Starity

Javaslat a felesleges topikok ellen

28 oldal 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2010. május 11. 13:53 #361
- törölt felhasználó -    
Én meg már komolyan nem tudom, mit gondoljak... sad.gif
2010. május 11. 14:14 #362
zilinda
zilinda
Starity realist
 
StátuszI will give to you the love you seek and more... (8)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.01.03.
Hozzászólás: 3966
Csatolások: 22042
Azonosító: 48314
Offline offline
kit érdekel, hogy mit ettél, mi a kedvenc színed mit fogsz csinálni ha felállsz a géptől és stb... és miért kell 20 féle szóláncos topikot nyitni?
feljön az ember az oldalra és nem lát mást, csak értelmetlen topikok tömkelegét.. alig van már képes topik.. eltűntek a nagy feltöltők.. szavy, white bull, és még sorolhatnám.. és vajon miért? megunták a sok ovist, nemcsodálom.. nekem is elment a kedvem a képfeltöltéstől, inspiredboy nagyon jól megfogalmazta: Nem teszek fel semmit, mert nincs aki értékelje, pláne hogy megköszönje.. röviden ennyi. asszem ez mindent elmond.
szörnyű, hogy mi lett ezzel az oldallal.. az átlagéletkor a 12-13 éves szintet súrolja.. amivel még nem is lenne gond, ha normálisan viselkednének az illetők..

gyerekek!! valamit tennünk kell!!!
2010. május 11. 14:59 #363
- törölt felhasználó -    
A teszttopikokkal is az lenne a baj, hogy ugyanúgy nem használná senki, nem érdekelne senkit. A Wikipédiás tapasztalataim alapján elmondhatom — mert ott pl. megvan a lehetőség, a "Homokozó" nevű oldalon, ahol kezdő felhasználók gyakorolhatnák a cikkírást — de ugyanúgy, kb. 10 új felhasználóból (de lehet, hogy csak 100-ból) kb. 1 használja. Alapvetően az emberek igénytelenségével és mentalitásával van a probléma, és ez sajnos életkortól teljesen független.

Szóljatok meg, de pontosan ott kezdődik a gond, amikor valaki azzal jön, hogy "az interneten nem fontos a helyesírás, mert senki nem foglalkozik ezzel", blablabla. De igenis ugyanolyan fontos lenne, mert ha "az interneten nem fontos", és mindenki csak a rosszat tanulja el, akkor így fogja megtanulni és használni egész életében.

Minden egyes cikkbe bele tudnék kötni és legalább 10 hibát találnék, beleértve a legdurvábbaktól az apróbb, stilisztikai, központozási hibákig, és hozzáteszem, még én sem vagyok tökéletes helyesírásból.

Röviden összefoglalva, mindennek az oka az igénytelenség, semmi más. "Ezt nem csinálom meg, nem figyelek oda rá, mert nem fontos", és ez a fő probléma.
2010. május 11. 15:16 #364
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.05.11. 14:59)
Szóljatok meg, de pontosan ott kezdődik a gond, amikor valaki azzal jön, hogy "az interneten nem fontos a helyesírás, mert senki nem foglalkozik ezzel", blablabla. De igenis ugyanolyan fontos lenne, mert ha "az interneten nem fontos", és mindenki csak a rosszat tanulja el, akkor így fogja megtanulni és használni egész életében.
Minden egyes cikkbe bele tudnék kötni és legalább 10 hibát találnék, beleértve a legdurvábbaktól az apróbb, stilisztikai, központozási hibákig, és hozzáteszem, még én sem vagyok tökéletes helyesírásból.
Röviden összefoglalva, mindennek az oka az igénytelenség, semmi más. "Ezt nem csinálom meg, nem figyelek oda rá, mert nem fontos", és ez a fő probléma.


