Starity

Tanuljunk spanyolul!

12 oldal 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. február 17. 14:58 #201
badperfect
badperfect
Stan
 
StátuszDre, we want the Detox!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.24.
Hozzászólás: 2551
Csatolások: 988
Azonosító: 143952
Offline offline
En nagyon szeretnek megtanulni spanyolul biggrin.gif es nekem nagyon tetszik a kiejtes biggrin.gif sztem remek nyelv smileeee.gif
2011. február 17. 20:49 #202
- törölt felhasználó -    
Idézet (badperfect @ 2011.02.17. 14:58)
En nagyon szeretnek megtanulni spanyolul biggrin.gif es nekem nagyon tetszik a kiejtes biggrin.gif sztem remek nyelv smileeee.gif


Ahhoz képest a státuszod nem spanyolul van. tongue.gif
Amúgy helyesen Barça. wink.gif
2011. február 20. 15:44 #203
sanmiguel
sanmiguel
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.18.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 145727
Offline offline
Sziasztok. Először is szeretném megköszönni a leckéket.Nagyon sokat segitenek.De mivel még nagyon kezdő vagyok sokat segitene az is ha lenne kedvetek messengeren irni ugyanis nem igazán vannak ismerőseim akikkel a spanyolt gyakorolhatnám.A cim navarrone30@yahoo.com Szeretettel várom a jelentkezéseteket. rolleyes.gif
2011. március 29. 15:36 #204
- törölt felhasználó -    
Sziasztok! én még sosem tanultam spanyolul, most fogom elkezdeni. pár szót már úgy tudok barátnőimtől.Visszaolvastam pár oldalt itt a témában, de én nem értem azt, hogy honnan tudjuk hogy melyik szó jön a másik után ( ugyanis máshogy van természetesen mint magyarban)
tudnátok segíteni? beer.gif
2011. március 30. 19:51 #205
- törölt felhasználó -    
Idézet (Victorie @ 2011.03.29. 15:36)
Sziasztok! én még sosem tanultam spanyolul, most fogom elkezdeni. pár szót már úgy tudok barátnőimtől.Visszaolvastam pár oldalt itt a témában, de én nem értem azt, hogy honnan tudjuk hogy melyik szó jön a másik után ( ugyanis máshogy van természetesen mint magyarban)
tudnátok segíteni? beer.gif


Hát ehhez kellene az, amit nyelvérzéknek hívnak. Szerintem ha végigmész a leckéken, akkor abból nagyjából rá fogsz jönni. Röviden sajnos nem lehet elmagyarázni, az egyenes szórend az alany – állítmány – tárgy – bővítmények (a hagyományos nyelvtan szerint ezek a határozók lennének, de állítólag "határozó" mint mondatrész már nem létezik) lenne, de ettől természetesen el lehet térni millióegy körülmény alapján, pl. attól függ, mit akarsz kiemelni.

Pedro compró un libro. – Péter vett egy könyvet.
Un libro compró Pedro. – (Egy) könyvet vett Péter.
Pedro, un libro compró. – Péter egy könyvet vett.

Ha nincs tárgy a mondatban, akkor általában elöl van az ige:

Salieron dos gatos del jardín. – Kijött két macska a kertből.
Del jardín, dos gatos salieron. – A kertből két macska jött ki.
Salieron del jardín dos gatos. – Kijött a kertből két macska.
Dos gatos del jardín salieron. – Két macska a kertből jött ki.

stb.

A melléknév állhat a főnév előtt és után is, de bizonyos melléknevek, pl. a népnevek nem állhatnak előtte. Lényeg, hogy ha a melléknévi jelző új információt hordoz, akkor a főnév után áll, ha nem újat, csak jelképeset vagy átvitt értelműt, akkor előtte. pl.

