Starity

Érettségi

21 oldal 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. május 04. 16:18 #221
Adrianna
Adrianna
ღ music lover ღ
 
StátuszWish you were my first love... :) <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.06.17.
Hozzászólás: 1582
Csatolások: 5393
Azonosító: 63884
Offline offline
Idézet (Lindsay019 @ 2013.05.04. 14:28)
Most komolyan, létezik valaki, aki egy kicsit sem fél az érettségitől? biggrin.gif 

Nem hiszem. Aki ilyet mond az vagy nem fogja fel mennyire fontos, vagy tagadja a nyilvánvalót.

Idézet (cm93 @ 2013.05.01. 17:38)
Hova szeretnél továbbmenni? smileeee.gif

Nemzetközi tanulmányokra szeretnék menni, remélhetőleg fel is vesznek. biggrin.gif Oda az alap érettségi tantárgyakat kérik, egyedül egy emelt kötelező pluszban. Gondolom bezavart egy kicsit a közép infó, de az nekem csak a választottam volt, mást nem csináltam volna meg szívesen, ez meg legalább hasznos is valamennyire. smileeee.gif

Többiek, ki merre szeretne továbbtanulni? smileeee.gif
2013. május 04. 16:24 #222
- törölt felhasználó -    
Sziasztok!

Első körben sok sikert az érettségihez, másod körben - mivel ti benne vagytok - azt kérdezném, hogy a pótfelvételiről tudtok valamit? Februárban lecsúsztam róla, és egyik opcióként ezen jár az agyam smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: duracell, nicol bellox, Lindsay019
2013. május 05. 17:12 #223
nicol bellox
nicol bellox
Huncut
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.22.
Hozzászólás: 8136
Csatolások: 5409
Azonosító: 143848
Offline offline
Hűűűűű mindjárt itt a hétfőőő, úgy izgulok máár!! Jó lenne már túl lenni rajta!!

HAJRÁ MINDENKINEK!! wink.gif
4 felhasználónak tetszik: Lindsay019, Törpemókus, duracell, miss_areo
2013. május 05. 18:47 #224
nicol bellox
nicol bellox
Huncut
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.22.
Hozzászólás: 8136
Csatolások: 5409
Azonosító: 143848
Offline offline
Nekünk : ) : D
2 felhasználónak tetszik: duracell, Lindsay019
2013. május 06. 12:19 #225
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2169
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
Én a tavaly érettségiztem, gondoltam megosztom veletek az élményeimet.
Nálunk olyan nincs, hogy előrehozott érettségi, azt valaki nekem elmagyarázná esetleg? sorry.gif
Nálunk úgy van, hogy kilencedikben a tanulmányi eredményeid alapján választhatsz szakokat, több is van, én biológia kémia szakos voltam, és itt is mind mindenhol a sulinkba 6 tantárgyból kellett érettségiznünk amik a szakonként egyek voltak az a magyar, román, angol(vagy német), és az informatika(abból szerencsére van ECDL diplomám így nem kellett) Na aztán a szakodnak megfelelően volt egy kötelező és egy választható.
Nekünk a matek volt a kötelező, és választani fizika, kémia és biológia közül kellett, én a biológiát választottam.
"Szerencsénkre" mi voltunk az első évfolyam a sulinkba ahol az érettségi ideje alatt bekamerázták a termet, és akkora volt a szigorúság, hogy csak na. De végül mindenből meglett az átmenő. Ugye egyestől osztályoztak,(10pont hivatalból) és el kellet érni minimum az ötöst, (50pont) de az érettségi átlag meg kell legyen a 6-os. A maximum az értelem szerűen 10es(100pont).
Aki már érettségizett, annak gratulálok aki még előtte áll annak sok sikert beer.gif
2013. május 06. 12:26 #226
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (rolleee @ 2013.05.06. 12:19)
Nálunk olyan nincs, hogy előrehozott érettségi, azt valaki nekem elmagyarázná esetleg? sorry.gif 
[...] az informatika(abból szerencsére van ECDL diplomám így nem kellett)

Az előrehozott érettségi az, hogy ugyan még nem vagy végzős, de megpróbálod letenni 1-2 évvel korábban. Anno mikor én voltam középiskolás, akkor az volt a feltétel, hogy 2 évet legalább tanulni kellett adott tárgyat... Azt hiszem. Most ezen szigorítottak és nem igazán vagyok tisztában, hogy miből-hogyan van az ilyesmi... think.gif