A helyesírási problémák leginkább az értelemből és a tájékozottságból adódnak. Nincs olyan ember, aki mindig helyesen tudna írni. A cikkek helyzetével nekem már nincsen semmilyen problémám, ami valószínűleg a moderátorok munkájának is köszönhető. Akkor én is fel lennék háborodva, ha olyanok olvasnék, mint muszály vagy ijen stb. De hogy valaki mikor lesz vesszőt, mikor zárja le a mondatot, abba totálisan felesleges belekötni. Akkor a cikkek 99%-a nem jelenne meg. Nézzük meg azokat a közösségi, bulvárlapokat, mint például a neon.hu. Profi stáb készíti, újságírókkal karöltve, de ők sem pontosak - SŐT. Ez nem kis irodalmi olvasmány.
2010. május 11. 15:27 #365
- törölt felhasználó -    
Idézet (prézli @ 2010.05.11. 15:16)
Nézzük meg azokat a közösségi, bulvárlapokat, mint például a neon.hu. Profi stáb készíti, újságírókkal karöltve, de ők sem pontosak - SŐT. Ez nem kis irodalmi olvasmány.


Hát én meg nagyon valószínűnek tartom, hogy ők éppen nem újságírók. Nem alaptalanul, mert már volt ismerősöm, aki ilyen bulvárlapnak írt cikkeket — szakmunkás (vagy valami hasonló) végzettséggel. Meg nyilván a vesszőhiba is olyan jellegű dolog, hogy nem mindegy, hol véted el: pl. a hogy előtt nem kitenni komoly hiba egy cikkben.

Én pl. a Zene.hu oldalról tudom (nekik szintén szoktam cikkeket írni), hogy ott valóban hivatásos újságírók írják, ill. nézik át a cikkeket, és nem is találtam eddig hibákat.
2010. május 11. 22:37 #366
dijja
dijja
night elf™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.20.
Hozzászólás: 2384
Csatolások: 5685
Azonosító: 58643
Offline offline
Én már komolyan kezdek aggódni...naponta csak gyűlik-gyűlik a sok zöldike, meg a fölös topik, csomóan mondogatják, hogy nem töltenek már fel képet... unsure.gif sad.gif
Komolyan megijesztetek blink.gif unsure.gif Ugye nem lesz a Starity-ből chat szoba, meg szólánc oldal? dry.gif dry.gif sad.gif
2010. május 11. 22:49 #367
- törölt felhasználó -    
Egyébként nem értem, hogy mindez miért zavar benneteket. Akik eddig töltöttek fel képeket, ezután is fognak, az oldal pedig nem véletlenül alakult át és kapott új funckiókat, biztos nem azért, hogy ne használják őket. Ez most már nem csak egy fórum, hanem egy közösségi portál, és a képes fórumok csak egy részét képezik. Megmondom őszintén, azokat sem értem, akik ezért megsértődnek és nem akarnak több képet feltölteni, arra hivatkozva, hogy "minek, még meg sem köszöni senki"... eddig sem köszönték meg, azon a pár felhasználón kívül, akiket éppen érdekel az adott sztár és meg szokták köszönni.
Nézzétek meg például, hogy az általam feltöltött Thalía-képeket és videókat hányan köszönték meg eddig, és egyáltalán hányan reagáltak, máig vannak elég régen nyitott topikjaim 0 hozzászólással.

Szóval szerintem nem ez kéne, hogy zavarjon valakit, mindenki gondoljon arra, hogy minden téma iránt van/lesz érdeklődő, és ha nem is szól hozzá, biztos lesz legalább 1-2 ember, aki elolvassa és éppen megtalálja azt, ami neki kell. beer.gif

Én is csak ezért vagyok itt és ezért csinálom, mert különben én is elmehetnék innen a fenébe, mondván, hogy nem érdekel senkit, amit feltöltök...
2010. május 11. 23:17 #368
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.05.11. 22:49)
Egyébként nem értem, hogy mindez miért zavar benneteket....


