• Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Maria Sharapova Victoria Azarenka

Petra Kvitová életrajza

Petra Kvitová 1990-ben született Bilovecben. Teniszezői karriejét 2006-ban kezdte. Első tornáját Szegeden nyerte 2006. szeptemberében, majd egy cseh ITF tornán is diadalmaskodott.

Első WTA meccsét 2008. februárjában nyerte, amikor bejutott a párizsi torna második fordulójába, majd a memphisi torna első fordulójában Venus Williamset búcsúztatta. Április 14-én bekerült a TOP 100-ba, így alanyi jogon főtáblás helyet kapott Roland Garroson, ahol egészen a negyedik körig menetelt.

Eddigi legjobb éve kétségtelenül a 2011-es volt, hiszen megnyerte a wimbledoni tornát, ahol Maria Sharapovát győzte le 6-3, 6-4 arányban, az év végén megrendezésre került WTA világbajnokságot pedig a döntőben Victoria Azarenkát legyőzve, meccsveszteség nélkül nyerte meg.

2012-ben elődöntőig jutott az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokságon és a Roland Garroson, Wimbledonban negyeddöntőt játszott, az US Openen pedig a negyedik fordulóig jutott. Eredményeivel ugyan kvalifikálta magát a világbajnokságra,  ám egy vírusfertőzés miatt le kellett mondania a szereplést.

2013-ban Dubaiban nyerte első tornáját, amelyet Sara Errani ellen játszott, 6-2, 1-6, 6-1-es  eredménnyel. Stuttgartban Li Na, Madridban Daniela Handtuchova verte meg, Rómában pedig Samantha Stosurtól kapott ki. A Roland Garroson ebben az évben a 3. fordulóig jutott, akárcsak az US Openen, utóbbi veresége miatt egy rövid időre a TOP 10-ből is kikerült. A szezon vége jól sikerült a cseh teniszezőnőnek, hiszen Venus Williams legyőzésével a tokiói tenisztornát is meg tudta nyerni, és a világbajnokságra is beverekedte magát.  Az év végét a 6. helyen zárta.

2014-ben a Hopman Kupán kezdte az évet, ahol barátjával, Radek Stepanekkel versenyzett, és valamennyi egyéni meccsét megnyerte. A sydney-i tenisztornán némileg váratlanul kapott ki a harmadik körben a selejtezőkből feljutott Tsvetana Pironkovától, 4-6, 3-6 arányban. Az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokságon ugyancsak csalódást okozott magának azzal, hogy már az első körben búcsúzott, a thaiföldi  Luksika Kumkhum verte meg 2–6, 6–1, 4–6 arányban. A párizsi tenisztornától visszalépett, és légzési problémák miatt a Spanyolország elleni FED Kupa meccsein sem tudott részt venni.

Utolsó frissítés: 2014.06.30. 07:07 ESZSB_fan által