Starity

Steve Austin

Steve Austin Steve Austin nemzetisége 2409. 167rajongó 14vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 97%
  • stílus: 97%
  • szimpátia: 97%
  • Születési név
  • Steven James Williams
  • Becenév
  • Stone Cold
  • Születési idő
  • 1964. december 18.
  • Születési hely
  • Austin, Texas, USA
  • Foglalkozás
  • Színész, ex Pankrátor
  • Családi állapot
  • nős, 3 gyermek
  • Partner
  • Kristin Feres
  • Magasság
  • 185 cm
  • Eredeti hajszín
  • Szőke
  • Szemszín
  • Kék
  • Csillagjegy
  • Nyilas
  • Linkek
  • IMDB-adatlap
  • Twitter-oldal
  • Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Paul Michael Levesque Stephanie McMahon Vince McMahon

Steve Austin életrajza

Élete

A Texas állambeli Austin-ban született, szülei James és Beverly Anderson korán elváltak, Steve körülbelül egy éves volt. Három fiú (Scott, Kevin és Jeff) és egy lány (Jennifer) testvére van. Kevin kevesebb, mint egy évvel fiatalabb nála, s Steve úgy gondolja édesapjuk azért hagyta el őket, mert nem tudott megbírkózni két gyermekkel ilyen rövid időn belül. Édesanyjával Victoria-ba költözött, ahol az asszony hozzáment Ken Williams-hez, akinek a nevét később Steve is felvette. Gyermekkora nagy részét Edna városában töltötte. Miután sikeresen leérettségizett az Edna High School-ban, futball ösztöndíjjal a  Wharton County Junior College-ban, majd a  University of North Texas-ban tanult.

Steve középiskolás évei alatt ismerte meg Kathryn Burrhus-t, akivel 1990. november 24-én összeházasodtak. Azonban 1992-ben el is váltak, a férfi  Jeannie Clark-kal ( "Lady Blossom") való viszonya miatt. A páros 1992. december 18-án örök hűséget fogadott egymásnak. Két lányuk született, Stephanie 1991-ben és Cassidy 1996-ban. Steve adoptálta Jeannie előző házasságából született lányát, Jade-t. A pár 1999. május 10-én elvált. Steve 2000. szeptember 13-án elvette a WWE Díva  Debra Marshall-t. 2007. decemberében legálisan is felvette a Steve Austin nevet. 2009 végén elvette negyedik feleségét Kristin-t. 

 

 Profi pankrációs karrier

1989-1991

Miután úgy döntött, hogy pankrátor lesz, Steve csatlakozott Chris Adams iskolájához Dallasban. Kezdetben az eredeti nevét, a Steve Austin-t használta, hogy ne keverjék össze "Dr. Death" Steve Williams-szel, aki akkoriban híres bírkózó volt. Ezekben az években kapta a "Stunning" becenevet, amely követte a WCW-ba. 

1991-1995

1990-ben hagyta ott a USWA-t, majd aláírt egy egyéves szerződést a World Championship Wrestling-gel. Jeannie Adams, "Lady Blossom", kísérte meccseire, aki Chris Adams exfelesége és Steve akkori barátnője volt. Csak néhány héttel debütálása után legyőzte Bobby Eaton-t, s megszerezte első WCW World Television Champion címét. Az övet 1992. márciusában vesztette el, Barry Windham ellen, majd májusban vissza is szerezte azt. Második bajnoki uralkodásának Ricky Steamboat vetett véget azév szeptemberében. 

1993 januárjában Steve és Brian Pillman létrehozta a The Hollywood Blondes tag team-et. A csapat márciusban megnyerte a WCW World Tag Team címet, az öveket öt hónapig birtokolták. A Starrcade eseményen Austin legyőzte Dustin Rhodes-t, s ezzel ő lett az új WCW United States Heavyweight bajnok, augusztus 24-én vesztette el azt, Ricky Steamboat ellen. A visszavágón a bajnok nem tudott megjelenni egy sérülés miatt, s ezáltal az övet Austin-nak adták, azonban percekkel később el is vesztette azt, egy harmincöt másodpercig tartó meccsen, Jim Duggan ellen. Miután 1995-ben visszatért egy térdsérülés után, részt vett a betöltetlen WCW United States Heavyweight bajnoki címért folytatott harcban, ám hiába győzte le Duggan-t az első fordulóban, a negyeddöntőben vesztett "Macho Man" Randy Savage ellen. 