Neked elfogadták az ECDL-t? Mázlista. Nekem is megvolt, mégis kellett érettségiznem infóból... Mondjuk legalább nem volt megerőltető... Az volt a választott tárgyam, mert nem kellett bele sok energiát fektetni. Valamiért csomóan föciből mentek, amit nem értettem. Vagy csak én vagyok, aki nagyon nem szereti... rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2013. május 06. 12:50 #227
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2169
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.05.06. 12:26)
Az előrehozott érettségi az, hogy ugyan még nem vagy végzős, de megpróbálod letenni 1-2 évvel korábban. Anno mikor én voltam középiskolás, akkor az volt a feltétel, hogy 2 évet legalább tanulni kellett adott tárgyat... Azt hiszem. Most ezen szigorítottak és nem igazán vagyok tisztában, hogy miből-hogyan van az ilyesmi... think.gif
Neked elfogadták az ECDL-t? Mázlista. Nekem is megvolt, mégis kellett érettségiznem infóból... Mondjuk legalább nem volt megerőltető... Az volt a választott tárgyam, mert nem kellett bele sok energiát fektetni. Valamiért csomóan föciből mentek, amit nem értettem. Vagy csak én vagyok, aki nagyon nem szereti... rohog.gif

Köszönöm , lehet még pár kérdésem? blush.gif
És ha valakinek nem sikerül az előrehozott érettségi akkor már csak a rendes érettségin tudja újrapróbálni?
Hányat lehet előrehozni? biggrin.gif
Igen szerencsére elfogadták, de amúgy nem jegyet kaptunk arra az infós érettségire hanem, mint a szóbelikre románból és magyarból minősítést-mediu 5-6
-avansat7-8
-experimnetat9-10
2013. május 06. 12:57 #228
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (rolleee @ 2013.05.06. 12:50)
Köszönöm , lehet még pár kérdésem? blush.gif 
És ha valakinek nem sikerül az előrehozott érettségi akkor már csak a rendes érettségin tudja újrapróbálni?
Hányat lehet előrehozni? biggrin.gif

Szerintem lehet próbálkozni később is. Csak az pénzbe kerül. De hogy a javítás ugyanabból a tárgyból minek minősül, nem igazán tudom... think.gif Előrehozni azt hiszem 1-et vagy 2-t engednek, azon belül is választott tárgyat, illetve nyelvet lehetett anno, mikor én érettségiztem. (meg hát a nyelvvizsgával ki is lehetett váltani a vizsgát) Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha a magyart, törit és a matekot nem engedték volna. Mivel hát ezek minden évben vannak és nem csak 1 vagy 2 évig, mint mondjuk az ének vagy a földrajz, stb.
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2013. május 06. 13:00 #229
- törölt felhasználó -    
Sajnálom a mostani érettségizőket. Nekünk még tök könnyű volt a régebbi rendszerben. Irodalom írásbelinél nálunk volt egy darab műelemzés aztán csókolom.

Nem volt ilyen teszt, meg szövegértés, meg anyámkínja. Pláne nem volt az, hogy olyan művet, vagy írót kaptunk, akiről nem is tanultunk.
3 felhasználónak tetszik: Lindsay019, miss_areo, Fan-ily6889
2013. május 06. 13:02 #230
rolllllleee
rolllllleee
♣Patience
 
StátuszR.I.P. (Acoustic Version) RITA ORA
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.24.
Hozzászólás: 2169
Csatolások: 638
Azonosító: 131859
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.05.06. 12:57)
Szerintem lehet próbálkozni később is. Csak az pénzbe kerül. De hogy a javítás ugyanabból a tárgyból minek minősül, nem igazán tudom... think.gif Előrehozni azt hiszem 1-et vagy 2-t engednek, azon belül is választott tárgyat, illetve nyelvet lehetett anno, mikor én érettségiztem. (meg hát a nyelvvizsgával ki is lehetett váltani a vizsgát) Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha a magyart, törit és a matekot nem engedték volna. Mivel hát ezek minden évben vannak és nem csak 1 vagy 2 évig, mint mondjuk az ének vagy a földrajz, stb.

Érdekesen hangszik, kíváncsi lennek ha itt is bevezetnék, mondjuk nekem már mindegy lenne
Köszönöm ismét biggrin.gif
2013. május 06. 13:02 #231
nicol bellox
nicol bellox
Huncut
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.22.
Hozzászólás: 8136
Csatolások: 5409
Azonosító: 143848
Offline offline
Na, de jó, hogy végre túl vagyunk a magyaron : )) Olyan aranyos szöveget kaptunk, a kisbabákról szólt, nagyon tetszett, csak sajnos kevés volt az idő rá..
9 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, rolllllleee, itsjustme, Ade., kurrek, duracell, Lindsay019, miss_areo, Beyla
2013. május 06. 13:03 #232
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (nicol bellox @ 2013.05.06. 13:02)
Na, de jó, hogy végre túl vagyunk a magyaron : )) Olyan aranyos szöveget kaptunk,  a kisbabákról szólt, nagyon tetszett, csak sajnos kevés volt az idő rá..