una nueva casa – egy új ház [=azaz nem újonnan épült, hanem csak a beszélőnek új, mert pl. újonnan költözött bele]
una casa nueva – egy új ház [=mert most építették]
2011. március 31. 17:31 #206
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2011.03.30. 19:51)
Hát ehhez kellene az, amit nyelvérzéknek hívnak. Szerintem ha végigmész a leckéken, akkor abból nagyjából rá fogsz jönni. Röviden sajnos nem lehet elmagyarázni, az egyenes szórend az alany – állítmány – tárgy – bővítmények (a hagyományos nyelvtan szerint ezek a határozók lennének, de állítólag "határozó" mint mondatrész már nem létezik) lenne, de ettől természetesen el lehet térni millióegy körülmény alapján, pl. attól függ, mit akarsz kiemelni.
Pedro compró un libro. – Péter vett egy könyvet.
Un libro compró Pedro. – (Egy) könyvet vett Péter.
Pedro, un libro compró. – Péter egy könyvet vett.
Ha nincs tárgy a mondatban, akkor általában elöl van az ige:
Salieron dos gatos del jardín. – Kijött két macska a kertből.
Del jardín, dos gatos salieron. – A kertből két macska jött ki.
Salieron del jardín dos gatos. – Kijött a kertből két macska.
Dos gatos del jardín salieron. – Két macska a kertből jött ki.
stb.
A melléknév állhat a főnév előtt és után is, de bizonyos melléknevek, pl. a népnevek nem állhatnak előtte. Lényeg, hogy ha a melléknévi jelző új információt hordoz, akkor a főnév után áll, ha nem újat, csak jelképeset vagy átvitt értelműt, akkor előtte. pl.
una nueva casa – egy új ház [=azaz nem újonnan épült, hanem csak a beszélőnek új, mert pl. újonnan költözött bele]
una casa nueva – egy új ház [=mert most építették]

köszönöm szépeen beer.gif
2011. március 31. 21:00 #207
- törölt felhasználó -    
Érdekes cikk: http://www.nyest.hu/hirek/a-leghosszabb-spanyol-szavak
2011. július 12. 20:43 #208
weine
weine
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.12.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 155229
Offline offline
Sziasztok,

Most találtam rátok, de sajnos mire én elkezdtem(most) a spanyol tanulást, úgy látom, ez a remek kis topic elhalt.
Pedig El Mexicano megtett mindent türelemmel, segítőkészséggel, így utólag is köszönet neki a magyarázatokért
1 felhasználónak tetszik: El Mexicano
2011. július 14. 15:09 #209
- törölt felhasználó -    
Idézet (weine @ 2011.07.12. 20:43)
Sziasztok,
Most találtam rátok, de sajnos mire én elkezdtem(most) a spanyol tanulást, úgy látom, ez a remek kis topic elhalt.
Pedig El Mexicano megtett mindent türelemmel, segítőkészséggel, így utólag is köszönet neki a magyarázatokért


Hát igen, minden csoda csak három napig tart. De azért örülök, hogy nagyon ritkán még idetéved valaki, akinek a segítségére van a topik.
2011. július 15. 22:40 #210
weine
weine
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.12.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 155229
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2011.07.14. 15:09)
Hát igen, minden csoda csak három napig tart. De azért örülök, hogy nagyon ritkán még idetéved valaki, akinek a segítségére van a topik.


ez nálad egyfajta küldetéstudat? Látom, nem vagy mexikói, tehát nem egy a saját népe kultúráját terjeszteni igyekvő ember vagy.
Akkor mi hajt?
Sok cikket írtál, sok topicban jelen vagy, tehát még az sem illik rád, hogy szeretnéd magad a többiek előtt elismertetni.

Vagy csak sok szabadidőd van? Nem gondolnám, hiszen nem vagy iskolás sem... talán tanár lehetsz (?)
Ha nagyon indiszkrétek a kérdéseim, természetesen nem kell rájuk válaszolni, csupán érdekel, miért csinálod.
1 felhasználónak tetszik: thunderbird
2011. július 18. 20:51 #211
- törölt felhasználó -    
Idézet (weine @ 2011.07.15. 22:40)
ez nálad egyfajta küldetéstudat? Látom, nem vagy mexikói, tehát nem egy a saját népe kultúráját terjeszteni igyekvő ember vagy.
Akkor mi hajt?
Sok cikket írtál, sok topicban jelen vagy, tehát még az sem illik rád, hogy szeretnéd magad a többiek előtt elismertetni.
Vagy csak sok szabadidőd van? Nem gondolnám, hiszen nem vagy iskolás sem... talán tanár lehetsz (?)
Ha nagyon indiszkrétek a kérdéseim, természetesen nem kell rájuk válaszolni, csupán érdekel, miért csinálod.