1995-ben a WCW alelnöke, Eric Bischoff kirúgta Austin-t, miután egy tricepsz sérülést szenvedett egy japán turnén, s Bischoff és a WCW úgy gondolta, hogy Steve többé már nem piacképes pankrátor. Emelett, az alelnök úgy gondolta, hogy nehéz a férfivel dolgozni. 

1995

Végül Austin-t Paul Heyman kereste meg és alkalmazta az ECW-ban, mint ringbeli interjús, ugyanis a pankrátor még nem épült fel teljesen. Személyisége itt kezdett egyre jobban hasonlítani a későbbi "Stone Cold"-hoz. Emellett sokan úgy gondolják, hogy az ECW-ban fejlesztette tökéletesre promos képességeit, amelyet Austin egyébként Heyman-nek köszön. Abban az időben Steve úgy volt ismert, mint "Superstar" Steve Austin. Novemberben esélye volt arra, hogy megnyerje az ECW World Heavyweight címet, ám, mint később Paul Heyman elmondta, úgy gondolta, hogy jobb neki vadászként, mint üldözöttként, ezért vesztette el a címmecset. 

1995-1996

1995 végén csatlakozott a WWF-hez, Diesel és Jim Ross közbenjárásával. 1996. január 8-án debütált, s egyből le is győzte Matt Hardy-t. Kezdetben The Ringmaster néven birkózott és Ted DiBiase volt a mentorja, aki odaadta neki a Million Dollar bajnoki címet. Azonban Austin úgy gondolta, hogy a Ringmaster ötlet gyenge volt, ezért nevének megváltoztatását kérte. A WWF adott neki egy listát, olyan nevekkel, mint például Otto Von Ruthless, Ice Dagger, Fang McFrost és Chilli McFreeze. Steve nem sokkal ezután leborotválta a fejét és kecskeszakállat növesztett, és 1996 márciusában megszületett "Stone Cold" Steve Austin. Élete első WrestleMania mérkőzésén győzedelmeskedett Savio Vega felett.

1996-1997

Austin sztárrá emelkedése az 1996-os King of the Ring-en kezdődött. Elkezdte használni a védjegyévé vált befejező mozdulatát, a Stone Cold Stunner-t, s ezzel a technikával megnyerte a King of the Ring-et. Austin Jake Roberts felett aratott győzelme után született meg az Austin 3:16, amely az egyik legnépszerűbb szólás lett a WWF/WWE történelmében. Ezzel a pillanattal kezdődött meg a WWF Attitude Era-ja. Folyamatosan Bret Hart-ról beszélt, kihívta és kigúnyolta a pankrátort. Hart végül elfogadta a kihívást és 1996 októberében visszatért a WWF-be. A Survival Series-en vérre menő harcot vívtak, amely után kettőjük között egy egy évig tartó feud keletkezett. Az 1997-es Royal Rumble eseményen Bret eliminálta Austin-t, ám a bírók nem látták, s ezt kihasználva a pankrátor visszament a ringbe és kidobta Hart-ot a kötelek felett, ezzel megnyerve a meccset.

Steve megkapta első PPV főmeccsét, amelyet a Shawn Michaels térdsérülése miatt üressé vált WWF World Heavyweight címért vívhatott, három másik pankrátorral a ringben. Szerencsétlenségére, ő maga is térdsérülést szenvedett, így elég hamar kiesett a mérkőzésből, melyet végül Bret Hart nyert meg. A kettőjük közti párharc a másnap megrendezett Raw-n folytatódott, mikor Austin beavatkozásával Hart elvesztette a bajnoki övet Sycho Sid ellen. A 13. WrestleMania-n Hart legyőzte Stone Cold-ot egy Submission meccsen. A mérkőzés közben Austin megvágták, s a vér folyamatosan folyt a fejéből, de még így sem volt hajlandó feladni, mikor ellenfele befogta a Sharpshooter-be. Austin végül elájult a vérveszteségtől, s elvesztette a meccset. Sebei ellenére Steve elutasított mindenfajta segítséget az öltözőbe menet, s így lett Hart-ból heel, míg Austin-ból pedig baby face karakter, egy ritka kettős pálfordulásban. 