Remélem jól sikerült. Én az előbb a folyosón egy olyan infót csíptem el, hogy a szövegelemzésnél nagyon rövidke szövegek voltak... (vagy te esetleg másik szintet írtál? smileeee.gif)
2 felhasználónak tetszik: nicol bellox, miss_areo
2013. május 06. 13:06 #233
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (rolleee @ 2013.05.06. 13:02)
Érdekesen hangszik, kíváncsi lennek ha itt is bevezetnék, mondjuk nekem már mindegy lenne
Köszönöm ismét biggrin.gif

Szívesen, de szerintem várj még meg 1-2 válaszadót, mert én már régen érettségiztem és a jelenlegi rendszert meg nem követem olyan nagyon, így vannak hiányosságaim. 110.gif
Én egyébként semmiből nem csináltam előrehozottat. Nyilván ennek is megvan az előnye. Én mindig is betoji voltam és nem mertem ilyen dolgokba "különcként" belevágni. Úgyhogy egyben mindent, ezt a módszert követtem. rohog.gif
Mondjuk nálunk viszont volt kisérettségi is. Két év anyagát kellett tudni... Piszok nehéz volt, de jó is, mert egyrészt beleverték a fejünkbe a dolgokat, plusz lett egy kis tapasztalatunk, milyen is egy érettségi élesben... smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: rolllllleee
2013. május 06. 13:06 #234
itsjustme
itsjustme
Molkoholic
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.07.
Hozzászólás: 6609
Csatolások: 1000
Azonosító: 172899
Offline offline
Idézet (rolleee @ 2013.05.06. 12:50)
Köszönöm , lehet még pár kérdésem? blush.gif 
És ha valakinek nem sikerül az előrehozott érettségi akkor már csak a rendes érettségin tudja újrapróbálni?
Hányat lehet előrehozni? biggrin.gif


én idén hozok előre, nekem azt mondta osztályfőnököm, mikor megosztottam vele, mennyire rá vagyok parázva, hogy ha nem sikerül, dobjam el a bizonyítványt, amit kiadnak róla, és újracsinálhatom, mivel amikor végzős leszek, azt kell majd leadni róla, hogy van már jegyem, és azt fogják beírni. de szerintem ez hülyeség, biztosan nyilvántartják valahol, ezért újrapróbálás szerintem nincs, csak emelt érettségivel lehet javítani az eredményt.
előrehozni bármit előre lehet, ha a tanár engedi hogy osztályozót tegyél - és az sikerül is. én most hozom az infót, emellé jövőre szeretném a magyart meg az angolt, hogy csak két tárgyam maradjon, plusz az emelt angol, mire végzek.
bár most elméletben be akarják vezetni - talán jövő tanévtől már él is, nem tudom -, hogy ne lehessen csak az angolt és az infót előrehozni. unsure.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, rolllllleee
2013. május 06. 13:10 #235
nicol bellox
nicol bellox
Huncut
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.22.
Hozzászólás: 8136
Csatolások: 5409
Azonosító: 143848
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.05.06. 13:03)
Remélem jól sikerült. Én az előbb a folyosón egy olyan infót csíptem el, hogy a szövegelemzésnél nagyon rövidke szövegek voltak... (vagy te esetleg másik szintet írtál? smileeee.gif)



Köszönöm , én is remélem : ) Igen, tényleg nem volt valami hosszú, egyébként Márai Sándor: Az árva, ezt kellett elemezni, vagyis ezt is lehetett választani. Amúgy volt még két vers, amit össze lehetett hasonlítani, na azok viszont tényleg nagyon rövid versek, kb mindkettő 6 sor volt, és minimum 3 oldalt kellett írni, tehát én nem mertem a vers összehasonlítást választani.
Nekem tetszett az "Az árva" egyébként, 5 oldalt írtam róla : ) Az érvelést meg egyértelmű volt, hogy nem választom , nem nagyon érveltünk az elmúlt évek alatt ,így senki sem választotta azt nálunk.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. május 06. 13:12 #236
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Charlotte Benning @ 2013.05.06. 13:00)
Nem volt ilyen teszt, meg szövegértés, meg anyámkínja. Pláne nem volt az, hogy olyan művet, vagy írót kaptunk, akiről nem is tanultunk.