Egyszerűen szeretem a nyelvet, és szeretem megosztani másokkal is, amihez konyítok egy kicsit, mert alapvetően szeretek segíteni és magyarázni, de amúgy semmi extra. Úgy értem, nem vagyok sem nyelvész (kifejezetten hadilábon állok velük), sem tanár, sem senki, csak egy mérnök. Ez nálam amolyan hóbort. beer.gif
2011. július 18. 20:57 #212
cukorbogyo
cukorbogyo
vampire heart
 
Státuszamikor nem tudod mit érzel ✓
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.21.
Hozzászólás: 7692
Csatolások: 953
Azonosító: 143757
Offline offline
Én kicsit szeretnék tanulni spanyolul. De majd ha idősebb leszek. Mert most más nyelvet tanulok. smileeee.gif
2011. július 18. 23:57 #213
- törölt felhasználó -    
Szavaztam a blogodon. Szerintem egyértelmű, hogy melyikre. biggrin.gif
2011. július 19. 10:13 #214
- törölt felhasználó -    
Idézet (Miah008 @ 2011.07.18. 23:57)
Szavaztam a blogodon. Szerintem egyértelmű, hogy melyikre.  biggrin.gif


Hm, szerintem nem működik a szavazómodul. Még mindig 0-t jelez. unsure.gif
2011. július 19. 11:25 #215
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2011.07.19. 10:13)
Hm, szerintem nem működik a szavazómodul. Még mindig 0-t jelez. unsure.gif

Nekem mutatta, hogy spanyol 100% vagy valami ilyet.
2011. július 19. 12:34 #216
- törölt felhasználó -    
Idézet (Miah008 @ 2011.07.19. 11:25)
Nekem mutatta, hogy spanyol 100% vagy valami ilyet.


Hát érdekes, mert reggel megnéztem, és 0 volt; akkor valakit megkértem, hogy valamire szavazzon tesztelésképpen, utána már 1-et mutatott (de ő az olaszra szavazott). Szóval nem tudom, hogy lehet ez, mindenesetre néha eléggé érdekes dolgokat művel a blogger.
2011. július 19. 14:29 #217
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2011.07.19. 12:34)
Hát érdekes, mert reggel megnéztem, és 0 volt; akkor valakit megkértem, hogy valamire szavazzon tesztelésképpen, utána már 1-et mutatott (de ő az olaszra szavazott). Szóval nem tudom, hogy lehet ez, mindenesetre néha eléggé érdekes dolgokat művel a blogger.

Megpróbáltam módosítani a szavazatomat, hogy úgy mutatja-e, de nem. unsure.gif
2011. július 19. 14:53 #218
- törölt felhasználó -    
Egyetlen egy nyomorult szót tudok,aminek ott nem veszem hasznát,de nagyon poén,hogy tudom:
El footah Je gantico azaz Jeti!Xd rohog.gif
Mást nem tudok!
2011. július 19. 15:19 #219
- törölt felhasználó -    
Idézet (Pannika XD @ 2011.07.19. 14:53)
Egyetlen egy nyomorult szót tudok,aminek ott nem veszem hasznát,de nagyon poén,hogy tudom:
El footah Je gantico azaz Jeti!Xd rohog.gif 
Mást nem tudok!


Ebből az egyetlen értelmes spanyol szó az "El" (névelő), a többinek semmi értelme nincs. tongue.gif
2011. július 19. 18:42 #220
- törölt felhasználó -    
Idézet (Miah008 @ 2011.07.19. 14:29)
Megpróbáltam módosítani a szavazatomat, hogy úgy mutatja-e, de nem.  unsure.gif


Aha, hát érdekes. blink.gif Mindegy, én most szavaztam helyetted, nem létkérdés, mert azt hiszem, kiszedem a fenébe, mert nem nagyon akarnak szavazni. blush.gif
12 oldal 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!