Steve végül megkapta a visszavágót, méghozzá az In Your House 14: Revenge of the ’Taker főeseményén, melynek megnyerésével esélyt kapott, hogy elnyerje az Undertaker-től a WWF Világbajnoki címet az In Your House 15-ön. A Cold Day In Hell-en Austin már majdnem legyőzte ellenfelét, ám Brian Pillman megzavarta a mérkőzést, s emiatt az Undertaker győzni tudott, miután kiosztott egy Tombstone Piledriver-t. Ezalatt az idő alatt Austin kétszer is megnyerte a WWF Tag Team Bajnoki Címet. Először 1996. május 26-án, Shawn Michaels és ő legyőzték Owen Hart-ot és The British Bulldog-ot. Július 14-én volt náluk az öv, Michaels-nek egy sérülés miatt szabadságra kellett mennie. A második alkalom a megüresedett Tag Team övekért történt, szintén Hart és Bulldog ellen, Austin partnere a debütáló Dude Love volt. A SummerSlam-en Steve és Owen Hart a WWF Intercontinental Bajnoki címért mérkőzött meg, Austin bajnokként távozott. Azonban egy nyaksérülés miatt vissza kellett adnia mind a Tag Team, mind az Intercontinental bajnoki övet is. Utóbbit a Survivor Series PPV-n újra magánál tudhatta. Miután The Rock elvette Austin bajnoki címét november 17-én, Mr. McMahon arra kötelezte a férfit, hogy védje meg az övet Dwayne Johnson ellen. Austin válaszként beledobta azt a New Hampshire folyóba. 

1997-1999

Austin megnyerte az 1998-as Royal Rumble meccset. Másnap félbeszakította Vince McMahon és Mike Tyson beszélgetését. Ezen a napon kezdődött el az Austin-McMahon viszály. A WrestleMania-n lehetőséget kapott a WWF World Heavyweight bajnoki cím elhódítására, s élt is vele. Megkezdődött az Austin Era. A WM utáni Raw-n megkapja az új övet Vince-től, aki közli vele, hogy úgy kell viselkednie, ahogy azt a főnöke akarja. Miután Steve megajándékozta a nagyfőnöket egy Stunner-rel, McMahon ott tett keresztbe, ahol csak tudott, s ez azt is jelentette, hogy Austin elvesztette a bajnoki övet. Az 1999-es Royal Rumble sikertelenül zárult, azonban a 15. WrestleMania-n megküzdhetett The Rock-kal, győzelme által újra magánál tudhatta az övet. 

 

1999-2001

Az Over The Edge-n Undertaker legyőzi és bajnok lesz, de ezt később visszaszerzi. A SummerSlam után kilenc hónapos kényszerpihenőre kell mennie, kiújuló nyaksérülése miatt. 2001-ben újra ő marad az utolsó a Royal Rumble eseményen, a WrestleMania-n legyőzte The Rock-ot, s ötödször is világbajnok lett. A következő Raw-on Triple H-dzsel megalkotják a Two-Man Power Trip csapatot, s nem sokkal később Tag Team bajnokok lesznek. Hunter Intercontinental bajnok lesz, Austin pedig továbbra is magánal tudhatja a világbajnoki címet. Triple H sérülése után, Steve új partnere Kurt Angle lesz. Nem sokkal később Chris Jericho elveszi a világbajnoki övet, s Autin újra lesérül.