Ez mind igaz is, engem az zavar, hogy ész nélkül nyitják a topikokat a kis hülyék, szét sem néznek és ha a moderátorok nem tennének rendet, már rég átláthatatlan és szemetes lenne az egész oldal... most az engem hol érdekel, hogy 3432543 szavazatuk van, ha ettől lesznek boldogok, csinálják...
A köszönetnyilvánítás meg egy olyan dolog, hogy aki megteszi, annak jobb a lelkiismerete, engem különösebben az sem zavar, ha nem köszönik meg, az a lényeg hogy hozzáadj valamit az oldalhoz.
Persze nyilván jól esik...
2010. május 11. 23:25 #369
- törölt felhasználó -    
Idézet (Christo @ 2010.05.11. 23:17)
Ez mind igaz is, engem az zavar, hogy ész nélkül nyitják a topikokat a kis hülyék, szét sem néznek és ha a moderátorok nem tennének rendet, már rég átláthatatlan és szemetes lenne az egész oldal... most az engem hol érdekel, hogy 3432543 szavazatuk van, ha ettől lesznek boldogok, csinálják...


Ebben igazad van, amikor moderátor voltam egy külföldi fórumon elég sokáig, meg tudtam volna őrülni az ilyenektől, sőt, egy ideig töröltem is az általam feleslegesnek tartott, értelmetlen topikokat, aztán mégis az lett a vége, hogy engem tettek ki, a sok hülye pedig folytatta ugyanazt. sad.gif
És sajnos nem tudsz mit csinálni velük, hiába akarnál segíteni és rendet tartani, te húzod a rövidebbet. Legalábbis az én tapasztalatom eddig ez volt minden fórumon.
2010. május 11. 23:48 #370
rheuska
rheuska
-- anti-paparazzi ---
 
Státuszmy love for you is bigger on the inside <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.18.
Hozzászólás: 1748
Csatolások: 7732
Azonosító: 24717
Offline offline
azt nem lehet esetleg beállítani, hogy adott kategóriákban, például a Gumiszobában csak moderátorok nyissanak új topikot? vagy hogy ne a moderátorokat terheljük ezekkel, esetleg a régebbi, kiemelt tagok?
2010. május 12. 13:21 #371
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
Idézet (rheuska @ 2010.05.11. 23:48)
azt nem lehet esetleg beállítani, hogy adott kategóriákban, például a Gumiszobában csak moderátorok nyissanak új topikot? vagy hogy ne a moderátorokat terheljük ezekkel, esetleg a régebbi, kiemelt tagok?


Szerintem akkor még rosszabb lenne a helyzet. Ha a Gumiszobába nem tudnának új topicot nyitni, akkor a többi kategóriát árasztanák el idiótaságokkal. Ha már valahol lennie kell ilyen hülyeségeknek akkor a Gumiszobában legyen. Azért remélem hamarosan be lehet állítani, hogy mit szeretnék a friss témák közt látni.
2010. május 12. 16:18 #372
zilinda
zilinda
Starity realist
 
StátuszI will give to you the love you seek and more... (8)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.01.03.
Hozzászólás: 3966
Csatolások: 22042
Azonosító: 48314
Offline offline
Idézet (dijja @ 2010.05.11. 22:37)
.. Ugye nem lesz a Starity-ből chat szoba, meg szólánc oldal? dry.gif  dry.gif  sad.gif


már az lett smileeee.gif
http://starity.hu/forum/topik/156147-dumcsiz/o/
asszem ez mindent elárul.. blink.gif mellow.gif unsure.gif
2010. május 12. 16:19 #373
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Ez kegyetlen. És sorra nyílnak az ilyen topicok.
2010. május 12. 16:49 #374
- törölt felhasználó -    
Már belekötni sem érdemes az emberekbe.. unsure.gif
Ájj...