Elemzésnél nem is feltétlenül kell ismerni a szerzőt. Csak a szövegre kell koncentrálni és úgy mond használni kell a józan p@r@szti eszedet. Pont ez a szép a magyarban, hogy lehet kreatívkodni és meg lehet írni (a közepet legalábbis) mindenféle lexikális tudás nélkül.
Anno én kacérkodtam az emeltszinttel, de nem mertem belevágni. Viszont hogy jól teljesítsek középszinten, jártam emelt felkészítőkre. Magyarból, németből és történelemből is.
2013. május 06. 13:14 #237
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (nicol bellox @ 2013.05.06. 13:10)
Köszönöm , én is remélem : ) Igen, tényleg nem volt valami hosszú, egyébként Márai Sándor: Az árva, ezt kellett elemezni, vagyis ezt is lehetett választani. Amúgy volt még két vers, amit össze lehetett hasonlítani, na azok viszont tényleg nagyon rövid versek, kb mindkettő 6 sor volt, és minimum 3 oldalt kellett írni, tehát én nem mertem a vers összehasonlítást választani.
Nekem tetszett  az "Az árva" egyébként, 5 oldalt írtam róla : ) Az érvelést meg egyértelmű volt, hogy nem választom , nem nagyon érveltünk az elmúlt évek alatt ,így senki sem választotta azt nálunk.

Értem. Nos, akkor valószínűleg erről volt szó, ezt csíptem el. smileeee.gif Tényleg kemény dió lehet ennyiről sokat írni, de nem feltétlenül lehetetlen. Emlékszel, mi volt ez a két vers? smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: nicol bellox
2013. május 06. 13:35 #238
Ade.
Ade.
 
Státuszyou're tangled in the great escape-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.23.
Hozzászólás: 660
Csatolások: 1081
Azonosító: 159060
Offline offline
Idézet (nicol bellox @ 2013.05.06. 13:10)
Köszönöm , én is remélem : ) Igen, tényleg nem volt valami hosszú, egyébként Márai Sándor: Az árva, ezt kellett elemezni, vagyis ezt is lehetett választani. Amúgy volt még két vers, amit össze lehetett hasonlítani, na azok viszont tényleg nagyon rövid versek, kb mindkettő 6 sor volt, és minimum 3 oldalt kellett írni, tehát én nem mertem a vers összehasonlítást választani.
Nekem tetszett  az "Az árva" egyébként, 5 oldalt írtam róla : ) Az érvelést meg egyértelmű volt, hogy nem választom , nem nagyon érveltünk az elmúlt évek alatt ,így senki sem választotta azt nálunk.

Úristen 5 oldalt írtál Az áráváról nekem a 3 is nehézkesen ment.Egyébként most fetűnően könnyű volt a magyar.Nem tudja valaki mikortól lesznek fennt a megoldások??
2013. május 06. 13:44 #239
kurrek
kurrek
ღ Emton ღ
 
Státusz“And I will love you until I take my last breath on this earth.”
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 10.11.13.
Hozzászólás: 6362
Csatolások: 23371
Azonosító: 138617
Offline offline
Én majd csak jövőre megyek, mert a szakom 5 éves, de persze a fő tantárgyamból, ami a német, megyek előrehozottat csinálni.
Amúgy remélem, ahogy mondja egy-két ember, ókönnyű volt a magyar, jövőre lis lehetne valami egyszerű..én már a némettől is kikészülök, pedig az csak egy tárgy. Jövőre szerintem rosszul si leszek érettségi előtt. Képes vagyok egy dolgozatnál annyira izgulni, hogy rosszul vagyok..:/
Amúgy sok sikert a holnap és az azutáni napra is, meg persze, a többire.
2013. május 06. 13:49 #240
duracell
duracell
mockingjay™
 
StátuszA lapjaimért NEM lehet csomagot vállalni, köszönöm az érdeklődést!
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 2085
Csatolások: 34566
Azonosító: 133509
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.05.06. 13:14)
Emlékszel, mi volt ez a két vers? smileeee.gif

Berzsenyi Dániel: Napoleonhoz
Vörösmarty Mihály: Napoleon

Egyébként én az érvelést választottam, utazásról kellett írni egy Leszek Kołakowski idézet alapján.
Egyébként ilyen sz@r szövegértést én még nem pipáltam... ha pszichológiai szöveget tesznek, akkor ne adjanak hozzá négy oldal feladatot... 110.gif mindent úgy kellett kibogarászni, szinte csodálom, hogy időben be tudtam fejezni. unsure.gif
Kedvencem: Keretezze be a helyes választ!
A karika már kevés? rohog.gif
3 felhasználónak tetszik: Lindsay019, Sally Sparrow, miss_areo
21 oldal 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!