2001-2003

2002-ben nem volt sok mérkőzése, rengetegszer nem jelent meg az adásokon, azt pletykálták, hogy a rossz történetek miatt. Az év végére Austin és Mr. McMahon megbeszélték a dolgokat és Steve beleegyezett, hogy 2003 elején visszatér a céghez. A WWE Raw magazinnak később elmondta, hogy megbánta, hogy egy évvel korábban eltűnt az emberek szeme elől. A ringbe 2003 februárjában tért vissza, a No Way Out-on volt egy meccse Eric Bischoff ellen. Ezután még volt egy mérkőzése, s elérkezett a WrestleMania. The Rock legyőzte, s ez volt Steve utolsó, hivatalos mérkőzése a WWE-ben. Másnap Bischoff kirúgta, egészségügyi okokra hivatkozva. A WWE.com-nak adott interjújában jelentette be, hogy visszavonult, ám Vince és ő megegyeztek, hogy továbbra is megjelenik az adásokon, csak nem fog ringbe szállni. Azt is elmondta, hogy a kirúgás csak a sztori miatt volt, ám az egészségügyi problémák nagyon is valósak voltak, s a ’97-es SummerSlam-re vezethetők vissza.
 

2003-2004

A következő héten elkezdte karrierjét. Linda McMahon jóvoltából a Raw Társvezetője lett. Továbbra is láthattuk a mozdulatait, ám ringbe nem szállt. 2003. november 17-én kirúgták, ám az új társvezető, Mick Foley visszahívta. Részt vett a 2003-as Tribute to the Troops adáson, Irakban. A WWE-be december 29-én tért vissza, mint a Raw Sheriffje, s megajándékozta Bischoff-ot egy Stone Cold Stunner-rel, majd visszavette a pár perce kirúgott Shawn Michaels-t.
2004-ben csak néhány alkalommal jelent meg, legtöbbször, mint vendégbíró. Április 17-én a WWE jelentette be, hogy elváltak útjaik a pankrátorral.

 

2005-jelen

2006. március 5-én sörivó versenye volt JBL-lel, ezt Austin nyerte. 2006. április elsején ő iktatta be Bret Hart-ot a WWE Hall of Fame-be. 2007 márciusában több adáson is látható volt, főként, hogy új filmjét, a The Condemned-et, népszerűsítse. 2007. március 31-én beiktatta Jim Ross-t a WWE Hall of Fame-be. A 23. WrestleMania-n vendégbíró volt a Bobby Lashley vs. Umaga mérkőzésen. 2008. október 26-án bíróként vett részt a Batista Chris Jericho elleni meccsén, mely a világbajnoki címért zajlott. 2009. január 12-én jelentették be, hogy a 2009-es Hall of Fame főarca lesz. A „Bajnokok Csarnokába” Vince McMahon iktatta be, aki úgy jellemezte Austin-t, mint a „WWE mindenidők legnagyobb, legjobb pankrátorát”. 

2011 elején vált biztossá, hogy ő lesz a Tough Enough vezetőedzője. 2014-ben Austin, Hulk Hogan és The Rock nyitották meg a 30. WrestleMania-t. Két évvel később Shawn Michaels és Mick Foley oldalán legyőzte a The League of Nations-t. 2014 óta a  Steve Austin's Broken Skull Challenge készítője és házigazdája. A shownak jelenleg az ötödik évada fut. 2018. január 22-én visszatért a Raw 25. évfordulós adására, ahol kiosztott egy Stone Cold Stunner-t Mr. és Shane McMahonnek. 

 Ő vezette fel a 2020-as Royal Rumble PPV-t. 2020. március 16-án jelen volt a Raw-on, ahol a "3:16" napot promótálta ünnepként. 

Bajnoki címek és elismerések

 

Pro Wrestling Illustrated

x Az év újonca - 1990

x Az év mérkőzése - 1997 - Bret Hart ellen a 13. WrestleMania-n

x Az év viszálya - 1998 és 1999 - Vince McMahon ellen

x Az év legnépszerűbb pankrátora - 1998

x Az év legutáltabb pankrátora - 2001

x Az év pankrátora - 1998, 1999 és 2001

 

Hall of Fame

x 2016-ban iktatták be a Legendák Csarnokába

 

Texas Wrestling Federation

x TWF Tag Team bajnok - egyszer - The California Stud társaként

 