Oh! Tipp!!
    Álljon vissza a régi HQP
    a 2010.márc.15 utáni tagokat törölni (legalábbis a rendetlenjüket)
2010. május 12. 16:53 #375
- törölt felhasználó -    
Adnék egy tippet: NE TÖRŐDJETEK VELÜK! Engem is az egekig felidegelt a "kicsik" tudatlansága és butasága, de egy jó ideje teszek rájuk és én normális keretek között fórumozok.
2010. május 12. 17:25 #376
Dido
Dido
_______
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.06.05.
Hozzászólás: 10810
Csatolások: 76487
Azonosító: 6538
Offline offline
Idézet (noska @ 2010.05.12. 16:53)
Adnék egy tippet: NE TÖRŐDJETEK VELÜK! Engem is az egekig felidegelt a "kicsik" tudatlansága és butasága, de egy jó ideje teszek rájuk és én normális keretek között fórumozok.



Noskánál a pont gyerekek! wink.gif Nem kell megnyitni a gumiszoba részt és ennyi! wink.gif beer.gif
2010. május 12. 17:29 #377
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Srácok, ez az új oldal. Hozzá kell szokni. Több lett. Ha kész lesz az a funkció, hogy láthatatlanná tegyük a sok gumis témákat, bejelölöm, és csak a képeket fogom látni. Így már nem lesz annyira idegesítő. smileeee.gif
2010. május 13. 02:31 #378
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.05.11. 22:49)
Egyébként nem értem, hogy mindez miért zavar benneteket. Akik eddig töltöttek fel képeket, ezután is fognak, az oldal pedig nem véletlenül alakult át és kapott új funckiókat, biztos nem azért, hogy ne használják őket. Ez most már nem csak egy fórum, hanem egy közösségi portál, és a képes fórumok csak egy részét képezik. Megmondom őszintén, azokat sem értem, akik ezért megsértődnek és nem akarnak több képet feltölteni, arra hivatkozva, hogy "minek, még meg sem köszöni senki"... eddig sem köszönték meg, azon a pár felhasználón kívül, akiket éppen érdekel az adott sztár és meg szokták köszönni.
Nézzétek meg például, hogy az általam feltöltött Thalía-képeket és videókat hányan köszönték meg eddig, és egyáltalán hányan reagáltak, máig vannak elég régen nyitott topikjaim 0 hozzászólással.
Szóval szerintem nem ez kéne, hogy zavarjon valakit, mindenki gondoljon arra, hogy minden téma iránt van/lesz érdeklődő, és ha nem is szól hozzá, biztos lesz legalább 1-2 ember, aki elolvassa és éppen megtalálja azt, ami neki kell. beer.gif 
Én is csak ezért vagyok itt és ezért csinálom, mert különben én is elmehetnék innen a fenébe, mondván, hogy nem érdekel senkit, amit feltöltök...



Szerettem a régi fórumon, hogy ha a kép fölé vitted az egeret, kiírta, hogy hányszor nézték meg az adott képet smileeee.gif
Jó lenne itt is.
2010. május 13. 02:42 #379
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.05.12. 17:29)
Srácok, ez az új oldal. Hozzá kell szokni. Több lett. Ha kész lesz az a funkció, hogy láthatatlanná tegyük a sok gumis témákat, bejelölöm, és csak a képeket fogom látni. Így már nem lesz annyira idegesítő.  smileeee.gif


Nagyon várom már azt a napot... beer.gif
2010. május 13. 09:02 #380
- törölt felhasználó -    
Idézet (Éowyn @ 2010.05.13. 02:31)
Szerettem a régi fórumon, hogy ha a kép fölé vitted az egeret, kiírta, hogy hányszor nézték meg az adott képet  smileeee.gif 
Jó lenne itt is.


Igen, hát az annyiból jó volt, hogy lehetett látni mennyire népszerűek a feltöltött képek, és hogy érdemes-e egyáltalán feltölteni.
28 oldal 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!