az osztálytársam szüleinek...
4 felhasználónak tetszik: Lizania, Szandi0820, Beyla, icarlyluv
2014. szeptember 04. 20:58 #8318
ApusztákBoszorkánya
ApusztákBoszorkánya
♥Alexandra♥xD
 
StátuszNézd meg mama a sminkem,szép lettem,éljen!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.22.
Hozzászólás: 5000
Csatolások: 0
Azonosító: 228068
Offline offline
Azzal,hogy a legtöbb mostani sorozat nagyon erőltetett és felszínesek,valahogy hiányzik belőlük az igazi jó humor,és a szeretet.Meg még azzal is,hogy a riporterek a tv-ben használják a szlenget!! mad.gif ja,és az idegesítő zene,ami behallatszik hozzám.(de ennél nagyobb bajom most ne legyen,igaz? rohog.gif )
3 felhasználónak tetszik: CandUs, Angel, Beyla
2014. szeptember 04. 21:42 #8319
CandUs
CandUs
perfect imperfection
 
StátuszMusic is the strongest form of magic
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.19.
Hozzászólás: 7938
Csatolások: 1586
Azonosító: 125437
Offline offline
Azzal, hogy egész héten olyan vagyok, mint fokjenő, egyfolytában csak megyek és megyek és intézkedem. Hétfőn beiratkoztam az egyetemre, körbe vezettek minket a kampuszon és úgy volt, hogy közösen veszünk fel tárgyakat, csak egy bökkenő volt -az IK dékánja odaígérte aznapra a nagy géptermet az IK -nak és TTK -nak is. Úgyhogy potom másfél órát vártam a semmire (persze unokaöcsém velem volt, aki hisztizett, hogy unatkozik, ő nem fog egyetemre menni, utál tanulni stb..., de utána elvittem Burger Kingbe egy kicsit kiengesztelni)

Kedden kritériumdolgozatokat írtam, Földrajzi helyismeret és Matematika földrajzban cimű kritekből. Megvan az első egyetemi kudarcélményem, a matek. Basszus én az érettségin nem blokkoltam le mennyire. Rohadt nehéz volt! Basszus én földrajz tanár leszek, nem matek! De legalább a helyismeret lehet, hogy meglesz, csak hát Ázsia kifogott rajtam. Az nálam teljesen vakfolt :S Utána viszont volt közös tárgyfelvétel is, amit kezdek megérteni smileeee.gif Mármint a rendszerét, hogy nekem kell összeállítanom az órarendem, rangsorolásos jelentkezés, versenyjelentkezés... Ja, és a legjobb, hogy a Neptun amúgy már hétfőn délután lefagyott biggrin.gif

Szerdán bementem a volt sulimba, a régi ofőm új osztályában tartottunk egy ilyen generációk közötti beszélgetést. Az új 9.B és a régi 12.B találkozása biggrin.gif Jó volt, a gólyáim még mindig nagyon kis cukik. Amikor beléptem a suliba, az volt a legfurcsább, hogy "Ó, de pici!" -pedig eddig csak 2 napot voltam a TTK-n, de már most elkezdtem megszokni a méreteit biggrin.gif Ja, és meglátogattam régi matektanáromat, aki éppen ebédelt és mondta, h üljek le az asztalához és olyan fura volt ott ülni. A nagybetűs Tanári Asztalnál. Már szokom az új helyem biggrin.gif

Ma pedig elindultam reggel itthonról, pszichológus, nyugdíjfolyósító, 2 ismerősömmel is találkoztam, Rossmann... Na, ez legalább vicces szitu volt így a nap végére biggrin.gif Nyugodtan vásárolgatok a Rossmannban. Kifizetem, amit vettem, elégedetten sétálok ki a boltból. Tök lelkesen megyek a troli megálló fele, de valamiért furcsán éreztem magam. Magam elé nézek, és mit látok? A kis piros bolti kosarat kihoztam magammal együtt a boltból. Vihogva mentem vissza a boltba és raktam le a többi kosárhoz. Amúgy szerintem olyan magabiztosan mentem ki, hogy még a biztonsági őr sem szólt nekem biggrin.gif
4 felhasználónak tetszik: Lizania, AFCfan, Szandi0820, Beyla
2014. szeptember 05. 16:41 #8320
- törölt felhasználó -    
Módosítottak kicsit az ideiglenes órarendünkön. A jó irány mindössze annyi, hogy nem első órában van az összes tesi. Viszont elég ledöbbentő ez a dolog... Ilyen órarendet hogy képesek összeállítani?!
Hétfő: 1-4. Nincs órám 5. Tesi 6. Magyar 7. Töri 8-9.Társadalomismeret
Kedd: 1. Tesi 2. Matek 3. Magyar 4. Társadalomismeret 5-6. Pszichológia
Szerda: 1. Nincs 2. Német 3. Matek 4. Magyar 5. Rajz 6. Ofő 7. Tesi
Csütörtök: 1. Matek 2. Magyar 3-4. Infó 5. Német 6. Töri 7. Tesi 8-9. Tervezési gyakorlat
Péntek: 1. Tesi 2. Német 3-4. Földrajz (eleve biosz és fizika könyvet rendeltünk, földrajzot nem, akkor miért földrajzot tesznek be?) 5-7. Szakmai infó
Most beszéltem osztályfőnökömmel, és kiderült, hogy egyedül a mi osztályunk órarendje az, ami miatt próbálnak még javítani, mert a többi osztályé elfogadható. Megnyugtató tény, hogy a mi óráink miatt szervezik át az egészet megint, csak sikerüljön is kihozni belőle valami jót. unsure.gif
Ráadás probléma: nem tudják, elindulhat-e a társadalomismeret fakultáció, mivel kevesen vagyunk. Ami annyit tesz, hogy ha nem indulhat, más tantárgyból kell majd érettségiznem. Nagyon örülök neki. dry.gif
4 felhasználónak tetszik: Lizania, Szandi0820, AFCfan, Angel
540 oldal 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!