World Championship Wrestling

x WCW World Television Champion - kétszer

x WCW United States Nehézsúlú Világbajnok - kétszer

x WCW World Tag Team bajnok - egyszer - Brian Pillman társaként

x NWA World Tag Team bajnok - egyszer - Brian Pillman társaként

 

World Wrestling Federation / World Wrestling Entertainment

x WWF Bajnok - hatszor

x WWF Interkontinentális bajnok - kétszer

x WWF Tag Team bajnok - négyszer - Shawn Michaels, Dude Love, The Undertaker és Triple H társaként

x Million Dollar bajnok - egyszer

x King of the Ring - 1996

x Royal Rumble győztes - 1997, 1998 és 2001

x WWE Hall of Fame - 2009

x Slammy Award nyertes - 1997 és 2015

 

Egyéb média

Vendégszerepelt a Celebrity Deathmatch-ben ls a CBS sorozatának, a Nash Bridges-nek negyedik és ötödik évadában. Látható volt a V.I.P.-ben és a Dilbert-ben. Első moziszerepét a 2005-ös The Longest Yard-ban kapta, ahol Dunham börtönőrt alakította. Első főszerepét 2007-ben kapta, a The Condemned című filmben, mint Jack Conrad. 2010-ben szerepet kapott a The Expendables-ben, mint Dan Paine. A Chuck című sorozatban Hugo Panzer-t alakította. Több filmben is szerepelt, ilyen például a Damage, a Hunt to Kill, a The Stranger, a Tactical Forces, a Knockout, a Recoil, a Maximum Conviction és a The Package. 

2013 áprilisában kezdte el a The Steve Austin Show-t, mely a csaladbarátabb változata a The Steve Austin Show - Unleashed!-nek. 2018 februárjában a két adás eggyé vált. Az adást a WWE Network sugározza. Austin volt a házigazdája a Redneck Island-nek, melyet a CMT adott 2012-2016 között. 2014 júliusában került képernyőre a Steve Austin's Broken Skull Challenge. 

1998 óta a WWF/WWE összes videójátékában megjelent, a WWE SmackDown vs. Raw és a WWE SmackDown vs. Raw 2009 kivételével. A WCW: The Main Event-ben is látható. Több játék borítójára is felkerült. 


Írta és fordította: Lil98

 Az életrajz az angol Wikipedián, illetve különféle cikkeken alapszik.





Színészként

1999-2000 -  Nash Bridges - Trükkös hekus -  Det. Jake Cage - 6 epizód

2000 -  Dilbert -  Stone Cold Steve Austin - 1 epizód

2005 -  Csontdaráló -  Dunham őr

2007 -  A halálraítélt -  Conrad

2009 -  Lezúzva -  John Brickner

2010 -  The Expendables - A feláldozhatók -  Paine

2010 -  Chuck -  Hugo Panzer - 2 epizód

2010 -  Nyomodban a halál -  Jim Rhodes

2011 -  Kíméletlen bosszú -  Ryan Varrett

2011 -  Bokszból jeles - Dan Barnes

2011 -  Speciális alakulat -  Tate

2012 -  Szigorított őrizet -  Manning

2012-2013 -  Sörvájvör - 31 epizód

2013 -  Halálos célpont -  Tommy Wick

2013 -  Nagyfiúk 2 -  Tommy Cavanaugh

2015 -  Smosh: The Movie -  Steve Austin

2015 -  Echo Effect -  Ray Peters

2018 - Persons of Interest 

2018 - Wrestling with Wregret (3 epizód)

2019-2020 - Steve Austin's Broken Skull Sessions (7 epizód)

 

Producerként

1998 -  Austin 3:16 Uncensored

2003-2004 -  Who Wants to Marry My Dad? - 4 epizód

2011 -  Kíméletlen bosszú - Recoil

2012 -  Szigorított őrizet -  Maximum Conviction

2012-2013 -  Sörvájvör -  Redneck Island - 31 epizód

2015-jelen -  Steve Austin's Broken Skull Challenge

Utolsó frissítés: 2020.07.28. 13:01 Astelia által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace